Jauniešu Saeima

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņas un vāc balsis ideju atbalstam.

Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, vienu dienu sanāk Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Jauniešu Saeimas vēlēšanas šogad ilgs  
līdz 6. aprīlim
.

10. Jauniešu Saeima Latvijas parlamentā sanāks 21. aprīlī.

Jauniešu Saeimas deputāti pulcējas  uz pirmo sēdi Saeimas Sēžu zālē, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu, kā arī dotu svinīgo solījumu. Sēdi vada Saeimas priekšsēdētājs, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņem četri jaunieši, kuru idejas ieguvušas vislielāko balsu skaitu.

Jaunieši izstrādā arī četras deklarācijas, par kurām diskutē komisijās. Pēc darba komisijās notiek otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatē par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Atzīmējot Jauniešu Saeimas desmitgadi, projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”.

Jaunieši aicināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību. Tāpat jaunieši var iesniegt savu priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem, par kuriem viņi diskutēs pasākuma dienā no Saeimas tribīnes.

10. Jauniešu Saeimas sēdes vadīs Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, savukārt nozaru komisiju sēdes – to priekšsēdētāji: Raimonds Bergmanis, Rihards Kols, Andris Sprūds un Agita Zariņa-Stūre.

Nāc un sper pirmos soļus Latvijas parlamentā!

 

Vairāk informācijas Jauniešu Saeimas mājaslapā: jauniesusaeima.lv

Sekot projekta aktivitātēm var arī sociālajos tīklos TwitterFacebookYouTube un Flickr.

 

INFORMĀCIJA KANDIDĀTIEM UN VĒLĒTĀJIEM

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

 

Saeimas priekšsēdētāja aicinājums pieteikties Jauniešu Saeimai

10. Jauniešu Saeimas plakāts 

Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Jauniešu Saeimas arhīvs:

10. Jauniešu Saeimas deputātu kandidātu diskusija

9. Jauniešu Saeima

8. Jauniešu Saeima

7. Jauniešu Saeima

6. Jauniešu Saeima

5. Jauniešu Saeima

4. Jauniešu Saeima

3. Jauniešu Saeima

2. Jauniešu Saeima

1. Jauniešu Saeima

Piektdien, 31.martā