Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Marija Golubeva: Latvijas atbalsts tūlītējai ES kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai ir būtisks signāls Eiropai un pasaulei
“Latvija atbalsta tūlītēju Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai. Tas ir būtisks signāls Eiropai un pasaulei,” trešdien, 22.jūnijā, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Marija Golubeva.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien, 21.jūnijā, lēma par deputātu Kaspara Ģirģena, Jāņa Iesalnieka un Alda Gobzema deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem. 
Saeimā atklāj karā nogalinātā ukraiņu fotogrāfa Maksa Levina darbu izstādi
“Šī izstāde apliecina ukraiņu fotožurnālista Maksa Levina pašaizliedzību un varonību, pildot savu pienākumu, un tā mudina vēlreiz noliekt galvu Ukrainas karavīru un Ukrainas tautas priekšā, visiem spēkiem ik dienu aizsargājot savu zemi,” otrdien, 21.jūnijā, Saeimas namā atklājot fotoizstādi “Krievijas militārais iebrukums Ukrainā. 2022.gada hronika: sākums”, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
Saeimā notiek Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums
Saeimā otrdien, 21.jūnijā, notika Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums, kas pulcēja Ārlietu komisiju deputātus un citus parlamentāriešus no Trīs jūru iniciatīvas dalībvalstīm un partnervalstīm. Forumā tā dalībnieki sprieda par digitālo transformāciju, infrastruktūras savienojamību, enerģētisko neatkarību, drošību un Trīs jūru iniciatīvas ģeopolitisko nozīmi reģiona stiprināšanā.
Ināra Mūrniece: Trīs jūru iniciatīvas mērķis ir investīciju piesaiste un reģiona attīstība
Trīs jūru iniciatīva aptver 12 valstis starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru, un tās mērķis ir veicināt reģiona attīstību un tā savienojamību. Mums ir vajadzīgie priekšnosacījumi attīstībai, bet nepieciešams veicināt savstarpējo sadarbību, tāpat nepieciešamas gan privātas, gan publiskas investīcijas, lai attīstītu infrastruktūras projektus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, otrdien, 21.jūnijā, atklājot Trīs jūru iniciatīvas parlamentāro forumu Saeimā.
Ināra Mūrniece: kandidātvalsts statusa piešķiršana Ukrainai ir Eiropas morāls pienākums
Gaidāmais Eiropas Savienības (ES) lēmums par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai ir morāla nepieciešamība. Tauta, kas lej savas asinis par Eiropas vērtībām, ir pelnījusi visliekāko cieņu un atbalstu. Tas dos spēku turpināt cīņu pret agresoru, zinot, ka šī cīņa nav velta. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 20.maijā, Saeimas namā tiekoties ar Čehijas parlamenta Senāta priekšsēdētāju Milošu Vistrčilu (Miloš Vystrčil) un Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk). 
Dagmāra Beitnere-Le Galla Polijas parlamentāriešiem pateicas par ieguldījumu reģiona drošības stiprināšanā
Polija gan vēsturiski, gan mūsdienās ir mūsu reģiona drošības balsts. Krievijas iebrukums Ukrainā vēl jo vairāk ir parādījis, ka aizsardzība ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, un esam pateicīgi Polijai par ieguldījumu visas Eiropas drošības stiprināšanā, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, pirmdien, 20.jūnijā, tiekoties ar Polijas Republikas parlamenta Polijas–Latvijas sadraudzības grupas deputātiem Roberta Telusa (Robert Talus) vadībā. Puses bija vienisprātis, ka Ukraina aizstāv ne vien savas, bet gan visas Eiropas nākotni un vērtības. 
Saeimas namā otrdien, 21.jūnijā, tiks atklāta fotoizstāde “Krievijas militārais iebrukums Ukrainā. 2022.gada hronika. Sākums”, kuru veido ukraiņu žurnālista un dokumentālā fotogrāfa Maksa Levina (Maks Levin) darbi.
Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 81 likumu
13.Saeima pavasara sesijā – no 19.aprīļa līdz 17.jūnijam - galīgajā lasījumā pieņēmusi 81 likumu: 12 jaunus likumus un 69 grozījumus likumos. 
Sestdien, 25.jūnijā