Latvijas Republikas 14. Saeimas
rudens sesijas piektā sēde
2023. gada 21. septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 14. Saeimas priekšsēdētāja
Daiga Mieriņa.

Sēdes vadītāja. Labrīt, kolēģi! Ieņemiet, lūdzu, savas vietas! Sākam Saeimas kārtējo – šī gada 21. septembra – sēdi.

Vispirms – par iesniegtajām sēdes darba kārtības izmaiņām.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Viktorijas Baires 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Ir iebildumi? Nav. Paldies, darba kārtība ir grozīta. (Pauze.)

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ligitas Ginteres 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Vai ir iebildumi? Nav. Paldies, darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Didža Zemmera 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Deputātiem ir iebildumi? Nav. Darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ģirta Štekerhofa 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Vai ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Valda Maslovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministra pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Mairitas Lūses 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ervina Labanovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un tajā iekļaut lēmuma projektu “Par Alīnas Gendeles 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Deputātiem iebildumu nav. Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Ģirta Valda Kristovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Komisija lūdz lēmuma projektu iekļaut sēdes darba kārtībā pirms pirmā darba kārtības punkta. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei”... Es atvainojos!

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Juridiskā komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 334/Lp14) un alternatīvo likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 352/Lp14). Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Edmunds Jurēvics, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Irma Kalniņa, Ingrīda Circene, Zane SkujiņaRubene, Mārtiņš Felss un Uģis Rotbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Irma Kalniņa, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Felss, Atis Labucis, Jānis Skrastiņš un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Irma Kalniņa, Edmunds Jurēvics, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Anna Rancāne, Zane SkujiņaRubene, Uģis Rotbergs un Mārtiņš Felss lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Irma Kalniņa, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Daģis, Andrejs Ceļapīters, Mārtiņš Felss un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā”... es atvainojos... “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ilze Indriksone, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ilze Indriksone, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Jānis Vitenbergs, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore un Edmunds Teirumnieks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Jānis Vitenbergs, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore un Edmunds Teirumnieks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”. Vai kādam ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

___

Paldies, kolēģi. Sāksim izskatīt darba kārtību.

Izskatām darba kārtības jautājumu – lēmuma projektu “Par Viktorijas Baires 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā referēs Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Labrīt, ļoti cienītā Saeimas priekšsēdētāja! Augsti godātais Prezidij! Cienītās kolēģes un godātie kolēģi! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija savā 18. septembra sēdē izskatīja iesniegumus, kuri tika saņemti no deviņiem jaunajiem ministriem, – ka uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku viņi noliek savas deputāta amata pilnvaras.

Tāpēc tagad mums ir jāapstiprina pilnvaras deviņiem jaunajiem deputātiem.

Vispirms – par Viktoriju Bairi.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija savā šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Hosama Abu Meri iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamā kandidāte no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir Viktorija Baire, kura ir piekritusi uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājusi to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Viktorijas Baires 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Lūdzu apstiprināt šo komisijas sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Viktoriju Bairi dot svinīgo solījumu.

V. Baire.

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja un augsti godātie Saeimas deputāti!

Es, Viktorija Baire, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Viktorijas Baires 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicam! Lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Ligitas Ginteres 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Viktora Valaiņa iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamā kandidāte no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ir Ligita Gintere, kura ir piekritusi uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājusi to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Ligitas Ginteres 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ligitu Ginteri dot svinīgo solījumu.

L. Gintere.

Godātais Prezidij! Augsti godātie Saeimas deputāti!

Es, Ligita Gintere, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ligitas Ginteres 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu Ligitu Ginteri un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts “Par Didža Zemmera 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – referents Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Armanda Krauzes iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamais kandidāts no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir Didzis Zemmers, kurš ir piekritis uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājis to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Didža Zemmera 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Didzi Zemmeru dot svinīgo solījumu.

