Saeimas ziņas

Atvērto durvju dienā parlamentu apmeklē vairāk nekā 1300 interesentu
Saeimas namā piektdien, 29.septembrī, aizvadīta Atvērto durvju diena. Pasākums šogad notika Saeimas kārtības ruļļa simtgades zīmē, un tā laikā Saeimas nama viesi varēja uzzināt par likumdevēja darba organizāciju cauri laikiem. Šogad parlamentu apmeklēja vairāk nekā 1300 interesentu, lielākoties skolēnu grupas no visas Latvijas.
Latgales apakškomisijas deputāti Rēzeknē akcentē straujāku ekonomisko attīstību pierobežā
Austrumu pierobežā ekonomiskajai attīstībai jābūt straujākai, stiprinot pierobežas cilvēkresursus un paplašinot atbalstu Latgales speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ). To piektdien, 29.septembrī, akcentēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputāti izbraukuma sēdē Rēzeknē, kur kopā ar uzņēmējiem sprieda par ekonomisko drošību un ilgtspējīgu attīstību austrumu pierobežā.
Z.Kalniņa-Lukaševica Dublinā: Ukrainas liktenis noteiks visa Eiropas kontinenta nākotni
"Mēs visi vēlamies mieru, taču to nevar panākt bez Ukrainas uzvaras. Vidusceļa nav - mums ir jāturpina sniegt atbalstu, līdz taisnīgums uzvarēs. Mēs šobrīd atrodamies krustcelēs, jo Ukrainas liktenis noteiks visa Eiropas kontinenta nākotni," uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, ceturtdien, 28.septembrī, Īrijas galvaspilsētā Dublinā uzrunājot klātesošos Eiropas Padomes parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputāti izbraukuma sēdē piektdien, 29.septembrī, Rēzeknē ar uzņēmējiem spriedīs par ekonomisko drošību un ilgtspējīgu attīstību austrumu pierobežā.
Parlaments aicina uz Atvērto durvju dienu
Rīt, 29.septembrī, parlamentā norisināsies Atvērto durvju diena. Pasākums šoreiz notiks Saeimas kārtības ruļļa simtgades zīmē, un tā laikā Saeimas nama viesi varēs uzzināt par likumdevēja darba organizāciju cauri laikiem. Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00.
No nākamā gada 1.janvāra katrai pašvaldībai savā teritorijā būs jānodrošina pašvaldības policija, noteic ceturtdien, 28.septembrī, Saeimā 1.lasījumā atbalstītie grozījumi likumā “Par policiju”. Likumprojekts paredz precizēt pašvaldības policijas izveidošanas formu. 
Paliatīvā aprūpe būs pieejamāka, lemj Saeima
Saeima ceturtdien, 28.septembrī, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, ar kuriem no nākamā gada plānots veicināt paliatīvās aprūpes pieejamību.
Saeima apstiprina jauno Nacionālās drošības koncepciju
Saeima ceturtdien, 28.septembrī, apstiprināja jauno Nacionālās drošības koncepciju. 
Z.Kalniņa-Lukaševica aicina Īrijas parlamentā veidot deputātu grupu sadarbības stiprināšanai ar Latviju
Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Dublinā tiekoties ar Īrijas parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Katrīnu Konoliju (Catherine Connolly), pārrunāja iespējas stiprināt valstu parlamentāro sadarbību.
Deputāti atbalsta jauno Valsts aizsardzības koncepciju
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas deputāti trešdien, 27.septembrī, kopsēdē vienbalsīgi atbalstīja jauno Valsts aizsardzības koncepciju.
Sestdien, 30.septembrī