Latvijas Republikas 12.Saeimas
ziemas sesijas devītā sēde
2015.gada 12.martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedrs
Gundars Daudze.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Godātie kolēģi, lūdzu, ieņemiet vietas! Pulkstenis ir 9.00, un ir laiks sākt Saeimas 2015.gada 12.marta sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamiem grozījumiem šodienas darba kārtībā... Kolēģi, lūdzu, ieņemiet vietas!

Tātad, pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto šodienas sēdes darba kārtību, mums jālemj par iespējamiem grozījumiem tajā.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā izskatīšanai Saeimas lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” (Nr.153/Lp12) otrajam lasījumam”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz grozīt šodienas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz izdarīt vēl vienu grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Un tā, godātie kolēģi, sākam izskatīt šodienas sēdes darba kārtību! Sākam tradicionāli ar Prezidija ziņojumiem par iesniegtajiem likumprojektiem. Ir iesniegts tieši viens likumprojekts.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Nākamā apakšsadaļa - “Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Deputāts Veiko Spolītis bija lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 5.martā. Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un šodien sēdē informē par to deputātus.

Savukārt deputāts Aldis Adamovičs lūdz piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 18. un 19.martā. Par šo atvaļinājumu gan mums ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Aldim Adamovičam šā gada 18. un 19.martā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Atvaļinājums piešķirts.

Nākamais darba kārtības punkts - “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Lolitai Čigānei šā gada 19.martā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Lolitai Čigānei šā gada 19.martā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Atvaļinājums deputātei Lolitai Čigānei ir piešķirts.

Nākamais darba kārtības punkts - “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vjačeslavam Dombrovskim šā gada 19.martā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vjačeslavam Dombrovskim šā gada 19.martā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Atvaļinājums deputātam Dombrovskim piešķirts.

Nākamā apakšsadaļa - “Lēmumu projektu izskatīšana”.

Lēmuma projekts “Par Saeimas 2015.gada ziemas sesijas slēgšanu un Saeimas 2015.gada pavasara sesijas sākšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas 2015.gada ziemas sesijas slēgšanu un Saeimas 2015.gada pavasara sesijas sākšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Tātad Saeimas ziemas sesija tiks slēgta 2015.gada 2.aprīlī un pavasara sesija sāksies 2015.gada 14.aprīlī.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SASKAŅA).

Labrīt, godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10.marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”. Komisijas locekļi ir atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbrīvot Ervīnu Kušķi no Augstākās tiesas tiesneša amata pēc paša vēlēšanās.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 3. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10.marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju”. Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu ievēlēt Arni Cimdaru par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Cimdara kungu ar atkārtotu ievēlēšanu šajā amatā! (Aplausi.)

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10.marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu”. Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu ievēlēt šādus Centrālās vēlēšanu komisijas locekļus: Ritvaru Eglāju, Aleksandru Maļcevu, Innu Laizāni, Kārli Kamradzi, Sniedzi Sproģi, Dzintru Kusiņu un Ingu Vanagu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Godātie kolēģi, par katru Centrālās vēlēšanu komisijas locekļa kandidātu balsosim atsevišķi!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Ritvara Eglāja ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Eglāja kungu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Aleksandra Maļceva ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Maļceva kungu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Innas Laizānes ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Laizānes kundzi!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Kārļa Kamradža ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Kamradža kungu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Sniedzes Sproģes ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Sproģes kundzi!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Dzintras Kusiņas ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Apsveicam Kusiņas kundzi!

Lūdzu zvanu! Balsosim par Ingas Vanagas ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Apsveicam Vanagas kundzi un novēlam veiksmi visai Centrālajai vēlēšanu komisijai tās darbā!

Nākamais Saeimas sēdes darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SASKAŅA).

Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10.marta sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani”. Ņemot vērā, ka ierosinājumā par kriminālprocesuālas imunitātes atcelšanu un piekrišanas došanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret tiesnesi Tatjanu Bormani un tam pievienotajā uzziņā norādītās ziņas ir izmeklēšanas noslēpums un satur ierobežotas pieejamības informāciju, ar to ikviens Saeimas deputāts šonedēļ varēja iepazīties Sevišķās lietvedības nodaļā.

Juridiskās komisijas locekļi atbalstījuši minēto lēmuma projektu. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu atļaut uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Sākam izskatīt nākamo darba kārtības sadaļu - “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Par likuma “Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos” atzīšanu par spēku zaudējušu”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Dombrovska kungs! Dombrovska kungs, jūsu kārta ziņot par likumprojektu! (No zāles dep. V.Agešins: “Slikti sagatavojies!” Dep. A.Klementjevs: “Pusstundu jau gaidām!”)

V.Dombrovskis (VIENOTĪBA).

Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Par likuma “Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos” atzīšanu par spēku zaudējušu”. Trešajam lasījumam netika saņemts neviens priekšlikums.

Līdz ar to komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par likuma “Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos” atzīšanu par spēku zaudējušu” trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Aija Barča.

A.Barča (ZZS).

Godājamie Prezidija locekļi! Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” trešajam lasījumam. Un, ja šodien pieņemsim šo likumprojektu, tad apdrošināšanai pret bezdarbu tiks pakļauti arī diplomātu dzīvesbiedri, kuri uzturas attiecīgajā ārvalstī kā diplomātisko un konsulāro dienestu pildošās personas laulātie.

Vēstnieku un citu diplomātu dzīvesbiedri vairumā gadījumu dodas viņiem līdzi uz dienesta vietu ārvalstīs, tādējādi uz ilgstošu laiku atstājot savas darba vietas Latvijā. Bieži vien diplomātu laulātie ārzemēs dažādu no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ nevar veikt algotu darbu. Atgriežoties Latvijā un meklējot darbu, diplomātu laulātajiem tādējādi tiek liegtas tiesības uz bezdarbnieka statusu un pabalstu.

Lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi, saskaņā ar šīm likuma izmaiņām tiks veiktas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par diplomātu laulātajiem viņu apdrošināšanai pret bezdarbu.

Un vēlos, kolēģi, jums atgādināt, ka pašreiz pret bezdarbu tiek apdrošināti karavīru laulātie.

Trešajam lasījumam Sociālo un darba lietu komisija saņēma piecus priekšlikumus.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijas sēdē atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Barča. 2. - labklājības ministra Ulda Auguļa priekšlikums, kas aicina izslēgt likumprojekta 3.pantu. Komisijas sēdē nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Barča. 3. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Barča. 4. - labklājības ministra Ulda Auguļa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 5. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Barča. 5. - atbildīgās komisijas izstrādāts priekšlikums. Komisijas sēdē ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Barča. Aicinu, kolēģi, atbalstīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Romāns Naudiņš.

R.Naudiņš (VL-TB/LNNK).

Godātie deputāti! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā esam izskatījuši pirmajam lasījumam likumprojektu “Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums”. Likumprojekta mērķis ir noteikt prasības fiziskās personas identifikācijai, lai fiziskajai personai nodrošinātu iespēju pieprasīt vai saņemt elektronisko pakalpojumu, ko publiskā persona sniedz, pildot tai noteiktās funkcijas vai uzdevumus. Identifikācijas process likumprojekta izpratnē tiek attiecināts tikai uz fiziskajām personām. Identifikācijas pakalpojuma sniedzēja pārraudzības funkciju paredzēts uzticēt vienotam Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju drošības kompetenču centram - koleģiālai institūcijai aizsardzības ministra pakļautībā, neveidojot jaunu uzraudzības iestādi, lai mazinātu administratīvo slogu.

Likumprojektā ir paredzēti pārejas noteikumi, lai nodrošinātu laiku deleģēto noteikumu projekta izstrādei, kā arī laiku identifikācijas pakalpojumu sniedzējiem iziet reģistrāciju.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

R.Naudiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 26.marts.

Sēdes vadītājs. 26.marts. Deputāti neiebilst.

R.Naudiņš. Paldies.

Sēdes vadītājs. Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (VIENOTĪBA).

Godātais sēdes vadītāj! Godātie kolēģi! Likumprojektam “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” atbildīgā komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu, un es komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

K.Šadurskis. Komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 17.martu.

Sēdes vadītājs. 17.marts. Deputāti neiebilst.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (SASKAŅA).

Labrīt! Sākam strādāt ar likumprojektu “Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums”. Visgarākais likumprojekts šodien, kurā ir 38 priekšlikumi.

1.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs Augulis, bet komisija to neatbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. Savukārt 2. - labklājības ministra priekšlikumu - komisija atbalstīja daļēji un iekļāva 3. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. Tas nozīmē, ka 3.priekšlikumu - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu - mēs atbalstām.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumu, kuru komisija atbalstīja, mēs atbalstām.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 5.priekšlikumu atbildīgā komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. Arī 6.priekšlikumu izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 7.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 8.priekšlikumu izstrādāja un iesniedza Sociālo un darba lietu komisija un lūdz deputātus to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 9.priekšlikumu iesniedza Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Panteļējevs. Komisija to atbalstīja daļēji un izstrādāja savu redakciju 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu.

A.Klementjevs. Iekšlietu ministrs Kozlovskis iesniedza 10.priekšlikumu, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 11.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to daļēji atbalstīja...

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. ...un iekļāva 12.priekšlikumā, kuru komisija izstrādāja un atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 13.priekšlikums - atbalstīts. To iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 14.priekšlikumu iesniedza Juridiskā komisija, un deputāti to atbalstīja, protams.

Sēdes vadītājs. Juridiskais birojs iesniedza!

A.Klementjevs. Jā. Atvainojiet!

Sēdes vadītājs. Bet deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

A.Klementjevs. 15.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 16.priekšlikumu izstrādāja Juridiskais birojs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 17.priekšlikumu iesniedza Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 18.priekšlikums ir no iekšlietu ministra, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 19.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 20.priekšlikumu izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija un lūdz deputātus atbalstīt to.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 21.priekšlikumu izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija un lūdz deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 22.priekšlikumu izstrādāja atbildīgā komisija un atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 23.priekšlikumu izstrādāja atbildīgā komisija un lūdz deputātus atbalstīt to.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 24.priekšlikumu izstrādāja atbildīgā komisija un lūdz atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 25.priekšlikums ir saņemts no iekšlietu ministra. Daļēji atbalstīts un iekļauts 26.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 26.priekšlikumu izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija un lūdz deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 27.priekšlikumu izstrādāja Sociālo un darba lietu komisija un lūdz deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. 28.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 29.priekšlikumu izstrādāja un iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 30.priekšlikumu iesniedza labklājības ministrs, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 31.priekšlikumu izstrādāja atbildīgā komisija un lūdz deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 32. - labklājības ministra priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 33.priekšlikumu deputāti komisijā atbalstīja. To ir iesniedzis Juridiskais birojs.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

A.Klementjevs. Atbalstīts arī 34. - iekšlietu ministra priekšlikums.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. Labklājības ministrs iesniedza 35.priekšlikumu. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 36.priekšlikumu izstrādāja atbildīgā komisija un lūdz deputātus atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. Atbildīgā komisija atbalstīja arī 37. - labklājības ministra priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. 38.priekšlikums ir no Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra, un komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A.Klementjevs. Komisija lūdz atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

A.Klementjevs. Paldies jums par atbalstu!

Sēdes vadītājs. Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Klementjevs. Jā. Paldies par atbalstu! Valsts drošības iestāžu amatpersonas to neaizmirsīs, ka mēs atbalstījām vienbalsīgi.

Un gaidīsim līdz 31.martam jūsu priekšlikumus.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.marts.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Lēmumu projektu izskatīšana”.

Lēmuma projekts “Par piekrišanu 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija saņēmusi un izskatījusi Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes iesniegumu ar lūgumu piekrist 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības.

Deputāts Bergmanis pārkāpa Ceļu satiksmes noteikumu 281.5.punktu, neizpildot 207.zīmes “Neapstājoties tālāk braukt aizliegts” prasību. Komisija nolēma atbalstīt 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanu pie administratīvās atbildības par administratīvajā protokolā norādīto pārkāpumu.

Komisija aicina atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par piekrišanu 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! (Sēdes vadītājs noklaudzina ar āmuriņu.) Lūdzu, ievērojiet klusumu!

Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” (Nr.153/Lp12) otrajam lasījumam”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (VIENOTĪBA).

Godātie kolēģi, atgādināšu, ka šis likumprojekts - “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” -, kas ir mūsu darba kārtībā, galvenokārt saistās ar Eiropas Savienības direktīvas pārņemšanu. Kopš direktīvas spēkā stāšanās līdz... kopš tās pieņemšanas un līdz spēkā stāšanās brīdim laiks ir bijis diezgan īss. Likumprojekta izstrādātāja faktiski ir Finanšu un kapitāla tirgus komisija, iesniedzēja - Finanšu ministrija.

Strādājot ar šo likumprojektu otrajam lasījumam, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 388 priekšlikumus, no kuriem liela daļa ir pašas iesniedzējas, Finanšu ministrijas, priekšlikumi. Un komisija secināja, ka darbs nav līdz galam pabeigts, jo ir saņemti vairāki Juridiskā biroja ierosinājumi, kas ir konceptuāli. Tātad būtībā daudz racionālāk darbs virzītos uz priekšu tad, ja šo likumprojektu apspriestu darba grupā. Un tāpēc komisijas viedoklis bija - lūgt pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lai lielu daļu priekšlikumu varētu apkopot un vienkāršot. Un pēc tam likumprojektu varētu nodot komisijai jau daudz gatavākā redakcijā.

Tāpēc komisijas lūgums ir pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz šā gada 15.aprīlim, lai izveidotā darba grupa varētu sekmīgi apmēram viena mēneša laikā pabeigt darbu, un tad mēs raitāk varētu virzīties uz priekšu Saeimas darbā. Tādēļ es aicinu pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” (Nr.153/Lp12) otrajam lasījumam”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 1, atturas - 3. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi, līdz ar to šodienas sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Es vēlos jūs informēt par to, ka šodien pulksten 17.00 bija paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Un pirmais bija deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Ribakova iesniegtais jautājums satiksmes ministram Anrijam Matīsam “Par AS “Air Baltic Corporation” turpmāko attīstību”. Uz šo jautājumu ir saņemta rakstiska atbilde, kura gan neapmierina jautājuma iesniedzējus, bet ministrs ir komandējumā un tāpēc šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Otrais ir deputātu Sudrabas, Šimfas, Baloža, Meijas, Kūtra un Mežecka jautājums izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei “Par profesionālās izglītības iestāžu tīklu un īstenotajām programmām”. Arī uz šo jautājumu saņemta rakstveida atbilde, kas neapmierina jautājuma iesniedzējus, bet ministre ir informējusi, ka viņa komandējuma dēļ nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Trešais šodienas sēdē iekļautais jautājums bija deputātu Ločmeles-Luņovas, Elksniņa, Ņikiforova, Ādamsona un Artūra Rubika jautājums izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei “Par projektu “Portāla www.skolas.lv attīstība””. Arī uz šo ir saņemta rakstiska atbilde, kas neapmierina jautājuma iesniedzējus, bet, kā jau es teicu, izglītības un zinātnes ministre diemžēl nevar šodien ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Un ceturtais ir deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Pimenova jautājums satiksmes ministram Anrijam Matīsam “Par Satiksmes ministrijas izvairīšanos sniegt paskaidrojumus saistībā ar neatbilstībām Rail Baltica ekonomiskajā pamatojumā”. Uz šo jautājumu ir saņemta rakstveida atbilde, kas apmierina jautājuma iesniedzējus. Līdz ar to jautājums uzskatāms par atbildētu.

Bet, kā jau es teicu, tā kā pārējie jautājumu adresāti šodien nevar ierasties uz jautājumu un atbilžu sesiju, tad šodien atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem pulksten 17.00 nenotiks.

Savukārt Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Ločmeles-Luņovas, Elksniņa, Ivana Klementjeva, Orlova un Ribakova iesniegto jautājumu veselības ministram Guntim Belēvičam “Par projektu “E-veselība””. Šis jautājums tiek nodots veselības ministram.

Ir saņemts arī deputātu Ločmeles-Luņovas, Ivana Klementjeva, Zemļinska, Orlova un Ribakova jautājums “Par Vienotas veselības statistikas un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanas uzraudzības informācijas sistēmām PREDA, kas arī ir adresēts veselības ministram Guntim Belēvičam un tiks nodots veselības ministram.

Ir saņemts deputātu Ločmeles-Luņovas, Orlova, Ivana Klementjeva, Zemļinska un Cileviča jautājums finanšu ministram Jānim Reiram “Par Vienotas veselības statistikas un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanas uzraudzības informācijas sistēmām PREDA. Šis jautājums tiks nodots finanšu ministram.

Finanšu ministram Jānim Reiram ir adresēts arī jautājums “Par projektu “E-veselība””, ko ir iesnieguši deputāti Ločmele-Luņova, Orlovs, Zemļinskis, Ivans Klementjevs un Ribakovs. Šis jautājums arī tiks nodots finanšu ministram.

Veselības ministram Guntim Belēvičam ir adresēts deputātu jautājums “Par Medicīnisko ierīču reģistru LATMED”, ko ir iesnieguši deputāti Ločmele-Luņova, Cilevičs, Orlovs, Zemļinskis un Ribakovs. Šis jautājums tiks nodots veselības ministram.

Un finanšu ministram Jānim Reiram ir adresēts deputātu jautājums “Par Medicīnisko ierīču reģistru LATMED”, ko ir iesnieguši deputāti Ločmele-Luņova, Cilevičs, Orlovs, Zemļinskis un Tretjaka. Šis jautājums tiks nodots finanšu ministram Jānim Reiram.

Tagad ir pienācis laiks reģistrācijai. Lūdzu zvanu! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātu!

Kamēr tiek apkopoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātam Ilmāram Latkovskim.

I.Latkovskis (VL-TB/LNNK).

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti tiek aicināti tūlīt, pēc 2 minūtēm, pulcēties Dzeltenajā zālē uz 5 minūtēm.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Vārds paziņojumam deputātam Vitālijam Orlovam.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļi! Aicinu arī jūs sapulcēties Dzeltenajā zālē pēc 2-3 minūtēm.

Sēdes vadītājs. Un tagad reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāram Andrejam Klementjevam.

A.Klementjevs (12.Saeimas sekretārs).

Labrīt, godātie deputāti! Šodien nav reģistrējušies: Andris Bērziņš... (No zāles dep. A.Bērziņš: “Kā nav?! Mašīna nestrādā!”) Paldies, Bērziņa kungs, redzu! Marjana Ivanova-Jevsejeva... nav, Aleksandrs Kiršteins... nav, Gunārs Kūtris... nav, Inese Laizāne... nav, Aivars Meija... nav, Romāns Mežeckis... nav, Ināra Mūrniece... nav, Vladimirs Nikonovs... nav, Romualds Ražuks... neredzu, Edvards Smiltēns... (No zāles dep. K.Šadurska starpsauciens.) varbūt kavē... Labi, nav! Inguna Sudraba... nav, Jānis Vucāns... nav, Ivars Zariņš... nav.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 2015.gada 12.marta sēdi pasludinu par slēgtu.

SATURA RĀDĪTĀJS
12.Saeimas ziemas sesijas 9.sēde
2015.gada 12.martā

 

Par darba kārtību
   
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 205/Lp12)
(Dok. Nr. 554, 554A)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Veiko Spolītim šā gada 5. martā
(Dok. Nr. 555)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Aldim Adamovičam šā gada 18. un 19. martā
(Dok. Nr. 556)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Lolitai Čigānei šā gada 19. martā
(Dok. Nr. 557)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vjačeslavam Dombrovskim šā gada 19. martā
(Dok. Nr. 558)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas 2015. gada ziemas sesijas slēgšanu un Saeimas 2015. gada pavasara sesijas sākšanu” (118/Lm12)
(Dok. Nr. 553, 552)
   
Lēmuma projekts “Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata” (Nr. 121/Lm12)
(Dok. Nr. 566)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju” (Nr. 122/Lm12)
(Dok. Nr. 568)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu” (Nr. 123/Lm12)
(Dok. Nr. 569)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani” (Nr. 119/Lm12)
(Dok. Nr. 563)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Likumprojekts “Par likuma “Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos” atzīšanu par spēku zaudējušu” (Nr. 81/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 549)
   
Ziņo - dep. V.Dombrovskis
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 4/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 550)
   
Ziņo - dep. A.Barča
   
Likumprojekts “Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums” (Nr. 194/Lp12) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 474, 537)
   
Ziņo - dep. R.Naudiņš
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (Nr. 163/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 548)
   
Ziņo - dep. K.Šadurskis
   
Likumprojekts “Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums” (Nr. 59/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 551)
   
Ziņo - dep. A.Klementjevs
   
Lēmuma projekts “Par piekrišanu 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības” (Nr. 115/Lm12)
(Dok. Nr. 542)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” (Nr. 153/Lp12) otrajam lasījumam” (Nr. 120/Lm12)
(Dok. Nr. 564)
   
Ziņo - dep. K.Šadurskis
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, A.Elksniņa, I.Klementjeva, V.Orlova un I.Ribakova jautājumu veselības ministram Guntim Belēvičam “Par projektu “E-veselība”” (Nr. 35/J12)
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, I.Klementjeva, M.Zemļinska, V.Orlova un I.Ribakova jautājumu veselības ministram Guntim Belēvičam “Par Vienotas veselības statistikas un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanas uzraudzības informācijas sistēmām PREDA” (Nr. 36/J12)
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, V.Orlova, I.Klementjeva, M.Zemļinska un B.Cileviča jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par Vienotas veselības statistikas un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanas uzraudzības informācijas sistēmām PREDA” (Nr. 37/J12)
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, V.Orlova, M.Zemļinska, I.Klementjeva un I.Ribakova jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par projektu “E-veselība”” (Nr. 38/J12)
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, B.Cileviča, V.Orlova, M.Zemļinska un I.Ribakova jautājumu veselības ministram Guntim Belēvičam “Par Medicīnisko ierīču reģistru LATMED” (Nr. 39/J12)
   
Informācija par deputātu R.Ločmeles-Luņovas, B.Cileviča, V.Orlova, M.Zemļinska un Z.Tretjakas jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par Medicīnisko ierīču reģistru LATMED” (Nr. 40/J12)
   
Paziņojumi
  - dep. I.Latkovskis
  - dep. V.Orlovs
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa  Saeimas sekretārs A.Klementjevs

Balsojumi

Datums: 12.03.2015 09:04:24 bal001
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 82)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Aldim Adamovičam šā gada 18. un 19.martā

Datums: 12.03.2015 09:04:58 bal002
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Lolitai Čigānei šā gada 19.martā

Datums: 12.03.2015 09:05:33 bal003
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vjačeslavam Dombrovskim šā gada 19.martā

Datums: 12.03.2015 09:06:16 bal004
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas 2015.gada ziemas sesijas slēgšanu un Saeimas 2015.gada pavasara sesijas sākšanu (118/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:07:44 bal005
Par - 74, pret - 0, atturas - 3. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Ervīna Kušķa atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata (121/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:08:46 bal006
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Par Arņa Cimdara ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju (122/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:10:27 bal007
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par Ritvaru Eglāju. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:10:56 bal008
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Aleksandru Maļcevu. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:11:22 bal009
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Innu Laizāni. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:11:49 bal010
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Kārli Kamradzi. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:12:17 bal011
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Sniedzi Sproģi. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:12:45 bal012
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Dzintru Kusiņu. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:13:13 bal013
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Ingu Vanagu. Par Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu (123/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:14:56 bal014
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani (119/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:16:25 bal015
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par likuma “Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos” atzīšanu par spēku zaudējušu (81/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.03.2015 09:19:30 bal016
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (4/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.03.2015 09:21:15 bal017
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums (194/Lp12), 1.lasījums

Datums: 12.03.2015 09:22:25 bal018
Par - 77, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām” (163/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.03.2015 09:27:31 bal019
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums (59/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.03.2015 09:29:10 bal020
Par - 78, pret - 1, atturas - 2. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par piekrišanu 12.Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības (115/Lm12)

Datums: 12.03.2015 09:31:50 bal021
Par - 75, pret - 1, atturas - 3. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” (Nr.153/Lp12) otrajam lasījumam (120/Lm12) 

Frakciju viedokļi
2015.gada 12.martā

Vadītāja. Sveicināti, cienījamie radioklausītāji! Ir noslēgusies Saeimas sēde, un skan raidījums “Frakciju viedokļi”. Tūlīt tiešraidē no Saeimas nama Sēžu zāles deputāti pastāstīs par šodienas jautājumiem, kā arī citām aktualitātēm.

Pirmajam vārds frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja biedram Valērijam Agešinam. Lūdzu!

V.Agešins (SASKAŅA).

 

Paldies.

Labdien, cienījamie radioklausītāji!

Šodien ar Saeimas lēmumu tika nodoti izskatīšanai komisijām grozījumi Civilprocesa likumā. Grozījumi paredz vienota elektronisko izsoļu modeļa ieviešanu, lai nodrošinātu godīgas konkurences veidošanos izsoles dalībnieku vidū un vienkāršotu izsoles procesu, padarot to pieejamāku un ekonomiskāku.

Lai nodrošinātu elektronisko izsoļu sistēmas ieviešanu spriedumu izpildes procesā un maksātnespējas procesā, nepieciešams veikt grozījumus Civilprocesa likumā, nostiprinot elektronisko izsoļu portāla izveidošanas un darbības tiesisko pamatu, kā arī nosakot regulējumu elektroniskā vidē organizētu izsoļu norisei.

Otrām kārtām šodien Saeima piekrita kriminālvajāšanas sākšanai pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani. Ierosinājumu par imunitātes atcelšanu un piekrišanas došanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Bormani Saeimai iepriekš nosūtījusi Ģenerālprokuratūra.

Un trešām kārtām vēlos informēt par to, ka Saeima atbalstīja Arņa Cimdara kandidatūru Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatam, kā arī CVK locekļu amata kandidatūras.

Cimdara kungs otrdien Juridiskās komisijas sēdē norādīja, ka CVK ir daudz darāmu darbu, tomēr divi no tiem ir neatliekami. Pirmkārt, vēlēšanu tiesības realizēšana cilvēkiem, kuriem ir tikai personas apliecība un nav pases. Otrkārt, nopietni jādomā par iespējām realizēt šīs tiesības cilvēkiem, kuri uzturas ārvalstīs vai neatrodas savā vēlēšanu apgabalā Latvijā.

Arī pārējie CVK locekļu amata kandidāti iepazīstināja ar savu redzējumu par CVK prioritātēm.

Partijas VIENOTĪBA frakcija izvirzījusi pašreizējā pārstāvja CVK Kārļa Kamradža kandidatūru, līdzīgi arī Zaļo un Zemnieku savienība uz CVK locekles amatu izvirzīja līdzšinējo politiskā spēka pārstāvi Dzintru Kusiņu, Nacionālā apvienība izvirzījusi pašreizējo CVK sekretāru Ritvaru Eglāju, un partija SASKAŅA deleģējusi līdzšinējo pārstāvi CVK – Aleksandru Maļcevu. Latvijas Reģionu apvienība kā pārstāvi CVK deleģējusi partijas konsultanti Ingu Vanagu, savukārt partija “No sirds Latvijai” uz amatu CVK izvirzījusi zvērinātu advokāti Innu Laizāni. CVK locekļa amatam izvirzīta arī Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Sniedze Sproģe. Un Saeima šodien atbalstīja gan Cimdara, gan pārējo CVK locekļu kandidatūras.

Paldies par uzmanību.

Vadītāja. Paldies deputātam Valērijam Agešinam.

Tagad runās frakcijas VIENOTĪBA deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš. Lūdzu!

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

 

Labrīt, radioklausītāji! Pagājušajā nedēļā Rīgā notika Eiropas Savienības starpparlamentārā konference par kopējo drošību un ārpolitiku. Tas ir viens no sešiem parlamentārajiem pasākumiem, kuri ir saistīti ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā. Šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 300 Eiropas Savienības parlamentāriešu, kā arī ārpolitikas eksperti. Konferenci uzrunāja Eiropas Savienības viceprezidente un augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos Federika Mogerini un arī NATO ģenerālsekretāra vietnieks Aleksandrs Veršbovs. Latvija savas prezidentūras laikā ir izvirzījusi vairākas prioritātes ārpolitikā, un viena no tām ir veicināt Eiropas Savienības globālo lomu. Un tieši tajā ietvarā mēs esam uzsvēruši pirmām kārtām Austrumu partnerību... to, cik tas ir svarīgi, jo maijā notiks Austrumu partnerības samits. Bet vienlaikus arī uzsveram, ka ir tikpat svarīgi arī Eiropas dienvidu kaimiņi, Ziemeļāfrika, krīze, kas notiek Vidusjūras reģionā... Tātad Eiropai svarīgs jautājums ir gan krīze Austrumos, kur vēl joprojām notiek Krievijas agresija pret Ukrainu, gan arī krīze Dienvidos, kur izplatās terorisms un arī tādas grupas kā ISIS.

Vēl viens ļoti svarīgs temats, ko Latvija ieviesa šajās diskusijās, ir par hibrīdkaru vai informācijas karu, kuru veic ne tikai Krievija, bet arī šī teroristu grupa Āfrikā un Vidusjūras reģionā... Kā jau zināms, Latvija ir liegusi priekšrocību šo jautājumu risināšanā, jo pirms gada Latvija izveidoja NATO Izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos. Tas jau gadu darbojas. Un šogad, Latvijas prezidentūras laikā, pateicoties ārlietu ministra Rinkēviča iniciatīvām, arī Eiropas Savienība ir pieņēmusi lēmumu – un tas notika 29.janvārī Eiropas Savienības Ārlietu padomē –, ka arī Eiropas Savienība sāks strādāt pie stratēģiskās komunikācijas jautājumiem. Ir izveidota īpaša komanda, kas varētu šo propagandas karu... varētu atspēkot šo propagandu, kas vēl joprojām nāk gan no Krievijas, gan no teroristiem.

Un beidzamais ir, ka... Ir ļoti interesanta lieta, ka Latvija ir pirmā Eiropas Savienības valsts, kas savas prezidentūras laikā ir uzsvērusi Centrālāziju kā vienu no ārpolitikas prioritātēm. Un man bija iespēja par šo tematu šajā pirmdienā runāt Somijā – vēl vienā Eiropas Savienības prezidentūras pasākumā, ko organizēja mūsu vēstniecība Helsinkos, Somijas parlamenta Ārlietu komisija, Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas Ārpolitikas institūts. Un šeit mēs atkal runājam par to... par Centrālāzijas nozīmi un par to, cik svarīgi ir tādi jautājumi kā drošība šajā reģionā, tranzīts, robežkontrole un izglītība. Un šeit gan Latvija, gan Somija ir ieņēmušas vadošo lomu.

Un beidzot, runājot par ārpolitikas prioritātēm, jāteic, ka Centrālāzija ir īpaši svarīga Latvijai un visai pārējai Eiropai, jo tas ir ceļš uz Ķīnu. Un Ķīna vēl joprojām ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Mums arvien vairāk atveras Ķīnas tirgus. Pēdējā gadā eksports uz Ķīnu ir dubultojies, un tieši šajā brīdī mūsu Zemkopības ministrija gatavo vizīti uz Ķīnu, lai runātu par piensaimniecības produkcijas eksportu uz Ķīnu. Un līdz ar to tranzītceļi caur Centrālāziju uz Ķīnu ir ļoti svarīgi. Tā ka Latvijas prezidentūras laikā šī nedēļa ir bijusi ļoti nozīmīga tieši parlamentārā līmenī, un es uzskatu... Te nu es it īpaši gribu apsveikt visus tos Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta darbiniekus un Saeimas darbiniekus, kuri noorganizēja šo pasākumu Ķīpsalā, jo es varu teikt, ka visi ārzemnieki, kā arī visi deputāti, kas piedalījās, to ļoti slavēja, ka tas gan saturiski ir izdevies ļoti labi, gan arī organizatoriski.

Liels paldies!

Vadītāja. Paldies deputātam Ojāram Ērikam Kalniņam.

Nākamā runās partijas “No sirds Latvijai” frakcijas deputāte Silvija Šimfa. Lūdzu!

S.Šimfa (NSL).

 

Labdien! Es šodien gribētu runāt par divām tēmām.

Pirmā tēma ir par likumdošanas darbu un par izskatāmo likumprojektu kvalitāti un to virzības ātrumu jeb tempiem šeit, Saeimā. Šī ir pirmā Saeima, kurā es esmu deputāte, un man jau no pirmajām darba dienām Saeimā bija... radīja problēmas tieši daudzu iesniegto likumprojektu kvalitāte. Un šodien... varu kā piemēru minēt to, ka šodien mēs pagarinājām termiņu priekšlikumu iesniegšanai likumprojekta “Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likums” otrajam lasījumam. Kolēģi, kuri strādā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, mani informēja par to, ka ir iesniegts aptuveni 400 dažādu papildinājumu un priekšlikumu šim likumprojektam, ko izstrādājusi Finanšu ministrija. Un tas neliecina par labu darba kvalitāti un par labi sagatavotu likumprojektu. Tāds iesniegto priekšlikumu daudzums uz otro lasījumu Saeimā – tas ir vienkārši nepieņemami! Es uzskatu, ka tas liecina tikai par to, ka likumprojekts nav kvalitatīvi sagatavots, nav pietiekami izdiskutēts.

Otrs likumprojekts, attiecībā uz kuru es personīgi balsoju “pret”, bija otrajā lasījumā skatītais likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Izpētot šo likumprojektu, es saskāros ar lielām neskaidrībām – ar to, ka anotācija būtībā nepamato, kādēļ šis grozījums likumā ir jāveic. Es uzskatu, ka arī tas likumprojekts nav sagatavots. Ir vajadzīga gan nopietnāka sagatavošanās, anotāciju gatavojot no iesniedzēju puses, gan arī ne tik steidzīgi tas likumprojekts būtu jāvirza otrajā lasījumā, ja iedziļinās likumprojekta saturā.

Otra tēma, par kuru es gribu runāt, – tas ir mans personīgais un arī mūsu frakcijas satraukums par situāciju, kāda kulminējās šeit, Saeimā. Tas ir saistīts ar ētiskiem jautājumiem, ar morālas un ētiskas dabas jautājumiem. Tas ir, manuprāt, nepieņemami un satraucoši, ka gandrīz neviena Saeimas sēde nepaiet bez tā, ka mēs skatām jautājumus vai nu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem, vai nu par, kā šodien mēs skatījām... Šodien skatījām lēmuma projektu “Par Saeimas atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani”.

Situācija valstī un sabiedrībā ir pietiekami sarežģīta. Agresija, vardarbība un dažādas citādas negācijas kulminējas, bet tām līdzi seko... vai arī to pamatā ir tieši šo morāles vērtību neievērošana jeb ignorēšana. Un es domāju, ka, iespējams, diskusija par šiem jautājumiem būtu jāpārceļ no Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas uz visu Saeimas diskusiju telpu, lai runātu par to, ka šāda situācija mums ir jāaptur un ir jāmaina uz labāku, jo deviņdesmito gadu sākumā bija tāds spārnots teiciens, ko toreizējais Ministru kabineta priekšsēdētājs teica, – ka mēs uzvarēsim nevis ar karaspēku, bet ar gara spēku. Tagad mēs mēģinām audzēt mūsu karaspēku, bet mūsu gara spēks, manuprāt, iet mazumā, un visas šīs satraucošās lietas, kas ir, – korupcija, ētikas normu pārkāpumi – par to tikai liecina. Un, ja mēs nespēsim savu gara spēku atjaunot un sakārtot savas morāli ētiskās vērtības, tad nekādi karaspēki un nekādi ieguldījumi no mūsu kopējās budžeta naudas mūsu bruņoto spēku stiprināšanā efektu nedos, jo karavīri jau arī ir stipri ne jau ar savām bruņām, bet ar savu garu, ar savu attieksmi pret valsti, ar savu attieksmi pret pienākumu, ar savām morāli ētiskajām vērtībām.

Paldies.

Vadītāja. Paldies deputātei Silvijai Šimfai.

Tagad pie mikrofona Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāts Valters Dambe. Lūdzu!

V.Dambe (ZZS).

 

Labdien, klausītāji! Šodien Saeimas sēde notika lielā vienprātībā, jo gandrīz visi balsojumi bija praktiski bez atturēšanās un bez “pret”. Arī jautājumu, kas tika skatīti, nebija tik daudz, un tie nebija tik svarīgi.

Kā vienu no galvenajiem šīsdienas balsojumiem varu atzīmēt, no ZZS frakcijas viedokļa, to, ka tika ievēlēta Centrālā vēlēšanu komisija un tās priekšsēdētājs. Un vien šis pārliecinošais balsojums “par” rāda to, ka ir zināma stabilitāte valstī, jo, kā atceramies, iepriekšējās septiņas reizes par Cimdara kungu bija pat vairākās kārtās balsojumi. Tas nozīmē, ka iestājusies stabilitāte, sakārtojas komisijas darbs un pārkāpumu ir mazāk.

No Sociālo un darba lietu komisijas tika saņemts un Saeimas sēdē tika skatīts likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Kā zināms, garants stabilitātei un virzībai uz attīstību ir arī diplomātu dzīvesbiedri, kuri uzturas attiecīgajā ārvalstī. Par viņiem tiks veikti sociālie maksājumi, un tas nozīmē, ka, atgriežoties mītnes zemē – Latvijā –, viņi varēs saņemt bezdarbnieka pabalstu, kamēr viņi meklēs iespēju atgriezties darba tirgū.

Minētais likumprojekts, kas tagad jau ir kļuvis par likumu, paredz pieteikšanos sociālajai apdrošināšanai elektroniski portālā www.latvija.lv no 2015.gada 1.jūlija un, protams, neizslēdz arī iespēju pieteikties pa pastu... elektroniski vai personīgi, kā tas ir bijis līdz šim.

Jā, kā jau iepriekšējā runātāja no frakcijas “No sirds Latvijai” teica, diemžēl mums jāskata gandrīz katrā Saeimas sēdē kāds morāles, ētikas jautājums. Arī šoreiz – gan tiesneses izdošana kriminālvajāšanai, gan mūsu frakcijas biedra Raimonda Bergmaņa nodošana saukšanai pie administratīvās atbildības. Bet, nu, Saeima nodod gandrīz vienbalsīgi vai vienbalsīgi... Es domāju, ka arī Saeima ir sabiedrības spogulis. Un vienmēr sabiedrībā būs indivīdi, kuri pārkāps sabiedriskās morāles normas, un acīmredzot nāksies arī turpmāk ar to saskarties. Tā ka tas noteikti būs arī turpmāk... bet varbūt nebūs.

No frakcijas puses varu vēl pateikt, ka Zaļo un Zemnieku savienības izvirzītais labklājības ministrs Uldis Augulis šonedēļ pirmdien un otrdien vadīja Briselē Eiropas Savienības valstu labklājības ministru padomes sēdi – un vadīja ar panākumiem. Kā izteicās ministrs, Eiropas Savienības valstu labklājības ministri izrāda lielu interesi par Latviju un neformālai ministru sanāksmei, kura maijā notiks Rīgā, jau pieteikušies praktiski visi Eiropas Savienības valstu ministri. Tas nozīmē, ka Latvija ieņem stabilu vietu Eiropas Savienībā un mūsu prezidentūra norit ļoti veiksmīgi.

Paldies par uzmanību.

Vadītāja. Paldies deputātam Valteram Dambem.

Un tagad vārds Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputātam Mārtiņam Bondaram. Lūdzu!

M.Bondars (LRA).

 

Labrīt visā Latvijā! Mani kolēģi iepriekš šeit jau izstāstīja par Saeimas šodienas sēdi. Tā bija pietiekoši īsa, pietiekoši kodolīga, tādēļ pakavēšos pie viena cita jautājuma, kurš šonedēļ ir skatīts Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un kurš savukārt sakņojas Valsts prezidenta kancelejas un prezidenta institūcijas izveidotajā komisijā. Proti, ir runa par partiju stiprināšanu Latvijas Republikā, jo partijas veido politisko kodolu kopumā valstī. Un šobrīd tie konstatējumi šai komisijai jeb ekspertu grupai bija sekojoši: pirmkārt, partijām ir ļoti mazs biedru skaits (to mēs visi zinām), otrkārt, partijām ir diezgan pavāji ar ideoloģisko bāzi un, treškārt, partijas tiek finansētas no šaurām interešu grupām.

Šonedēļ Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā tika lemts par valsts finansējuma palielināšanu politiskajiem spēkiem. Bet, manā izpratnē, šis finansējuma palielinājums ir tāds, kas nedod... nesasniedz vajadzīgo mērķi un rezultātu. Jo, ja šobrīd tikai 12 procentus no kopējā finansējuma, kurš tiek iedalīts politiskajiem spēkiem, finansē valsts un pārējo – privātie ziedotāji, tad dubultot šo finansējumu un cerēt, ka šauras interešu grupas neietekmēs politiskos spēkus, būtu diezgan liels naivums.

Protams, saistībā ar šo jautājumu iepriekšējā nedēļā tika skatīts jautājums par grozījumiem likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Tur savukārt kolēģi ir ierosinājuši ziedojumus līdz minimālajai mēnešalgai neaplikt ar... jeb atmaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Un šajā jautājumā ir ļoti skaidra Latvijas Reģionu apvienības pozīcija. Mēs uzskatām, ka šī neaplikšana ar nodokli – ir runa par ziedojumiem līdz 360 eiro – jeb šīs naudas atgūšana atpakaļ nav pieņemama. Nav pieņemama situācijā, kad mēs par interešu izglītību nemaksājam vispār, bet par izglītību un ārstniecības pakalpojumiem maksājam, proti, atļaujam atgūt līdzekļus daudz mazākā apjomā, nerunājot jau nemaz par to, ka pensijas mēs apliekam ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, sākot ar 235 eiro. Tāpēc mēs esam iesnieguši priekšlikumus... Latvijas Reģionu apvienība ir iesniegusi priekšlikumu palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem, attaisnotajos izdevumos iekļaujot izdevumus par bērna interešu izglītību un pirmsskolas izglītības pakalpojumiem.

Tāpat mēs rosinām palielināt neapliekamo minimumu pensijām no līdzšinējiem 235 eiro uz 360 eiro mēnesī, pielīdzinot to valstī noteiktajai minimālajai algai, un savukārt izslēgt no attaisnotajiem izdevumiem ziedojumus politiskajām partijām un to apvienībām, jo, mūsuprāt, tas pilnīgi nesasniedz to mērķi, kurš ir saistīts ar partiju neatkarības palielināšanu no šaurām interešu grupām.

Tas īsumā būtu viss no Latvijas Reģionu apvienības šajā nedēļā. Es pateicos par jūsu uzmanību un vēlu jums lielisku nedēļas nogali.

Paldies.

Vadītāja. Paldies deputātam Mārtiņam Bondaram.

Un raidījumu šodien noslēgs Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputāts Rihards Kols. Lūdzu!

R.Kols (VL–TB/LNNK).

 

Labdien, godātie radioklausītāji! Vēlos runāt par nedēļas aktualitātēm Latvijā. Un, manuprāt, kā pati svarīgākā jāmin Ojāra Kalniņa kunga pieminētā starpparlamentārā konference Eiropas Savienības kopējās ārlietu un drošības politikas jautājumos, kura prezidentūras ietvaros norisinājās pie mums, Latvijā, pagājušās nedēļas nogalē.

Konferences norise Latvijā ir būtiska ar to, ka Latvijai ir iespēja paust mūsu viedokli un vēsturisko pieredzi un tikt sadzirdētiem, jo jāatzīst, ka ne visur Eiropā valda vienota izpratne par pašreizējo starptautiskās drošības situāciju un tās radītajiem apdraudējumiem.

Šīs konferences galvenie akcenti, protams, tika likti uz Krievijas īstenoto militāro agresiju Ukrainā, uz islāma fundamentālistu militāro ekspansiju un uz dalībvalstu attiecībām ar Eiropas Savienības kaimiņvalstīm kopumā, īpašu uzmanību veltot Austrumu partnerības programmai. Konferences rezultātā tika pieņemti secinājumi, kas sastāv no vairāk nekā 40 rekomendācijām, kas tālāk jau tiks nodotas dažādām Eiropas Savienības institūcijām, kuras īsteno Eiropas Savienības kopējo ārlietu, drošības un aizsardzības politiku.

Viena no šīs konferences būtiskākajām tēmām bija hibrīdkarš, kas ir cieši saistīts ar jauniem drošības izaicinājumiem, ar kuriem Eiropas Savienībai pašlaik nākas saskarties. Šodien hibrīdkarš vairs nav tikai teorija, bet gan reāls apdraudējums, lai iznīcinātu sabiedrību, sašķeltu sabiedrotos un sadalītu valstis. Krievijas agresija ir demonstrējusi visas šīs bīstamās izpausmes. Tajās redzama citas valsts suverenitātes vājināšana miera apstākļos, militāras aktivitātes maskēšana aiz civilajiem nemieriem. Informācija tiek izmantota par ieroci, lai nelabvēlīgā gaismā parādītu citas valsts nacionālās intereses. Hibrīdkarš ir iznīcinājis robežas starp civilo un militāro jomu, līdz ar to Eiropas Savienības uzdevums ir no jauna mācīties to, kas ir bijis nepiedodami aizmirsts, – agrākās mācības pārnest uz pasauli, kurā dominē augstas tehnoloģijas un sociālie tīkli.

Konferences ietvaros tika apspriesti veidi, kā Eiropas Savienībai drošības un aizsardzības jomā pilnveidot sadarbību ar NATO. Piedaloties vairāk nekā 300 Eiropas Savienības parlamentu un nacionālo parlamentu deputātiem, kā arī vairākiem ārlietu un drošības jomu ekspertiem, tika diskutēts par šiem drošības jautājumiem un nākamajiem soļiem, kas jāīsteno līdz Austrumu partnerības samitam, kurš maijā norisināsies Latvijā.

Šādu konferenču saturs var būt saistošs ne tikai lēmumu pieņēmējiem un politiķiem, bet arī nevalstiskajām organizācijām, pētniecības institūtiem un pilsoniskai sabiedrībai kopumā. Informēju, ka it visām prezidentūras konferencēm iespējams sekot līdzi interneta tiešraidēs mājaslapā eu2015.lv.

Runājot par Saeimas šīsdienas sēdi, jāteic, ka tās svarīgākais jautājums bija saistīts ar Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu ievēlēšanu. Tā kā līdzšinējā Centrālās vēlēšanu komisijas darbība ir pierādījusi neapšaubāmu kompetenci, Nacionālā apvienība atkārtoti virzīja Ritvara Eglāja kandidatūru Centrālās vēlēšanu komisijas locekļa amatam, kā arī atbalstīja Arņa Cimdara kandidatūru CVK priekšsēdētāja amatam.

Jaunās komisijas darba kārtībā tiks ietverti būtiski jautājumi:pirmkārt, strādāt pie jaunās likumu ierosināšanas kārtības tehniskās ieviešanas; otrkārt, nodrošināt vēlēšanu procesa elektronizāciju un, treškārt, nākamajās vēlēšanās, kas būs pašvaldību vēlēšanas 2017.gadā, panākt, ka iedzīvotāji varētu paziņot par sev tuvāko vēlēšanu iecirkni krietni īsāku laiku pirms vēlēšanām, nekā tas ir šobrīd. Tie būs ļoti būtiski vēlēšanu sistēmas uzlabojumi, tāpēc novēlam jaunajam CVK sastāvam ražīgu darbu un nodomu izdošanos.

Vēl vēlos piebilst par kādu citu tuvojošos notikumu. Es atgādinu, ka pirmdien, 16.martā, pulksten 10.00 Jāņa baznīcā Rīgā notiks karavīru piemiņai veltīts dievkalpojums. Pēc dievkalpojuma būs gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, bet pulksten 14.00 notiks piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos. Nacionālās apvienības vārdā es vēlos pateikt lielu paldies karavīriem, kuri cīnījās un atdeva savas dzīvības par brīvu Latviju.

Liels paldies par jūsu uzmanību!

Vadītāja. Paldies deputātam Rihardam Kolam.

Līdz ar to šodienas “Frakciju viedokļi” ir izskanējuši. Paldies, ka klausījāties!

Lai jums jauka diena, un uz sadzirdēšanos nākamnedēļ!

Svētdien, 19.maijā