Latvijas Republikas 11.Saeimas
rudens sesijas trīspadsmitā (ārkārtas) sēde
2011.gada 7.decembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Pulkstenis ir 15.00 - laiks, kad ir jāsākas mūsu ārkārtas sēdei.

Tātad sākam Saeimas 7.decembra ārkārtas sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamām izmaiņām.

Pieci deputāti - Zaķis, Buiķis, Čaklais, Rībena un Ašeradens - ir lūguši izslēgt no 7.decembra sēdes darba kārtības 26.jautājumu - likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā” (Nr.127/Lp11).

Ar tādu pašu lūgumu pie manis kā pie Saeimas priekšsēdētājas ir vērsusies Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja. Sociālo un darba lietu komisija ir vērtējusi likumprojektu „Par valsts budžetu 2012.gadam”, tam pievienotos likumprojektus un ir lūgusi izslēgt no likumprojektu saraksta grozījumus Invaliditātes likumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles: „Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts no darba kārtības izslēgts.

Tātad Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par valsts budžetu 2012.gadam” nodot visām komisijām, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi... Neviens nav pieteicies runāt ne „par”, ne „pret”. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par valsts budžetu 2012.gadam” nodotu visām komisijām un noteiktu, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 34, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Aijai Barčai!

A.Barča (ZZS).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija šodien tikās ar labklājības ministri un pulksten 16.00 tiksies ar veselības ministri. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektus, kurus Prezidijs ir paredzējis nodot arī Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai, mūsu komisijai nenodot, jo praktiski nav laika tos izskatīt un līdz pirmajam lasījumam sniegt savu atzinumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi? Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, vai tikai... Vai pret to, ka likumprojekts vispār tiek nodots komisijām? Tātad ir iespējams šo likumprojektu... Deputātiem nav iebildumu pret to, ka likumprojekts ir nododams komisijām, bet bija priekšlikums, ka tas ir nododams tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai kā atbildīgajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Sugu un biotopu aizsardzības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots... Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījumi likumā „Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos”” tiktu nodots Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 40, atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Finanšu stabilitātes nodevas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Pacientu tiesību likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija... Sociālo un darba lietu komisija jau pieteica, ka visus likumprojektus, kas ir arī Sociālo un darba lietu komisijai, viņi lūdz nodot tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šis likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai? Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījums Pacientu tiesību likumā” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 39, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Patentu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Bija arī ierosinājums nodot Sociālo un darba lietu komisijai, kura ir lūgusi tai šo likumprojektu nenodot. Tātad - vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai? (No zāles: „Ir!”) Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 42, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Kas ir Zaķa vietā balsojis?!”)

Jā, Zaķa kungs, lūdzu, atgriezieties varbūt vietā (No zāles: „Zaķi! Zaķi!”), lai jūs pats varat arī balsot! Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Ceļu satiksmes likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Zemnieku un zvejnieku saimniecību likuma atcelšanu” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 12, atturas - 28. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 11, atturas - 27. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens no zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 8, atturas - 30. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 1, atturas - 28. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 38, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 13, atturas - 28. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā, un bija ierosinājums nodot arī Sociālo un darba lietu komisijai, bet Sociālo un darba lietu komisija ir lūgusi tai šo likumprojektu nenodot, bet nodot tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles dep. I.Bite: „Nenodot Sociālo un darba lietu komisijai!”) Deputāti lūdz balsojumu. Par priekšlikumu - nodot abām komisijām? (Zālē troksnis, starpsaucieni.)

Vispirms ir jautājums par... Jūs prasāt to nenodot vispār komisijām? Jā, ieslēdziet mikrofonu deputātei Bitei.

I.Bite (ZRP).

Lūdzam balsot par Barčas kundzes priekšlikumu - nenodot šo likumprojektu Sociālo un darba lietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Tātad mums ir divi priekšlikumi: viens ir nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā. Un otrs ir nodot tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. (Zālē starpsaucieni.) Tā, es atvainojos... Man ir ļoti sarežģītas konsultācijas ar Juridisko biroju... Pēc konsultācijām ar Saeimas Juridisko biroju ir noskaidrojies, ka pirmais ir bijis Barčas kundzes priekšlikums un vispirms mums ir jābalso par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nenodotu Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai.

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nenodotu Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 41, atturas - 3. Balsis ir sadalījušās vienādi. Ir jābalso vēl vienu reizi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nenodotu Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 43, atturas - 2. Tātad priekšlikums ir atbalstīts un likumprojekts ir nododams tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka... (Troksnis zālē.) Jā... Tātad - vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai? (Starpsaucieni no zāles: „Nav!”, „Ir!”) Ir? Urbanoviča kungam ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 29, atturas - 9. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Bija ierosinājums nodot arī Sociālo un darba lietu komisijai, bet Sociālo un darba lietu komisija ir lūgusi to nodot tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles dep. I.Bite: „Jābalso par Barčas kundzes priekšlikumu.”) Ir priekšlikums tomēr balsot vēl vienu reizi par to, lai tas tiktu... lai atbalstītu Barčas kundzes priekšlikumu. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Kā šo jautājumu var neskatīt Sociālo un darba lietu komisijā?!”)

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu - likumprojektu „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” nenodot Sociālo un darba lietu komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 43, atturas - 2. Tātad likumprojekts tiek nodots tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Ko jūs darāt?”) Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta... (Zālē troksnis.) Jā... nu, protams... Lai būtu pilnīgi skaidrs, es jautāju vēl vienu reizi - vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” tiek nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 2, atturas - 26. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens no zāles: „Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Bija priekšlikums nodot arī Sociālo un darba lietu komisijai, taču Sociālo un darba lietu komisija lūdza to nodot tikai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Tātad vispirms mēs balsosim par Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Ko viņi dara?”) Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” netiktu nodots Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - 43, atturas - 5. Tātad likumprojekts tiek nodots arī Sociālo un darba lietu komisijai. (Aplausi.)

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par autoceļiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojekts „Grozījums likumā „Par autoceļiem”” tiktu nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

„Pret” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Godātie kolēģi! Latvijas Republikas Saeima gatavojas pieņemt valsts budžetu 2012.gadam, bet vienlaicīgi Satiksmes ministrija - manuprāt, absolūti nepamatoti! - piedāvā skatīt arī likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā”. Šie grozījumi attiecas uz neregulārajiem pasažieru pārvadātājiem jeb vienkārši - uz „mikriņiem”, un tie ir vērsti uz neregulāro pasažieru pārvadājumu jomas iznīcināšanu.

Faktiskais mērķis, izdarot grozījumus Autopārvadājumu likumā, ir nostiprināt monopoltiesības regulāro pārvadājumu veicējiem - lielajiem autobusu parkiem, kuri saņem valsts dotācijas, izstumjot no tirgus neregulāro pārvadājumu veicējus, nerēķinoties ar sabiedrību, liedzot cilvēkiem - pasažieriem - izvēles tiesības.

Vēlos pievērst jūsu uzmanību tam, ka jau 2009.gadā 9.Saeimas darbības laikā bija mērķis radīt tādus grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas faktiski liegtu iespēju neregulārajiem pasažieru pārvadātājiem sniegt pasažieriem pakalpojumus. Par laimi, toreiz 9.Saeimas vairākums šādus grozījumus noraidīja.

Prieks par to, ka arī 2011.gada pavasarī jau 10.Saeima noraidīja kārtējos grozījumus Autopārvadājumu likumā, kuriem bija tāds pats mērķis kā iepriekš - ar likumu nostiprināt monopoltiesības dažām lielām pārvadātāju kompānijām pasažieru pārvadājumu tirgū.

Neskatoties uz minētajiem faktiem, Satiksmes ministrija atkārtoti virza pēc būtības līdzīgus, netaisnīgus priekšlikumus ar mērķi izstumt no tirgus „mikriņus”, kuri kursē starp Latvijas pilsētām.

Vēlos atgādināt, ka pakalpojumu sniegšanas brīvība ir Eiropas Savienības transporta politikas kopējais pamatprincips, kas prasa, lai pārvadātājam būtu nodrošināta piekļūšana transporta tirgum.

Vēlos arī atgādināt to, ka 2007.gadā saskaņā ar likumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu tika organizēts konkurss, kura rezultātā - manuprāt, pēc viena bijušā satiksmes ministra iniciatīvas - valsts noslēdza koncesijas līgumu uz astoņiem... divpadsmit gadiem ar 15 autotransporta uzņēmumiem ar privātu vai jauktu kapitālu, apņemoties izmaksāt ikgadējas miljoniem lielas dotācijas. Uz šo brīdi pasažieru plūsma valstī ir samazinājusies, bet uz dotāciju adatas uzsēdušies autobusu parki, kas pašreizējos apstākļos ne tikai nevēlas samazināt savus izdevumus, bet arī jebkurā veidā cenšas izspiest no tirgus konkurentus, kam ir elastīga un mērķtiecīga pieeja klientu vēlmju apmierināšanai.

Nobeigumā vēlos pateikt sekojošo - manuprāt, nemitīgie mēģinājumi izdarīt grozījumus Autopārvadājumu likumā pretēji Saeimas deputātu vairākuma gribai pierāda atsevišķu personu vēlmi likvidēt vai ierobežot neregulāros pārvadājumus. Es uzskatu, ka nedrīkst izmantot Latvijas likumdevējus un Latvijas likumdošanu, lai veicinātu ekonomisko diskrimināciju, nedomājot par Latvijas iedzīvotājiem un viņu ērtībām, bet gan par kādas šauras grupas interesēm.

Es ceru, ka Saeimas deputātu vairākums sadzirdēs šo viedokli un nepalīdzēs iznīcināt šo nelielo nozari. Šie cilvēki godīgi maksā nodokļus un neprasa nekādas dotācijas no valsts atšķirībā no lieliem autobusu parkiem. Līdz ar to es lūdzu noraidīt Satiksmes ministrijas izstrādātus grozījumus Autopārvadājumu likumā un aicinu balsot „pret”!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Par” pieteicies runāt deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Šinī gadījumā es pilnībā piekrītu nu jau laikam ceturto reizi deputātam Agešinam, jo šis likumprojekts tādā veidā tiek iesniegts jau ceturto reizi dažādās Saeimās. Bet es vienkārši lūdzu šo likumprojektu nodot komisijai un pastāstīšu - kāpēc.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā mēs šo likumprojektu izskatījām un vērtējām, un pievērsām īpašu uzmanību šim likumprojektam. Un kolēģi nolēma rīkoties šādi. Mēs šo likumprojektu izskatām. Tas paredz, ka... likumprojektā ir paredzēti Ministru kabineta noteikumi, kuri jāizstrādā līdz vasaras vidum. Mēs lūdzām šodien Satiksmes ministriju līdz budžeta pieņemšanas beigām iesniegt šādu izstrādātu projektu, un tad mēs varētu vērtēt, vai šis projekts atbilst tam, ko viņi mums piedāvā. Ja šāda projekta nebūs līdz komisijas... līdz izskatīšanai, mēs šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā... izņemsim to no budžeta paketes un atdosim Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija rūpīgi vērtēs.

Līdz ar to, kolēģi, es lūdzu nodot šo likumprojektu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai izskatīšanai... kā otro noteikt Tautsaimniecības komisiju, un nekādā gadījumā, ja būs šā likuma galīgajā versijā ietvertas tās lietas, par ko runā Agešina kungs, mēs nepieļausim šā likuma pieņemšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” nodotu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 31, atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Izglītības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums Izglītības likumā” nodotu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 38, atturas - 2. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” nodotu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - 1. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Profesionālās izglītības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”) Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums Profesionālās izglītības likumā” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Līdz ar to visi Saeimas 7.decembra ārkārtas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Pirms mēs reģistrējamies, vārds paziņojumam deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Godātie kolēģi! Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas sēde - pēc 10 minūtēm 106.kabinetā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Vucānam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

 

J.Vucāns (11.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Elektroniski nav reģistrējušies šādi deputāti: Ina Druviete... nav klāt, Ojārs Ēriks Kalniņš... nav, Raimonds Vējonis... nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 7.decembra ārkārtas sēdi pasludinu par slēgtu.

SATURA RĀDĪTĀJS
11. Saeimas rudens sesijas 13. (ārkārtas) sēde
2011. gada 7. decembrī

 

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu „Par valsts budžetu 2012.gadam” (Nr. 134/Lp11)
(Dok. Nr. 316, 315, 315A, 315B, 315C, 273, 274)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” (Nr. 103/Lp11)
(Dok. Nr. 265, 265A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Sugu un biotopu aizsardzības likumā” (Nr. 104/Lp11)
(Dok. Nr. 266, 266A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos”” (Nr. 105/Lp11)
(Dok. Nr. 267, 267A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Finanšu stabilitātes nodevas likumā” (Nr. 106/Lp11)
(Dok. Nr. 268, 268A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 107/Lp11)
(Dok. Nr. 269, 269A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Pacientu tiesību likumā” (Nr. 108/Lp11)
(Dok. Nr. 270, 270A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Patentu likumā” (Nr. 109/Lp11)
(Dok. Nr. 271, 271A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 110/Lp11)
(Dok. Nr. 272, 272A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Ceļu satiksmes likumā” (Nr. 111/Lp11)
(Dok. Nr. 280, 280A)
   
Par likumprojektu „Par Zemnieku un zvejnieku saimniecību likuma atcelšanu” (Nr. 112/Lp11)
(Dok. Nr. 281, 281A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 113/Lp11)
(Dok. Nr. 282, 282A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” (Nr. 114/Lp11)
(Dok. Nr. 283, 283A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” (Nr. 115/Lp11)
(Dok. Nr. 284, 284A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” (Nr. 116/Lp11)
(Dok. Nr. 285, 285A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (Nr. 117/Lp11)
(Dok. Nr. 286, 286A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”” (Nr. 118/Lp11)
(Dok. Nr. 287, 287A)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” (Nr. 119/Lp11)
(Dok. Nr. 288, 288A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā” (Nr. 120/Lp11)
(Dok. Nr. 289, 289A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā” (Nr. 121/Lp11)
(Dok. Nr. 290, 290A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 122/Lp11)
(Dok. Nr. 291, 291A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” (Nr. 123/Lp11)
(Dok. Nr. 292, 292A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”” (Nr. 124/Lp11)
(Dok. Nr. 293, 293A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” (Nr. 125/Lp11)
(Dok. Nr. 294, 294A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” (Nr. 126/Lp11)
(Dok. Nr. 295, 295A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (Nr. 128/Lp11)
(Dok. Nr. 297, 297A)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par autoceļiem”” (Nr. 129/Lp11)
(Dok. Nr. 298, 298A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” (Nr. 130/Lp11)
(Dok. Nr. 299, 299A)
   
Priekšlikumi - dep. V.Agešins (pret)
  - dep. J.Reirs (par)
   
Par likumprojektu „Grozījums Izglītības likumā” (Nr. 131/Lp11)
(Dok. Nr. 300, 300A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” (Nr. 132/Lp11)
(Dok. Nr. 301, 301A)
   
Likumprojekts „Grozījums Profesionālās izglītības likumā” (Nr. 133/Lp11)
(Dok. Nr. 302, 302A)
   
Paziņojums
  - dep. J.Reirs
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J.Vucāns

Balsojumi

Datums: 07.12.2011 15:02:05 bal001
Par - 50, pret - 34, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par valsts budžetu 2012.gadam, nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:04:58 bal002
Par - 55, pret - 40, atturas - 0. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” (105/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:06:20 bal003
Par - 55, pret - 39, atturas - 2. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums Pacientu tiesību likumā (108/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:07:27 bal004
Par - 54, pret - 42, atturas - 0. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (110/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:09:03 bal005
Par - 53, pret - 12, atturas - 28. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (113/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:10:05 bal006
Par - 54, pret - 11, atturas - 27. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā (115/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:10:42 bal007
Par - 54, pret - 8, atturas - 30. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (116/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:11:21 bal008
Par - 64, pret - 1, atturas - 28. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli” (117/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:12:01 bal009
Par - 54, pret - 38, atturas - 1. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” (118/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:12:43 bal010
Par - 54, pret - 13, atturas - 28. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par pašvaldībām” (119/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:15:37 bal011
(atkartots balsojums).
Par - 44, pret - 41, atturas - 3. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Par nenodošanu komisijai. Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (122/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:16:03 bal012
Par - 47, pret - 43, atturas - 2. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Par nenodošanu komisijai. Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (122/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:16:52 bal013
Par - 56, pret - 29, atturas - 9. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (122/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:17:48 bal014
Par - 47, pret - 43, atturas - 2. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Par nenodošanu komisijai. Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” (123/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:18:55 bal015
Par - 64, pret - 2, atturas - 26. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” (124/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:20:21 bal016
Par - 45, pret - 43, atturas - 5. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Par nenodošanu komisijai. Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (128/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:21:47 bal017
Par - 54, pret - 40, atturas - 1. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par autoceļiem” (129/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:28:53 bal018
Par - 64, pret - 31, atturas - 0. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Autopārvadājumu likumā (130/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:29:32 bal019
Par - 51, pret - 38, atturas - 2. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums Izglītības likumā (131/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:30:10 bal020
Par - 54, pret - 40, atturas - 1. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums Augstskolu likumā (132/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 07.12.2011 15:30:55 bal021
Par - 54, pret - 40, atturas - 0. (Reģistr. - 97)
Balsošanas motīvs: Grozījums Profesionālās izglītības likumā (133/Lp11), nodošana komisijām

Trešdien, 24.aprīlī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tiksānās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Anatolii Kutsevol
14:30  Saeimas deputāta Jāņa Patmalnieka tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde