Atvērto durvju diena

Reizi gadā Saeima aicina ikvienu interesentu, īpaši jauniešus, uz Atvērto durvju dienu parlamentā. Katru gadu Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir iespēja iepazīt kādu šim notikumam par godu veidotu tematisko ekspozīciju, kā arī izstaigāt Saeimas namu. Jaunieši var iegūt papildu informāciju arī par parlamenta organizētiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem un projektiem.

tituls

 

Pieteikšanās Atvērto durvju dienai Saeimā ir noslēgusies.

Publicētajā pasākuma dalībnieku sarakstā skolas aicinātas iepazīties ar rezervēto apmeklējuma laiku.

Atvērto durvju dienas apmeklējumu laiki skolām

Pasākuma dienā ieeja Saeimas namā, Jēkaba ielā 11, Rīgā, no Klostera ielas/Jēkaba katedrāles puses. Savukārt apmeklētājiem ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem, tostarp personām ratiņkrēslos, ieeja tiks organizēta no Jēkaba ielas puses.

 29.septembrī aicinām ierasties noteiktā Jums rezervētajā laikā. Ierodoties parlamentā, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte), kā arī jāiziet drošības pārbaude. Bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem (ieskaitot) atļauts ieiet bez pieteikuma un bez personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas tādas pilngadīgas atbildīgās personas pavadībā, kura var apliecināt bērna identitāti. Savukārt bērniem vecumā no astoņiem, līdz četrpadsmit gadiem (ieskaitot), atļauts ieiet, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu identifikācijas dokumentu ar fotogrāfiju (piemēram, skolēna apliecību), pilngadīgas atbildīgās personas pavadībā.  Kopējais apmeklējuma laiks – aptuveni 1 stunda.

Ģimenēm ar maziem bērniem ieeja parlamentā tiks nodrošināta bez rindas un uzrādot vienu personu apliecinošu dokumentu uz visiem ģimenes locekļiem.

Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, tādēļ apmeklētāju plūsma iekļūšanai var tikt īslaicīgi aizkavēta.

Lūgums iepazīties ar Saeimas ēku apmeklēšanas kārtību un uzturēšanos tajās:

https://www.saeima.lv/files/Uzturesanas_Noteikumi.pdf

 Drošības apsvērumu dēļ Saeimas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat aicinām ņemt vērā, ka parlamentā nedrīkst ienākt ar liela izmēra somām, kas pārsniedz mugursomas izmērus (~ 50 x 40 x 20 cm), un mājdzīvniekiem.

Šogad aprit 100 gadi, kopš parlaments pieņēma Saeimas kārtības rulli – likumu, kurā apkopotas parlamenta darba procedūras un noteikumi. Tam par godu 29.septembrī Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespējams aplūkot Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu ekspozīciju un izzināt, kā gadsimta laikā mainījies parlamenta darbs.

Tāpat parlamenta apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kāpēc Saeimas sēžu vadītājam ir īpašs amata rīks – āmuriņš.

Saeimas viesi varēs apskatīt arī parlamenta telpas – Sēžu zāli, Balsošanas zāli, Dzelteno zāli un Sarkano zāli, kā arī greznās reprezentācijas zāles.

Saeimas nama apmeklētāji varēs iegūt informāciju par parlamenta projektiem jauniešiem – jauniešu fotokonkursu “Manas brīvības piemineklis”, “Jauniešu Saeimu” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu”.

Ikviens interesents varēs bez maksas nosūtīt īpaši veidotu Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijā un nofotografēties fotostūrītī.

Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts piektdien, 29.septembrī, no pulksten 10.00 līdz 18.00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš.

Atvērto durvju diena Saeimā būs publisks pasākums, kura norise tiks fotografēta un filmēta.

Papildu informācija pa tālruni 67087321 vai e-pastu pasakumi@saeima.lv

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde