Zīmju valodā sagatavotajos videomateriālos uzzini par demokrātiju, likumdevēja darbu un vēsturi!

 

Saeima - Latvijas parlaments

Kas ir Saeima? Ko tā dara? Atbildi meklē video zīmju valodā par likumdevēja darbu.

 

Vai Saeima ir valdība?

Kāda ir atšķirība starp Saeimu un valdību? Atbildi meklē videostāstā zīmju valodā par varas dalīšanu starp likumdevēju un izpildvaru.

 

Kas var ierosināt likumus?
Kas mūsu valstī var ierosināt likumus? Atbildi meklē videostāstā zīmju valodā!

 

Likumdošanas procedūra
Lai likumprojekts kļūtu par likumu, tam ir jāiziet cauri noteiktai procedūrai. Uzzini vairāk animācijā zīmju valodā!

 

Saeimas dialogs ar sabiedrību
Saeimas dialogs ar sabiedrību ir būtiska parlamenta darba sastāvdaļa. Ikviens ikdienā var iesaistīties likumdošanas procesā gan individuāli, gan ar organizāciju starpniecību. Video zīmju valodā.

 

Ceļā uz brīvību: kā latvieši nodibināja savu valsti
Animācija zīmju valodā stāsta par to, kā radās apziņa, ka esam viena tauta, un tālākajiem notikumiem, kas vainagojās ar Latvijas Republikas proklamēšanu.

 

Saeimas nama vēsture
Skaties video zīmju valodā un iepazīsti Saeimas namu - mūsu valsts vēstures liecinieku un neorenesances arhitektūras paraugu.

 

Saeimas Sēžu zāle
Saeimas nama Sēžu zālē deputāti apspriež, pieņem un groza valsts likumus. Video zīmju valodā uzzini par zāles vēsturi un arhitektūru!

 

Gaismekļi Saeimas namā
Video zīmju valodā uzzini vairāk par gaismekļiem parlamentā. Vairāki no tiem rotā Saeimas nama zāles jau kopš Vidzemes bruņniecības laikiem.

 

Saeimas dāvanu kolekcija
Dāvināšana ir cieņas izpausme un neatņemama starpvalstu diplomātisko attiecību sastāvdaļa. Izvēloties dāvanu ārzemju kolēģiem, jāievēro šo valstu tradīcijas, taču gandrīz vienmēr nekļūdīga dāvana ir nacionāls suvenīrs no savas zemes. Kādas dāvanas atrodas Saeimas dāvanu kolekcijā? Atbildi meklē video zīmju valodā!

Svētdien, 2.oktobrī