Latvijas Republikas 12.Saeimas
rudens sesijas vienpadsmitā sēde
2017.gada 9.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Aicinu ieņemt vietas Saeimas Sēžu zālē. Sāksim Saeimas 2017.gada 9.novembra sēdi.

Vispirms - iesniegtās izmaiņas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2017.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Juridiskā komisija no sēdes darba kārtības lūdz izslēgt likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” līdz turpmākajam komisijas lēmumam. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt sēdes darba kārtību.

Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” nodot Juridiskajai komisijai, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Zemes pārvaldības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Par atvaļinājuma piešķiršanu.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Hosamam Abu Meri šā gada 2.novembrī.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Hosama Abu Meri iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 2.novembrī. Saeimas Prezidijs atvaļinājumu ir piešķīris un par to informē Saeimu.

Darba kārtības nākamā sadaļa - “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Arhīvu likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Nellija Kleinberga.

N.Kleinberga (LRA).

Labrīt, Saeimas priekšsēdētāja! Labrīt, cienījamie kolēģi!

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija likumprojekta trešajam lasījumam ir saņēmusi 11 priekšlikumus, no kuriem astoņi ir komisijas priekšlikumi, kas ir izdiskutēti jau vairākās darba grupās.

1. - Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāra Eināra Cilinska priekšlikums. Komisijā tika daļēji atbalstīts, iekļaujot to 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

N.Kleinberga. 2. - komisijas priekšlikums, kurš paredz to, ka glabāšanas termiņus personas darba vai dienesta gaitu apliecinošiem dokumentiem, kā arī izglītojamās personas, tai skaitā studējošā, lietā esošajiem dokumentiem nosaka Ministru kabinets. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 3. - komisijas priekšlikums, kurš paredz likuma 5.panta pirmo daļu izteikt jaunā redakcijā. Arī tas tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 4. - komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 5. - komisijas priekšlikums, kurš paredz likuma 5.pantu papildināt ar ceturto daļu. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 6. - izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska priekšlikums. Komisijā tika daļēji atbalstīts, iekļaujot to 8. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

N.Kleinberga. 7. - Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāra Eināra Cilinska priekšlikums. Komisijā tika daļēji atbalstīts, iekļaujot to 8. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

N.Kleinberga. 8. - komisijas priekšlikums, kurš paredz likuma 7.pantu papildināt ar 2.daļu. Tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 9. - komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 10. - komisijas priekšlikums, kurš paredz Latvijas Nacionālā arhīva funkcijas papildināt ar pienākumu sniegt atzinumus par publisko dokumentu un arhīvu pārvaldību reglamentējošo normatīvo aktu projektiem. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. 11. - komisijas priekšlikums par pārejas noteikumiem. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

N.Kleinberga. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Arhīvu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

N.Kleinberga. Paldies par atbalstu.

Sēdes vadītāja. Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ints Dālderis.

I.Dālderis (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Minētajam likumprojektam komisija ir saņēmusi vienu priekšlikumu - finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikumu - un to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Dālderis. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti.

Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi!

Skatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”. Atgādināšu, ka gan šis, gan nākamie divi likumprojekti, kas ir darba kārtībā, sākotnēji bija saistīti ar grozījumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Likumprojekta trešajam lasījumam komisija saņēma trīs priekšlikumus.

1. - finanšu ministres priekšlikums izslēgt piedāvāto pārejas noteikumu redakciju. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Identisks un komisijā atbalstīts ir arī 2. - Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas precizē šī likuma spēkā stāšanās laiku. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Advokatūras likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Notariāta likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Jā, paldies.

Tātad, kolēģi, skatām grozījumus Notariāta likumā.

Komisija saņēma un izskatīja sešus priekšlikumus.

1. ir Juridiskās komisijas priekšlikums.

Es atgādināšu par diskusijām, kuras notika, skatot likumprojektu gan pirmajā lasījumā, gan arī otrajā lasījumā. Latvijas Zvērinātu notāru padome šīs diskusijas iniciēja ar aicinājumu rast iespēju amata darbību izpildei nepieciešamo informāciju no valsts iestāžu reģistriem saņemt bez maksas. Otrajā lasījumā mēs atbalstījām arī to, ka šī informācija būtu jāsaņem no pašvaldību iestādēm, taču vēlāk, izvērtējot šos reģistrus un notāru nepieciešamību saņemt šo informāciju no pašvaldību reģistriem, konstatējām, ka pašreiz šādas nepieciešamības būtībā nav (varbūt tāda nepieciešamība būs nākotnē), un tāpēc Juridiskā komisija nolēma šobrīd šīs pašvaldību iestādes izslēgt no to iestāžu saraksta, kurām būtu turpmāk atbilstoši spēkā esošajai kārtībai nepieciešams sniegt bezmaksas informāciju zvērinātiem notāriem. Tajā pašā laikā komisija nolēma aicināt Tieslietu ministriju pārskatīt zvērinātu notāru atlīdzības takses attiecībā tieši uz šo sadaļu.

Tātad, kā jau minēju, komisijā bija diskusija, un komisija atbalstīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 2. ir deputāta Mārtiņa Šica priekšlikums. Šica kungs, jāatzīst gan, šo priekšlikumu bija iesniedzis uz trešo lasījumu un diemžēl pats nebija ieradies, lai izskaidrotu šī priekšlikuma būtību vai attiecīgo problēmjautājumu, un tāpēc komisijā mēs šo priekšlikumu neatbalstījām. Taču esam aicinājuši Šica kungu nepieciešamības gadījumā iesniegt attiecīgus priekšlikumus kādam citam likumprojektam. Starp citu, Juridiskā komisija nākamajā nedēļā plāno skatīt iespējamos grozījumus Notariāta likumā.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Mārtiņam Šicam.

M.Šics (LRA).

Paldies.

Manis piedāvātie priekšlikumi Notariāta likuma grozījumiem bija balstīti uz reāliem notikumiem, kad valsts amatpersona - notārs - pieļāva būtisku nolaidību, radot personai zaudējumus un veselības kaitējumu. Proti, tos man ierosināja vecs vīrs - invalīds, pensionārs -, kuram pret viņa gribu bija veiktas notariālas darbības, kuras, kā vēlāk izrādījās, arī Latvijas Zvērinātu notāru padome atzina par nelikumīgām. Bet diemžēl, lai gan par šādiem gadījumiem likums paredz notāram piemērot administratīvo sodu, pierādījās fakts, ka vārna vārnai acī neknābj: par šo būtisko pārkāpumu notāram nekāda atbildība diemžēl neiestājās.

Pierādījās arī cita lieta, ka ir ļoti grūti trūcīgam, nabadzīgam cilvēkam - veterānam, vecam vīram, invalīdam - izmantot advokāta sniegtos pakalpojumus un aizstāvēt savas tiesības tiesā, jo viņš to vienkārši nevar atļauties. Tiesības uz aizstāvību mūsu valstī diemžēl ir tiem, kuriem ir naudas līdzekļi un kuri tās spēj realizēt.

Līdz ar to pierādījās arī trešā lieta (to es gan nebiju iekļāvis savos priekšlikumos), - ka nav dotas tiesības nekādā formātā notāriem pašiem novērst šīs kļūdas vai, ja notāra dēļ šīs kļūdas ir notikušas un cietušais par to nav zinājis, atcelt šīs lietas.

Paldies Bērziņa kungam par to, ka viņš teica, ka burtiski tūlīt šis likums atkal tiks vērts vaļā. Es tādēļ šo priekšlikumu no balsojuma atsaucu... un arī nākamo.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikums ir atsaukts.

G.Bērziņš. Jā, paldies.

3. - arī tas ir deputāta Mārtiņa Šica priekšlikums, kas komisijā nav atbalstīts.

Es nesadzirdēju... Vai Šica kungs atsauca arī 3.priekšlikumu?

Sēdes vadītāja. Arī šis priekšlikums ir atsaukts.

G.Bērziņš. Paldies.

4. - finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Un 6. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas paredz likuma spēkā stāšanās kārtību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Kolēģi! Šim likumprojektam komisijā esam saņēmuši 13 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas precizē panta nosaukumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 2. - tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts, iekļauts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 4. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 5. - tieslietu ministra priekšlikums, kas arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 6. - atbildīgās komisijas, proti, Juridiskās komisijas priekšlikums, kas precizē nodaļas nosaukumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 7. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 8. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 9. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts, iekļauts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 11. - finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts, iekļauts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 12. - tieslietu ministra priekšlikums, kas arī ir daļēji atbalstīts, iekļauts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kas precizē pārejas noteikumus un likuma spēkā stāšanās kārtību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Anrijs Matīss.

A.Matīss (VIENOTĪBA).

Labrīt, cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie, godājamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” (Nr.940/Lp12).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojektu izskatīja un sagatavoja trešajam lasījumam.

Tā kā netika saņemti priekšlikumi, komisija atbalstīja likumprojekta virzību uz izskatīšanu Saeimā trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

A.Matīss. Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Anrijs Matīss.

A.Matīss (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (Nr.938/Lp12).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi septiņus priekšlikumus likumprojekta trešajam lasījumam.

1.priekšlikums ir Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts un iekļauts 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Matīss. 2.priekšlikums ir atbildīgās komisijas sagatavotais priekšlikums, kurš ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. 3.priekšlikums ir Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. 4.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. 5.priekšlikums - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums. Arī tas komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. Arī 6.priekšlikumu ir iesniedzis Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, un komisijā tas tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. Un visbeidzot 7. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Anrijs Matīss.

A.Matīss (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Jūras kodeksā” (Nr.937/Lp12).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu un sagatavoja trešajam lasījumam. Priekšlikumi netika saņemti. Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu jūs atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Jūras kodeksā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labrīt, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā”. Trešajam lasījumam ir saņemts viens priekšlikums. Tas ir no Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Putras un komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Komisijas vārdā aicinu balsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos””, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Trešajā lasījumā strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos””.

Kopumā ir saņemti seši priekšlikumi.

1. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir komisijā guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Arī 2. ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 3. ir VARAM parlamentārā sekretāra Eglīta priekšlikums, kurš ir komisijā guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Un 6. ir VARAM parlamentārā sekretāra Eglīta priekšlikums, kurš komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Līdz ar to, kolēģi, esam izskatījuši visus sešus priekšlikumus.

Aicinu balsot par šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos”” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Aleksejs Loskutovs.

A.Loskutovs (VIENOTĪBA).

Cienījamais Prezidij! Kolēģi! Atgādināšu, ka grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā ir izstrādāti, lai noteiktu Ministru kabineta pienākumu izdot noteikumus par tās komisijas izveides, darbības un lēmumu pieņemšanas kārtību, kura vērtē iemeslus KNAB priekšnieka atbrīvošanai no amata.

Otrajam lasījumam neviens priekšlikums netika saņemts. Līdz ar to aicinu jūs atbalstīt grozījumus KNAB likumā otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

A.Loskutovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 14.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 14.novembrim.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Pacientu tiesību likumā”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Hosams Abu Meri.

H.Abu Meri (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Likumprojektam “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” Sociālo un darba lietu komisija priekšlikumus nesaņēma.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

H.Abu Meri. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 17.novembris, un izskatīšana trešajā, galīgajā, lasījumā Saeimas sēdē - šā gada 30.novembrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 17.novembris.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Aija Barča.

A.Barča (ZZS).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Saeimas Prezidija locekļi! Cienījamās deputātes un godātie deputāti!

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā man ir pienākums informēt jūs par to, ka šodien mums steidzami jāizskata likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Vienlaikus komisijas vārdā es ļoti aicinu kolēģus Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā būt maksimāli uzmanīgiem, izskatot budžeta paketē pievienotos likumprojektus, jo, lūk, arī minētais likumprojekts ir izstrādāts, lai labotu pagājušā gada 23.novembrī pieņemto likumu, kurš bija budžeta paketē un kurš... likuma norma stājas spēkā nākamā gada, 2018.gada, 1.janvārī.

Komisijas sēdē skatot minēto likumprojektu, kuru mums iesniedza Ministru kabinets, Sociālo un darba lietu komisija vērsa uzmanību... arī Labklājības ministrijai atgādināja, ka mēs Latvijā pieņemam likumus, kas ir domāti godīgiem cilvēkiem. Jo tas pamats bija tas, ka mums ir arī tādi pabalstu pieprasītāji, kuri, iespējams, negodprātīgi ir uzrādījuši savus ienākumus.

Tādēļ komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu un noteikt tam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad vispirms mums ir jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 5, atturas - nav. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisijas vārdā aicinu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu...

Sēdes vadītāja. Pagaidiet, pagaidiet, Barčas kundze! Vēl mums ir jābalso par likumprojekta atbalstīšanu pirmajā lasījumā.

A.Barča. Ai, ai, ai... Es atvainojos!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Un tagad lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku izskatīšanai Saeimas sēdē.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisija aicina noteikt, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 10.novembris (līdz pulksten 17.00), un izskatīšana otrajā lasījumā - Saeimas 16.novembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 10.novembris (līdz pulksten 17.00), likumprojekta izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 16.novembrī.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā Eiropas komercsabiedrībā, Eiropas kooperatīvajā sabiedrībā un kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanas gadījumā””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šics.

M.Šics (LRA).

Godātie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā Eiropas komercsabiedrībā, Eiropas kooperatīvajā sabiedrībā un kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanas gadījumā””. Pēc būtības ļoti sarežģīts nosaukums! Vienkāršā valodā es raksturošu sekojoši. Šis likumprojekts paredz, ka dažādu valstu uzņēmumi, likvidējot savas filiāles, būs spiesti ne vien paziņot par to darbiniekiem, bet nesīs arī atbildību, ja tas netiks izdarīts.

Otra lieta. Šajā procesā, informējot savus darbiniekus, filiāļu strādniekus, tiek sniegta arī konfidenciāla informācija, un šis likumprojekts paredz atbildību par šīs informācijas izpaušanu trešajām personām.

Aicinu šo likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā Eiropas komercsabiedrībā, Eiropas kooperatīvajā sabiedrībā un kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanas gadījumā”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam.

M.Šics. Komisijas vārdā lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu - šā gada 4.decembri.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 4.decembrim.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību””.

Likumprojektu ir izstrādājusi Finanšu ministrija un apstiprinājis Ministru kabinets. Likumprojekta izstrāde ir notikusi kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu, Tieslietu ministrijas izveidoto Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pastāvīgo darba grupu un Ekonomikas ministriju.

Fiskālā ietekme uz budžetu nav vērojama.

Likumprojektā jaunā redakcijā ir izteikts likuma 15.pants, kurā konkretizēti Latvijas proves biroja veicamie pārvaldes uzdevumi un pienākumi, un likums ir arī papildināts ar III1 nodaļu, kur ir noteiktas kompetences, atbildība un soda mēri.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam.

J.Trupovnieks. Priekšlikumi otrajam lasījumam iesniedzami līdz 2018.gada 10.janvārim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz 2018.gada 10.janvārim.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Anrijs Matīss.

A.Matīss (VIENOTĪBA).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (Nr.1025/Lp12).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu un sagatavoja otrajam lasījumam.

Ir saņemts viens priekšlikums, un tas ir pašas komisijas priekšlikums, kurš komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam.

I.Zariņš (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Es aicinu neatbalstīt nedz šo priekšlikumu, nedz arī visu likumprojektu, jo, pēc tiesiskuma loģikas, šis priekšlikums ir neloģisks un politiski amorāls. Un es tūlīt paskaidrošu - kāpēc.

Vēršos pie tiem, kuri nav iedziļinājušies šā priekšlikuma būtībā.

Par ko ir šis priekšlikums? Ar ko tas ir saistīts? Tas ir saistīts ar pasažieru pārvadājumiem, par kuriem saskaņā ar likumu valsts ir uzņēmusies saistības, ka valsts palīdzēs tos finansēt sabiedriskā transporta pakalpojumu līguma ietvaros. Tātad ir komersants, kuram tiek pateikts: “Tu pārvadāsi... veiksi šos pakalpojumus, pārvadāsi par lētāku maksu, par to mēs tev maksāsim, un tas ir likumā ierakstīts!”

Kas notiek tālāk? Tālāk notiek tas, ka... Un kāpēc šie likuma grozījumi vajadzīgi? Tādēļ, lai vara varētu nepildīt to, kas ir rakstīts likumā. Tātad - ko viņi pasaka? Viņi saka: “Ja mēs jums nesamaksāsim, jums nebūs naudas. Par to nekādas sekas nerodas! Jums nekādas soda naudas nebūs par to jāmaksā!”

Kolēģi! Šis ir precīzi stāsts par to: “Viens likums - viena taisnība visiem!” Šis priekšlikums ir radies Ministru kabinetā. Ja jūs atbalstāt šo likumprojektu, tad, es ceru, jūs atbalstīsiet arī manu priekšlikumu budžetā... Ir runa par to, ka no Ministru kabineta sienas šis uzraksts “Viens likums - viena taisnības visiem!” ir jānoņem, jo tas tikai traucē Ministru kabinetam strādāt saskaņā ar savu sirdsapziņu un pārliecību par to, kāda ir pareizā lietu kārtība.

Aicinu neatbalstīt nedz šo priekšlikumu, nedz arī šo likumprojektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

A.Matīss. Gribu teikt tikai to, ka komisijā bija ļoti lielas diskusijas par šo likumprojektu kopumā un viedokļi dalījās, bet komisijas vairākums atbalstīja šo priekšlikumu.

Līdz ar to komisijas vārdā aicinu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - atbildīgās komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 3, atturas - 16. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Matīss. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Dzelzceļa likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - 1, atturas - 18. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

A.Matīss. Paldies.

Priekšlikumus gaidīsim līdz šā gada 14.novembrim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 14.novembrim.

Darba kārtības nākamā sadaļa - “Lēmumu projektu izskatīšana”.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2017. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Edgars Putra.

E.Putra (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Atbildīgā komisija ir izskatījusi šo jautājumu un piekritusi noteiktās apropriācijas pārdalei no Tieslietu ministrijas budžeta apakšprogrammas “Ieslodzījuma vietu būvniecība” ilgtermiņa saistību pasākuma “Jauna cietuma būvniecība Liepājā” 78 194 eiro apmērā uz (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Kultūras ministrijas budžeta programmu “Kultūras mantojums” pārskaitīšanai Rīgas pašvaldības aģentūrai “Rīgas pieminekļu aģentūra”, lai 2017.gadā veiktu Rīgas Brāļu kapu teritorijas elektroapgādes un apgaismošanas izbūvi.

Kolēģi! Šī apropriācijas pārdale neietekmē valsts konsolidētā budžeta finansiālo bilanci. Aicinu Saeimu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2017.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie deputāti! Sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Vēlos jūs informēt saistībā ar šodien paredzēto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Par deputātu Kaimiņa, Brīvera, Viļuma, Krūmiņa un Smiltēna jautājumu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam “Par valsts amatpersonas amata savienošanu ar amatu biedrībā”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevarēs ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu. Te jāpiebilst, ka šodien notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

Par deputātu Cileviča, Ribakova, Zariņa, Urbanoviča un Pimenova jautājumu izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim “Par Satversmes tiesas 2005.gada 13.maija sprieduma lietā Nr.2004-18-0106 izpildi”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus nepamierina. Ministrs informē, ka nevarēs ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu, jo piedalīsies Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Par deputātu Zariņa, Urbanoviča, Potapkina, Artūra Rubika un Tutina jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par Ekonomikas ministrijas izvairīšanos sniegt informāciju uz deputātu iesniegto jautājumu par iespējamajām pretlikumīgajām darbībām saistībā ar subsidētās elektroenerģijas ražošanu un tās pārraudzību”. Jautājums pāradresēts Ministru prezidenta biedram ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevarēs ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Zariņa, Urbanoviča, Potapkina, Artūra Rubika un Tutina jautājumu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam “Par Ekonomikas ministrijas veiktajām darbībām, lai mazinātu obligātā iepirkuma slogu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevarēs ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Zariņa, Potapkina, Artūra Rubika, Tutina un Ribakova jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par sniegtajām atbildēm saistībā ar AS “Airbaltic””. Jautājums pāradresēts satiksmes ministram Uldim Augulim, un saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus apmierina.

Līdz ar to šodien paredzētā atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem nenotiks.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Laiks paziņojumiem.

Godātie kolēģi! Lāčplēša dienas priekšvakarā aicinu visus uz jauniešu fotokonkursa “Mūsu karogs” uzvarētāju darbu izstādes atklāšanu Lielajā vestibilā pulksten 10.35.

Vārds Saeimas sekretāra biedram reģistrācijas rezultātu paziņošanai.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons, Inesis Boķis, Boriss Cilevičs, Ivans Klementjevs, Janīna Kursīte-Pakule, Ainars Latkovskis, Vladimirs Nikonovs, Sergejs Potapkins, Edvīns Šnore un Juris Šulcs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
12. Saeimas rudens sesijas 11. sēde
2017. gada 9. novembrī

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu “Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” (Nr. 1078/Lp12)
(Dok. Nr. 4144, 4144A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Zemes pārvaldības likumā” (Nr. 1079/Lp12)
(Dok. Nr. 4145, 4145A)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Hosamam Abu Meri šā gada 2. novembrī
(Dok. Nr. 4169)
   
Likumprojekts “Grozījumi Arhīvu likumā” (Nr. 797/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4150)
   
Ziņo - dep. N.Kleinberga
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” (Nr. 798/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4159)
   
Ziņo - dep. I.Dālderis
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” (Nr. 1018/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4160)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Notariāta likumā” (Nr. 1019/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4161)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Debates - dep. M.Šics
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 1012/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4162)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” (Nr. 940/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4163)
   
Ziņo - dep. A.Matīss
   
Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (Nr. 938/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4165)
   
Ziņo - dep. A.Matīss
   
Likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā” (Nr. 937/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4166)
   
Ziņo - dep. A.Matīss
   
Likumprojekts “Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā” (Nr. 935/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4167)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos”” (Nr. 1003/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4168)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (Nr. 1011/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4141)
   
Ziņo - dep. A.Loskutovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” (Nr. 1026/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4146)
   
Ziņo - dep. H.Abu Meri
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 1074/Lp12) (1.lasījums) (Setidzams)
(Dok. Nr. 4071, 4147)
   
Ziņo - dep. A.Barča
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā Eiropas komercsabiedrībā, Eiropas kooperatīvajā sabiedrībā un kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanas gadījumā”” (Nr. 1031/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3940, 4148)
   
Ziņo - dep. M.Šics
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” (Nr. 1035/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3992, 4152)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (Nr. 1025/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4164)
   
Ziņo - dep. A.Matīss
   
Debates - dep. I.Zariņš
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2017. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 626/Lm12)
(Dok. Nr. 4175)
   
Ziņo - dep. E.Putra
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Paziņojums
  - Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs G.Kūtris

 

Balsojumi

Datums: 09.11.2017 09:07:17 bal001
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Arhīvu likumā (797/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:08:10 bal002
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par grāmatvedību” (798/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:09:49 bal003
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (1018/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:15:12 bal004
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Notariāta likumā (1019/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:17:18 bal005
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (1012/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:18:26 bal006
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā (940/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:20:18 bal007
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (938/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:21:05 bal008
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Jūras kodeksā (937/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:22:00 bal009
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumā (935/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:23:28 bal010
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos” (1003/Lp12), 3.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:24:40 bal011
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (1011/Lp12), 2.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:25:40 bal012
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pacientu tiesību likumā (1026/Lp12), 2.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:28:35 bal013
Par - 77, pret - 5, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (1074/Lp12), 1.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:29:09 bal014
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (1074/Lp12), 1.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:31:47 bal015
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā Eiropas komercsabiedrībā, Eiropas kooperatīvajā sabiedrībā un kapitālsabiedrību pārrobežu apvienošanas gadījumā” (1031/Lp12), 1.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:33:35 bal016
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību” (1035/Lp12), 1.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:36:59 bal017
Par - 64, pret - 3, atturas - 16. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Dzelzceļa likumā (1025/Lp12), 2.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:37:25 bal018
Par - 65, pret - 1, atturas - 18. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Dzelzceļa likumā (1025/Lp12), 2.lasījums

Datums: 09.11.2017 09:39:09 bal019
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2017. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (626/Lm12)

Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde