Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšanas datumu plāno pārcelt uz 31.martu
Lai nodrošinātu kvalitatīvu pretendentu atlases procesu Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu amatam, plānots pārcelt tiesas darbības uzsākšanas datumu uz nākamā gada 31.martu. To paredz grozījumi likumā “Par tiesu varu”, kurus piektdien, 4.decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.
Platforma e-Saeima atzīta par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu
Saeimas sēžu attālinātās norises platforma e-Saeima saņēmusi Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas gada balvu “Platīna pele 2020” kā veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums. Speciālbalvu pasniedz pretendentam, kurš vislabāk integrējis e-parakstu iestādes vai organizācijas sistēmā, e-pakalpojumā vai risinājumā.
13.Saeimas deputātam Aldim Gobzemam izteikts rakstveida brīdinājums par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu. Tas teikts Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ceturtdien, 3.decembrī, Saeimai sniegtajā paziņojumā.
Saeima ceturtdien, 3.decembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas paredz noteikt, ka aģitācija pirms vēlēšanām var būt tikai valsts valodā.
Vecāku pabalstu turpinās izmaksāt, ja ārkārtējās situācijas dēļ vecāks nevarēs atgriezties darbā
Saeima ceturtdien, 3.decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kas paredz vecāku pabalstu turpināt izmaksāt, ja bērna vecāks ārkārtējās situācijas dēļ nevarēs atgriezties darbā.
Saeima pieņem jaunu likumu bērnu un jauniešu izglītošanai valsts aizsardzībā
Saeima ceturtdien, 3.decembrī, trešajā lasījumā atbalstīja jaunu likumu, ar kuru noteikts, kā tiek organizēta Jaunsardze, kā arī ieviests jauns mācību priekšmets vidējās izglītības pakāpē – valsts aizsardzības mācība.
Saeima nosaka regulējumu alkohola tirdzniecībai internetā
Saeima ceturtdien, 3.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz nosacījumus alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai internetā. Līdz ar grozījumiem noteikti tirgotāju un piegādātāju pienākumi, lai nodrošinātu, ka alkoholiskie dzērieni netiek piegādāti nepilngadīgām personām un tiek ievērotas citas šī likuma prasības.
Saeima uzņem Latvijas pilsonībā diriģentu Karelu Marku Šišonu
Saeima ceturtdien, 3.decembrī, pieņēma lēmumu par diriģenta Karela Marka Šišona uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.
Vita Anda Tērauda: Covid-19 vakcīnu nodrošināšanai ir svarīga operatīva un koordinēta rīcība
Lai pēc iespējas agrāk Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, arī Latvija, saņemtu Covid-19 vakcīnas, ļoti svarīga ir operatīva un koordinēta rīcība šajā jautājumā, trešdien, 2.decembrī, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda. Deputāti šodien sprieda par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu šīm vakcīnām.
Svētdien, 6.decembrī