Saeimas ziņas

“Mums ir nepieciešami jauni līderi – Eiropas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Jaunatnes konsultatīvajā padomē jāizskan arī Latvijas balsij,” pauž Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un Saeimas pārstāvis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) Rihards Kols, aicinot jauniešus pieteikties OECD Jaunatnes konsultatīvajā padomē (Youthwise).
Izpildvarā ir jābūt konkrētam cilvēkam, kas ir atbildīgs par Latvijas Nacionālā attīstības plāna (NAP) izstrādi, īstenošanu un uzraudzību, trešdien, 19.janvārī, uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti. Komisija sēdē skatīja jautājumu par Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pievienošanu Valsts kancelejai.
Plāno ieviest jaunus tiesiskos mehānismus kopīpašnieku starpā radušos strīdu risināšanai
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 19.janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civillikumā, ar kuriem paredzēts noteikt jaunus tiesiskos mehānismus kopīpašnieku starpā radušos strīdu risināšanai, tajā skaitā arī kopīpašuma dalīšanas gadījumā.
Saeimas komisiju deputāti kopsēdē pārrunā Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes
Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti trešdien, 19.janvārī, kopsēdē attālināti tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Aurēliju Ruajē-Gunēnu (Aurélie Royet-Gounin), lai pārrunātu Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes.
Aizsardzības komisija galīgajā lasījumā atbalsta grozījumus, kas paredz likvidēt slēgtā cietuma soda izciešanas režīma vidējo pakāpi
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.janvārī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā. Tie paredz likvidēt slēgtā cietuma soda izciešanas režīma vidējo pakāpi, tādējādi paplašinot to personu loku, kam piemērojama nosacīta pirmstermiņa atbrīvošana, nosakot elektronisko uzraudzību.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 19.janvārī, uz attālinātu sarunu aicinājusi veselības ministru Danielu Pavļutu, lai spriestu par 2022.gada prioritārajiem pasākumiem veselības jomā.
Saeimas priekšsēdētāja: pirms gadsimta ieliktie valstiskuma pamati joprojām dara Latviju stipru
“Šogad mēs daudzināsim notikumus, kas ir daļa no mūsu valstiskuma fundamenta. To ielika mūsu priekšteči pirms gadsimta, un tas joprojām Latviju dara stipru, pastāvīgu un augtspējīgu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 18.janvārī, parlamenta 100.jubilejas gada atklāšanas pasākumā.
Svinīgi atklāj Saeimas 100.jubilejas gadu
18.janvārī Saeimas nama Sarkanajā zālē norisinājās Saeimas 100.jubilejas gada svinīgā atklāšana. Tā aizsāka vairāku mūsu valsts parlamentārisma vēsturē nozīmīgu notikumu jubileju ciklu.
Ināra Mūrniece piedalās Dāvidam Sasoli veltītā piemiņas ceremonijā Strasbūrā
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 17.janvārī, piedalījās mūžībā aizgājušajam Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Dāvidam Marijai Sasoli (David Maria Sassoli) veltītā piemiņas ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 18. un 19.janvārī uzklausīs Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem pieteiktos kandidātus, lai lemtu par to, kuras personas virzīt apstiprināšanai amatos.
Trešdien, 19.janvārī
09:00  Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde
09:00  Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:45  Saeimas Prezidija sēde
15:30  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde