Saeimas ziņas

Edvards Smiltēns ar Polijas prezidentu apspriež kolektīvās aizsardzības stiprināšanu
Latviju un Poliju vieno vēsturiskas saites, un arī patlaban mūsu drošība ir cieši savstarpēji saistīta. Polijas un Baltijas valstu stratēģiskā sadarbība jaunajā ģeopolitiskajā situācijā ir īpaši nozīmīga. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, trešdien, 1.februārī, parlamentā uzņemot Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda). Polijas prezidents Latvijā ieradies oficiālā vizītē.
Saeima lems par CVK priekšsēdētājas un komisijas locekļu amata kandidātu ievēlēšanu
Ceturtdien, 2.februārī, Saeima lems par Kristīnes Saulītes, bijušās Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītājas, ievēlēšanu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājas amatā. Savukārt CVK locekļu amatam izvirzīti - Aldis Austers, Ringolds Balodis, Ritvars Eglājs, Dzintra Kusiņa, Katarina Ogorodņika, Sanita Stelpe-Segliņa un Baiba Veisa.
Budžeta komisija: atbalsts plānots arī mājsaimniecībām ar sašķidrinātās naftas gāzes un dīzeļdegvielas apkuri
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 1.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredz valsts atbalstu sniegt arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu. 
Tautsaimniecības komisija: termiņš Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai jāpagarina
“Lai kvalitatīvi izskatītu visus priekšlikumus un vienlaikus nodrošinātu ostu darbības nepārtrauktību, komisija ir izstrādājusi alternatīvu likumprojektu, kas attiecas tikai uz termiņa pagarināšanu brīvostu pārvalžu likvidācijai un jaunu kapitālsabiedrību izveidei līdz šā gada beigām,” trešdien, 1.februārī, pēc Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes sacīja komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.
Saeimas priekšsēdētājs ar Korejas Republikas vēstnieku pārrunā ciešāku sadarbību drošības stiprināšanā
“Latvijai un Korejas Republikai ir līdzīgs skatījums jautājumos par drošības stiprināšanu, un esam ieinteresēti sadarboties vēl ciešāk. Turklāt mūs vieno arī atbalsts Ukrainai. Krievijas agresija ir jāaptur. Pasaulē ir jāvalda tiesību spēkam, nevis tiesībām uz spēku,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, otrdien, 31.janvārī, tiekoties ar Korejas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Donggju Li (Tong-q Lee). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Zanda Kalniņa-Lukaševica: Latvijas un Sanmarīno kopīgās vērtības ir pamats ciešākai sadarbībai
“Mūsu valstis vieno kopīgi mērķi un izpratne par demokrātiju, mieru un cilvēktiesībām. Tas ir labs pamats ciešākai Latvijas un Sanmarīno sadarbības veicināšanai kā divpusēji, tā starptautiskā līmenī,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica otrdien, 31.janvārī, tiekoties ar Sanmarīno Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Silviju Marketi (Silvia Marchetti). Vēstniece parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Z.Kalniņa-Lukaševica vēstniecei: esam ieinteresēti ciešākā Zimbabves un Eiropas Savienības dialogā
Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica otrdien, 31.janvārī, tiekoties ar Zimbabves Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Prisilu Misihairabvi-Mušongu (Priscila Misihairabwi-Mushonga), atzīmēja, ka Latvija ir ieinteresēta Zimbabves un Eiropas Savienības dialoga stiprināšanā.
Saeima izveido parlamentārās izmeklēšanas komisiju par finanšu sektora “kapitālā remonta” sekām
Saeima otrdien, 31.janvārī, pieņēma lēmumu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par finanšu sektora “kapitālā remonta” apstākļiem un tā radītajām sekām uz finanšu un kapitāla tirgus sistēmu. 
Saeima otrdien, 31.janvārī, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus, kas paredz atcelt pienākumu visiem Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem segt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas. 
Andris Sprūds Stokholmā: drošība reģionā un atbalsts Ukrainai ir prioritārie jautājumi
“Neapšaubāmi drošība reģionā un atbalsts Ukrainai ir prioritārie jautājumi. Ir jārod risinājums, kā izmantot Krievijas iesaldētos aktīvus Ukrainas atjaunotnei,” pirmdien, 30.janvārī, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notiekošās Eiropas Savienības dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmes (COSAC) laikā.
Ceturtdien, 2.februārī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Rumānijas parlamentu dibināšanas sanāksme
10:35  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
12:30  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas kohēzijas un reformu komisāri Elisa Ferreira
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem