Latvijas Republikas 12.Saeimas
rudens sesijas ceturtā sēde
2017.gada 28.septembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedrs
Gundars Daudze.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Pulkstenis ir 9.00. Lūdzu, ieņemiet vietas! Sāksim Saeimas 2017.gada 28.septembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto darba kārtību, mums jālemj par iespējamiem grozījumiem tajā.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt vēl vienu grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Un Juridiskā komisija lūdz iekļaut šodienas sēdes darba kārtībā arī lēmuma projektu “Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Savukārt Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījums Zinātniskās darbības likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Līdz ar to, godātie kolēģi, sākam izskatīt apstiprināto darba kārtību.

Pirmā sadaļa – “Prezidija ziņojumi par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Un darba kārtības punkts ir “Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Inārai Mūrniecei no šā gada 25.septembra līdz 30.septembrim”. Godātie kolēģi, deputāte Ināra Mūrniece ir lūgusi piešķirt viņai neapmaksātu atvaļinājumu no 25. līdz 30.septembrim. Šo atvaļinājumu Prezidijs ir piešķīris, un par to es šobrīd jūs informēju Saeimas sēdē.

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana un atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts – “Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Aleksandrs Jakimovs.

A.Jakimovs (SASKAŅA).

Labrīt, godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 26.septembra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Ingunu Casno par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Jakimovs.

A.Jakimovs (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 26.septembra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Lanu Leju par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Jakimovs.

A.Jakimovs (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 26.septembra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Ludmilu Vazdiķi par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Jakimovs.

A.Jakimovs (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 26.septembra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Ilonu Zelmeni par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

A.Jakimovs. Paldies.

Sēdes vadītājs. Nākamā darba kārtības sadaļa - “Deputātu pieprasījumu izskatīšana”.

Pieprasījums veselības ministrei Andai Čakšai “Par pacientu līdzmaksājumu samazināšanu”.

Šo pieprasījumu ir iesnieguši deputāti Andrejs Klementjevs, Silvija Šimfa, Mārtiņš Šics, Igors Zujevs, Aleksandrs Jakimovs, Andris Morozovs, Raimonds Rubiks, Gunārs Kūtris, Ivans Ribakovs un Ivars Zariņš. Iesniedzēji lūdz vārdu pieprasījuma motivācijai.

Vārds deputātam Mārtiņam Šicam.

M.Šics (LRA).

Latvijas iedzīvotājiem tiesības uz veselības aizsardzību garantē Latvijas Republikas Satversmes 111.pants, Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 25. un 28.pants, Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām 12.pants, Eiropas Sociālās hartas 11. un 13.pants, kā arī virkne Latvijas likumu.

Diemžēl atbilstoši statistikas datiem Latvijā maznodrošinātie... gandrīz ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju līdzmaksājumu un pacientu iemaksu dēļ nevar nokļūt pie ārsta. Viņi šā iemesla dēļ veselības aprūpi vispār nesaņem. Cilvēki, kuri visu savu mūžu ir godīgi maksājuši un maksā nodokļus, nevar saņemt nevienu veselības pakalpojumu veidu, kurš būtu bez šiem līdzmaksājumiem un pacientu iemaksām! Visas opozīcijas partijas to ir sapratušas, tādēļ mēs vēlamies saņemt no ministres skaidru un konkrētu atbildi - vai sakarā ar milzīgiem līdzekļu piešķīrumiem veselības aprūpei pacientu iemaksas un līdzmaksājumi tiks samazināti, jo iesniegtajos dokumentos tas nav redzams, un vai beidzot cilvēkam, godīgam nodokļu maksātājam, būs iespēja saņemt veselības apskates pakalpojumus kaut reizi gadā par velti, neierobežojot savus finansiālos līdzekļus?

Pēdējais. Šie ierobežojumi saistās arī ar ļoti slikto ceļu tīklu, jo daudzi cilvēki arī šī iemesla dēļ nevar nokļūt līdz iestādēm, kuras sniedz veselības aprūpes pakalpojumus.

Tādēļ lūdzam steidzami sniegt visiem mūsu deputātiem atbildi uz šiem jautājumiem.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies deputātam Šicam.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli pieprasījums ir izdalīts un pieejams visiem deputātiem, un deputāti ierosina atzīt pieprasījumu par steidzamu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret” steidzamību, bet neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Andreja Klementjeva, Šimfas, Šica, Zujeva, Jakimova, Morozova, Raimonda Rubika, Kūtra, Ribakova un Zariņa pieprasījuma veselības ministrei Andai Čakšai “Par pacientu līdzmaksājumu samazināšanu” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 55, atturas - 1. Priekšlikums nav atzīts par steidzamu, un līdz ar to šis pieprasījums tiek nodots Pieprasījumu komisijai izvērtēšanai.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Guntis Kalniņš.

G.Kalniņš (ZZS).

Labdien, Daudzes kungs! Kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja uz trešo lasījumu likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr.664/Lp12).

No finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas ir saņemts viens priekšlikums, kas paredz, ka likums stāsies spēkā ar 2018.gada 1.janvāri. Tas nozīmē, ka uz šo datumu Finanšu policija būs apvienota ar Muitas policiju, būs paveikts liels darbs.

Tāpēc aicinu jūs, kolēģi, atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Tātad šo vienu priekšlikumu komisija ir atbalstījusi, un to atbalsta arī deputāti.

Kalniņa kungs komisijas vārdā lūdza balsot par likumprojektu trešajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 20, atturas - nav. Likums pieņemts.

G.Kalniņš. Paldies.

Sēdes vadītājs. Likumprojekts “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labrīt, kolēģi! Eiropas Komisija, tāpat kā mūsu Ekonomikas ministrija un arī cilvēki, kas domā par ekonomiku, daudz runā par sadarbības ekonomiku jeb dalīšanās ekonomiku, kurai ir liels potenciāls, - tā ir tāda moderna lieta, kas attīstās šobrīd visā pasaulē. Tieši tāpēc pirms gada, 31.augustā, deputāti Smiltēns, Kols, Līdaka, Lībiņa-Egnere un Ķirsis iesniedza likumprojektu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”, kas beidzot sāktu regulēt to, kas jau šobrīd notiek dabā, proti, jau šobrīd šie kopbraukšanas pakalpojumi tiek attīstīti un norisinās, tikai tiem nav īsti likumīga pamata.

Šī likumprojekta izskatīšanas gaitā bija izveidota darba grupa. Šis likumprojekts ir kompromisa redakcija, kura tapa, sadarbojoties gan Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, gan Satiksmes ministrijai, gan Ekonomikas ministrijai. Beidzot esam nonākuši līdz trešajam lasījumam.

Kopumā uz trešo lasījumu ir iesniegti deviņi priekšlikumi.

1. ir deputāta Ingmāra Līdakas priekšlikums, kurš definē pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru, jo definīcija mainās, tādēļ ka nākamais jau ir šīs tā saucamās kopbraukšanas regulējums. Šis priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 2. ir Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums, kurš definē pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili, - tā turpmāk sauks šo kopbraukšanas pakalpojumu. Un skaidrībai: tātad tas ir pārvadājuma pakalpojums ar vieglo transportlīdzekli līdztekus pasažieru pārvadājumam ar taksometru, kurš tiek piedāvāts, pieprasīts un apstiprināts, izmantojot tikai elektronisko sakaru līdzekļus tiešsaistes režīmā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē, un par kuru apmaksa tiek veikta tikai bezskaidrā naudā.

Tieši par šo pēdējo Valsts ieņēmumu dienests bija īpaši gandarīts, jo digitālā uzskaite paredz iespēju izsekot visiem darījumiem. Līdz ar to tas ir caurskatāmi, tas būtiski mazina ēnu ekonomiku. Un bezskaidrās naudas norēķins arī ir veids, kā mums mazināt, teiksim, ēnu ekonomikas ietekmi, un, iespējams, mums valsts budžeta maciņā būs vairāk naudas.

Šis priekšlikums komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts. Un tas pārsvarā runā par autoostu reģistrācijas un pārreģistrācijas kārtību.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts. Un tas nosaka to, ka pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru veic ar M1 kategorijas vieglo transportlīdzekli.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. Un, runājot par kopbraukšanu, ir 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts. Tas nosaka to, kāda ir atšķirība no taksometriem, proti, pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili veic ar M1 kategorijas transportlīdzekli, kurā ir ne vairāk kā četras pasažieru sēdvietas. Līdz ar to šādā veidā tas tiek ierobežots: tie nebūs dažāda veida busiņi, autobusiņi vai cita veida transportlīdzekļi, tie tātad būs vieglie automobiļi, un maksimālais pasažieru skaits - četras personas.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

E.Smiltēns. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš arī runā par autoostām. Proti, tas nosaka Ministru kabinetam tiesības izstrādāt kārtību, kādā no valsts budžeta finansē autoostu sniegtos pakalpojumus.

Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī tas runā par kopbraukšanu, un arī tas ir komisijā atbalstīts. Un tas nosaka būtībā divas lietas. Pirmkārt, tas nosaka drošības prasības šoferiem, kuri nodrošina šos pakalpojumus un vadā cilvēkus. Viņiem jābūt vismaz triju gadu stāžam, lai viņi to varētu darīt. Un, otrkārt, Autotransporta direkcijā ir jāizņem speciālā atļauja vai licence.

Līdz ar to tie ir tie galvenie divi kritēriji, kas ir bāzēti likumā, lai nodrošinātu zināmu kārtību un drošību.

Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš paredz izslēgt vairākus pārejas noteikumu punktus.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. Un pēdējais - 9.priekšlikums. Kolēģi, tas ir atbildīgās komisijas priekšlikums, un tas paredz vairākas lietas. Pati būtiskākā ir tā, ka šis likumprojekts stāsies spēkā 2018.gada, tātad nākamā gada, 1.martā un paralēli tam tiks izstrādāti arī atbilstošie Ministru kabineta noteikumi, kas jau detalizēti reglamentēs visus šos nosacījumus, uz kādiem varēs darboties šie cilvēki - šā pakalpojuma sniedzēji -, kas vēlas darboties kopbraukšanas pakalpojumu sniegšanā. (Starpsauciens: “Balsojam!”)

Līdz ar to priekšlikums atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītājs. Jā! Deputāti lūdz balsojumu par 9.priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 2, atturas - 18. Priekšlikums atbalstīts.

E.Smiltēns. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti.

Es vēlos pateikties par ieguldīto darbu īpaši Līdakas kungam un Kola kungam, kas aktīvi piedalījās darba grupās, kā arī iesaistītajām ministrijām. Esam izdarījuši vienu labu darbu un ļāvuši cilvēkiem ar sev piederošajiem aktīviem iesaistīties ekonomikā un gūt papildu ienākumus.

Paldies. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Sergejs Dolgopolovs.

S.Dolgopolovs (SASKAŅA).

Labrīt, kolēģi! Ministru kabinets ir izstrādājis un iesniedzis Saeimai likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā”, kuru mēs šodien skatām trešajā lasījumā.

Uz trešo lasījumu ir saņemti pieci priekšlikumi, no kuriem trijus ir iesnieguši Ministru kabineta locekļi.

1. - zemkopības ministra Dūklava priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt. Kāds lūdz balsojumu? Jā? Deputāti tomēr lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! (Dep. A.Kaimiņš: “Komisija atbalstīja šo priekšlikumu?”) Balsosim par 1. - zemkopības ministra Jāņa Dūklava priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 3, atturas - 1. Priekšlikums atbalstīts.

S.Dolgopolovs. 2. - zemkopības ministra Dūklava priekšlikums. Nav guvis atbalstu atbildīgās komisijas sēdē, ņemot vērā to, ka pret šo priekšlikumu ir iestājusies gan Finanšu ministrija, gan Tieslietu ministrija, kā arī to, ka paustā ideja neskar šā likuma darbības jomu un būtībā jau arī atspoguļota otrajā lasījumā atbalstītajā priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

S.Dolgopolovs. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

S.Dolgopolovs. 4. - finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

S.Dolgopolovs. 5. - komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

S.Dolgopolovs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Godātais sēdes vadītāj! Kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirmajā lasījumā. Likumprojekts ir saistīts ar likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”. No Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa tiek izslēgti panti, kuros ir paredzēta atbildība par attiecīgajiem pārkāpumiem, un tie tiek iekļauti Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Juridiskā komisija izskatīja šo likumprojektu un atbalstīja pirmajam lasījumam. Komisijas vārdā lūgums atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti neiebilst.

Likumprojekts “Grozījumi Notariāta likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Kolēģi, arī šis likumprojekts ir saistīts ar likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”. Arī šo likumprojektu Juridiskā komisija izskatīja un atbalstīja. Papildus gan jānorāda, ka Latvijas Zvērinātu notāru padome iniciēja diskusiju par vienu, viņuprāt, aktuālu jautājumu, proti, par informācijas bezmaksas saņemšanu no valsts reģistriem, un mēs komisijā vienojāmies par to, ka šī diskusija tiks turpināta.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti neiebilst.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Arī šis likumprojekts ir saistīts ar likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”, jo šajā likumā ir iekļauta jauna nodaļa - “Atbildība par pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā un kompetence sankciju piemērošanā”. Un visas sankcijas būs paredzētas tieši likumprojektā “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”.

Komisija izskatīja šo likumprojektu un uzklausīja arī Latvijas Zvērinātu advokātu padomes pārstāvi, kas apliecināja, ka minētie grozījumi ir saskaņoti ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomi. Komisija līdz ar to atbalstīja šo likumprojektu pirmajam lasījumam.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Arī šim likumprojektam priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā”, pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (ZZS).

Kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā” tika izskatīts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē. Šajā likumā tiek juridiski precizētas dažādas normas. Tā kā būtisku iebildumu nebija, likumprojekts tika apstiprināts pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Brigmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti neiebilst.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””, pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (ZZS).

Arī šis likumprojekts tika izskatīts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē. Tas ir saistīts ar iepriekšējo. Nekādu būtisku iebildumu nebija, un līdz ar to tas tika apstiprināts pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Brigmanis. Arī šim likumprojektam - 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Jūsu uzmanībai - grozījumi Veterinārmedicīnas likumā. Šie grozījumi paredz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normu pārcelšanu uz šo likumu, kā arī viena vienota identifikācijas dokumenta ieviešanu suņiem.

Atbildīgā komisija šo likumprojektu rūpīgi izskatīja un aicina pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Līdaka. 27.oktobris.

Sēdes vadītājs. 27.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns. (Starpsauciens: “Smiltēna nav!”)

Deputāts Smiltēns komisijas vārdā acīmredzot nevar ziņot, jo viņa nav zālē. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli šis darba kārtības punkts tiek pārcelts uz darba kārtības beigām.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Zvejniecības likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Tātad jūsu uzmanībai grozījumi Zvejniecības likumā, kuri paredz Administratīvo pārkāpumu kodeksa attiecīgo normu pārcelšanu uz Zvejniecības likumu. Taču likumprojekts paredz arī vēl ko citu, kam atbildīgā komisija nevarēja piekrist, - tas paredz būtiski samazināt brīvprātīgo zivju inspektoru lomu.

Līdz ar to Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izvērtējot šo situāciju, nevarēja atbalstīt likumprojektu, un komisijas vārdā lūdzu jūs to noraidīt, lai atbildīgās ministrijas varētu sagatavot alternatīvu likumprojektu, kurā brīvprātīgajiem zvejas inspektoriem tomēr būtu dotas tiesības izņemt no ūdenstilpēm nelegālos zvejas rīkus.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Sākam debates.

Vārds debatēs deputātam Ivaram Zariņam.

I.Zariņš (SASKAŅA).

Kolēģi! Strādājot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, mums ļoti bieži ir nācies saskarties ar ļoti dīvainām situācijām, proti, kad pie mums nonāk likumprojekts, ļoti dīvains likumprojekts. Šis bija kārtējais dīvainais likumprojekts. Kad mēs paprasījām, kādā veidā tas līdz mums ir nonācis un kā atbildīgā ministrija skaidro šī likumprojekta loģiskumu un pamatotību, tad ministrijas pārstāvis vispār sēdēja un neko nevarēja pateikt. Šis bija viens no gadījumiem, kad mēs prasījām: “Kādā veidā šis likumprojekts ir nonācis līdz mums? Vai ir bijusi saskaņošana Ministru kabinetā, un ko šajā saskaņošanā teica VARAM, atbalstot šādu priekšlikumu, ka sabiedriskie inspektori, vides inspektori vairs nav vajadzīgi? Kāpēc tas ir atbalstīts?” Bija pilnīgs klusums. Un tad mēs vienbalsīgi nolēmām, ka šādam likumprojektam šinī Saeimā nebūs būt.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Debates beidzam.

Vai komisijas vārdā kaut kas piebilstams?

I.Līdaka. Jā, tikai tāds īss skaidrojums.

Raugiet, Zemkopības ministrija šajā gadījumā jau nebija īsti vainīga. Cik mēs varējām saprast, tieši Tieslietu ministrija iebilda pret sabiedrisko inspektoru pilnvarām. Un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šinī gadījumā atbalstīja VARAM un Zemkopības ministriju, kuras bija ieinteresētas šos brīvprātīgos zvejas inspektorus kā tādus saglabāt.

Līdz ar to, protams, komisijas vārdā aicinu šo likumprojektu noraidīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Zvejniecības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 9, pret - 76, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā noraidīts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos””, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos” ir diezgan tehniski. Proti, tie paredz precizēt likumā lietoto terminoloģiju atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem, tajā skaitā apstiprinātajiem lietotās terminoloģijas grozījumiem. Likumā ir veikti precizējumi, lai ievērotu vienotu un korektu terminoloģijas izmantošanu.

Komisijā esam nolēmuši atbalstīt šo likumprojektu. Aicinu jūs to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Smiltēns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 3.oktobris.

Sēdes vadītājs. 3.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju””, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Grozījumi likumā “Par aviāciju” arī ir diezgan tehniski, tieši tāpat kā iepriekšējais likumprojekts, un tie paredz precizēt atsevišķus terminus un papildināt likumu ar dažādiem terminiem, ņemot vērā Eiropas Savienības tiesību aktu prasības.

Komisijā esam šo likumprojektu izskatījuši, un aicinu jūs to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Smiltēns. Kolēģi! Šeit ir drusciņ garāks priekšlikumu iesniegšanas termiņš - proti, šī gada 12.oktobris.

Sēdes vadītājs. 12.oktobris?

E.Smiltēns. 12.oktobris.

Sēdes vadītājs. 12.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”, otrais lasījums.

Uz otro lasījumu priekšlikumi nav iesniegti. Līdz ar to lūdzu atbalstīt likumprojektu, kā to izdarīja atbildīgā komisija.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

V.Orlovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 6.oktobris.

Sēdes vadītājs. 6.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Komisija ir izskatījusi likumprojektu, kurš ir izstrādāts saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2015/849 par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai. Ar to tiek grozīta Eiropas Parlamenta un Padomes regula 684/2012 un atceltas attiecīgās Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas.

Jaunās direktīvas ieviešanas termiņš dalībvalstīm bija 2017.gada 26.jūnijs. Un tāpēc komisija ierosina likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli vispirms mums jābalso par steidzamības piešķiršanu likumprojektam.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Likuma galvenā izmaiņa ir tā, ka sankcijas par darbībām, kuru rezultātā tiek pārkāptas normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas jomā, Finanšu un kapitāla tirgus komisija piemēro saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu.

Sabiedrības mērķgrupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē vai varētu ietekmēt, ir kredītiestādes un Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Grozījumi nepieciešami arī citos likumos - Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, Finanšu instrumentu tirgus likumā, Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā, Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā, Krājaizdevu sabiedrību likumā, Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā, Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā, Notariāta likumā un Latvijas Republikas Advokatūras likumā.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 3.oktobris. Un otrais lasījums - 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz 3.oktobrim, un otrais lasījums - Saeimas 12.oktobra sēdē. Deputāti neiebilst.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Līdzīgi kā iepriekšējais likumprojekts, arī šis likumprojekts - “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” - ir saistīts ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu grozījumiem un arīdzan ar to, ka jaunās direktīvas ieviešanas termiņš ir 2017.gada 26.jūnijs.

Lūdzu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Likumprojekta būtība ir tā, ka sankcijas par darbībām, kuru rezultātā tiek pārkāptas normatīvo aktu prasības, Finanšu un kapitāla tirgus komisija piemēro saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu. Mērķa grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē vai varētu ietekmēt, ir finanšu instrumentu tirgus dalībnieki atbilstoši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumam un Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 3.oktobris. Otrais lasījums - šā gada 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumi iesniedzami līdz 3.oktobrim, otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Komisija lūdz atzīt šo likumprojektu par steidzamu. Pamatojums tāds pats kā iepriekšējiem diviem likumprojektiem, proti, jaunā direktīva bija jāievieš jau 2017.gada 26.jūnijā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Tiesiskais regulējums ietekmē apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpniekus un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Pārējā informācija anotācijā ir gluži kā iepriekšējos likumprojektos, par kuriem jau ziņoju.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 3.oktobrim, otrais lasījums - 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumi iesniedzami līdz 3.oktobrim, otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Komisija aicina atzīt šo likumprojektu par steidzamu, pamatojoties uz to, ka jaunā direktīva ir bijusi jāievieš jau ar šā gada 26.jūniju. Anotācija ir līdzīga kā iepriekšējos likumprojektos.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Tiesiskais regulējums ietekmē... vai varētu ietekmēt apdrošinātājus un pārapdrošinātājus un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumi iesniedzami līdz šī gada 3.oktobrim, otrais lasījums - šī gada 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz 3.oktobrim. Otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija aicina atzīt šo likumprojektu par steidzamu. Pamatojums tāds pats kā iepriekšējiem likumprojektiem.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Anotācijā redzam, ka izmaiņas ir tikai iestādēs, kuras šis tiesiskais regulējums skar, un šis regulējums skar krājaizdevu sabiedrības un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumi iesniedzami līdz šī gada 3.oktobrim, otrais lasījums - šī gada 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumi - 3.oktobris. Otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Komisija aicina atzīt likumprojektu par steidzamu. Pamatojums tāds pats kā iepriekšējiem likumprojektiem.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Tiesiskais regulējums ietekmē finanšu un kapitāla tirgus dalībniekus - ieguldījumu pārvaldes sabiedrības un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Pārējais pamatojums tāds pats kā iepriekšējiem likumprojektiem.

Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumus iesniegt līdz šī gada 3.oktobrim, otrais lasījums - 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš tātad 3.oktobris. Otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Trupovnieks.

J.Trupovnieks (ZZS).

Komisija izskatīja šo likumprojektu.

Saskaņā ar jaunās direktīvas ieviešanas termiņiem dalībvalstīm tā bija jāpieņem līdz 2017.gada 26.jūnijam.

Aicinu atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J.Trupovnieks. Tiesiskais regulējums skar alternatīvo ieguldījumu fondus, ieguldījumu pārvaldes sabiedrības un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Pārējās detaļas, kā redzam anotācijā, ir gluži tādas pašas kā iepriekšējiem likumprojektiem.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

J.Trupovnieks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šī gada 3.oktobris, otrais lasījums - 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz 3.oktobrim, otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Noguldījumu garantiju likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Imants Parādnieks.

I.Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Labdien, kolēģi! Komisija saņēma Ministru kabineta sagatavoto likumprojektu, kurš izstrādāts, lai atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 16.aprīļa direktīvai par noguldījumu garantiju sistēmām precizētu vairākas lietas. Un viena no tām ir termiņš, kādā noguldītājs zaudē savas prasījuma tiesības pret noguldījumu garantiju fondu. (Zālē ir pieaudzis troksnis. Sēdes vadītājs noklaudzina ar āmuru.) Otrkārt, tiek precizēta iemaksu aprēķina kārtība noguldījumu garantiju fondā; precizēts termiņš, kādā zvērinātiem tiesu izpildītājiem un nodokļu administrācijai ir tiesības vērst piedziņu uz noguldītāja naudas līdzekļiem; tiek precizēti noguldījumi, par kuriem netiek izmaksāta garantētā atlīdzība, kā arī precizēta daļējas garantētās atlīdzības izmaksas kārtība.

Komisija izvērtēja šo likumprojektu un nolēma atbalstīt pirmajā lasījumā. Aicinu arī kolēģus atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Noguldījumu garantiju likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Parādnieks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 12.oktobris.

Sēdes vadītājs. 12.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi Kredītu reģistra likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Imants Parādnieks.

I.Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Šis likumprojekts, kuru arī izstrādājis Ministru kabinets, nodrošinās Eiropas Centrālās bankas 2016.gada 18.maija regulas par kredītu un kredītriska mikrodatu vākšanu prasību izpildi, pilnveidos kredītu reģistru kā informācijas avotu personu kredītspējas vērtēšanai, pilnveidos kredītu reģistru finanšu tirgus dalībnieku uzraudzības un makroekonomiskās analīzes vajadzībām, kā arī paplašinās kredītu reģistrā iekļaujamo ziņu apjomu un kredītu reģistrā iekļauto ziņu izmantošanas apjomu. Likumprojektā paredzēts kredītu reģistrā iekļauto ziņu glabāšanas termiņu samazināt no 15 uz 10 gadiem.

Izvērtējot likumprojektu, komisija nolēma to atbalstīt. Un komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītu reģistra likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Parādnieks. Arī šim likumprojektam priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 12.oktobris.

Sēdes vadītājs. 12.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Edgars Putra.

E.Putra (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Likumprojekts paredz precizēt valsts nodevu administrācijas definīciju. Likumprojekts paredz valsts nodevu administrācijas pienākumu veikt valsts nodevu uzskaiti. Tāpat tiek deleģēts Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā valsts nodevu administrācija veic valsts nodevu uzskaiti, tiek precizētas tiesību normas attiecībā uz valsts nodevu objektu noteikšanas kārtību. Tāpat likumprojekts paredz pilnveidot pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto valsts nodevu atmaksas procesu. Un, ņemot vērā to, ka šobrīd valsts nodevas ar pievienotās vērtības nodokli netiek apliktas, tiek izslēgts regulējums, kas paredz aplikt ar pievienotās vērtības nodokli valsts nodevas.

Kolēģi! Likumprojekts komisijā ir izskatīts un atbalstīts pirmajā lasījumā. Aicinu atbalstīt arī Saeimas sēdē.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Putra. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 12.oktobris.

Sēdes vadītājs. 12.oktobris. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Par Starptautiskās tiesas jurisdikcijas atzīšanu”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi! Latvijai šis likumprojekts ir nozīmīgs simbolisks solis, parādot starptautiskajai sabiedrībai, ka esam pietiekami nobriedusi, attīstīta, atbildīga un tiesiska valsts, kas ir gatava iespējamos strīdus risināt visaugstākajā līmenī.

Starptautiskās tiesas jurisdikciju ir atzinušas 72 valstis, to skaitā 23 Eiropas Savienības dalībvalstis, ieskaitot Lietuvu un Igauniju.

ANO dalībvalstīm nav tiesību vērsties vienai pret otru tiesā, ja valstis nav piekritušas tiesas jurisdikcijai.

Pastāv prakse, ka valsts var norādīt īpašus nosacījumus, ierobežojot tiesas jurisdikciju. Latvijas gadījumā tie ir šādi:

pirmkārt, atsauce uz Latvijas Republikas valstisko nepārtrauktību;

otrkārt, citu saistošu starptautisko strīdu risināšanas līdzekļu izmantošana un starptautiskajos līgumos paredzēto strīdu risināšanas mehānismu prioritāte;

treškārt, 12 mēnešus pēc tiesas jurisdikcijas atzīšanas valsts nevar vērsties pret Latviju tiesā;

ceturtkārt, jautājumos, kas skar valsts aizsardzību un drošību (piemēram, Latvijas karavīru dalība starptautiskajās operācijās un misijās ārvalstīs vai ārvalstu bruņoto spēku atrašanās Latvijā), Latvija neatzīst tiesas jurisdikciju;

piektkārt, citām valstīm būtu pienākums savlaicīgi paziņot par vēršanos tiesā pret Latviju;

un, sestkārt, Latvija patur sev tiesības veikt grozījumus deklarācijā (piemēram, norādīt jaunus nosacījumus vai tos precizēt).

Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu pirms pirmā - konceptuālā - lasījuma un to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātam Valdim Kalnozolam.

V.Kalnozols (ZZS).

Labdien, brāļi un māsas! Aicinu nebalsot par šo likumprojektu. Kāpēc? Tāpēc ka, izskatot komisijā šo jautājumu, ziņotājs nespēja atbildēt uz manu jautājumu: “Ko Latvijas Republika un tās iedzīvotāji iegūs, parakstot šādu vienošanos... atbalstot šādu lēmumu?” Ziņotājs uzsvēra, ka Latvija nekādā gadījumā neplāno pret kaut ko vērsties tiesā. Tad rodas iespaids, ka mēs paši piedāvājamies: nu, nāciet un tiesājiet mūs!

Kāpēc es šodien nācu uzstāties? Tāpēc ka mani visvairāk izbrīnīja vai, varētu teikt, sašāva tas (Dep. A.Bērziņš: “Satricināja!”), ka radās sašutums: “Kā? Kalnozol, tev interesē, ko Latvija un tās iedzīvotāji iegūs?!” (Starpsauciens: “Atcerieties 1940.gada 17.jūniju!”)

Faktiski, ja tā godīgi runā, es nebrīnos par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret mums, Saeimas deputātiem. Jo mūsu valstī valda šāda attieksme, teiksim, ja Saeimas deputāts pajautā: “Ko Latvija un tās iedzīvotāji iegūs?”, tad uz viņu skatās kā uz dīvaini: kā viņš atļāvās uzdot šādu jautājumu?!

Man ir liels lūgums, dārgie kolēģi: izskaudīsim no dzimtbūšanas laikiem palikušo kalpa sindromu! Esam labi saimnieki savā zemē! Esam lepni un sacenšamies, kā esam aizstāvējuši Latvijas Republiku un tās iedzīvotājus, un viņu intereses, nevis, cik pakalpīgi pogu spaidītāji esam bijuši, vai tie, kuriem samaksās un kuri tad paskraidīs!

Nobeigumā. Man šodien silti ieteica neizteikt viedokli par tiesnešu kandidatūrām. Tāpēc es jums katram personīgi aizsūtīšu savu viedokli.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Debates beidzam.

Vai komisijas vārdā kas piebilstams?

O.Ē.Kalniņš.

Ārlietu komisija izskatīja šo jautājumu un uzklausīja Kalnozola kungu, bet atbalstīja šo likumprojektu pirmajam lasījumam.

Ārlietu komisijas vārdā es aicinu šodien to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Starptautiskās tiesas jurisdikcijas atzīšanu” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

O.Ē.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.oktobris.

Sēdes vadītājs. 13.oktobris. Deputāti piekrīt.

O.Ē.Kalniņš. Paldies.

Sēdes vadītājs. Likumprojekts “Grozījums Zinātniskās darbības likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Aldis Adamovičs.

A.Adamovičs (VIENOTĪBA).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Šī gada 9.augustā Ministru kabinets ir apstiprinājis atvasinātas publiskas personas - valsts zinātniskā institūta “Latvijas Hidroekoloģijas institūts” - reorganizācijas plānu, un ar 2017.gada 1.novembri šis institūts tiek nodots atvasinātai publiskai personai - Daugavpils Universitātei. Līdz ar to Ministru kabinets ir iesniedzis likumprojektu “Grozījums Zinātniskās darbības likumā”. Komisija ir izskatījusi šo likumprojektu, virza to pirmajam lasījumam un lūdz noteikt steidzamību.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības noteikšanu likumprojektam “Grozījums Zinātniskās darbības likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Adamovičs. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Zinātniskās darbības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

A.Admovičs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 29.septembra pulksten 17.00, un izskatīšana otrajā lasījumā - Saeimas 5.oktobra sēdē.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz 29.septembra plkst.17.00 un otrais lasījums - Saeimas 5.oktobra sēdē. Deputāti piekrīt.

Likumprojekts “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi, šīs sēdes pēdējais likumprojekts ir “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā”, pirmais lasījums. Likumprojekts papildina likumā minēto deleģējumu, dodot iespēju ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem vienoties ar pakalpojumu sniedzēju par kompensācijas apmēru un tās samaksas kārtību, lai pakalpojuma lietotāji, kuri veic vai plāno veikt priekšattīrīšanas iekārtu izbūvi, varētu investēt līdzekļus priekšattīrīšanas iekārtu izbūvē. Tas nenozīmē, ka vienošanās darbības laikā pakalpojuma lietotājs tiktu pilnībā atbrīvots no samaksas par novadītajiem ražošanas notekūdeņiem, un tas arī neparedz kompensācijas maksas par paaugstinātu piesārņoto notekūdeņu novadīšanu pilnīgu atcelšanu.

Komisijā esam šo likumprojektu izskatījuši un lūdzam atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 22, atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

E.Smiltēns. Kolēģi, lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kā arī otrā lasījuma datumu.

E.Smiltēns. Kolēģi, priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 5.oktobris, un Saeimas sēdē tiks skatīts šā gada 12.oktobrī.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 5.oktobris, otrais lasījums - 12.oktobrī. Deputāti piekrīt.

Godātie kolēģi, līdz ar to šodienas sēdes darba kārtība ir izskatīta. Bet es vēlos jūs informēt par šodien paredzēto sēdi - atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Šodienas sēdē paredzēts izskatīt atbildi uz deputātu Sudrabas, Meijas, Kūtra, Platpera un Baloža jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par valsts piešķirtās dotācijas finansējuma apmēru viena izglītojamā ēdināšanai, kāds tiek novirzīts pārtikas produktu iegādei”. Jautājums ir pāradresēts izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos papildjautājumus iesniedzēji uzdot nevēlas.

Otrs jautājums ir deputātu Klementjeva, Šimfas, Šica, Urbanoviča un Morozova jautājums labklājības ministram Jānim Reiram “Par demogrāfijas uzlabošanu un dzimstības veicināšanu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet ministrs informē, ka var ierasties šodien pulksten 17.00 uz mutvārdu atbildes sniegšanu. Līdz ar to šodien atbilžu sniegšanas sēdē būs viens jautājums.

Savukārt ir saņemti vairāki jauni deputātu jautājumi.

Deputāti Zariņš, Morozovs, Cilevičs, Ribakovs un Artūrs Rubiks ir iesnieguši jautājumu satiksmes ministram Uldim Augulim “Par dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe Latvijas virzienā”. Jautājums tiek nodots satiksmes ministram Uldim Augulim.

Deputāti Zariņš, Morozovs, Cilevičs, Ribakovs un Artūrs Rubiks ir iesnieguši jautājumu ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam “Par dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe Latvijas virzienā”. Jautājums tiek nodots ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam.

Deputāti Artūrs Rubiks, Ribakovs, Raimonds Rubiks, Dolgopolovs un Potapkins ir iesnieguši jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par izpildvaras funkcijām”. Jautājums tiek nodots Ministru prezidentam Mārim Kučinskim.

Ir saņemts arī deputātu Sudrabas, Meijas, Baloža, Kūtra un Platpera jautājums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par valsts piešķirtās dotācijas finansējuma apmēru viena izglītojamā ēdināšanai, kāds tiek novirzīts pārtikas produktu iegādei”. Jautājums tiek nodots Ministru prezidentam Mārim Kučinskim.

Deputāti Brīvers, Šics, Ruks, Viļums un Smiltēns ir iesnieguši jautājumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam “Par prasībām un pienākumiem tiesnešu palīgiem”. Un saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 119.panta septīto daļu deputāti lūdz dot vārdu deputātam Ivaram Brīveram, lai motivētu jautājumu.

Vārds deputātam Ivaram Brīveram. Jums, Brīvera kungs, viena minūte.

I.Brīvers (LRA).

Dāmas un kungi! Lemjot par tiesnešu apstiprināšanu amatā, Saeimas Juridiskajā komisijā tiek piedāvāts izskatīt kandidātu dzīves un darba gaitu aprakstus, kuros tiek minēta kandidātu pieredze, strādājot par tiesnešu palīgiem. Neapšaubāmi, tiesneša palīga amata pildīšana topošajiem tiesnešiem var būt lieliska pieredze praktiskā darba iemaņu gūšanai. Ja tiesneša palīga darbs saistās tikai ar tehniska rakstura pienākumu izpildi, tad tam būtu mazāka vērtība.

Savukārt juridiska satura pienākumu pildīšana tomēr prasa tiesneša palīgam pamatzināšanas šajā jomā. Likumā “Par tiesu varu” ir formulēti tiesneša palīga pienākumi, taču nav norādītas tiesneša palīgam izvirzītās prasības. Mēs, Latvijas Reģionu apvienības deputāti, lūdzam tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču izvērtēt un sniegt atbildi, vai likumā tomēr nevajadzētu formulēt tiesneša palīgam izvirzāmās prasības.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Tātad šis jautājums tiek nodots tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam.

Un ir saņemts vēl viens deputātu jautājums - deputātu Sudrabas, Meijas, Platpera, Baloža un Kūtra jautājums izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim “Par budžeta samazinājumu divām mākslas augstskolām”. Jautājums tiek nodots izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim.

Godātie kolēģi! Pienācis laiks reģistrācijai.

Lūdzu zvanu! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātu!

Kamēr tiek apkopoti reģistrācijas rezultāti, godātie kolēģi, es visu mūsu vārdā vēlos sveikt mūsu kolēģi Ati Lejiņu, kuram tieši šodien ir pusapaļa dzimšanas diena! (Aplausi.)

Kamēr tiek apkopoti reģistrācijas rezultāti, es jūs vēlos informēt, godātie kolēģi, ka rīt, 29.septembrī, jau desmito reizi Saeimā notiks Atvērto durvju diena. Šogad par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei apmeklētājiem piedāvāsim iepazīt mūsu valsts karoga vēsturi. Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00.

Un tagad vārds paziņojumam deputātei Aijai Barčai.

A.Barča (ZZS).

Augsti godātie Sociālo un darba lietu komisijas locekļi! Esiet tik laipni - pulksten 10.45 komisijas sēde.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Vārds deputātu reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram Gunāram Kūtrim.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie kolēģi! Šobrīd nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Inese Lībiņa-Egnere, Romāns Mežeckis, Andris Morozovs, Ināra Mūrniece, Vladimirs Nikonovs, Imants Parādnieks un Silvija Šimfa. Parādnieks ir.

Sēdes vadītājs. Paldies Kūtra kungam.

Līdz ar to Saeimas 2017.gada 28.septembra sēdi pasludinu par slēgtu.

SATURA RĀDĪTĀJS
12. Saeimas rudens sesijas 4. sēde
2017. gada 28 septembrī

 

Par darba kārtību
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Inārai Mūrniecei no šā gada 25. septembra līdz 30. septembrim
(Dok. Nr. 3896, 3896A)
   
Lēmuma projekts “Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 582/Lm12)
(Dok. Nr. 3914)
   
Ziņo - dep. A.Jakimovs
   
Lēmuma projekts “Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 583/Lm12)
(Dok. Nr. 3915)
   
Ziņo - dep. A.Jakimovs
   
Lēmuma projekts “Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 584/Lm12)
(Dok. Nr. 3916)
   
Ziņo - dep. A.Jakimovs
   
Lēmuma projekts “Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 585/Lm12)
(Dok. Nr. 3917)
   
Ziņo - dep. A.Jakimovs
   
Par deputātu pieprasījumu veselības ministrei Andai Čakšai “Par pacientu līdzmaksājumu samazināšanu” (Nr. 15/P12)
(Dok. Nr. 3920)
   
Motivācija - dep. M.Šics
   
Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr. 664/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3885)
   
Ziņo - dep. G.Kalniņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” (Nr. 858/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3909)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā” (Nr. 770/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3910)
   
Ziņo - dep. S.Dolgopolovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 1012/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3809, 3881)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Notariāta likumā” (Nr. 1019/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3838, 3887)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” (Nr. 1018/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3837, 3888)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā” (Nr. 994/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3784, 3889)
   
Ziņo - dep. A.Brigmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” (Nr. 993/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3778, 3890)
   
Ziņo - dep. A.Brigmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” (Nr. 991/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3776, 3891)
   
Ziņo - dep. I.Līdaka
   
Likumprojekts “Grozījumi Zvejniecības likumā” (Nr. 990/Lp12) (1.lasījums) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 3775, 3893)
   
Ziņo - dep. I.Līdaka
   
Debates - dep. I.Zariņš
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos”” (Nr. 1003/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3798, 3894)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 961/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3683, 3895)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” (Nr. 882/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 3897)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 1014/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3833, 3898)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 1015/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3834, 3899)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā” (Nr. 1016/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3835, 3900)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” (Nr. 1017/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3836, 3901)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā” (Nr. 1020/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3839, 3902)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā” (Nr. 1021/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3840, 3903)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā” (Nr. 1022/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3841, 3904)
   
Ziņo - dep. J.Trupovnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Noguldījumu garantiju likumā” (Nr. 986/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3755, 3905)
   
Ziņo - dep. I.Parādnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi Kredītu reģistra likumā” (Nr. 955/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3651, 3906)
   
Ziņo - dep. I.Parādnieks
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (Nr. 970/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3703, 3907)
   
Ziņo - dep. E.Putra
   
Likumprojekts “Par Starptautiskās tiesas jurisdikcijas atzīšanu” (Nr. 1007/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3802, 3908)
   
Ziņo - O.Ē.Kalniņš
   
Debates - dep. V.Kalnozols
   
Likumprojekts “Grozījums Zinātniskās darbības likumā” (Nr. 999/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3794, 3918)
   
Ziņo - dep. A.Adamovičs
   
Likumprojekts “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā” (Nr. 964/Lp12) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3686, 3892)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Informācija par deputātu I.Zariņa, A.Morozova, B.Cileviča, I.Ribakova un A.Rubika jautājumu satiksmes ministram Uldim Augulim “Par dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe Latvijas virzienā” (Nr. 311/J12)
   
Informācija par deputātu I.Zariņa, A.Morozova, B.Cileviča, I.Ribakova un A.Rubika jautājumu ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam “Par dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe Latvijas virzienā” (Nr. 312/J12)
   
Informācija par deputātu A.Rubika, I.Ribakova, R.Rubika, S.Dolgopolova un S.Potapkina jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par izpildvaras funkcijām” (Nr. 313/J12)
   
Informācija par deputātu I.Sudrabas, A.Meijas, R.Baloža, G.Kūtra un A.Platpera jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par valsts piešķirtās dotācijas finansējuma apmēru viena izglītojamā ēdināšanai, kāds tiek novirzīts pārtikas produktu iegādei” (Nr. 315/J12)
   
Informācija par deputātu I.Brīvera, M.Šica, J.Ruka, J.Viļuma un E.Smiltēna jautājumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam “Par prasībām un pienākumiem tiesnešu palīgiem” (Nr. 314/J12)
   
Motivācija - dep. I.Brīvers
   
Informācija par deputātu I.Sudrabas, A.Meijas, A.Platpera, R.Baloža un G.Kūtra jautājumu izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim “Par budžeta samazinājumu divām mākslas augstskolām” (Nr. 316/J12)
   
Paziņojumi
  - Saeimas priekšsēdētājas biedrs G.Daudze
  - dep. A.Barča
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs G.Kūtris

Balsojumi

Datums: 28.09.2017 09:04:15 bal001
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par Ingunas Casno apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (582/Lm12)

Datums: 28.09.2017 09:05:11 bal002
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Lanas Lejas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (583/Lm12)

Datums: 28.09.2017 09:06:06 bal003
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Ludmilas Vazdiķes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (584/Lm12)

Datums: 28.09.2017 09:07:01 bal004
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Ilonas Zelmenes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (585/Lm12)

Datums: 28.09.2017 09:10:50 bal005
Par - 34, pret - 55, atturas - 1. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Par pacientu līdzmaksājumu samazināšanu (15/P12)

Datums: 28.09.2017 09:12:22 bal006
Par - 66, pret - 20, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kriminālprocesa likumā (664/Lp12), 3.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:17:57 bal007
Par - 68, pret - 2, atturas - 18. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.9. Grozījumi Autopārvadājumu likumā (858/Lp12), 3.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:18:44 bal008
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Autopārvadājumu likumā (858/Lp12), 3.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:20:05 bal009
Par - 78, pret - 3, atturas - 1. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā (770/Lp12), 3.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:21:30 bal010
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā (770/Lp12), 3.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:22:43 bal011
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (1012/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:23:55 bal012
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Notariāta likumā (1019/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:25:24 bal013
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (1018/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:26:29 bal014
Par - 64, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā (994/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:27:26 bal015
Par - 68, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” (993/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:28:24 bal016
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā (991/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:32:00 bal017
Par - 9, pret - 76, atturas - 1. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Zvejniecības likumā (990/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:33:05 bal018
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos” (1003/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:34:03 bal019
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par aviāciju” (961/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:35:04 bal020
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā (882/Lp12), 2.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:36:44 bal021
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1014/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:38:14 bal022
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1014/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:39:32 bal023
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā (1015/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:40:32 bal024
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā (1015/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:41:38 bal025
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā (1016/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:42:19 bal026
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā (1016/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:43:20 bal027
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā (1017/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:43:53 bal028
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā (1017/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:44:45 bal029
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā (1020/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:45:21 bal030
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā (1020/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:46:13 bal031
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā (1021/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:46:51 bal032
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā (1021/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:47:54 bal033
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā (1022/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:48:34 bal034
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā (1022/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:50:16 bal035
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Noguldījumu garantiju likumā (986/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:51:41 bal036
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītu reģistra likumā (955/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:53:29 bal037
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” (970/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 09:58:45 bal038
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Starptautiskās tiesas jurisdikcijas atzīšanu (1007/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 10:00:12 bal039
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Zinātniskās darbības likumā (999/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 10:00:38 bal040
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums Zinātniskās darbības likumā (999/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 10:02:25 bal041
Par - 63, pret - 22, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā (964/Lp12), 1.lasījums

Datums: 28.09.2017 10:02:53 bal042
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā (964/Lp12), 1.lasījums

Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde