Saeimā diskutēs par ēnu ekonomikas apkarošanu

(15.12.2011.)

Saeimā piektdien, 16.decembrī, politiķi un uzņēmēji konferencē diskutēs par ēnu ekonomikas apkarošanu un godīgas konkurences nodrošināšanu.

Konferenci „Godīga uzņēmējdarbība pret ēnu ekonomiku. Cilvēkresursu pārvaldība un nodokļu politikas loma godīgas konkurences nodrošināšanā” rīko Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

Atskatoties uz līdz šim paveikto godīgas konkurences stimulēšanā un aicinot uz diskusiju par turpmākajiem pasākumiem ēnu ekonomikas mazināšanai un godīgas uzņēmējdarbības veicināšanai, konferenci atklās Solvita Āboltiņa un LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Konferencē plānots runāt par cilvēkresursu pārvaldību un nodokļu politikas lomu godīgas konkurences nodrošināšanā, kā arī LDDK veiktās kampaņas „Pret ēnu ekonomiku – par godīgu konkurenci” rezultātiem un priekšlikumiem ēnu ekonomikas mazināšanai.

Ēnu ekonomikas apkarošanai veltīta diskusija Saeimā norisināsies otro reizi. Pēc iepriekšējās diskusijas 2009.gadā LDDK un Saeima parakstīja protokolu „Godīga uzņēmējdarbība pret ēnu ekonomiku – nodokļu politikas loma godīgas konkurences nodrošināšanā”. Tajā izvirzītās prioritātes kalpoja par platformu abu pušu sadarbībai.

Plašāka informācija par iespēju piedalīties konferencē, zvanot pa tālruni 67087321 vai rakstot uz e-pastu info@saeima.lv. Vietu skaits ierobežots.

Konference notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11 un sāksies pulksten 13.00. Dalībnieku ierašanās un reģistrācija no pulksten 12.30.

Diskusiju būs iespējams vērot tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv .

Prezentācija

Konferences programmaSaeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde