Latvijas Republikas 11.Saeimas
pavasara sesijas pirmā sēde

2014.gada 24.aprīlī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Sākam Saeimas 24.aprīļa sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto darba kārtību, informēju, ka ir viens priekšlikums par iespējamām izmaiņām šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Juridiskā komisija ir piedāvājusi mainīt 24.aprīļa sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Lauras Graudiņas apstiprināšanJu par Valsts kontroles padomes locekli”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt Saeimas 24.aprīļa sēdes darba kārtību.

Pirmā darba kārtības sadaļa - „Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par 2012.gada Nolīgumu par pasta maksājumu pakalpojumiem” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Pasaules Pasta savienības Vispārīgo reglamentu” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Elksniņa, Naudiņa, Barčas, Zariņa un Rusiņa iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Andrejs Elksniņš.

A.Elksniņš (SC).

Labdien, augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es aicinātu atbalstīt...

Sēdes vadītāja. Kolēģi, varbūt varam beidzot sākt sēdi? Paldies.

A.Elksniņš. Es aicinātu atbalstīt minētā likumprojekta nodošanu Saeimas komisijai, lai izvērtētu pēc būtības, cik lielā mērā ir nepieciešams regulējums attiecībā uz papildu tiesību došanu pašvaldībām izstrādāt saistošos noteikumus, kuri varētu reāli... saskaņā ar kuriem varētu realizēt kontroles pasākumus attiecībā uz tām tirdzniecības vietām, kas nodarbojas ar jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību. Pie apstākļiem, kad pašreiz komisijā... Barčas kundzes vadītajā komisijā notiek darbs attiecībā uz vispārējā aizlieguma ieviešanu un darbs arī Eiropas Savienības ietvaros attiecībā uz regulu par jaunām psihoaktīvām vielām, regulas projektā ir paredzēti izņēmuma gadījumi, kādos jaunu psihoaktīvu vielu izmantošanu ir iespējams atļaut. Un Eiropas Savienības regulas projektā ir minēti četri konkrēti gadījumi.

Pirmais gadījums ir zinātniskās vajadzības. Otrais gadījums ir rūpniecība. Trešais gadījums ir attīstība. Ceturtais gadījums ir komerciālās vajadzības.

Uz doto brīdi par likumprojektu, kurš jau atrodas Barčas kundzes komisijā, ir iesniegti priekšlikumi attiecībā uz vispārējo aizliegumu ar izņēmuma gadījumiem. Nu, piemēram, mēs esam iesnieguši priekšlikumus attiecībā uz iespējamību atļaut apriti jaunām psihoaktīvām vielām zinātniskām vajadzībām un rūpniecības vajadzībām. Iekšlietu ministrija, piemēram, ir iesniegusi priekšlikumus atļaut jaunu psihoaktīvu vielu apriti attiecībā uz zinātniskām vajadzībām un zinātnisko izpēti. Līdz šim brīdim, godājamie kolēģi, virknē Eiropas Savienības valstu notiek debates attiecībā uz iespējamību pieļaut jaunu psihoaktīvu vielu izmantošanu arī komerciālām vajadzībām gadījumā, ja viņas neietekmē cilvēku veselības stāvokli.

Bet ko es ar to gribu pateikt? Minētais likumprojekts ir nepieciešams, lai pašvaldības, būdamas tās institūcijas, kuras reāli apzinās to, kas notiek viņu administratīvajās teritorijās, varētu spriest un lemt par to, kur un kādā veidā, un kādi kontroles pasākumi ieviešami. Uz doto brīdi kopš 9.aprīļa, kad tika veiktas izmaiņas... grozījumi Krimināllikumā, kuri kriminalizē jebkādas darbības ar jaunām psihoaktīvām vielām, pēc pēdējiem statistikas rādītājiem, jau ir ierosināti vismaz 10 kriminālprocesi, kuros tiek minētas tirdzniecības vietas, kas oficiāli darbojas un ir reģistrētas gan Uzņēmumu reģistrā, gan arī Valsts ieņēmumu dienestā... kas turpina minēto noziedzīgo rūpalu. Valsts policijā ir uzsāktas izmeklēšanas par šo faktu.

Mūsu priekšlikuma būtība ir atklāt jaunu virzienu cīņā ar minētās sērgas izplatību un veikt pasākumus, lai mēs cīnītos ne tikai pret vielām, bet arī pret vietām. Un mūsu priekšlikums ir piešķirt pašvaldībām šāda veida tiesības - ar saistošo noteikumu palīdzību to ietekmēt. Ko tas nozīmē - ar kontroles pasākumiem? Tas nozīmē, ka, pirms veikt jebkāda veida darbības, pirms iniciēt jebkāda veida... šāda veida vietu eksistenci, būs, piemēram, pienākums piestādīt kvalitatīvos un kvantitatīvos datus par produkta sastāvdaļām, to skaitā - starptautiskos nosaukumus un definīcijas, potenciālās psihotropās iedarbības risku novērtējumu, izgatavošanas metodes un industriālās izgatavošanas kontroles aprakstu no izgatavotāja puses, vielas ķīmisko, fizisko testu rezultātus, iepakojuma vizualizācijas, lietošanas aprakstus. Tie visi ir tie kontroles pasākumi, kurus veikt ir jāpiešķir tiesības, mūsuprāt, pašvaldībām, lai viņas varētu arī dot savu ieguldījumu šīs jomas un īstenībā šīs sērgas apkarošanā.

Minētais priekšlikums lielā mērā saskan arī ar Iekšlietu ministrijas pozīciju un piedāvātajiem priekšlikumiem attiecībā uz administratīvās atbildības ieviešanu tiem namu īpašniekiem un tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru teritorijā notiek tirdzniecība ar jaunām psihoaktīvām vielām. Taču šajā konkrētajā gadījumā mēs cīnīsimies galvenokārt pret Uzņēmumu reģistrā reģistrētām komercsabiedrībām, mēs cīnīsimies pret tiem uzņēmumiem, kuru mērķis ir saņemt Valsts ieņēmumu dienesta atļauju kā nodokļu maksātājiem arī maksāt nodokļus par šāda veida uzņēmējdarbību, un mūsu mērķis īstenībā katrā pašvaldības teritorijā ir nepieļaut šādu tirdzniecības vietu eksistenci.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Pret” pieteikusies runāt deputāte Lolita Čigāne.

L.Čigāne (VIENOTĪBA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Frakcijas VIENOTĪBA vārdā es aicinu noraidīt šo priekšlikumu, jo šis priekšlikums ir gan novēlots, gan arī bezjēdzīgs. Kā jūs dzirdējāt, Elksniņa kungs runāja par psihoaktīvo vielu aprites vietām vai tirdzniecības vietām, kuras pašvaldībām vajadzētu kontrolēt vai ierobežot, vai pārraudzīt, bet galu galā mēs taču Saeimā esam vienojušies, ka mums ir nepieciešama šo vielu tirdzniecības pilnīga kriminalizācija un aizliegšana. Šis grozījums šādā veidā ir absolūti bezjēdzīgs un ir vienkārši lēts priekšvēlēšanu populisms.

Lūdzu neatbalstīt!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts runājis „par”, viens - „pret”. Lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Elksniņa, Naudiņa, Barčas, Zariņa un Rusiņa iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodotu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 31, atturas - 6. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Poriņas, Zaķa, Brigmaņa, Valaiņa un citu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteikusies runāt deputāte Vineta Poriņa.

V.Poriņa (VL-TB/LNNK).

Labrīt, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Likuma „Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu” 4.pants nosaka to, ka nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu piešķir tā pašvaldība, kas veikusi attiecīgās personas reģistrāciju dzīvesvietā. Tādēļ patlaban šo statusu nav iespējams iegūt tiem Latvijas Republikas pilsoņiem, kas dažādu iemeslu dēļ spiesti dzīvot ārpus Latvijas teritorijas, kaut arī atbilst citām šajā likumā noteiktajām prasībām minētā statusa iegūšanai. Kā viens no piemēriem šādiem gadījumiem ir Latvijas Republikas pilsonis Bruno Javoišs, kurš pirms 50 gadiem Rīgas radiotornī pacēla Latvijas Republikas karogu, atgādinādams par Latvijas formālajām tiesībām izstāties no Padomju Sociālistisko Republiku Savienības. Pēc tam viņš mēnešiem ilgi tika turēts VDK Stabu ielā un tika tiesāts, un septiņus gadus pavadīja Mordovijas soda nometnēs. Pēc atbrīvošanas okupācijas varas iestādes darīja visu iespējamo, lai viņa dzīve Latvijā kļūtu neiespējama.

Lai dotu iespēju nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu iegūt arī ārpus Latvijas dzīvojošajiem (un šis konkrētais cilvēks un daudzi citi šobrīd dzīvo ārpus Latvijas), tātad par citur dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem likumprojektā tiek noteikts, ka Latvijas pilsonim, kura pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstīs, šo statusu piešķir tā pašvaldība, kurā tas iesniedzis likumā prasītos dokumentus.

Es aicinu atbalstīt šī likumprojekta nodošanu komisijai.

Sēdes vadītāja. Paldies. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots komisijai? Tātad likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par 2012.gada Pasaules Pasta konvenciju” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par privatizācijas sertifikātiem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Zemesgrāmatu likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās”” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Ārstniecības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Eiropas Padomes Konvenciju par bērnu aizsardzību pret seksuālu izmantošanu un seksuālu vardarbību” nodot Ārlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Arvila Ašeradena iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no šā gada 23.aprīļa līdz 25.aprīlim. Atvaļinājums ir piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Raivja Dzintara iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no šā gada 22.aprīļa līdz 24.aprīlim. Atvaļinājums ir piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Gunāra Rusiņa iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 24.aprīlī. Atvaļinājums ir piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Mihaila Zemļinska iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 24.aprīlī. Atvaļinājums ir piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātes Ivetas Grigules iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņai neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 24.aprīlī un 25.aprīlī. Atvaļinājums ir piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Jeļenas Lazarevas iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņai neapmaksātu atvaļinājumu 24.aprīlī un 25.aprīlī, par ko jūs tiekat informēti. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Lauras Graudiņas apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Labrīt, godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 22.aprīļa sēdē tika skatīts lēmuma projekts „Par Lauras Graudiņas apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli”. Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu ar 2014.gada 6.maiju apstiprināt Lauru Graudiņu par Valsts kontroles padomes locekli.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Lauras Graudiņas apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Likumprojektu izskatīšana”.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Būvniecības likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Ozoliņš.

Pievēršu jūsu uzmanību tam, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atsūtījusi papildinājumu likumprojektam - tātad tiek nomainīta 14.lappuse pret 14.A lappusi.

J.Ozoliņš (RP).

Labrīt, kolēģi un cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Sākam izskatīt likumprojektu „Grozījumi Būvniecības likumā”.

Esam saņēmuši četrus priekšlikumus.

1. - ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 2. - ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts. Šeit būs tātad tā...

Sēdes vadītāja. Deputāti...

J.Ozoliņš. ...atsevišķā lapa 14.A.

Sēdes vadītāja. Deputāti tātad atbalsta uz atsevišķās lapas iesniegto mainīto priekšlikumu.

J.Ozoliņš. Jā.

Un 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. Kolēģi! Visus priekšlikumus esam izskatījuši. Lūgums atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Būvniecības likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likums „Grozījumi Imigrācijas likumā”, otrreizēja caurlūkošana.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Ozoliņš.

J.Ozoliņš (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Skatām likumprojektu „Grozījumi Imigrācijas likumā”.

Esam saņēmuši 21 priekšlikumu.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 2. - frakcijas VIENOTĪBA priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļauts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Ozoliņš. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 4. - deputāta Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 5.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Ozoliņš. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 6. - Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 7. - frakcijas VIENOTĪBA priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 9. - frakcijas VIENOTĪBA priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 10. - deputāta Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 11. - deputāta Vējoņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Ozoliņš. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 16. - deputāta Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds Iekšlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Evikai Siliņai.

E.Siliņa (Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre).

Labdien, godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Kolēģi! Es vēlētos jums atgādināt par Imigrācijas likumu, ar ko aizsākās šis stāsts 2013.gadā Iekšlietu ministrijā.

Iekšlietu ministrija 2013.gadā savā ikgadējā ziņojumā par Imigrācijas likuma 23.panta pirmās daļas 3., 28., 29. un 30.punktā paredzēto notikumu īstenošanas gaitu un rezultātiem informēja par investīciju un termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas dinamiku, procedūru, kā arī par atklātajām nepilnībām šajā procesā. Viena no nepilnībām, kas tika atklāta likuma piemērošanas procesā kopš programmas ieviešanas, ir iespēja iegūt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, tātad arī Šengenas zonā, iegādājoties vairākus ne īpaši dārgus nekustamos īpašumus dažādos Latvijas apvidos, kopā izveidojot nepieciešamo kopsummu termiņuzturēšanās atļaujas iegādei uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus. Likums to atļāva un diemžēl atļauj arī šodien. Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās šī iegādes summa ir 142 300 eiro jeb pirms eiro stāšanās spēkā tie bija 100 tūkstoši latu, bet ārpus Rīgas plānošanas reģiona vai republikas pilsētās šī summa ir 71 150 eiro jeb 50 tūkstoši latu.

Iekšlietu ministrija arī pēc papildlūguma saņemšanas no Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas meklē risinājumu, lai novērstu šīs nepilnības investīciju programmā. Tirgus situācija kopš 2010.gada ir mainījusies, tāpēc likumdošanā bija jāiestrādā adekvātas izmaiņas, paredzot, ka, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju, investīciju summu var veidot tikai viens funkcionāli saistīts nekustamais īpašums, kura tirgus cena nav mazāka par likumā noteikto investīciju apmēru.

Šobrīd Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ir panākts atbalsts šādam priekšlikumam, tikai investīciju summa ir noteikta lielāka - 250 tūkstoši eiro. Tā ir otra būtiskā lieta, par ko Tautsaimniecības komisijā ir panākta vienošanās, - tātad ir noteikts daudz lielāks investīciju apmērs - 250 tūkstoši eiro, kurus ieguldot var saņemt termiņuzturēšanās atļauju.

Valsts prezidents 2013.gada 9.novembrī pieprasīja otrreizēju 2013.gada 31.oktobrī Saeimā apstiprinātā Imigrācijas likuma caurskatīšanu, un kā galveno argumentu viņš toreiz minēja likumā iestrādātās kvotas un līdz ar to likuma grozījumos radušās pretrunas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanai.

Taču šajos likuma grozījumos bija arī citi būtiski jautājumi, kuru otrreizēju caurskatīšanu Valsts prezidents nepieprasīja, un daļa no šiem būtiskajiem grozījumiem bija likumdošanas nepilnību labojums, lai nenotiktu manis jau pieminēto lēto uzturēšanās atļauju iegāde caur vairāku nekustamo īpašumu ar mazu tirgus vērtību apvienošanu.

Šobrīd Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā deputāti ir vienojušies par vairākiem mūsu valstij būtiskiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kuru ieviešanas būtiska un nepamatota atlikšana, pēc Iekšlietu ministrijas ieskata, nav pieļaujama. Gribu atgādināt, ka, atliekot līdz 2015.gada 1.janvārim Imigrācijas likuma grozījumu spēkā stāšanos, joprojām darbojas tie paši nosacījumi, kas bija spēkā līdz 2013.gada novembrim. Līdz ar to šobrīd par neadekvāti zemu summu var iegādāties vairākus nekustamos īpašumus un kopā savākt investīciju summu, kas Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās ir 142 300 eiro, bet ārpus Rīgas - 71 150 eiro. Tādējādi mēs faktiski ļaujam iegādāties termiņuzturēšanās atļaujas trešo valstu pilsoņiem uz laiku līdz pieciem gadiem vēl visu vasaru, kas ir pļaujas laiks termiņuzturēšanās atļauju tirgū. Tā mēs sagaidīsim arī Ziemassvētkus, kas ir nākamā karstā sezona šajā jomā.

Vēl gribu atgādināt, ka šobrīd Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir saņemts ļoti liels termiņuzturēšanās pieprasījumu skaits tieši šo mūsu ilgi ievilkušos debašu rezultātā. Mūsuprāt, šāda nostāja nav attaisnojama. Tāpēc es aicinu deputātus neatbalstīt arī komisijas atbalstīto priekšlikumu - noteikt par pēdējo zemesgrāmatā fiksēto darījumu datumu 2014.gada 31.decembri, līdz kuram vēl atbilstoši šiem iepriekšējiem likuma noteikumiem varēs saņemt termiņuzturēšanās atļaujas. Šis priekšlikums ir cieši saistīts ar pēdējo priekšlikumu, kas nosaka likuma spēkā stāšanās datumu.

Iekšlietu ministrija uzskata, ka likums var stāties spēkā jau 2014.gada augustā... 1.augustā un par pēdējo termiņu darījuma reģistrācijai zemesgrāmatā līdz ar to būtu jānosaka 2014.gada 31.jūlijs.

Aicinu deputātus 17.priekšlikumu neatbalstīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J.Ozoliņš. Komisijas vārdā: ja ir lūgums balsot, tad ir jābalso.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 17. - atbildīgās komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 49, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Ozoliņš. Paldies. Tagad, kolēģi, 18. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 19. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. 21. - deputāta Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātei Zandai Kalniņai-Lukaševicai.

Z.Kalniņa-Lukaševica (RP).

Cienītā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Līdzīgi kā 17.priekšlikumu, kas ir saistīts ar likuma spēkā stāšanās termiņu, es aicinu neatbalstīt arī šo - 21.priekšlikumu, jo tas paredzētu likuma spēkā stāšanās atlikšanu līdz nākamā gada 1.janvārim, kas ir nevajadzīga kavēšanās. Es aicinu šo priekšlikumu noraidīt, lai mēs pēc tam varētu vienoties par iespējami ātrāko termiņu, jo, atliekot likuma spēkā stāšanos uz 1.janvāri, tiktu radītas vairākas būtiskas problēmas, to skaitā arī tā problēma, ka nevarētu sākt darboties norma, kas paredz, ka no katra darījuma par nekustamā īpašuma iegādi būtu jāmaksā 5 procenti īpašā ekonomikas attīstības fondā, no kura ir paredzēts finansēt arī Drošības policijas kapacitātes stiprināšanu.

Es domāju, ka mēs negribam pieņemt normas, kuru rezultātā mums nebūtu naudas, lai nodrošinātu Drošības policijai pietiekamu kapacitāti šo termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanas izvērtēšanai un būtiskai kontrolei. Tādēļ aicinu noraidīt 21.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J.Ozoliņš. Nu, acīmredzot ir jābalso par 21.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 21. - deputāta Raimonda Vējoņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 40, atturas - 10. Priekšlikums nav atbalstīts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 136.pantu pārtraukt likuma „Grozījumi Imigrācijas likumā” otrreizēju caurlūkošanu jeb izskatīšanu un nodot to atpakaļ komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad mēs nebalsojam par likumprojekta pieņemšanu galīgajā lasījumā un nododam to atpakaļ komisijai.

Paldies.

J.Ozoliņš. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu „Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (Nr. 724/Lp11) trešajā lasījumā.

Kopumā komisijā tika saņemti 28 priekšlikumi.

1. ir Juridiskā biroja priekšlikums, kurš komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 2. arī ir Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Arī 3. ir Juridiskā biroja priekšlikums, kas precizē digitālo saturu preces definīcijā un kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 5. - ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska priekšlikums. Ir komisijā guvis atbalstu.

E.Smiltēns. 6. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 7. - ekonomikas ministra priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā - 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. 8. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 16. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 17. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 18. - deputāta Klāva Olšteina priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā - 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. Un 19. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums, kurš ir komisijā guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 22. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurā pārvēršam latus par eiro. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 25. - ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska priekšlikums, kurš komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 27. - ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā - 28.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

E.Smiltēns. Un 28.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir guvis komisijā atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Ņemot vērā to, ka mēs esam atbalstījuši visus šos priekšlikumus, komisijas vārdā lūdzu balsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, trešais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ināra Mūrniece.

I.Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Labrīt! Strādājam ar likumprojektu „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, kuru komisija acīmredzot izstrādājusi tik kvalitatīvu, ka neviens priekšlikums uz trešo lasījumu nav saņemts. Komisija likumprojektu atbalstīja trešajam lasījumam. Aicinu arī Saeimu atbalstīt šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav.

I.Mūrniece. Paldies.

Sēdes vadītāja. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu nodokļu komisijas vārdā - deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze, godātie kolēģi! Komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Reirs. 2. - deputāta Pimenova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I.Pimenovs (SC).

Labdien, cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamās dāmas, godātie kungi! Es atgādināšu, ka runa ir par līdzekļiem, kuri veidojas, ja budžets izpildās ar proficītu, - tātad, kad ieņēmumi budžetā pārsniedz izdevumus. Un šī likumprojekta mērķis ir saglabāt un ietaupīt šo naudu līdz melnajai dienai.

Es atgādināšu, ka ekonomikas attīstība nav taisna, augšupejoša līnija, bet drīzāk atgādina sinusoīdu un ka agrāk vai vēlāk iestājas lejupslīdes fāze, un palīdzēt to pārvarēt un stabilizēt ekonomiku ir šā likumprojekta mērķis. Tāpēc ne velti šo rezervi sauc arī par ilgtermiņa stabilizācijas rezervi. Bet kā izmanto naudu, kuru likumprojekts vēlas saglabāt turpmākajām vajadzībām?

Likumprojekts nosaka, ka ilgtermiņa rezerves līdzekļus iegulda „valsts un starptautisko finanšu institūciju emitētajos vai garantētajos parāda vērtspapīros vai pašvaldību emitētajos vai garantētajos parāda vērtspapīros”. Bet likumprojekts aizliedz rezerves līdzekļus ieguldīt Latvijas valsts emitētajos vai garantētajos parāda vērtspapīros, kā arī Latvijas pašvaldību emitētajos vai garantētajos parāda vērtspapīros.

Es iesniedzu 2. un 3.priekšlikumu. Un to būtība ir šāda. Es rosinu neaizliegt rezerves līdzekļu ieguldīšanu Latvijas valsts un pašvaldību vērtspapīros, bet ļaut kaut daļēji izmantot ekonomikas attīstībai, ekonomikas sildīšanai. Ja drīkst ieguldīt līdzekļus citu valstu emitētajos vai garantētajos parāda vērtspapīros, tad kāpēc to nedrīkst savas valsts vērtspapīros?

Es iesniedzu priekšlikumus vēl otrajam lasījumam, bet tiku sastapis asu kritiku komisijā, tai skaitā godātā Valda Dombrovska kritiku, tāpēc atsaucu no skatīšanas otrajā lasījumā savus priekšlikumus ar nolūku labāk saprast iebildumus un iesniegt priekšlikumus trešajam lasījumam.

Tātad - kādi tie iebildumi ir?

Dombrovska kungs noraidīja priekšlikumu un uzdeva it kā retorisku jautājumu, un apmēram šādi skanēja tas jautājums: kādēļ veidot rezervi, ja vajag, sekojot manam priekšlikumam, vienkārši budžetā tērēt naudu? Bet es savukārt to pašu arī uzsveru: ļausim kaut daļēji izmantot rezerves līdzekļus ekonomikas attīstībai! Es pievēršu jūsu uzmanību tam, ka es neierosinu ieguldīt rezerves Latvijas valsts un pašvaldību vērtspapīros katrā ziņā. Es ierosinu atļaut to darīt pilnībā vai daļēji, tātad es ierosinu pieļaut iespēju - un ne vairāk.

Oponenti apgalvo, ka manis piedāvātā politika esot riskanta, jo atgūt ieguldītos līdzekļus nebūs iespējams lejupslīdes gados, jo valsts vērtspapīru vērtība kritīsies lejupslīdes gados reizē ar ekonomiku un tātad valsts zaudēs naudu - un tieši tad, kad šī nauda ir visvairāk nepieciešama.

Bet es pievēršu uzmanību tam, ka ilgtermiņa stabilizācija var tikt panākta ar īstermiņa kreditēšanu, kad ilgtermiņa stabilizācijas rezerves līdzekļi ir ieguldīti parāda vērtspapīros ar dzēšanas termiņu, īsāku par vienu gadu. Tas ļautu valstij un pašvaldībām operatīvi un optimāli pārvaldīt rezerves resursus, pielāgojot valsts un pašvaldību vērtspapīru emisiju ekonomiskajai konjunktūrai.

Tikmēr likumprojekts atļauj ieguldīt rezerves citu valstu vērtspapīros, bet tajā pašā laikā neatļauj naudu ieguldīt Latvijas ekonomikas izaugsmes veicināšanai, jo tas ir pārāk riskanti. Tā ir neticama loģika!

Man saka: „Ja mēs labajos gados tos līdzekļus caur vērtspapīriem ieguldām Latvijas ekonomikā, mēs vēl sildām ekonomiku. Un sliktajos gados, kad mums nauda ir vajadzīga, mēs vēl ņemam ārā un vēl padarām sliktāku ekonomiku. Tā ir tipiska procikliskā politika.”

Mans komentārs. Ja mēs izņemam no ekonomikas naudu lejupslīdes laikā, tad tā ir tiešām procikliska politika. Bet jāprot taču izņemt naudu vēl augšupejas laikā, atmaksājot gan kredītu, gan procentus uz jaunizveidoto aktīvu rēķina.

Un tālāk. Ekonomikas sildīšana augšupejas fāzē nemaz nenozīmē obligātu ekonomikas pārkaršanu. Ekonomikas sildīšana un ekonomikas attīstības veicināšana ir sinonīmi. Ar mērķtiecīgu ekonomisko un finanšu politiku var panākt, lai augšupejas fāze būtu, cik vien iespējams, ilga. Beigu beigās mana priekšlikuma mērķis ir rast papildu avotu valdības kreditēšanai apstākļos, kad Latvijas Bankai kā Eiropas Savienības dalībvalsts centrālajai bankai ir aizliegts kreditēt valdību.

Es lūdzu manu priekšlikumu atbalstīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J.Reirs. Praktiski komisija nopietni skatīja šos priekšlikumus un vērtēja gan otrajā lasījumā, gan trešajā lasījumā. Gribētu varbūt atzīmēt galvenos punktus, kāpēc komisija noraidīja, bet Pimenova kungs jau pats pastāstīja, kāpēc šie priekšlikumi tika noraidīti.

Un tātad viens no galvenajiem punktiem ir tas, ka... Mēs varam apskatīties 2008.-2009.gadu, kur augšupejas laikos... Tātad budžeta pārpalikums var būt tikai tad, ja valstij iet labāk, un šajos gados šie vērtspapīri ir ļoti lēti - tātad pieaugums ir varbūt 1 vai 2 procenti. Bet, iestājoties krīzei, ja mums šie vērtspapīri būtu ātri jārealizē... Latvijas vērtspapīru diskonts bija pat līdz 20 procentiem. Tātad mēs šeit varam mierīgi dāvināt naudu citiem investoriem, nopērkot par lētu naudu un pārdodot par dārgu. Bet nu šeit ir viena novitāte, ko mēs arī uz trešo lasījumu skatījāmies, - par ieguldījumu ne vairāk kā uz gadu. Nu tas ir populisms, jo sešu mēnešu parādzīme... ar to ekonomiku sildīt nav iespējams!

Tā ka lūdzu sekot komisijas paraugam un neatbalstīt 2. - deputāta Pimenova priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pimenova kungs, debates jau ir slēgtas! Reira kungs runāja komisijas vārdā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - deputāta Igora Pimenova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 45, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Reirs. 3. - deputāta Pimenova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens no zāles: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - deputāta Igora Pimenova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 45, atturas - 12. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Reirs. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Reirs. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 19, atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja un sagatavoja trešajam lasījumam likumprojektu „Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”. Saņemti 11 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī guvis atbalstu komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 6. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 8. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 10. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Arī 11. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (RP).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja un sagatavoja trešajam lasījumam likumprojektu „Grozījunanšu instrumentu tirgus likumā”. Saņemti 46 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļauts 10. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 11. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 14. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 16. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 20. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 21. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 22. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 23. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 24. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 26. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 27. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 29. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko punktu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 32. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 35. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 36. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 37. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 44. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 45. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Esam izskatījuši visus trešajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījunanšu instrumentu tirgus likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - „Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja un sagatavoja Saeimas sēdē izskatīšanai trešajā lasījumā likumprojektu „Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Saņemti 137 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 9. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļauts 14. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 14. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 16. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļauts 20. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 20. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 20. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 20. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 23. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 23. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 23. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 29. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. Arī 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 29. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 29. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. Arī 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 29. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 29. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 29. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 30. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 31. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 34. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 34. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 34. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 38. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 38. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 38. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 41. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 41. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 41. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 42. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 45. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 45. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 45. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 48. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 48. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 48. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 51. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 51. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 53. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 53. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 54. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 55. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 57. -komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 57. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 58. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 59. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 60. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 60. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 62. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 63. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 64. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 65. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 66. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 67. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 68. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 69. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 70. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 71. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 72. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 73. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 74. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 75. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 76. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 77. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 78. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 79. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 80. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 81. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Arī 82. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 83. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

84. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 85. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 86. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 87. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 88. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 89. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 90. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 91. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Arī 92. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 93. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 94. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 94. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 95. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 96. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 97. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 98. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 99. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 100. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 101. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 102. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R.Ražuks. 102. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 103. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 104. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 105. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 106. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 107. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 108. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 109. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 110. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 111. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 112. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 113. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 114. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 115. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 116. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 117. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 118. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 119. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 120. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Arī 121. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 122. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 123. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 124. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 125. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 126. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 127. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 128. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 129. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 130. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 131. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 132. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 133. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 134. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 135. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. 136. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Un 137. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir guvis komisijas deputātu atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R.Ražuks. Esam izskatījuši visus iesniegtos priekšlikumus. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Kredītiestāžu likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, informēju, ka ir saņemti divi iesniegumi.

Pirmais ir par iespējamām darba kārtības izmaiņām. Desmit deputāti - Gunta Liepiņa, Gaidis Bērziņš, Einārs Cilinskis un citi - lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 24.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputātes Guntas Liepiņas ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Savukārt deputāti Smiltēns, Čigāne, Kalniņš, Kursīte, Čepāne un Kalniņa-Lukaševica pulksten 9.45 ir iesnieguši iesniegumu Saeimas Prezidijam, balstoties uz Saeimas kārtības ruļļa 142.pantu, ar lūgumu pārbalsot balsojumu par likumprojekta nodošanu komisijai... tātad par to, lai likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodotu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Mums vispirms ir jābalso par to, vai mums pārbalsot... vai mums pieņemt šo lēmumu par pārbalsošanu. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, vai saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 142.pantu izdarīt pārbalsošanu par likumprojekta „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodošanu komisijām! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 35, atturas - 1. Tātad lēmums pieņemts un pārbalsošana ir izdarāma.

Lūdzu vēlreiz zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Elksniņa, Naudiņa, Barčas, Zariņa un Rusiņa iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” nodotu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 33, atturas - 10. Tātad likumprojekts komisijai nav nodots. Paldies.

Tātad turpinām izskatīt Saeimas 24.aprīļa sēdes darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Arhīvu likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Kārlis Eņģelis.

K.Eņģelis (RP).

Godātais Prezidij, godātie kolēģi! Skatīsim likumprojektu „Grozījumi Arhīvu likumā”. Likumprojekta mērķis ir pilnveidot iegūta dokumenta regulējumu. Iegūts dokuments ir dokumenta atvasinājuma veids, kuru nosaka Arhīvu likums. Iegūts dokuments ir elektroniskā formā pārvērsts dokuments glabāšanai elektroniskā vidē. Līdzšinējā Arhīvu likumā ietvertā definīcija skaidri nepasaka, ka iegūts dokuments ir dokumenta kopija, lai uz to būtu attiecināmas Dokumentu juridiskā spēka likuma un Elektronisko dokumentu likuma normas.

Bez tam likumprojekts vēl paredz iespēju normatīvajos aktos noteikt gadījumus, kad iegūtā dokumenta oriģinālu var iznīcināt, atstājot tikai iegūto dokumentu, tādējādi uzskatot iegūto, tas ir, elektroniskā formā pārvērsto, dokumentu par līdzvērtīgu oriģinālam.

Komisija par šiem jautājumiem diskutēja ar atbildīgo iestāžu pārstāvjiem un nolēma atbalstīt likumprojektu virzīšanai pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Arhīvu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

K.Eņģelis. Šā gada 29.maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 29.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Civilprocesa likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz noteikt valsts nodevu par pieteikumu par puses procesuālo tiesību pārņemšanu, ja šāds pieteikums tiesai iesniegts pēc tam, kad lietā spēkā stājies galanolēmums. Praksē šādas situācijas ir samērā bieži, noslēdzot cesijas līgumu. Attiecīgi puse tiek aizvietota ar cesionāru, un šajā gadījumā ir jāveic virkne procesuālu darbību. Šo darbību ietvaros nekad nav bijusi noteikta valsts nodeva. Līdz ar to Juridiskā komisija ir atbalstījusi šos grozījumus.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums minētos grozījumus atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Valērijam Agešinam.

V.Agešins (SC).

Godātie kolēģi! Mēs, „Saskaņas Centrs”, vienmēr esam nostājušies pret jaunām nepamatotām nodevām. Un likumprojektā „Grozījums Civilprocesa likumā” ietvertais regulējums attiecībā uz pušu procesuālo tiesību pārņemšanas kārtību uzliek pienākumu personai, iesniedzot pieteikumu par puses procesuālo tiesību pārņemšanu, gadījumā, ja to iesniedz pēc galanolēmuma spēkā stāšanās, samaksāt jaunu valsts nodevu. Jaunā valsts nodeva maksājama 30 eiro apmērā. Manuprāt, šī iniciatīva nav un nevar būt atbalstāma, jo puse, kura izstājusies jau procesa sākumā, jau ir samaksājusi valsts nodevu par lietas izskatīšanu. Turklāt ne jau visos gadījumos puses, kuras pārņem tiesības, iesniedz apjomīgus papildu dokumentus. To var secināt arī no anotācijas, kurā minēts, ka puses, īstenojot savas procesuālās tiesības, mēdz iesniegt apjomīgus dokumentus. Tātad šāda situācija nav vienmēr.

Jāatzīmē, ka likumprojektam pievienotā anotācija, manuprāt, vispār ir ļoti neveiksmīga. Un visdīvainākais ir anotācijā minētais likumprojekta mērķis: pilnveidot Civilprocesa likumā noteikto pušu procesuālo tiesību pārņemšanas kārtību. Tātad sanāk, ka pilnveidošana iespējama ar valsts nodevu ieviešanu. Taču tam es gan nevaru piekrist.

Aicinu balsot „pret” jauno nodevu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā Bērziņa kungs vēlas ko piebilst?

G.Bērziņš. Jā, paldies. Es gribētu tikai piebilst to, ka minētie grozījumi vēl pagājušajā gadā ir izskatīti Tieslietu ministrijas pastāvīgajā Civilprocesa likuma grozījumu darba grupā un ir atbalstīti. Līdz ar to aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Civilprocesa likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 23, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2014.gada 23.maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 23.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Par Konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi! Runājam par Konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā. Šis likumprojekts ir saistīts ar Latvijas kandidatūru dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā jeb ESAO (angliski - OECD) un paredz pievienot Latviju konvencijai, kas nodrošina plašāku tiesiskās sadarbības mehānismu nodokļu informācijas apmaiņas jomā. Mums jau ir šādas vienošanās ar Eiropas Savienības valstīm, un šī konvencija paplašina to loku ar valstīm, kuras nav Eiropas Savienībā vai ar kurām Latvijai nav noslēgti šādi līgumi. Šobrīd konvencijai kopumā ir pievienojušās 42 valstis.

Ārlietu komisija likumprojektu izskatīja un aicina to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Tātad mums ir jābalso par to, lai likumprojektu atzītu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

O.Ē.Kalniņš. Komisijas vārdā aicinu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

O.Ē.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.aprīlis, un likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 8.maijā.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.aprīlis, un izskatīšana - Saeimas 8.maija sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par diplomātisko pasi””, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Ar šo likumprojektu mēs atļaujam Latvijas diplomātiem saglabāt diplomātiskās pases, ja dienesta interesēs viņi tiek nosūtīti strādāt Eiropas Ārējās darbības dienestā, Eiropas Savienības institūcijās vai arī citā starptautiskajā organizācijā.

Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu pirms pirmā lasījuma un atbalstīja. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par diplomātisko pasi”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

O.Ē.Kalniņš. 6.maijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 6.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Par Grozīto Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri uzstājušies vai uzstāsies Starptautiskā tribunāla tiesvedības procedūrā, un nepieciešamības gadījumā arī viņu tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Strādājam ar dokumentu Nr.3316.

Latvija jau 2004.gadā noslēdza līgumu ar Starptautisko kriminālo tribunālu bijušajai Dienvidslāvijai par liecinieku pārvietošanu uz Latvijas teritoriju. Uz Valsts policijas ieteikumu pamata Iekšlietu ministrija izstrādāja jaunus precizējošus noteikumus šajā līgumā, un 2012.gadā tika saņemts apstiprinājums no Starptautiskā tribunāla - grozīt līgumu Latvijas piedāvātajā redakcijā.

Ārlietu komisija apstiprināja šo likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā, un komisijas vārdā aicinu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Grozīto Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri uzstājušies vai uzstāsies Starptautiskā tribunāla tiesvedības procedūrā, un nepieciešamības gadījumā arī viņu tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

O.Ē.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 6.maijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 6.maijs. Paldies.

O.Ē.Kalniņš. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā””, otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva.

M.Ivanova-Jevsejeva (SC).

Jā, labdien, cienījamie kolēģi! Tātad jūsu uzmanībai likumprojekts „Grozījumi likumā „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”” otrajā lasījumā.

Atbildīgā komisija ir saņēmusi 29 priekšlikumus, kas vairākumā gadījumu ir ļoti būtiski un tikai daži ir redakcionāli.

1. ir atbildīgās komisijas izstrādāts priekšlikums...

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta... Uzsākam debates.

Vārds deputātam Ņikitam Ņikiforovam. Nē, deputāts atsauc... Tātad deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 1. ir atbildīgās komisijas izstrādātais priekšlikums, kuru lūdzu atbalstīt. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 2. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 3. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 4. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 5. ir atbildīgās komisijas izstrādātais priekšlikums. Tas paredz, ka turpmāk pašvaldībām būs iespēja piedāvāt personām, kas ir reģistrētas palīdzības saņemšanai, dzīvojamās telpas arī ārpus to administratīvās teritorijas. No tā iegūs pašvaldības, jo dažām dzīvojamais fonds atrodas ne tikai savā, bet arī kaimiņu pašvaldību teritorijā. Piemēram...

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Es vēl nepabeidzu! Piemēram, Rīgas domei ir dzīvojamās telpas arī Rīgas rajonā - Olainē, Salaspilī -, taču likuma esošā redakcija formulē atļauju piešķirt sociālo dzīvokli vai citu dzīvojamo telpu tikai savas administratīvās teritorijas ietvaros. Turklāt ieguvēji būs arī palīdzības saņēmēji, it īpaši bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni. Šeit uzreiz atzīmēšu, ka komisija piedāvā ieviest šai personu grupai jaunu palīdzības veidu - dzīvokļa pabalstu. Sīkāk es to izskaidrošu, prezentējot nākamos priekšlikumus. Tātad nākotnē bērni bāreņi varēs paši izvēlēties, kurā pašvaldībā viņi grib dzīvot, atkarībā no savām darba gaitām vai mācību plāniem; piemēram, vai dzīvot savā dzimtajā Krāslavas novadā, kur ir ievērojams brīvais dzīvojamais fonds, vai arī dot priekšroku Daugavpilij, kur objektīvi ir vairāk darba vietu un lielākas iespējas studēt izvēlētajā profesijā.

Līdz ar to lūdzu atbalstīt 5.priekšlikumu. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 6.priekšlikums ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums, un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 7. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Arī 8. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 9. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Arī 10. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 11. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 12. ir atbildīgās komisijas izstrādātais priekšlikums. Ir piedāvāts... Ņemot vērā, ka līdz šim maznodrošinātie īrnieki un citas personu kategorijas, kas atbilstoši likumam var pretendēt uz pašvaldības palīdzību un kas dzīvo denacionalizētās mājās, kuru stāvoklis apdraud personu dzīvību, respektīvi, tās ir mājas avārijas stāvoklī, nebija nodrošināti ar pienācīgu pašvaldības atbalstu, iesniegtie grozījumi 13. un 23.pantā veidos likumisko platformu, lai pašvaldības varētu savlaicīgi konstatēt mājas tehnisko stāvokli un sniegt atbalstu to īrniekiem, nodrošinot viņus pirmām kārtām ar pagaidu dzīvojamo telpu, kā arī saglabājot viņu tiesības uz atbrīvošanas pabalstu.

Atzīmēšu, ka likuma 13.panta esošā redakcija paredz palīdzības sniegšanu tikai tām personām, kuru dzīvojamās telpas ir cietušas stihiskas nelaimes vai avārijas dēļ.

Diemžēl šis pants, pašvaldību izpratnē, nebija attiecināms uz tām mājām, kas sasniegušas avārijas stāvokli nevis pēkšņi nelaimes gadījuma dēļ, bet ilgstoši nolietojuma dēļ. Tādu māju Latvijā ir diezgan daudz, un komisijā vērsās konkrēti cilvēki, kas tajās dzīvo, baidoties, ka rīt viņiem uz galvas uzkritīs griesti, bet kas tomēr izlēmuši tur palikt, jo baidās zaudēt savas tiesības uz atbrīvošanas pabalstu.

Papildināšu, ka līdz šim brīdim ne Latvijas Pašvaldību savienība, ne Ekonomikas ministrija nav apkopojušas datus par to, cik mūsu valstī vispār ir tādu dzīvojamo māju, kuru tehniskais stāvoklis ir atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai. Un tas tā ir, neskatoties uz to, ka likumā tāds termins eksistē un ka pat eksistē kārtība, kādā valsts sniedz palīdzību šāda veida māju iemītniekiem vai īpašniekiem tieši mājas renovācijā! Respektīvi, Latvijā vienkārši nepastāv reģistrs mājām, kuras ir avārijas stāvoklī. Es uzsvēršu - tie nav grausti! Tās ir mājas avārijas stāvoklī, kurās dzīvo latvieši.

Tātad 12.priekšlikums ir atbalstīts komisijā, tas ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 13.priekšlikums ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 14. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 15.priekšlikums ir skatāms kontekstā ar jau minēto 5., kā arī 16., 18. un 23.priekšlikumu. Tie ir piedāvāti, lai risinātu sekojošo problēmu. Pašlaik, lai saņemtu pašvaldības dzīvokli, turklāt īrēšanai un tikai līdz 24 gadiem, bērniem bāreņiem ir jāgaida rindā līdz pieciem gadiem.

Turklāt šāds palīdzības veids šai kategorijai dažkārt vienkārši nav aktuāls, ņemot vērā termiņus, dzīvokļa stāvokli un piesaisti administratīvajai teritorijai.

Turklāt laikā, kamēr bērns bārenis gaida rindā, lai saņemtu pašvaldībai piederošu dzīvojamo telpu, viņš pārsvarā tiek nodrošināts ar sociālo kopmītni savā pašvaldībā. Tādi nelabvēlīgi dzīves apstākļi neveicina viņa adaptēšanos jaunā vidē, kā arī izslēdz viņa iespēju iekārtoties darbā vai uzsākt mācības tur, kur viņš vēlas. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Skaidrs! Skaidrs!” Zālē pamazām aug troksnis.)

Kāds ir piedāvātais risinājums?

Ir nepieciešams modernizēt kārtību, kādā bērns bārenis tiek nodrošināts ar dzīvokli uzreiz pēc pilngadības sasniegšanas, saglabājot normu par pašvaldības dzīvokļa piešķiršanu, bet arī ieviešot jaunu - pašvaldības dzīvokļa pabalstu.

Grozījumi nosaka, ka dzīvokļa pabalstu, pamatojoties uz bērna iesniegumu, piešķirs tā pašvaldība, kurā bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi. Tas būs maksājams bārenim pēc tam, kad viņš būs sasniedzis pilngadību, līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, - attiecīgi pašvaldība kompensēs dzīvokļa īres maksu, kā arī izdevumus par apkuri, patērēto auksto un karsto ūdeni, elektroenerģiju un citiem saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem. Pabalsta apmēru un izmaksas veidu noteiks katra pašvaldība patstāvīgi. Tas nozīmē, ka atbalsts dos iespēju bāreņiem pašiem izvēlēties mājokli jebkurā administratīvajā teritorijā un saņemt pabalstu, nevis gaidīt, kamēr pašvaldība viņiem piešķirs dzīvokli, un dzīvot pagaidu mītnēs, kuru apstākļi bieži vien neveicina viņu adaptēšanos jaunā vidē, kā es jau teicu.

Vēl viens svarīgs moments. Turpmāk arī tiem bērniem bāreņiem, kuriem ir iespēja likumā noteiktajā kārtībā iemitināties agrāk aizņemtajā dzīvojamā telpā, būs iespēja pieteikties gan uz dzīvokļa pabalstu, gan uz pašvaldības dzīvokli. Līdz ar to tiks paplašināts pretendentu loks.

Es atgādināšu, ka līdz šim daudzi bērni bija spiesti atgriezties mājās pie vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ (dzeršana, vardarbība) bija zaudējuši vecāku tiesības. Turpmāk bērniem būs nodrošināta biļete patstāvīgai dzīvei bez sāpīgām saistībām ar pagātni.

Nobeigumā atgādināšu, ka Latvijā katru gadu pēc ārpusģimenes aprūpes pilngadību sasniedz vidēji tikai 350 bērni. 2012.gadā sociālās garantijas no pašvaldībām saņēma arī tikai 2788 bērni. Tātad, kolēģi, 15.priekšlikums ir atbalstīts. Tas ir izstrādāts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā. Lūdzu arī jūs to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 16. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Arī 17. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 18. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 19. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts. (No zāles dep. A.Bērziņš: „Vēl 15 sekundes!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 20. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 21. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 22. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 23. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 24.priekšlikums ir izstrādāts, ņemot vērā, ka no 2009.gada pašvaldības nepiešķir atbrīvošanas pabalstu, jo viņu interpretācijā likuma normas paredz valsts līdzfinansējumu šajā jautājumā.

Grozījumi 26.1 pantā precizē normas redakciju, skaidro atrunu, ka atbrīvošanas pabalsts ir pašvaldības pabalsts un ir piešķirams arī tad, ja tam nav paredzēts valsts budžeta finansējums. Līdz ar to lūdzu atbalstīt Valsts pārvaldes... (Pulksten 10.30 dep. A.Elksniņš un vēl daži deputāti sāk aplaudēt.)

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta, bet deputāti arī norāda uz to, ka ir pulksten 10 un 33 sekundes, tātad ir pienācis laiks pārtraukumam. Bet ir saņemts piecu deputātu iesniegums. Deputāti Smiltēns, Ozoliņš, Brigmanis un citi lūdz turpināt 24.aprīļa sēdi bez pārtraukuma, līdz būs izskatīti visi šīsdienas sēdes darba kārtības jautājumi. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Ir!”)

M.Ivanova-Jevsejeva. Ir?

Sēdes vadītāja. Deputātiem ir iebildumi. Tātad mums ir jābalso, vai deputāti var realizēt savas tiesības uz atpūtu. (No zāles: „Jā!” Dep. J.Urbanovičs: „Kas tā par spīdzināšanu?”, zālē smiekli, starpsaucieni.) Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai turpinātu 24.aprīļa sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 17, atturas - 1. Tātad ar balsu vairākumu deputātu tiesības atpūsties sēdes pārtraukumā tomēr tiek ierobežotas.

Lūdzu, Ivanovas-Jevsejevas kundze, turpiniet ziņot par likumprojektu! (No zāles dep. A.Elksniņš: „Tagad sīkāk!”)

M.Ivanova-Jevsejeva. Tātad, kolēģi, 24.priekšlikums, kura būtību es tikko izklāstīju, ir izstrādāts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Jā, 25. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 26.priekšlikums. Par tā būtību ir jāizstāsta noteikti. Līdz šim netika... Jums varbūt ir zināms, ka līdz šim netika nodrošināta likuma normas izpilde, kas paredz valsts piedalīšanos dzīvojamās telpas iegādē personām, kuru apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, vai personām, īrniekiem, kas lieto dzīvojamās telpas denacionalizētās mājās.

Grozījumi 27.1 pantā, ņemot vērā, ka Ministru kabinets ir panācis vienošanos par finansējuma piešķiršanu šim mērķim, veicinās šīs normas reanimēšanu. Valsts galvojumu programmas pirmā mājokļa iegādei daudzbērnu ģimenēm iespējamā kopsumma sastādīs 5 miljonus eiro, turklāt šajā gadā - jau 500 tūkstošus eiro. Iespējams, ka kompensācijas apjoms visā programmas īstenošanas laikā varētu sasniegt 1,39 miljonus eiro, bet paredzamais rezultāts ir tūkstotis izsniegto galvojumu daudzbērnu ģimenēm. Diemžēl līdz šim ne Ekonomikas ministrija, ne arī Finanšu ministrija nav vienojušās par galvojuma izsniegšanas modeli, proti, kāds varētu būt iespējamo zaudējumu apjoms, jo galvojumu sedz... galvojums sedz daļu no aizdevuma; kā izskatīsies ķīlas atsavināšana un pārdošana un kas sedz atlikušo aizdevuma summu, un kas maksā starpību.

Tikai tad, kad atbildīgās ministrijas spēs apzināties samērīgus ieguvuma tiesiskos un finansiālos riskus, programma spēs reāli strādāt. Ceru, ka tas notiks pēc iespējas ātrāk.

Tātad 26.priekšlikums ir atbalstīts. Lūdzu kolēģus atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 27. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 28. - atbildīgās komisijas izstrādātais priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. 29. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Ivanova-Jevsejeva. Paldies. Ar to arī beidzam priekšlikumu izskatīšanu.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. (Aplausi.) Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Ivanova-Jevsejeva. Priekšlikumus aicinu iesniegt līdz 6.maijam.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 6.maijs. Paldies.

Un pēdējais mūsu šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputātes Guntas Liepiņas ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputātes Guntas Liepiņas ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi 24.aprīļa sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Bet, pirms mēs reģistrējamies, ir vairāki paziņojumi.

18.aprīlī 45 gadu jubileju svinēja deputāts Ivars Zariņš. Sirsnīgi sveicu viņu mūsu visu vārdā! (Aplausi.)

Un vēl ir saņemti, protams, deputātu jautājumi.

Ir saņemts deputātu Cvetkovas, Elksniņa, Ribakova, Hļebņikova un Agešina jautājums finanšu ministram Andrim Vilkam „Par akciju sabiedrības „Liepājas metalurgs” maksātnespējas procesu”. Jautājums tiek nodots finanšu ministram.

Ir saņemts arī deputātu Elksniņa, Cvetkovas, Orlova, Zujeva un Mirska jautājums veselības ministrei Ingrīdai Circenei „Par narkomānijas un narkotiku lietošanas profilaksi, veselības aprūpi”. Jautājums tiek nodots veselības ministrei.

Ir saņemts deputātu Elksniņa, Meļņikova, Mirska, Zujeva un Orlova jautājums veselības ministrei Ingrīdai Circenei „Par ierobežotas pieejamības statusa noteikšanu Veselības ministrijas 2014.gada 16.aprīļa atbildei Nr.01-11/1464 uz Saeimas deputātu jautājumu par Eiropas Parlamenta un Padomes regulas projekta (2013/0305 (COD)) par jaunām psihoaktīvām vielām virzību”. Jautājums tiek nodots veselības ministrei.

Ir saņemts deputātu Zariņa, Nikonova, Mirska, Hļebņikova un Pimenova jautājums Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai „Par Latvijas valdībai izteikto priekšlikumu iegādāties akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” akcijas”. Jautājums tiek nodots Ministru prezidentei.

Vēl es vēlos jūs informēt par to, ka rītdien šajā zālē notiks 4.Jauniešu Saeimas sēde, tātad jūsu vietās sēdēs mūsu nākamie deputāti un nākamie politiķi. Aicinu no galdiem izņemt personīgās mantas un dokumentus, ja jums tie ir svarīgi vai liekas, ka nav citiem apskatāmi. Un, protams, es aicinu ikvienu rast laiku un apmeklēt rīt šo pasākumu, lai iepazītos ar 4. Jauniešu Saeimas deputātu viedokli, iniciatīvām un diskusijām, jo jaunieši ir gatavi diskutēt tiešām par aktuāliem jautājumiem, tajā skaitā arī par tā saukto legālo narkotiku izplatīšanu. Tātad varētu dzirdēt tieši adresātus, ko viņi par to domā.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Ivanam Klementjevam.

I.Klementjevs (SC).

Cienījamie kolēģi! Aicinu Sporta apakškomisijas locekļus uz īsu sēdi Dzeltenajā zālē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds paziņojumam deputātam Jānim Ozoliņam.

J.Ozoliņš (RP).

Kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde pulksten 12.30.

Sēdes vadītāja. Paldies.

J.Vucāns (11.Saeimas sekretāra biedrs).

 

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Arvils Ašeradens... nav, Jānis Ādamsons... nav, Boriss Cilevičs... nav, Lolita Čigāne... ir, Sergejs Dolgopolovs... nav, Valdis Dombrovskis... nav, Raivis Dzintars... nav, Iveta Grigule... nav, Daina Kazāka... nav, Jeļena Lazareva... nav, Artis Pabriks... nav, Gunārs Rusiņš... nav, Dāvis Stalts... nav, Ilze Viņķele... nav, Mihails Zemļinskis... nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to Saeimas 24.aprīļa sēdi pasludinu par slēgtu.

SATURA RĀDĪTĀJS
11. Saeimas pavasara sesijas 1. sēde
2014. gada 24. aprīlī

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu „Par 2012.gada Nolīgumu par pasta maksājumu pakalpojumiem” (Nr. 1123/Lp11)
(Dok. Nr. 3749, 3749A)
   
Par likumprojektu „Par Pasaules Pasta savienības Vispārīgo reglamentu” (Nr. 1124/Lp11)
(Dok. Nr. 3750, 3750A)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” (Nr. 1127/Lp11)
(Dok. Nr. 3763, 3763A)
   
Priekšlikumi - dep. A.Elksniņš (par)
  - dep. L.Čigāne (pret)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu”” (Nr. 1128/Lp11)
(Dok. Nr. 3766, 3766A)
   
Priekšlikums - dep. V.Poriņa (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā” (Nr. 1129/Lp11)
(Dok. Nr. 3767, 3767A)
   
Par likumprojektu „Par 2012.gada Pasaules Pasta konvenciju” (Nr. 1130/Lp11)
(Dok. Nr. 3768, 3768A)
   
Par likumprojektu „Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums” (Nr. 1131/Lp11)
(Dok. Nr. 3775, 3775A)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par privatizācijas sertifikātiem”” (Nr. 1132/Lp11)
(Dok. Nr. 3776, 3776A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Zemesgrāmatu likumā” (Nr. 1133/Lp11)
(Dok. Nr. 3777, 3777A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” (Nr. 1134/Lp11)
(Dok. Nr. 3778, 3778A)
   
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās”” (Nr. 1135/Lp11)
(Dok. Nr. 3779, 3779A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā” (Nr. 1136/Lp11)
(Dok. Nr. 3780, 3780A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Ārstniecības likumā” (Nr. 1137/Lp11)
(Dok. Nr. 3781, 3781A)
   
Par likumprojektu „Par Eiropas Padomes Konvenciju par bērnu aizsardzību pret seksuālu izmantošanu un seksuālu vardarbību” (Nr. 1138/Lp11)
(Dok. Nr. 3782, 3782A)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Arvilam Ašeradenam no šā gada 23.aprīļa līdz 25.aprīlim
(Dok. Nr. 3789)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Raivim Dzintaram no šā gada 22.aprīļa līdz 24.aprīlim
(Dok. Nr. 3790)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Gunāram Rusiņam šā gada 24.aprīlī
(Dok. Nr. 3791)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Mihailam Zemļinskim šā gada 24.aprīlī
(Dok. Nr. 3798)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Ivetai Grigulei šā gada 24.aprīlī un 25.aprīlī
(Dok. Nr. 3799)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Jeļenai Lazarevai šā gada 24.aprīlī un 25.aprīlī
(Dok. Nr. 3800)
   
Lēmuma projekts „Par Lauras Graudiņas apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli” (Nr. 644/Lm11)
(Dok. Nr. 3796)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Likumprojekts „Grozījumi Būvniecības likumā” (Nr. 1126/Lp11) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3757B, 3757C)
   
Ziņo - dep. J.Ozoliņš
   
Likums „Grozījumi Imigrācijas likumā” (Nr. 958/Lp11) (Otrreizēja caurlūkošana) (Nodots atpakaļ komisijai)
(Dok. Nr. 3786)
   
Ziņo - dep. J.Ozoliņš
   
Debates - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre E.Siliņa
  - dep. Z.Kalniņa-Lukaševica
   
Likumprojekts „Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (Nr. 724/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3784)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” (Nr. 1074/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3771)
   
Ziņo - dep. I.Mūrniece
   
Likumprojekts „Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums” (Nr. 1042/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3773)
   
Ziņo - dep. J.Reirs
   
Debates - dep. I.Pimenovs
   
Likumprojekts „Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” (Nr. 1035/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3783)
   
Ziņo - dep. R.Ražuks
   
Likumprojekts „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 1043/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3787)
   
Ziņo - dep. R.Ražuks
   
Likumprojekts „Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 1041/Lp11) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3788)
   
Ziņo - dep. R.Ražuks
   
Par darba kārtību
   
Par atkārtotu balsošanu par likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” (Nr. 1127/Lp11) (Dok. Nr. 3763, 3763A)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” (Nr. 1127/Lp11) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 3763, 3763A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Arhīvu likumā” (Nr. 1113/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3699, 3753)
   
Ziņo - dep. K.Eņģelis
   
Likumprojekts „Grozījums Civilprocesa likumā” (Nr. 941/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 2872, 3754)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Debates - dep. V.Agešins
   
Likumprojekts „Par Konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā” (Nr. 1104/Lp11) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3654, 3769)
   
Ziņo - dep. O.Ē.Kalniņš
   
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par diplomātisko pasi”” (Nr. 1103/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3652, 3770)
   
Ziņo - dep. O.Ē.Kalniņš
   
Likumprojekts „Par Grozīto Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri uzstājušies vai uzstāsies Starptautiskā tribunāla tiesvedības procedūrā, un nepieciešamības gadījumā arī viņu tuvāko radinieku pārvietošanu uz Latvijas Republikas teritoriju” (Nr. 1044/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3316, 3770)
   
Ziņo - dep. O.Ē.Kalniņš
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”” (Nr. 224/Lp11) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 3785)
   
Ziņo - dep. M.Ivanova-Jevsejeva
   
Lēmuma projekts „Par deputātes Guntas Liepiņas ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 645/Lm11)
(Dok. Nr. 3801)
   
Informācija par deputātu I.Cvetkovas, A.Elksniņa, I.Ribakova, O.Hļebņikova un V.Agešina jautājumu finanšu ministram Andrim Vilkam „Par akciju sabiedrības „Liepājas metalurgs” maksātnespējas procesu” (Nr. 158/J11)
   
Informācija par deputātu A.Elksniņa, I.Cvetkovas, V.Orlova, I.Zujeva un S.Mirska jautājumu veselības ministrei Ingrīdai Circenei „Par narkomānijas un narkotiku lietošanas profilaksi, veselības aprūpi” (Nr. 159/J11)
   
Informācija par deputātu A.Elksniņa, I.Meļņikova, S.Mirska, I.Zujeva un V.Orlova Vitālijs jautājumu veselības ministrei Ingrīdai Circenei „Par ierobežotās pieejamības statusa noteikšanu Veselības ministrijas 2014. gada 16. aprīļa atbildei Nr.01-11/1464 uz Saeimas deputātu jautājumiem par Eiropas Parlamenta un Padomes regulas projekta (2013/0305 (COD)) par jaunām psihoaktīvām vielām virzību” (Nr. 160/J11)
   
Informācija par deputātu I.Zariņa, V.Nikonova, S.Mirska, O.Hļebņikova un I.Pimenova jautājumu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai „Par Latvijas valdībai izteikto priekšlikumu iegādāties akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” akcijas” (Nr. 161/J11)
   
Informācija par 4. Jauniešu saeimu
   
Paziņojumi
  - dep. I.Klementjevs
  - dep. J.Ozoliņš
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J.Vucāns

 

Balsojumi

Datums: 24.04.2014 09:07:58 bal001
(atkartots balsojums).
Par - 39, pret - 31, atturas - 6. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par pašvaldībām” (1127/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 24.04.2014 09:15:19 bal002
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Lauras Graudiņas apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli (644/Lm11)

Datums: 24.04.2014 09:17:03 bal003
Par - 74, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Būvniecības likumā (1126/Lp11), 2.lasījums, steidzams

Datums: 24.04.2014 09:24:48 bal004
Par - 24, pret - 49, atturas - 2. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.17. Grozījumi Imigrācijas likumā (958/Lp11), otrreizēja caurlūkošana, steidzams

Datums: 24.04.2014 09:27:07 bal005
Par - 25, pret - 40, atturas - 10. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.21. Grozījumi Imigrācijas likumā (958/Lp11), otrreizēja caurlūkošana, steidzams

Datums: 24.04.2014 09:31:22 bal006
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (724/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:32:15 bal007
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (1074/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:39:53 bal008
Par - 25, pret - 45, atturas - 11. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.2. Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums (1042/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:40:16 bal009
Par - 22, pret - 45, atturas - 12. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.3. Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums (1042/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:40:43 bal010
Par - 57, pret - 19, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums (1042/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:43:05 bal011
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā (1035/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 09:49:15 bal012
Par - 75, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 85)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā (1043/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:06:00 bal013
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1041/Lp11), 3.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:07:37 bal014
Par - 41, pret - 35, atturas - 1. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Datums: 24.04.2014 10:08:09 bal015
Par - 37, pret - 33, atturas - 10. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par pašvaldībām” (1127/Lp11), nodošana komisijām

Datums: 24.04.2014 10:10:07 bal016
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Arhīvu likumā (1113/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:14:03 bal017
Par - 57, pret - 23, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījums Civilprocesa likumā (941/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:15:41 bal018
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Par konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā (1104/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:16:04 bal019
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par konvenciju par savstarpējo administratīvo palīdzību nodokļu jomā (1104/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:17:14 bal020
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par diplomātisko pasi” (1103/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:18:51 bal021
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par Grozīto Latvijas Republikas valdības un Starptautiskā kriminālā tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai līgumu par liecinieku, kuri uzstājušies vai uzstāsies Starptautiskā tribunāla tiesvedības procedūrā, un nepieciešamības ... (1044/Lp11), 1.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:31:20 bal022
Par - 58, pret - 17, atturas - 1. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu bez pārtraukuma

Datums: 24.04.2014 10:34:44 bal023
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” (224/Lp11), 2.lasījums

Datums: 24.04.2014 10:35:22 bal024
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par deputātes Guntas Liepiņas ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (645/Lm11)




 

Frakciju viedokļi
2014.gada 24.aprīlī

Vadītāja. Labrīt, cienījamie radioklausītāji! Ir noslēgusies Saeimas šī gada pavasara sesijas pirmā sēde, un raidījumā „Frakciju viedokļi”, kas skan tiešraidē no Saeimas nama Sēžu zāles, deputāti jums pastāstīs par šodien Saeimā skatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem.

Pirmajam šodien vārds Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”–„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputātam Gaidim Bērziņam. Lūdzu!

G.Bērziņš (VL–TB/LNNK).

Labdien, godājamie radioklausītāji! Šodien viens no būtiskākajiem Saeimas darba kārtības jautājumiem, mūsuprāt, bija likumprojekts „Grozījumi Imigrācijas likumā”. Saeima šodien šos grozījumus atkārtoti nodeva izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Vēlos atgādināt to, ka Nacionālā apvienība konsekventi ir iestājusies pret uzturēšanās atļauju tirdzniecību. Šobrīd šī situācija ir īpaši kritiska. Arī šodien Saeimas sēdē mēs dzirdējām Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres teikto par to, ka uzturēšanās atļauju pieprasītāju skaits ir strauji audzis un mūsu tiesībsargājošās iestādes faktiski netiek galā ar saviem darba pienākumiem. Tādējādi pastāv risks, ka mēs varam nonākt situācijā, kad uzturēšanās atļaujas ir izsniegtas neierobežoti lielam personu skaitam ar nezināmas izcelsmes naudu, kas tiek ieplūdināta Latvijas ekonomikā, un ir arī virkne citu risku, kas ir saistīti ar Latvijas drošību kopumā. Diemžēl Nacionālā apvienība līdz šim nav saņēmusi atbalstu no pārējām Saeimas partijām, lai pārtrauktu šo uzturēšanās atļauju tirdzniecību, un tādējādi mēs bijām gatavi atbalstīt vismaz tos likuma grozījumus, kuri paredz pacelt tā saukto minimālo darījuma summu, kas ir 250 tūkstoši eiro, kā šobrīd noteikts likumprojektā, un paredzēt arī 5 procentu iemaksu no nekustamā īpašuma vērtības tā sauktajā Latvijas attīstības... ekonomikas attīstības fondā. Tomēr arī šis regulējums... bija plānots, ka tas stāsies spēkā tikai nākamā gada 1.janvārī. Mūsuprāt, kā arī atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju, situācija šobrīd ir kritiska, un arī šim regulējumam, kaut gan tas pilnībā neapmierina Nacionālās apvienības prasības, būtu jāstājas spēkā pēc iespējas ātrāk. Līdz ar to šodien netika atbalstīts priekšlikums, ka šie grozījumi stājas spēkā 1.janvārī. Komisijai būs jāpārskata priekšlikums, mainot spēkā stāšanās laiku. Mūsu viedoklis: šiem grozījumiem būtu jāstājas spēkā pēc iespējas ātrāk.

Šajā kontekstā vēlos arī norādīt, ka Nacionālā apvienība ir iesniegusi Koalīcijas sadarbības padomē grozījumus Imigrācijas likumā, kuri dotu tiesības valdībai uz laiku pieņemt lēmumu apturēt uzturēšanās atļauju izsniegšanu kādai personu grupai, ja tas ir saistīts ar sabiedrības un valsts drošības aspektiem. Mēs ļoti ceram, ka šie grozījumi, pie kuriem strādā šobrīd Tieslietu ministrija, gūs atbalstu arī citās Saeimas frakcijās.

Paldies.

Vadītāja. Paldies deputātam Gaidim Bērziņam no Nacionālās apvienības frakcijas.

Nākamajam vārds Politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputātam Valērijam Agešinam. Lūdzu!

V.Agešins (SC).

Paldies.

Labdien, godājamie radioklausītāji! Šodien es vēlos paust „Saskaņas Centra” viedokli par diviem likumprojektiem.

Vispirmām kārtām – par likumprojektu „Grozījums Civilprocesa likumā”. Mēs, „Saskaņas Centrs”, vienmēr konsekventi esam iestājušies pret jaunām nepamatotām nodevām. Likumprojektā „Grozījums Civilprocesa likumā” ietvertais regulējums attiecībā uz pušu procesuālo tiesību pārņemšanas kārtību uzliek jaunu pienākumu: personai, iesniedzot pieteikumu par puses procesuālo tiesību pārņemšanu, ja to iesniedz pēc galanolēmuma spēkā stāšanās, vajadzēs samaksāt jaunu valsts nodevu. Jaunā valsts nodeva maksājama 30 eiro apmērā. Mūsuprāt, šāda iniciatīva nav atbalstāma, jo puse, kura izstājusies, jau procesa sākumā samaksājusi valsts nodevu par lietas izskatīšanu. Turklāt ne jau visos gadījumos puses, kuras pārņem tiesības, iesniedz apjomīgus jaunus papildu dokumentus. To var secināt arī no likumprojekta anotācijas, kurā minēts, ka puses, īstenojot savas procesuālās tiesības, mēdz iesniegt apjomīgus dokumentus. Tātad šāda situācija nav vienmēr.

Jāatzīmē, ka likumprojektam pievienotā anotācija, manuprāt, ir ļoti neveiksmīga. Un visdīvainākais ir anotācijā minētais likumprojekta mērķis – „pilnveidot Civilprocesa likumā noteikto pušu procesuālo tiesību pārņemšanas kārtību”. Tātad sanāk, ka pilnveidošana iespējama ar valsts nodevu ieviešanu. Tam gan nevar piekrist.

Šodien „Saskaņas Centrs” no Saeimas tribīnes aicināja balsot pret jauno nodevu, bet diemžēl Saeimas vairākums atbalstīja jaunās nodevas ieviešanu. Ceru, ka citu partiju pārstāvji sniegs savus paskaidrojumus pēc būtības par savas rīcības motīviem.

Otrām kārtām. Par grozījumu likumā „Par pašvaldībām”. „Saskaņas Centrs” vēlas piešķirt arī pašvaldībām tiesības izskaust psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas, un vairāki Saeimas deputāti ir parakstījuši Andreja Elksniņa un pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa izstrādāto likumprojektu „Grozījums likumā „Par pašvaldībām””, kura mērķis ir dot iespēju pašvaldībām ierobežot psihoaktīvo vielu tirgotavu darbību. Likumprojektu ir parakstījuši arī ZZS frakcijas pārstāvji un neatkarīgie deputāti. Likumprojekts paredz, ka pašvaldības būtu tiesīgas izdot saistošos noteikumus, paredzot ierobežojumus un kontroles pasākumus psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietu darbībai. Tas nozīmē, ka pašvaldībām būtu tiesības ne tikai noteikt, ka šādas tirgotavas nedrīkstētu darboties izglītības iestāžu un dzīvojamo māju tuvumā, bet arī liegt tām iespēju atrasties konkrētas pašvaldības administratīvajā teritorijā vispār.

Pašvaldības ir vislabāk informētas par to, kas notiek to teritorijā, un likumdevējs ar šādu grozījumu dotu tām plašākas iespējas lemt, vai vispār atļaut šādiem komersantiem darboties savā teritorijā. Turklāt šādi ierobežojumi un plānoti kontroles pasākumi dotu pašvaldībām iespējas ierobežot arī jaunu psihoaktīvu vielu izmantošanu kā zinātniskām, tā arī rūpniecības vajadzībām. Tādā veidā bez papildu finansējuma vai cilvēkresursu iesaistes pašvaldības iegūtu iespēju reāli ierobežot narkotisko vielu izplatību. Saeimā šo likumprojektu skatīja šodien, 24.aprīlī. Diemžēl frakcija VIENOTĪBA pēkšņi aicināja neatbalstīt šo priekšlikumu, un Saeimas vairākums noraidīja „Saskaņas Centra” ideju piešķirt arī pašvaldībām tiesības izskaust psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas savā administratīvajā teritorijā. Ļoti žēl!

Paldies par uzmanību.

Vadītāja. Paldies Politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputātam Valērijam Agešinam.

Nākamais runās frakcijas VIENOTĪBA deputāts Atis Lejiņš. Lūdzu!

A.Lejiņš (VIENOTĪBA).

Jā. Labdien, klausītāji! Nu, kāpēc mēs noraidījām? Vienkārši tāpēc, ka tas ir nokavēts un bezjēdzīgs priekšlikums par psihoaktīvo vielu tirdzniecības nodošanu pašvaldību uzraudzībā, tāpēc ka mēs jau pirms divām trijām nedēļām pieņēmām likumu, kas aizliedz visā Latvijas teritorijā kaitīgās psihoaktīvās vielas. Tas ir kriminālnoziegums visā Latvijā!

Otrs, ko es gribētu pateikt, ir tas, ka piekrītu Gaida Bērziņa uzskatiem par grozījumiem Imigrācijas likumā. Mums tagad ir pieņemti daudz, daudz, daudz stingrāki noteikumi par uzturēšanās atļaujām, summas ir krietni, krietni lielākas. Jā, man pašam jāatzīst, ka līdz šim tas jau gandrīz bija tā kā... tā kā par velti varēja ienākt Latvijā un te dabūt uzturēšanās atļaujas. Es arī esmu bijis pret to. Un mums galīgi nebija pieņemami – galīgi nebija pieņemami! –, ka grozījumi, kurus paredz šis likumprojekts, stātos spēkā tikai nākamā gada 1.janvārī, jo tad jau slūžas ir vaļā. Īpaši tagad, ja mēs skatāmies, kas notiek Ukrainā. Un tāpēc mēs noraidījām to 1.janvāri, un mēs vēlamies, lai šis daudz stingrākais likums stātos spēkā vai nu 1.jūlijā, vai, vēlākais, 1.augustā.

Un tad šajā sakarā gribētu arī pieminēt diezgan dramatiskos notikumus Ukrainā. Kā jūs zināt, Amerikas prezidents, kas viesojās Japānā, ir pateicis, ka Krievija neievēro Ženēvas norunu, kas tika panākta pagājušajā nedēļā. Un šodien Latvijā ierodas 150 Amerikas karavīri, gaisa desantnieki no leģendārās 173.brigādes, kas ir stacionēta Itālijā, un tas tiem, kas vēl Latvijā ir skeptiski... Un arī man nākas ar vēlētājiem runāt par to, ka vai tad Amerika vai NATO mūs aizstāvēs. Ko nu vēl vairāk vajag, ja ir 150 Amerikas karavīri šeit! Un ne jau kaut kādi! Un viņi būs arī Igaunijā, Lietuvā un Polijā – kopsummā 600, varbūt pat vēl vairāk. Tad ir skaidrs, ka NATO mūs aizstāv un ka mēs esam daļa no NATO valstīm. Un tāpēc bija ļoti žēl klausīties, piemēram, „Sastrēgumstundu” vakar, ka mums ir viens pilsētas mērs, kas uzskata, ka tā ir okupācijas armija, jo, ja mēs gribam investīcijas šajos sarežģītajos laikos, tad ir jārāda investoriem, ka Latvija ir droša. Un Amerikas karavīru klātbūtne nozīmē, ka Latvija ir droša. Tad investori neaizmuks no Latvijas. Un es te runāju ne tikai par Rietumu investīcijām, bet arī par krievu kapitālu, kas mūk no Krievijas, un varbūt arī par ukraiņu kapitālu. Arī par to mēs šodien kuluāros Saeimā runājām. Var tikai nožēlot, ka mums ir pilsētas mērs, kas dara visu, lai aizbaidītu investīcijas no Latvijas.

Paldies.

Vadītāja. Paldies Lejiņa kungam no VIENOTĪBAS frakcijas.

Nākamajam vārds Jānim Ozoliņam no Reformu partijas frakcijas.

J.Ozoliņš (RP).

Jā, labdien, cienījamie radioklausītāji! Šodien no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas mēs izskatījām trīs likumprojektus Saeimas sēdē.

Un pirmais bija imigrācijas jautājums. Tātad trīs lietas ir galvenās, kas mainās: pirmām kārtām tiek palielināts nekustamā īpašuma iegādes slieksnis no 150 uz 250 tūkstošiem eiro. Otrām kārtām nebūs iespējama vairs šo īpašumu konsolidācija jeb kopā salipināšana, lai varētu iegūt šo imigrācijas jeb uzturēšanās atļauju. Tādā veidā mēs faktiski visu šo uzturēšanās atļauju tirdzniecību novirzām uz ekskluzīvo īpašumu pusi, un tādējādi Latvijas iedzīvotājiem vai tiem, kuri grib nopirkt sev pirmo mājokli, vienīgo mājokli vai parastu mājokli, nebūs šīs konkurences no ārvalstīm.

Nākošais būtiskais moments ir arī uzliktais nodoklis 5 procentu apmērā visiem darījumiem, kuri ir paredzēti, lai mūsu drošības dienesti varētu pārbaudīt šīs personas arī pēc tam, kad viņas šeit, Latvijā, šo uzturēšanās atļauju būs ieguvušas.

Tālāk. Nākošie likumdošanas grozījumi ir saistīti ar Būvniecības likumu. Tātad Būvniecības likumā politiskā izšķiršanās par Būvniecības valsts kontroles biroja izveidi ir veikta. Saeimas šodienas sēdē deputāti šo lēmumu apstiprināja, un kontroles birojs... ir plānots, ka viņš sāks strādāt no šī gada rudens – no 1.oktobra. Biroja galvenie uzdevumi būs lielo nozīmīgo ēku būvniecības uzraudzība un arī to uzraudzība ekspluatācijas laikā. Tātad laika gaitā biroja nozīmība būvniecības procesos būtiski palielināsies.

Kā trešo jautājumu es gribētu minēt grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kuros faktiski daudz runāts par SMS kredītiem. Tātad būtiski uzlabosies iedzīvotāju aizsardzība pret ātrās naudas aizdevējiem, proti, tiem līgumiem, kuri nebūs vērtēti jau... pret tiem līgumiem, kur nauda būs vienkārši tāpat iedota, un tur... Un, ja cilvēks būs paņēmis kredītu, nesaprotot, uz kādiem noteikumiem viņš ir šo naudu aizņēmies, tad viņu pasargās likums pret to, lai procenti nepieaugtu bezgalīgi.

Tie ir šie trīs galvenie jautājumu bloki, kas tika analizēti Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un skatīti šodienas sēdē.

Liels paldies!

Vadītāja. Paldies Ozoliņa kungam no Reformu partijas!

Un „Frakciju viedokļos” pēdējais šodien runās Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāts Ingmārs Līdaka. Lūdzu!

I.Līdaka (ZZS).

Labdien, cienījamie radioklausītāji! Protams, šodien laikam viens no tādiem visdiskutablākajiem jautājumiem bija Imigrācijas likums. Protams, ir jau slavējami, ka tagad ir pacelts nekustamā īpašuma iegādes cenas slieksnis līdz 250 tūkstošiem eiro, un ir ļoti slavējami, ka 5 procenti no darījuma summas būs jāieskaita īpašā fondā, no kura tiks apmaksāta varbūt arī palīdzība pirmā mājokļa iegādei jaunajām ģimenēm, kā arī Imigrācijas dienesta kapacitātes celšanai. Ļoti slavējami, ka ir „izravēta” tā muļķīgā norma, kas ļāva uzturēšanās atļaujas vienkārši iegādāties par 50 tūkstošiem eiro, šo summu iemaksājot valsts budžetā. Acīmredzot šis tad arī bija viens no iemesliem, kāpēc Valsts prezidentam šis likums bija jāatgriež atpakaļ Saeimā atkārtotai caurlūkošanai.

Taču kas nav slavējami?

Pirmām kārtām nav slavējami, ka šis likums... šī likuma norma, kas ļauj iegādāties būtībā uzturēšanās atļaujas par investīcijām nekustamajā īpašumā... ka šī norma nav terminēta. Manuprāt, tad, kad šī norma tika ieviesta, bija runa par to, ka šīs uzturēšanās atļaujas, nu, teiksim tā, tiks tirgotas tikai šinī krīzes laikā, kad tiešām nekustamo īpašumu tirgū bija absolūta krīze un kad bija ļoti daudz banku īpašumā un nekustamo īpašumu pārdevēju īpašumā iegūluši īpašumi, kuri bija jāuztur, bet kuri pārdoti praktiski netika.

Nu, es domāju, mēs visi saprotam, ka tā dēvētā krīze ir beigusies un ka nekustamo īpašumu tirgus ir atdzīvojies. Un es nesaprotu, kāpēc nevarētu, izmantojot terminu „tiesiskā paļāvība”, noteikt kaut kādu beigu termiņu, teiksim, kaut vai dodot uzņēmējiem kaut kādu laiku... tātad varbūt pusotru gadu, bet pēc tam vispār šo normu varētu „izravēt” no likuma, lai tad tiešām šīs investīcijas nonāk ražošanā, nevis nekustamajos īpašumos. Man šī norma nekad nav bijusi īsti skaidra, un tāpēc es to nekad neesmu arī atbalstījis.

Nu, protams, te jau Lejiņa kungs un citi kungi un dāmas var daudz teikt, ka ļoti vēlētos, lai likums stājas spēkā kaut rīt, kaut parīt, kaut aizparīt... Bet, raugiet, tas nav tik vienkārši! Un arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē izskanēja gan Imigrācijas dienesta viedoklis, gan Saeimas Juridiskā dienesta viedoklis, ka minimums – minimums! – trīs mēneši ir vajadzīgi, ja viss norit gludi, kamēr tiek veiktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos un citos normatīvajos aktos, lai ieviestu šīs tagad pieņemtās izmaiņas. Tas nav tik vienkārši: šis likums stājas spēkā, normas ir ierakstītas likumā, un viss! Nē! Viņas ir sajūgtas kopā ar vēl virkni citu normatīvo aktu, kuru izskatīšanu mūsu Ministru kabinetā veic visai lēni. Un līdz ar to arī es tiešām nedomāju, ka likumam būtu jāstājas spēkā 1.jūlijā, jo vienkārši šis laiks ir nereāls. Līdz tam nevarēs, kā teikt, sakārtot visus pārējos papīrus. Un tad mēs atgriezīsimies atkal, kā daudzkārt tas jau šīs Saeimas laikā ir bijis, pie jautājuma, ka vajag pagarināt likuma spēkā stāšanās termiņu atkal par mēnesi vai diviem, kā jau tas daudzkārt noticis ar Būvniecības likumu, par kuru arī šobrīd ir visai plašas debates.

Un man patiešām ir prieks, ka šodien mēs pieņēmām lēmumu, ka turpmāk būs arī Būvniecības valsts kontroles birojs, kurš kontrolēs šīs sarežģītās lielās būves, jo savulaik Valdis Dombrovskis, bet it sevišķi jau Pavļuts ar vieglu roku nolikvidēja Valsts būvinspekciju un, neskatoties uz ZZS vairākkārtējiem priekšlikumiem, šī būvinspekcija netika atjaunota. Un šāda doma par būvinspekcijas... par Valsts būvinspekcijas atjaunošanu nu nekādi nebija aktuāla līdz „Maximas” traģēdijai. Un tad nu pēkšņi pamodās, ka tomēr ir vajadzīga kāda institūcija valsts līmenī, kas kontrolē tātad lielos sarežģītos kaut vai publisko ēku būvniecības projektus. Nu ir šis mierinājums, ka ar 1.oktobri šāds Būvniecības valsts kontroles birojs uzsāks savu darbu, un par to tiešām ir liels prieks.

Paldies.

Lai jums jaukas brīvdienas! Uz redzēšanos!

Vadītāja. Paldies Ingmāram Līdakam no Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas!

Līdz ar to šodienas „Frakciju viedokļi” ir izskanējuši.

Paldies, ka klausījāties, un visu labu!

Ceturtdien, 28.martā
10:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christian Heldt