Latvijas Republikas 12.Saeimas
ziemas sesijas astotā (ārkārtas) sēde
2016.gada 11.februārī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet savas vietas Sēžu zālē. Sākam Saeimas 2016.gada 11.februāra ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā ir viens jautājums - lēmuma projekts “Par Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā”.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vārdā ziņo deputāts Ilmārs Latkovskis.

I.Latkovskis (VL-TB/LNNK).

Ļoti cienījamā sēdes vadītāja! Kolēģi! Deputāti! Dārgie viesi! Novērotāji! Lūdzu jūs šajā saspringtajā, notikumiem bagātajā dienā nedaudz uzmanības veltīt vēl vienam nozīmīgam un atbildīgam notikumam.

Lēmuma projekts par Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Nedaudz papildu informācijas jūsu zināšanai.

Iesniegumu - lūgumu par Latvijas goda ģenerālkonsula Libānā Žerāra Renno kunga uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā - Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija saņēma 2015.gada oktobrī. Apzinoties pilsonības uzņemšanas jautājuma nozīmību, komisija šajā laikā rūpīgi izvērtēja visus nosacījumus. Komisija saņēma Renno kungu atbalstošu atsauksmi no Latvijas Ārlietu ministrijas. Tajā norādīts, ka Renno kungs jau kopš 2000.gada pārstāv Latvijas intereses Libānā. Par aktīvo darbību Latvijas-Libānas sadarbības veicināšanā, jo īpaši ņemot vērā viņa ieguldījumu Latvijas valstspiederīgo evakuēšanā no Libānas 2006.gada vasarā, kad notika bruņots konflikts starp Izraēlu un Hezbollah grupējumu, viņam tika piešķirts goda ģenerālkonsula amats un vēlāk arī Ārlietu ministrijas Atzinības raksts. Ārlietu ministrija norāda, ka Renno kunga veikums Latvijas labā ir īpaši izceļams arī goda ģenerālkonsulu vidū, jo, kaut gan goda ģenerālkonsula tituls pats par sevi ir īpašs statuss salīdzinājumā ar goda konsulu, Renno kunga izcilība šajā īpašajā statusā ir sevišķi atzīmējama.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija tikās arī ar pašu pilsonības pretendentu un uzklausīja latviešu valodā viņa motivāciju iegūt Latvijas pilsonību. Pretendents ir devis arī uzticības solījumu Latvijas Republikai un parakstījis to.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir veikusi Pilsonības likumā noteikto pārbaudi un nav konstatējusi, ka uz Renno kungu būtu attiecināmi kādi šī likuma 11.pantā minētie ierobežojumi pilsonības piešķiršanai.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Tālab komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt Saeimas lēmuma projektu - uzņemt Žerāru Renno Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts vienprātīgi. (Aplausi.) Žerārs Renno kungs ir zālē. Apsveicam viņu ar Latvijas Republikas pilsonības iegūšanu.

Kolēģi, līdz ar to šodien visi darba kārtības jautājumi šajā ārkārtas sēdē ir izskatīti.

Lūdzu reģistrēšanās režīmu klātbūtnes reģistrācijai.

Pirms tiek sagatavoti un nolasīti reģistrācijas rezultāti, vēlos jūs informēt, ka saistībā ar to, ka nule kā apstiprinājām jauno Ministru kabinetu un šodien notiek pirmā valdības sēde, kā arī mums ir jauns satiksmes ministrs, kurš pārņem pilnvaras, atbilde uz deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Ribakova jautājumu satiksmes ministram “Par “Air Baltic Corporation” investoru” šodien netiks sniegta. Saeimas Prezidijs minēto deputātu jautājumu pārsūtīs jaunajam satiksmes ministram.

Lūdzu, Kūtra kungs!

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie kolēģi! Reģistrācijas rezultāti. Nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons, Ringolds Balodis, Raivis Dzintars, Andrejs Elksniņš, Artuss Kaimiņš, Jānis Klaužs, Romāns Mežeckis, Ināra Mūrniece, Vitālijs Orlovs... ir, Edgars Putra un Jūlija Stepaņenko... ir. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to ārkārtas sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
12. Saeimas ziemas sesijas 8. (ārkārtas) sēde
2016. gada 11. februārī

 

Lēmuma projekts “Par Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā” (Nr. 291/Lm12)
(Dok. Nr. 1763)
   
Ziņo - dep. I.Latkovskis
   
Informācija par atbildes sniegšanu uz deputātu jautājumu
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs G.Kūtris

Balsojumi

Datums: 11.02.2016 13:48:42 bal001
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par Žerāra Renno uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā (291/Lm12)

Piektdien, 21.jūnijā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde