Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda pirmdien, 17.maijā, tiešsaistē tiksies ar Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētājiem.
Laikā no šī gada 7.janvāra līdz 5.aprīlim pie administratīvās atbildības saukti seši 13.Saeimas deputāti. Par to ceturtdien, 13.maijā, ziņojumu Saeimai sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.
Saeima atlaiž Dundagas novada domi
Saeima ceturtdien, 13.maijā, pieņēma likumu, kas paredz atlaist Dundagas novada domi un iecelt pagaidu administrāciju.
Saeimas priekšsēdētāja pateicas Apvienotās Karalistes vēstniekam par ieguldījumu parlamentārā dialoga stiprināšanā
 Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 13.maijā, attālināti tiekoties ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kītu Šanonu (Keith Shannon), pateicās vēstniekam par aktīvo darbu un personīgo ieguldījumu abu valstu parlamentārā dialoga stiprināšanā, tostarp sarežģītajā Brexit sarunu periodā, Apvienotajai Karalistei izstājoties no Eiropas Savienības. Vēstnieks noslēdz savu kadenci Latvijā.
Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Sociālā uzņēmuma likumā
Saeima ceturtdien, 13.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Sociālā uzņēmuma likumā. Ar tiem iecerēts precizēt sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanai izvirzītās prasības un kritērijus, kā arī sociālā uzņēmuma pazīmes.
K.Ģirģens: informācijai par pašvaldību īpašumiem un to izmantošanas iespējām jābūt visiem ērti pieejamai
“Informācijai par pašvaldības īpašumiem, kurus iespējams iegādāties vai nomāt, ir jābūt visiem ērti pieejamai, un tas jo īpaši būtiski ir uzņēmējiem,” trešdien, 12.maijā, pauda Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens, norādot, ka problēma piekļūt šāda veida informācijai, visticamāk, ir konstatējama ne tikai Rīgas, bet arī citās pašvaldībās.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 12.maijā, lēma deputātam Krišjānim Feldmanam izteikt mutvārdu brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.
Valsts pārvaldes komisija: vēlētāji Saeimas vēlēšanās varēs doties balsot arī ar eID karti
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 12.maijā, atbalstīja ieceri vēlētājiem Saeimas vēlēšanās piedalīties, izmantojot arī personas apliecību, jeb eID karti, un vienojās virzīt izskatīšanai parlamentā attiecīgus grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā un Vēlētāju reģistra likumā.
Plānots, ka arī pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas iesniegumu par vārda vai uzvārda maiņu varēs iesniegt elektroniski vai pa pastu
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 11.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā. Ar tiem iecerēts arī pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas beigām saglabāt iespēju iesniegt iesniegumu Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam par vārda, uzvārda vai tautības maiņu elektroniski vai pa pastu.
Piektdien, 14.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:00  Parlamentārās izmeklēšanas komisija, lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai sēde