Saeimas ziņas

2021.gada valsts budžeta projektam saņemti vairāk nekā 500 priekšlikumi
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 2021.gada valsts budžeta projekta, vidēja termiņa budžeta ietvara 2021., 2022. un 2023.gadam likumprojekta un to pavadošo likumprojektu otrajam lasījumam kopumā saņēmusi vairāk nekā 500 priekšlikumus. 
Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti piektdien, 30.oktobrī, izskatīja Eiropas Komisijas (EK) publicēto 2020.gada ziņojumu par tiesiskumu, kurā izvērtēta tiesiskuma situācija Eiropas Savienībā (ES), kā arī tā atsevišķo sadaļu par tiesiskumu Latvijā. 
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Saeima ceturtdien, 29.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā, kas paredz pārvaldes amatpersonām tiesības pārtraukt bezpilota gaisa kuģa lidojumu, ja tas tiek veikts, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības. 
Nostāju par orgānu izmantošanu transplantācijai e-veselības sistēmā varēs paust no 2022.gada 1.februāra
Līdz 2022.gada 1.februārim plānots pagarināt termiņu, sākot ar kuru personas e-veselības sistēmā varēs paust savu gribu attiecībā uz sava ķermeņa un orgānu izmantošanu pēc nāves. To paredz izmaiņas likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā”, ko Saeima ceturtdien, 29.oktobrī, pieņēma otrajā – galīgajā – lasījumā. 
Saeima nosaka sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu
Saeima ceturtdien, 29.oktobrī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tie paredz piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām (līdz 50 eiro) par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos. 
Saeima konceptuāli atbalsta 2021.gada valsts budžeta projektu
Saeima trešdien, 28.oktobrī, konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2021., 2022. un 2023.gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 28 likumos. 
Plāno mainīt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa noteikšanu kravas automašīnām; paaugstināt likmi uzņēmumu automobiļiem
Saeima trešdien, 28.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kas paredz nodokli kravas automašīnām turpmāk noteikt pēc automobiļa motora radītā oglekļa dioksīda izmešu daudzuma. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē. 
Saeima konceptuāli atbalsta mazākas sociālās iemaksas; noteiks minimālās obligātās iemaksas
Saeima trešdien, 28.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas un noteikt minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē. 
Mikrouzņēmuma nodokli plāno attiecināt tikai uz mikrouzņēmuma īpašnieku
Saeima trešdien, 28.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē.    
Piektdien, 30.oktobrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Eiropas lietu komisijas sēde
12:15  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde