Latvijas Republikas 12.Saeimas
ārkārtas sesijas sēde
2017.gada 13.jūlijā
pulksten 9.00

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Aicinu ieņemt vietas Saeimas Sēžu zālē! Sāksim Saeimas 2017.gada 13.jūlija pirmās ārkārtas sesijas sēdi.

Darba kārtībā - “Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšana un izbeigšana”.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Andra Morozova 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konstatēja, ka 12.Saeimas deputāts Ņikita Ņikiforovs ir ievēlēts par Jūrmalas domes deputātu un atbilstoši likumam viņš ir zaudējis Saeimas deputāta mandātu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Saeimas sastāvā tika aicināts iestāties nākamais sarakstā esošais kandidāts Andris Morozovs no partijas SASKAŅA Rīgas vēlēšanu apgabala, kurš ir piekritis uzņemties 12.Saeimas deputāta amata pienākumus. Līdz ar to Andrim Morozovam tiek apstiprinātas 12.Saeimas deputāta pilnvaras.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Andri Morozovu dot svinīgo solījumu.

A.Morozovs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Andra Morozova 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav.

Paldies.

Tātad aicinu deputātu Andri Morozovu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Līgas Kozlovskas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konstatēja, ka 12.Saeimas deputāts Rihards Eigims ir ievēlēts par Daugavpils domes deputātu un atbilstoši likumam viņš ir zaudējis Saeimas deputāta mandātu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Saeimas sastāvā tiek aicināta iestāties nākamā sarakstā esošā kandidāte Līga Kozlovska no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” Latgales vēlēšanu apgabala, kura ir piekritusi uzņemties 12.Saeimas deputātes amata pienākumus.

Līdz ar to Līgai Kozlovskai tiek apstiprinātas 12.Saeimas deputātes pilnvaras.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Līgu Kozlovsku dot svinīgo solījumu.

L.Kozlovska.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti un savus pienākumus pildīt godprātīgi un labi, un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Kozlovskas kundze, es aicinu jūs dot svinīgo solījumu vēlreiz.

L.Kozlovska. Labi.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Līgas Kozlovskas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts.

Aicinu Saeimas deputāti Līgu Kozlovsku ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Jeļenas Lazarevas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konstatēja, ka 12.Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš ir ievēlēts par Daugavpils domes deputātu un atbilstoši likumam viņš ir zaudējis Saeimas deputāta mandātu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Saeimas sastāvā tiek aicināta iestāties nākamā sarakstā esošā kandidāte Jeļena Lazareva no partijas SASKAŅA Latgales vēlēšanu apgabala, kura ir piekritusi uzņemties 12.Saeimas deputātes amata pienākumus.

Līdz ar to Jeļenai Lazarevai tiek apstiprinātas 12.Saeimas deputātes pilnvaras.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Jeļenu Lazarevu dot svinīgo solījumu.

J.Lazareva.

Es, Jeļena Lazareva, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Jeļenas Lazarevas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu Saeimas deputāti Jeļenu Lazarevu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Romana Miloslavska 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konstatēja, ka 12.Saeimas deputāts Valērijs Agešins ir ievēlēts par Liepājas domes deputātu un atbilstoši likumam viņš ir zaudējis Saeimas deputāta mandātu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Saeimas sastāvā tika aicināts iestāties nākamais sarakstā esošais kandidāts Romans Miloslavskis no partijas SASKAŅA Kurzemes vēlēšanu apgabala, kurš ir piekritis uzņemties 12.Saeimas deputāta pienākumus. Līdz ar to Romanam Miloslavskim tiek apstiprinātas 12.Saeimas deputāta pilnvaras.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Romanu Miloslavski dot svinīgo solījumu.

R.Miloslavskis.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Romana Miloslavska 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Aicinu Saeimas deputātu Romanu Miloslavski ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Darba kārtībā - “Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kredītu reģistra likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Sugu un biotopu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Zariņa, Šica, Sudrabas, Andreja Klementjeva un Orlova iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Ivars Zariņš.

I.Zariņš (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Pati dzīve ir parādījusi, ka šie grozījumi ir absolūti nepieciešami. Mēs šodien redzam, ka plaisa starp sabiedrību un varu pieaug. Un nu mēs redzam, ka mediķi netic nekādiem varas solījumiem par to, ka kaut kas tiks mainīts. Ja būtu šie grozījumi pieņemti jau tad, kad mēs aicinājām tos pieņemt, tad, iespējams, šādus streikus mēs šodien neredzētu. Savukārt, ja vara nav gatava izpildīt pat to mazumiņu, ko tā ir apsolījusi, un ierakstīt to skaidri likumā, tad ļoti pamatoti šī plaisa turpinās augt. Un nevajag šeit paust aplamus, nepatiesus apgalvojumus par to, ka šie grozījumi varētu ietekmēt svēto fiskālo ietvaru, ka tādēļ būtu jāmaina kādi citi likumi! Nekā tamlīdzīga! Šajā redakcijā, kādā šie grozījumi pašlaik tiek piedāvāti, tie neko neietekmē. Tie saglabā visu to pašu konstrukciju un to pašu fiskālo ietvaru, kāds tas pašlaik ir. Līdz ar to ir liekulīgas un nepatiesas visas šīs interpretācijas par to, ka šos grozījumus nevar apstiprināt, jo tāpēc būs jāmaina vēl kaut kādi citi likumi.

Turklāt, kolēģi, ja jau jūs esat pateikuši, ka jūs vēlaties to izdarīt, ka jums tiešām rūp mediķu atalgojums, tad tieši ar tādu pašu politisko gribu jūs varat izmainīt jebkurus likumus. Kas tam traucē?! Savukārt, ja jums šādas politiskās gribas nav un tie ir tikai tukši solījumi, kurus jūs netaisāties pildīt vai arī domājat, kā parasti, no sākuma apsolīt, bet pēc tam to neizdarīt, tad, protams, jūs šādus grozījumus varat neatbalstīt. Un šis būs tāds uzskatāms balsojums par to, vai sabiedrība var uzticēties varas solījumiem vai nevar; vai mediķiem jāturpina streikot vai nav jāturpina streikot. (Dep. A.Barčas starpsaucieni.)

Ja jūs nevarat atrisināt jautājumu par finansējumu šai atsevišķajai mediķu... nodarbināto daļai, kas saistīti ar neatliekamo palīdzību, ar šīm virsstundām, tad vēl jo vairāk jūs to nespēsiet atrisināt citur! Jo tas, par ko mēs runājam, - šī ir pavisam maza, maza finansējuma daļa. Un, ja attiecībā uz šo mazo finansējuma daļu mēs nevaram pieņemt lēmumu šeit un parādīt... dot skaidru zīmi mediķiem, ka viņu balsis ir uzklausītas un viņu problēma tiks atrisināta, tad vēl jo vairāk par visu to pārējo, par ko pašlaik notiek streiki... arī par to tad nav nekādu cerību, ka tas tiks atrisināts. (Frakcijas SASKAŅA aplausi.)

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (VIENOTĪBA).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Ar Finanšu ministrijas ekspertiem rūpīgi izanalizējot šo atkārtoto priekšlikumu, ir konstatēts, ka tas ne ar ko neatšķiras no iepriekšējā, tas ir pretrunā ar Fiskālās disciplīnas likumu un ar vidēja termiņa likumiem. (Dep. I.Zariņš: “Jūs esat apmānījuši mediķus!”) Tas ir pirmkārt.

Otrkārt, mēs tūlīt, jau rudens sesijā, skatot budžeta likumu 2018.gadam un vidēja termiņa budžetu, to tur iestrādāsim. Tas viss notiek, nauda tam ir atrasta, par to mēs esam daudz runājuši.

Aicinu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ārstniecības likumā” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 18, atturas - 28. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Krēsliņa, Gaida Bērziņa, Jansona, Kursītes-Pakules, Dombravas un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 1, atturas - 51. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā” nodot Juridiskajai komisijai, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par ieguldījumu strīdu izšķiršanu starp valstīm un citu valstu pilsoņiem”” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Meža likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Arhīvu likumā” nodot Juridiskajai komisijai, kā arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ķīmisko vielu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Darba kārtībā - “Par likuma otrreizēju caurlūkošanu”.

Darba kārtībā - likums “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”.

Godātie kolēģi! Valsts prezidents šā gada 30.jūnijā ir nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai šā gada 22.jūnijā Saeimas pieņemto likumu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”. Atbildīgā par šo likumu ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, un atbilstoši Saeimas kārtības rullī noteiktajam Saeimai ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš, kā arī datums, kad likums atkārtoti izskatāms Saeimas sēdē.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Jānim Vucānam!... Vēlreiz lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Vucānam! Mikrofona nav...

J.Vucāns (ZZS).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2017.gada 4.septembris, izskatīšana - 21.septembra kārtējā sēdē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 4.septembrim, izskatīšana - Saeimas šā gada 21.septembra sēdē.

Nākamais darba kārtības jautājums - likums “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā”. Arī šo likumu Valsts prezidents šā gada 30.jūnijā ir nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Likums tika pieņemts šā gada 22.jūnijā Saeimas sēdē. Atbildīgā par šo likumu ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, un atbilstoši Saeimas kārtības rullī noteiktajam Saeimai jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš, kā arī datums, kad likums atkārtoti izskatāms Saeimas sēdē.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Sergejam Dolgopolovam!

S.Dolgopolovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Komisija, izskatot šo jautājumu, pieņēma lēmumu ierosināt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt šā gada 21.jūliju un likumprojekta izskatīšanu veikt šā gada 21.septembrī kārtējā Saeimas sēdē.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu termiņš - 21.jūlijs, un izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 21.septembrī. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 21.jūlijam, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 21.septembrī.

Darba kārtībā - “Likumprojektu izskatīšana”.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Anrijs Matīss.

A.Matīss (VIENOTĪBA).

Labrīt, cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un trešajam lasījumam sagatavojusi likumprojektu “Grozījums Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (Nr.891/Lp12).

Kopumā komisija ir sagatavojusi vienu priekšlikumu - tas ir atbildīgās komisijas priekšlikums par pārejas noteikumiem. Tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Matīss. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Lūdzu kolēģus atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likums ir pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Juris Šulcs.

J.Šulcs (VIENOTĪBA).

Labrīt, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” pirms trešā lasījuma.

Ņemot vērā, ka neviens priekšlikums netika saņemts, komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likums ir pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Juris Šulcs.

J.Šulcs (VIENOTĪBA).

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīja arī likumprojektu “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” pirms trešā lasījuma.

Tika saņemts viens priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums, un tas tika atbalstīts, jo šis Juridiskā biroja piedāvātais precizējums ir nepieciešams, lai savstarpēji saskaņotu šī likuma pārejas noteikumu normas ar Saeimas vēlēšanu likuma normām, ievērojot konsekvenci vienādas juridiskās tehnikas lietošanā šajos abos likumos. Tāpēc lūdzu Saeimu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu deputāti atbalsta.

J.Šulcs. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likums ir pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Kredītinformācijas biroju likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Kredītinformācijas biroju likumā”.

Šis likumprojekts ir izstrādāts, lai iekļautu Kredītinformācijas biroju likumā administratīvo sodu par kredītinformācijas biroja darbības pārkāpumiem, kas šobrīd ir noteikts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kā arī noteikt kompetento iestādi, kurai piekritīga soda piemērošana.

Likumprojekts papildina Kredītinformācijas biroju likumu ar jaunu nodaļu - V nodaļu “Administratīvā atbildība kredītinformācijas biroju jomā un kompetence sodu piemērošanā”.

Kolēģi! Esam komisijā izskatījuši šo likumprojektu, un aicinu par to balsot pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Kredītinformācijas biroju likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam.

E.Smiltēns. Kolēģi! Ja jūs vēlaties uzlabot šo likumprojektu, jūsu priekšlikumus gaidīsim līdz 18.jūlijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 18.jūlijam.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Kārlis Seržants.

K.Seržants (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā 20.jūnija sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” otrajam lasījumam, un ir saņemti 16 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Rasnača priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 2. - tieslietu ministra Rasnača priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā. Deputāti piekrīt.

K.Seržants. 3. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 4. - tieslietu ministra Rasnača priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 5. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 6. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 7. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 8. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 9. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 10. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 11. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 12. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 13. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 14. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 15. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 16. - tieslietu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. Līdz ar to visi priekšlikumi ir atbalstīti, un aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

K.Seržants. Termiņš ir divas nedēļas - līdz 27.jūlijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 27.jūlijam.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Edgars Putra.

E.Putra (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā”.

Atgādināšu: šis likums ir atvērts, lai precizētu normas par šīs nodevas piemērošanu.

Uz otro lasījumu esam saņēmuši četrus priekšlikumus.

1.priekšlikums - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Tavara priekšlikums. Komisijā daļēji atbalstīts, iekļauts 2. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.

E.Putra. 2.priekšlikums arī ir atbildīgās komisijas, proti, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Putra. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Putra. Arī 4.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Putra. Esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu kolēģus atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

E.Putra. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 18.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 18.jūlijam.

Sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie kolēģi! Šobrīd nav reģistrējušies: Lolita Čigāne, Jānis Dombrava, Aleksandrs Jakimovs, Artuss Kaimiņš, Ainars Latkovskis, Inese Lībiņa-Egnere, Romāns Mežeckis, Sergejs Mirskis, Vladimirs Nikonovs, Sergejs Potapkins, Jūlija Stepaņenko, Jānis Trupovnieks, Ilze Viņķele un Dzintars Zaķis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Saeimas 2017.gada 13.jūlija pirmās ārkārtas sesijas sēdi slēdzu.

Un otrās ārkārtas sesijas sēde sāksies 15 minūtes pēc pirmās ārkārtas sesijas sēdes beigām, tas ir, pulksten 9.50.

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS
12. Saeimas ārkārtas sesijas sēde
2017. gada 13. jūlijā

 

Lēmuma projekts “Par Andra Morozova 12. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 544/Lm12)
(Dok. Nr. 3697)

   

Ziņo

- dep. V.Orlovs

Svinīgais solījums - A.Morozovs

Lēmuma projekts “Par Līgas Kozlovskas 12. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 545/Lm12)
(Dok. Nr. 3698)

   

Ziņo

- dep. V.Orlovs

Svinīgais solījums - L.Kozlovska

Lēmuma projekts “Par Jeļenas Lazarevas 12. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 546/Lm12)
(Dok. Nr. 3699)

   

Ziņo

- dep. V.Orlovs

Svinīgais solījums - J.Lazareva

Lēmuma projekts “Par Romana Miloslavska 12. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 547/Lm12)
(Dok. Nr. 3700)

   

Ziņo

- dep. V.Orlovs

Svinīgais solījums - R.Miloslavskis

Par likumprojektu “Grozījumi Kredītu reģistra likumā” (Nr. 955/Lp12)
(Dok. Nr. 3651, 3651A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Sugu un biotopu aizsardzības likumā” (Nr. 958/Lp12)
(Dok. Nr. 3659, 3659A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” (Nr. 959/Lp12) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 3664, 3664A)

   

Priekšlikumi

- dep. I.Zariņš (par)

 

- dep. R.Ražuks (pret)

   

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” (Nr. 960/Lp12) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 3665, 3665A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 961/Lp12)
(Dok. Nr. 3683, 3683A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā” (Nr. 962/Lp12)
(Dok. Nr. 3684, 3684A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par ieguldījumu strīdu izšķiršanu starp valstīm un citu valstu pilsoņiem”” (Nr. 963/Lp12)
(Dok. Nr. 3685, 3685A)

   

Par likumprojektu “Grozījums Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā” (Nr. 964/Lp12)
(Dok. Nr. 3686, 3686A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Meža likumā” (Nr. 965/Lp12)
(Dok. Nr. 3692, 3692A)

   

Par likumprojektu “Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā” (Nr. 966/Lp12)
(Dok. Nr. 3693, 3693A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” (Nr. 967/Lp12)
(Dok. Nr. 3694, 3694A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Arhīvu likumā” (Nr. 969/Lp12)
(Dok. Nr. 3702, 3702A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (Nr. 970/Lp12)
(Dok. Nr. 3703, 3703A)

   

Par likumprojektu “Grozījumi Ķīmisko vielu likumā” (Nr. 971/Lp12)
(Dok. Nr. 3704, 3704A)

   

Par likuma “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 746/Lp12) otrreizējo caurlūkošanu
(Dok. Nr. 3695)

   

Priekšlikums

- dep. J.Vucāns

   

Par likuma “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā” (Nr. 577/Lp12) otrreizējo caurlūkošanu
(Dok. Nr. 3696)

   

Priekšlikums

- dep. S.Dolgopolovs

   

Likumprojekts “Grozījums Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (Nr. 891/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3658)

   

Ziņo

- dep. A.Matīss

   

Likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 908/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3690)

   

Ziņo

- dep. J.Šulcs

   

Likumprojekts “Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā” (Nr. 909/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3691)

   

Ziņo

- dep. J.Šulcs

   

Likumprojekts “Grozījumi Kredītinformācijas biroju likumā” (Nr. 928/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3547, 3653)

   

Ziņo

- dep. E.Smiltēns

   

Likumprojekts “Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” (Nr. 899/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 3681)

   

Ziņo

- dep. K.Seržants

   

Likumprojekts “Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā” (Nr. 886/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 3682)

   

Ziņo

- dep. E.Putra

   

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs G.Kūtris

   

Paziņojums

 

- Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece

Balsojumi

Datums: 13.07.2017 09:03:55 bal001
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 77)
Balsošanas motīvs: Par Andra Morozova 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu (544/Lm12)

Datums: 13.07.2017 09:06:54 bal002
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 82)
Balsošanas motīvs: Par Līgas Kozlovskas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu (545/Lm12)

Datums: 13.07.2017 09:09:12 bal003
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par Jeļenas Lazarevas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu (546/Lm12)

Datums: 13.07.2017 09:11:30 bal004
Par - 77, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par Romana Miloslavska 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu (547/Lm12)

Datums: 13.07.2017 09:16:54 bal005
Par - 34, pret - 18, atturas - 28. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ārstniecības likumā (959/Lp12), nodošana komisijām

Datums: 13.07.2017 09:17:41 bal006
Par - 25, pret - 1, atturas - 51. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts pensijām” (960/Lp12), nodošana komisijām

Datums: 13.07.2017 09:25:23 bal007
Par - 80, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījums Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (891/Lp12), 3.lasījums

Datums: 13.07.2017 09:26:14 bal008
Par - 80, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (908/Lp12), 3.lasījums

Datums: 13.07.2017 09:27:36 bal009
Par - 82, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījums Personu apliecinošu dokumentu likumā (909/Lp12), 3.lasījums

Datums: 13.07.2017 09:29:00 bal010
Par - 81, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītinformācijas biroju likumā (928/Lp12), 1.lasījums

Datums: 13.07.2017 09:31:42 bal011
Par - 83, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā (899/Lp12), 2.lasījums

Datums: 13.07.2017 09:33:20 bal012
Par - 80, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā (886/Lp12), 2.lasījums

Svētdien, 19.maijā