Skolu programmaLai ierobežotu Covid-19 izplatību, aicinām ikvienu būt atbildīgam un ievērot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus.

Sejas masku lietošana Saeimā ir rekomendējoša, izņemot normatīvajos aktos noteiktos gadījumus.

Nav atļauts Saeimu apmeklēt gadījumā, ja ir noteikta izolācija vai ir elpceļu infekcijas pazīmes, piemēram, paaugstināta temperatūra, klepus.

 

Parlaments aicina vidusskolu un pamatskolu vecāko klašu audzēkņu skolotājus pieteikt jauniešus tiešsaistes skolu programmai “Iepazīsti Saeimu”.

Tās mērķis ir ieinteresēt jauniešus par politiskajiem procesiem Latvijā, izglītot par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību. 

Pēc lekcijas noklausīšanās tiek izsniegts apliecinājums.

Skolu programmas lekcija tiešsaistē

Lekcija tiek organizēta platformā Zoom un ilgst aptuveni vienu stundu.  

Skolu programmas lekcija Saeimā 

Iepriekš piesakoties, skolu programmas lekciju var noklausīties Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā, apvienojot to ar Saeimas nama apskati. Piesakoties skolu programmai ceturtdienā, lekcija tiek apvienota ar Saeimas sēdes apmeklējumu (ierašanās no pulksten 9.30).

Lekcija un ekskursija ilgst aptuveni divas stundas un optimālais dalībnieku skaits tās norisei parlamentā ir līdz 25 skolēniem.

Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs atrodas Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas), Saeimas nama ieeja atrodas Jēkaba ielā 11 (ieeja pa Saeimas durvīm no Klostera ielas puses, personām ar kustību traucējumiem – dienesta ieeja no Jēkaba ielas puses).

Karte

Skolu programmas lekcija ārpus Saeimas 

Saeimas pārstāvji dodas arī uz Latvijas skolām. Lekcijai skolas telpās nepieciešams nodrošināt video projektoru, audio atskaņošanas iespējas, kā arī interneta pieslēgumu un tehnisko atbalstu aparatūras pieslēgšanai.

Pieteikšanās un norise

Skolas lekcijai var pieteikties, skolotājam aizpildot pieteikumu 
https://forms.gle/BGaWLsv5GDh8noac8, zvanot 67087321 vai sūtot e-pastu info@saeima.lv

Lekcijas norisinās darba dienās no pulksten 9.00 līdz 16.00, iepriekš saskaņojot laiku.

Tāpat pirms lekcijas norises nepieciešams iesniegt anketu ar lekcijas dalībnieku personas datiem, kas tiks apstrādāti, lai nodrošinātu personas identifikāciju un iekļūšanu Saeimas ēkās.

Informācija par personas datu apstrādi: www.saeima.lv/lv/datu-apstrade.

Lūgums iepazīties ar Saeimas ēku apmeklēšanas kārtību un uzturēšanos tajās: https://www.saeima.lv/files/Uzturesanas_Noteikumi.pdf

Aicinājums pieteikties skolu programmai (.pdf)

Svētdien, 2.oktobrī