D. Zemmers.

Labdien, cienījamie deputāti!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Didža Zemmera 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu Didzi Zemmeru un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Ģirta Štekerhofa 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šī gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Ulda Auguļa iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamais kandidāts no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ir Ģirts Štekerhofs, kurš ir piekritis uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājis to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Ģirta Štekerhofa 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ģirtu Štekerhofu dot svinīgo solījumu.

Ģ. Štekerhofs.

Augsti godājamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie deputāti!

Es, Ģirts Štekerhofs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ģirta Štekerhofa 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu Ģirtu Štekerhofu un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Valda Maslovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Kaspara Meļņa iesniegumu par deputāta pilnvaru nolikšanu uz laiku, kamēr viņš pilda ministra pienākumus.

Nākamais kandidāts no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ir Valdis Maslovskis, kurš ir piekritis uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājis to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Valda Maslovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinām Valdi Maslovski dot svinīgo solījumu.

V. Maslovskis.

Labdien, augsti godātais Saeimas Prezidij! Cienījamie deputāti!

Es, Valdis Maslovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Valdi Maslovski parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Valda Maslovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu Valdi Maslovski un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts “Par Mairitas Lūses 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Andra Sprūda iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamā kandidāte no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ir Mairita Lūse, kura ir piekritusi uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājusi to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Mairitas Lūses 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Mairitu Lūsi dot svinīgo solījumu.

M. Lūse.

Augsti godātais Prezidij! Cienījamie deputāti!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Mairitas Lūses 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu Mairitu Lūsi un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Ervina Labanovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Kaspara Briškena iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamais kandidāts no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir Ervins Labanovskis, kurš ir piekritis uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājis to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Ervina Labanovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ervinu Labanovski dot svinīgo solījumu.

E. Labanovskis.

Augsti godātais Prezidij! Cienījamie deputāti!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ervina Labanovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Apsveicu un lūdzu Ervinu Labanovski ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts “Par Alīnas Gendeles 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputāta Riharda Kozlovska iesniegumu par 14. Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamā kandidāte no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ir Alīna Gendele, kura ir piekritusi uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājusi to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Alīnas Gendeles 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Alīnu Gendeli dot svinīgo solījumu.

A. Gendele.

Augsti godātais Saeimas Prezidij! Cienījamie Saeimas deputāti!

Es, Alīna Gendele, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti. Savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Alīnas Gendeles 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. (Aplausi.)

Apsveicu Alīnu Gendeli un lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē.

___

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Ģirta Valda Kristovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Jānis Vucāns.

J. Vucāns (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 18. septembra sēdē izskatīja deputātes Ingas Bērziņas iesniegumu par 14. Saeimas deputātes mandāta nolikšanu uz ministres amata pienākumu pildīšanas laiku.

Nākamā kandidāte no partijas “Jaunā Vienotība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā Nellija Kleinberga nepiekrita uzņemties 14. Saeimas deputātes amata pienākumus uz laiku, taču nākamais kandidāts Ģirts Valdis Kristovskis ir piekritis uzņemties 14. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku, kā arī apliecinājis to, ka uz viņu neattiecas Saeimas vēlēšanu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktie deputāta amata ieņemšanas ierobežojumi.

Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu “Par Ģirta Valda Kristovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ģirtu Valdi Kristovski dot svinīgo solījumu.

Ģ. V. Kristovskis.

Labdien, ļoti cienījamās deputātes, augsti godātie deputāti!

Es, Ģirts Valdis Kristovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ģirta Valda Kristovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Ģirtu Valdi Kristovski ieņemt vietu Sēžu zālē. (Aplausi.)

___

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Igora Rajeva, Augusta Brigmaņa, Skaidrītes Ābramas, Aleksandra Kiršteina un Edgara Tavara iesniegto likumprojektu “Nekustamā īpašuma nodošanas biedrībai “Šamir” Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbībai likums” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Deputātiem iebildumu nav... Deputāts Dombrava lūdz vārdu.

“Par” pieteicies runāt deputāts Jānis Dombrava.

J. Dombrava (NA).

Godātā Saeima! Mēģinot saprast, cik efektīva ir sistēma ar nacionālo un starptautisko sankciju piemērošanu, mēs konstatējām būtiskas problēmas. Latvijā ir aptuveni 50 tūkstoši nekustamo īpašumu, kuri pieder aptuveni 40 tūkstošiem personu, par kurām valstij vienīgā informācija ir vārds, uzvārds un fakts, ka viņš ir ārvalstnieks. Skaidrs, ka šādā situācijā sankciju piemērošana var nebūt efektīva, tāpat arī gadījumos, kad runa ir par ārvalstu juridiskajām personām, kur šobrīd nav noskaidrojami patiesie labuma guvēji no šiem nekustamajiem īpašumiem, kas tām pieder.

Es vēlos izteikt pateicību Tieslietu ministrijai, kura ir palīdzējusi sagatavot grozījumus gan Fizisko personu reģistra likumā, gan nākamajā – Zemesgrāmatu likumā, kuri paredzēs pienākumu šīm personām veikt reģistrāciju, lai mēs valstī iegūtu informāciju, kam tad vispār pieder nekustamais īpašums, un lai būtu vairāk informācijas – ne tikai vārds un uzvārds, bet arī, piemēram, dzīvesvieta, valstiskā piederība, kontaktinformācija –, lai pēc tam mēs varētu efektīvi piemērot sankcijas, ja tādas ir piemērojamas.

Tas, kas otrajā lasījumā ir jāizdara Juridiskajai komisijai un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, – ir jāvienojas par termiņiem, līdz kuriem ir jāveic šī pārreģistrācija, ir jāvienojas par termiņiem, līdz kuriem valsts informē attiecīgās personas, uz kurām attiecas šis pienākums, un ir jāvienojas par sankcijām, kuras iestājas attiecībā uz tiem nekustamajiem īpašumiem, kuriem nebūs veikta šāda pārreģistrācija.

Es aicinu atbildīgās komisijas kopīgi virzīties pietiekami raiti uz priekšu ar šiem grozījumiem, lai mēs varētu iegūt pilnu informāciju, kura diemžēl šo visu gadu garumā nebija sakārtota.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai kādam ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”... es atvainojos... Saeimas Prezidijs ierosina Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Saeimas Prezidijs ierosina Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot to kā atbildīgo komisiju. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

___

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Aleksandram Kiršteinam 2023. gada 21. septembrī. Saeimas Prezidijs informē, ka ir saņemts deputāta Aleksandra Kiršteina iesniegums ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 21. septembrī. Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

___

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Deputāti Ainārs Šlesers, Kristaps Krištopans, Ramona Petraviča, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ričards Šlesers, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova, Dmitrijs Kovaļenko un Edmunds Zivtiņš iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi?

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ainārs Šlesers, Kristaps Krištopans, Ramona Petraviča, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ričards Šlesers, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova, Dmitrijs Kovaļenko un Edmunds Zivtiņš iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana atsaukšanu no Juridiskās komisijas”. Vai deputātiem...? Balsojam.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana atsaukšanu no Juridiskās komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ainārs Šlesers, Kristaps Krištopans, Ramona Petraviča, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ričards Šlesers, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova, Dmitrijs Kovaļenko un Edmunds Zivtiņš iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ainārs Šlesers, Kristaps Krištopans, Ramona Petraviča, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ričards Šlesers, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova, Dmitrijs Kovaļenko un Edmunds Zivtiņš iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ainārs Šlesers, Ramona Petraviča, Edmunds Zivtiņš, Ričards Šlesers, Kristaps Krištopans, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova un Dmitrijs Kovaļenko iesnieguši lēmuma projektu “Par Mārtiņa Kazāka atbrīvošanu no Latvijas Bankas prezidenta amata”.

Debatēs pieteicies Ainārs Šlesers.

A. Šlesers (LPV).

Godājamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Pirms nedēļas es jau debatēju par šo jautājumu, un es gribu arī šodien pateikt vēlreiz to, ko es teicu jau iepriekš.

Ja Latvijā viss būtu bijis labi, tad šāds jautājums šodien nebūtu dienaskārtībā. Tas, ko mēs zinām, – ka simtiem tūkstošu Latvijas pilsoņu ir atvēruši kontus Lietuvas vai Igaunijas bankās. Nevis Kiprā, nevis kaut kur citur, bet tepat – kaimiņvalstīs!

Kāpēc mūsu valstī situācija tik atšķirīga? Atbilde ir ārkārtīgi vienkārša – kaut kas nav kārtībā ar uzraudzību, kaut kas nav kārtībā ar šo politiku. Un tieši tāpēc es esmu pilnīgi pārliecināts, ka Latvijas Bankas vadība vistiešākajā veidā ir atbildīga par to, kas notiek mūsu ekonomikā.

Tad, kad Latvijas Bankas vadība bija ieradusies mūsu frakcijā un mēs ar viņiem runājām, man bija tāda sajūta, ka viņi visu laiku taisnojās. Viņi saka: mēs iesim, palūgsim uzņēmējiem, bankām, lai viņi dara tā vai šā, a varbūt jāpalielina konkurence Latvijas tirgū... Viņi tādā lūdzēju formā...

Tāda sajūta, ka Kazāks joprojām strādā “Swedbank”, kurā viņš ir strādājis 13 gadus. Ieklausieties – viņš tur ir strādājis 13 gadus! Un, darbodamies Latvijas Bankā, viņš nav darījis neko, kas parādītu, ka viņš aizstāv Latvijas iedzīvotāju intereses un Latvijas valsts intereses. Viņš joprojām ir skandināvu banku lobists, un viņš nevar atļauties saviem bijušajiem darba devējiem kaut ko pārmest. Tā ir realitāte, un mēs esam nostādīti fakta priekšā.

Un es jums paskaidrošu šo vienu konkrēto piemēru. Kāpēc daudzi cilvēki ver kontus kaimiņvalstīs, nevis Latvijā? Tāpēc, ka Latvijas likumā ir noteikta norma: katrai privātpersonai ir tiesības uz vienīgo bankas kontu Latvijas bankās. Tātad ir tiesības. Bankas smaidot saka: jā, jums ir tiesības, bet mums nav pienākums...

A kāpēc tad Latvijas Banka nevar nākt ar iniciatīvu pie likumdevēja, pie Saeimas, un pateikt, lai ierakstām likumā, ka bankai ir pienākums atvērt vienīgo kontu? Vai tā ir pensijas saņemšana, vai tā ir algas saņemšana, vai kā citādāk... Nu nevar būt tā, ka banka atsakās atvērt vienīgo kontu vai aizver vienīgo kontu.

Tālāk. Par reputāciju. Nu kas tas ir, ka reputācija tiek kaut kādā veidā kontrolēta caur soctīkliem?! Kāds par kādu uzraksta kaut kādu kompromātu, kaut kādu rupjību, kaut kādu nesmukumu – viss! Bankai tad ir pamats aizvērt cilvēkam kontu – vienīgo kontu. Viņi, banka, saka: jā, jā, jums ir tiesības uz vienīgo kontu, bet jūs ejiet, lūdzu, citās bankās atvērt! Un visas bankas sūta uz citām. Kāpēc Latvijas Banka nav iejaukusies šajā absurdā?

Tas pats par uzņēmumiem. Arī uzņēmumam būtu tiesības atvērt vienīgo kontu. Protams, ja ir acīmredzama informācija, ka tie ir noziedznieki, kas grib atvērt, naudas atmazgātāji, kontrabandisti un tas ir fiksēts...

Bet vārds “reputācija”... kopumā... Ja šodien, kad soctīkli ir pieejami visur un katrs cilvēks var otru... var viens otru ar dubļiem apliet, tad te kaut kas īsti nav kārtībā. Es domāju, ka, ja tāda situācija būtu bijusi Igaunijā vai Lietuvā, tad noteikti mēs teiktu: jā, tāda situācija ir visur. Bet šoreiz es uzskatu, ka tieši Latvijas Banka un personīgi Kazāks ir atbildīgs par šo jautājumu.

Es saprotu, ka valdošajai koalīcijai negribas kaut kādā veidā aiztikt Latvijas Banku. Tur jābūt noziegumam... Bet vai tas nav noziegums pret Latvijas tautu un ekonomiku, ka mūsu, Latvijas, bankas finansē uz pusi mazāk ekonomisko projektu nekā Igaunijā un Lietuvā? Uz pusi mazāk! Tātad kaut kas nav labi ar uzraudzību. Tie nav atsevišķi gadījumi ar vienu vai otru uzņēmumu, uzņēmēju vai privātpersonu; tā ir tendence.

Tā ka, godājamie kolēģi, es aicinu šodien tomēr atbalstīt šo priekšlikumu, jo Kazāka kungs tiešām ir kalpojis skandināvu banku interesēm, tās ir okupējušas mūsu valsti. “SEB bankai” un “Swedbank” pieder vairāk nekā 50 procentu no visa finanšu tirgus, un es nevarētu iedomāties, ka Kazāks, kurš strādātu, piemēram, Skandināvijā, varētu atļauties neko nedarīt, ja valsti kontrolētu reāli pāris banku – ārvalstu bankas.

Tā ka aicinu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kā nākamais debatēs pieteicies Gatis Liepiņš.

G. Liepiņš (JV).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja un kolēģi! Runājot par izskatāmo jautājumu – Latvijas Bankas prezidenta un... vai vadības atbrīvošanu no ieņemamā amata –, jāteic, ka arī mani neapmierina Latvijā darbojošos banku komercprakse, ko daudzi raksturo kā agresīvu. Šķiet, ka šobrīd to izjūt teju ikviens mājokļa kredīta maksātājs. Hipotekārā kredīta likmes Latvijā ir starp augstākajām Eiropas Savienībā, bet vienlaikus kreditēšanas līmenis ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Visos šajos nozīmīgajos rādītājos... mūsu komercbankas uzrāda sliktākos rādītājus.

Bankas šobrīd jūtas ļoti komfortabli – tās izsniedz zema riska hipotekāros kredītus, pievieno samērā augstas procentu likmes un vienlaikus arī pelna no kontu apkalpošanas un komisijas maksām.

Mēs redzam, ka risināmo jautājumu tiešām ir daudz un pie tiem ir jāstrādā nekavējoties. Arī Latvijas Bankai ir jāstrādā pie tiem. Un citur Eiropā jau ir rasti dažādi risinājumi. Kā piemēru var minēt Grieķiju – tur bankas vienojās samazināt pievienotos procentus. Igaunijā bankas divu gadu laikā valsts budžetā iemaksās 450 miljonus.

Latvijas Bankas prezidenta vai vadības atbrīvošana no ieņemamajiem amatiem pati par sevi nesamazinās šos banku procentus un nesamazinās iedzīvotājiem mājokļu kredītu maksājumus. Turklāt Latvijas Bankas prezidentu un padomes locekļus kā neatkarīgas institūcijas vadītājus mums nemaz neļauj atbrīvot no amata nedz likums, nedz arī starptautiskās saistības, kuras mūsu valsts ir uzņēmusies. Konkrēti – tas ir Latvijas Bankas likums, tie ir Eiropas Centrālās bankas un Eiropas Centrālās bankas sistēmas statūti un Eiropas Savienības Tiesas nolēmumi.

Kolēģi, es aicinu nekavēties pie lēmuma, kuru mēs nemaz likumīgi nevaram pieņemt, un kopīgi strādāt pie konkrētiem priekšlikumiem, kā veicināt banku konkurenci un kā samazināt procentu maksājumus mūsu iedzīvotājiem.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kā nākamais debatēs pieteicies Andris Kulbergs.

A. Kulbergs (AS).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi deputāti! Es gribu teikt, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijā, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un arī frakcijā uzklausījām Latvijas Banku. Un, novērojot to, kas ir noticis banku sektorā, mēs visi labi apzināmies – darbs nav izdarīts labi. Nav uzraudzīts labi, jo mums nav attīstījusies – mūsu darbības dēļ – fintech nozare. Mums ir privātpersonas, kas tik daudzus kontus atvērušas ārpus Latvijas – Lietuvā. 160 tūkstošiem uzņēmēju tiek teikts – dariet to ārpus Latvijas. Tātad pārregulācija – tas viss... ir tas, kas ir... Latvijas centrālā banka arī ir pieļāvusi šo situāciju – mēs esam šo “pendeli” aizvilkuši nepareizā grāvī, tāpēc es novērtēju Latvijas Bankas darbu negatīvi.

Bet šis priekšlikums ir diezgan destruktīvs, tas nav iespējams juridiski. Un tāpēc man nešķiet korekti šādu priekšlikumu likt priekšā, jo tas nav izpildāms. Tas ir pretējs tam, ko mums ļautu darīt un ko mēs drīkstētu darīt... tas ir, Eiropas Centrālā banka... Šādu jautājumu mēs šeit nevaram lemt.

Tāpēc es uzskatu, ka mums ir jādod signāli centrālajai bankai, jādara viss komisiju darbā, lai mēs uzlabotu... un ņemtu vērā to, ko mēs banku darbības parlamentārās izmeklēšanas komisijā secinājām, tos priekšlikumus un liktu tos lietā. Labot reāli kļūdas. Bet šāds te, man šķiet, nav atbalstāms, tas iet pret juridisko konstruktu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamais debatētājs – Aleksejs Rosļikovs.

A. Rosļikovs (ST!).

Mieriņas kundze! Kolēģi! Mēs neesam luksofori, lai kādam signalizētu.

Kad bija tikšanās ar Valsts prezidentu Rinkēviča kungu, Jaunā VIENOTĪBA, viņš... absolūti visiem frakciju vadītājiem ir teicis tādus diezgan foršus vārdus. Viņš teica: “Dažreiz – likums, dažreiz – noteikumi.” Viņš saka: “Dažreiz jāparāda spēks. Jāparāda, ka tu tiešām rūpējies par savu valsti.” Tie ir jūsu... prezidenta vārdi. Es tos iegaumēju, un es tos atcerēšos, jo šie vārdi ir ļoti spēcīgi un ļoti pareizi.

Mēs te kā luksofori... “Sadales tīkla” vadība: neko nevaram izdarīt. Latvijas Bankas valdība: neko nevaram izdarīt. Jautājums: a ko mēs tad varam izdarīt?

Viņi ar savu uzvedību... it īpaši Kazāka kungs, kas mani satricināja visvairāk... viņi savu aroganci parāda: “A ko jūs mums varat izdarīt? Neko. Tāpēc es te sēdēšu kāju pār kāju, klausīšos, ko jūs sakāt, tāpat neko nedarīšu.”

Nu, savādāk tāda dīvaina sajūta, ka mēs esam bezspēcīgi. Mūsu banka, kas pieder visai Latvijai, kurai pienākums... Kazāka kungam te ir vienkārši jāskraida pa visām malām un jādara viss iespējamais. Viņš atnāk ar savu portfeliņu – nu, nekas, nu, nesanāk man, nu gan jau savādāk kaut kā tas viss atrisināsies. Tas nav pareizi, kolēģi!

Ja jūs esat virzījuši Rinkēviča kungu un viņš daudz pareizus vārdus ir teicis, tad man ir pienākums jūs aicināt: sekojiet līdzi savam prezidentam! Ja viņš ir drosmīgs, tad JAUNĀ VIENOTĪBA, esiet arī drosmīgi! Tas ir ārkārtīgi svarīgi.

APVIENOTAIS SARAKST, svarīgi saprast, ka mums ir jāparāda spēks, spēks jāparāda. Latvijas Banka, Latvijas Banka! Nevis zviedru centrālās bankas Latvijas filiāle šeit ar Kazāka kungu priekšgalā. Tā ir Latvijas Banka, tā ir pakļauta Latvijai, un dažreiz jāaizsargā Latvijas neatkarība un Latvijas iedzīvotāji ar dažādiem lēmumiem.

Kolēģi, lūdzu atbalstīt.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamais debatēs pieteicies Ainārs Šlesers otro reizi.

A. Šlesers (LPV).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Man jācitē šodien Valsts prezidents Rinkēvičs, kurš, tiekoties ar visu frakciju vadītājiem – un to var apliecināt visi frakciju vadītāji –, teica: “Ar bankām Latvijā ir lielas problēmas, kaut kas ir jādara, nav normāli, ka zviedri izsauc mūsu vēstnieku un sabar par to, ka mēs, redziet, gribam kaut kādā veidā pasliktināt zviedru banku situāciju Latvijā.” To mums teica prezidents. Tie nav mani vārdi. Tikko kolēģis Aleksejs Rosļikovs arī teica, ka ar prezidentu bija tāda saruna. To dzirdēja visi frakciju vadītāji. Un kāds tad bija prezidenta viedoklis? Šad tad ir jāparāda stingra stāja. Par ko ir stāsts? Lūgties zviedru bankām, vai mēs drīkstam kaut kādā veidā jūsu stāvokli pasliktināt?

Jūs paklausieties: uz pusi mazāka kreditēšana Latvijā nekā Igaunijā, Lietuvā. Šogad peļņa sasniegs vienu miljardu – vienu miljardu! No visu mūsu iedzīvotāju kabatām tiks izņemta nauda nevis par labu darbu, nevis par to, ka ekonomika labi attīstās, bet tāpēc, ka viņi nekreditē un uzliek milzīgus maksājumus mūsu aborigēnu tautai, kas neko nevar izdarīt, jo, redziet, mēs tur kaut ko nedrīkstam.

Pieņemsim, ka šis risinājums – atstādināt Kazāku – nav apmierinošs. Bet tad, lūdzu, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, Nacionālās drošības komisija, pieņemiet lēmumu, ka mēs dzīvojam skandināvu banku okupācijas režīmā, un kaut kas ir jāizmaina. Pieņemam likumu, ka neviena ārvalsts nevar kontrolēt vairāk par 20 procentiem no mūsu tirgus, finanšu tirgus, pieņemam likumu, un nāksies vienai no šīm bankām aiziet no Latvijas tirgus. Darām kaut ko! (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Mārtiņa Kazāka atbrīvošanu no Latvijas Bankas prezidenta amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 20, pret – 55, atturas – 14. Lēmums nav pieņemts.

___

Deputāti Ainārs Šlesers, Ramona Petraviča, Edmunds Zivtiņš, Ričards Šlesers, Kristaps Krištopans, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Mārcis Jencītis, Svetlana Čulkova un Dmitrijs Kovaļenko ir iesnieguši lēmuma projektu “Par Latvijas Bankas padomes locekļu atbrīvošanu no amata”.

Uzsākam debates.

Debatēs pieteicies Ainārs Šlesers.

A. Šlesers (LPV).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Es neatkārtošos vēlreiz. Tas pats, ko es teicu par Kazāku, attiecas uz visu bankas vadību – uz visu bankas vadību. Es negribētu, ka opozīcijas pārstāvis katru nedēļu jums atgādinātu, ka mums ir problēmas, jo to jūs jau tāpat dzirdat no saviem vēlētājiem, no Latvijas iedzīvotājiem, ka ir šīs problēmas. Augstākie procentu maksājumi visā Eiropā un tā tālāk, un tā tālāk. Es neiešu vēlreiz stāstīt visu to pašu, bet man šajās dažās minūtēs būtu priekšlikums. Pat ja jūs tagad balsosiet pret šo konkrēto priekšlikumu, tad, lūdzu, burtiski līdz budžeta apstiprināšanai, tuvāko mēnešu laikā... Es saprotu, pāris dienu laikā to izdarīt nevar. Nu caur Saeimas komisijām izejam cauri, apskatāmies visus priekšlikumus, ko mēs varam pamainīt. Ir bijusi izmeklēšanas komisija saistībā ar šīm visām finanšu lietām, apskatāmies, paņemam kaut vai daļu no priekšlikumiem, kas tur ir uzrakstīti, kas ir jādara, saucam jebkādus ekspertus, meklējam risinājumu.

Bet tas, ko es arī iepriekšējā reizē teicu... jūs saprotiet, ja divas ārvalstu bankas kontrolē vairāk nekā 50 procentus Latvijas tirgus – tas ir monopols, tas nav kartelis, tas ir monopols, kurā principā viņi, vienkārši piemiedzot viens otram ar aci vai vienkārši paēdot kādas pusdienas Zviedrijā, nevis Latvijā, visu nosaka, tāpēc ka viņiem pieder lielākā daļa no šī tirgus. Bet mēs atkal mūsu uzņēmējiem meklējam risinājumus.

Un ko teica Kazāka kungs ar pārējiem saviem kolēģiem? Altum, Altum, Altum. Nu, pagaidiet! Bet varbūt tad tiešām izveidojam uz Altum bāzes šo nacionālo attīstības banku. Pārņemam virkni finanšu zem nacionālās attīstības bankas. Gribat kotēt kaut ko biržā? Nu, tad šī varētu būt tā banka, kurā kontrole pieder valstij, un nacionālais bizness un iedzīvotāji varētu papildus ieguldīt naudu, jo daudzi jau ir noguruši no skandināvu banku visatļautības Latvijā.

Godājamie kolēģi, tie ir tikai daži priekšlikumi. Un es teikšu tā – ja tas būtu saistīts ar to, ko domā mūsu partija... bet šodien šīs problēmas ir visai Latvijai. Ja vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku vai pat 200 tūkstoši cilvēku jau ir atvēruši Lietuvā un Igaunijā kontus, un mēs neko nedarām, jūs saprotiet, tas ir ļoti slikts signāls mūsu uzņēmējiem un mūsu iedzīvotājiem.

Tā ka es aicinu – tiešām nākamo nedēļu un mēnešu laikā līdz budžeta apstiprināšanai pieņemam lēmumu par nacionālās bankas izveidi, par to, kādā veidā mēs šo monopolu varam sagraut, mazināt, lai tomēr mūsu valsts var attīstīties. Savādāk sanāk tā, ka visiem deputātiem ir konti skandināvu bankās, visiem deputātiem ir kaut kādi kredīti skandināvu bankās, vai tie ir hipotekārie... Un es esmu runājis ar dažiem deputātiem, es nesaukšu šodien vārdus, tā ir tomēr konfidenciāla informācija, bet cilvēki ir teikuši – man ir hipotekārais kredīts “Swedbank” vai “SEB bank”, man ir bažas, ja es vērsīšos pret viņu... Tur ļoti viegli to kredītu var pavērst nelabvēlīgā virzienā, jo, skaidrs, katrs iedzīvotājs šodien iet pie bankas un mēģina runāt, kā varbūt samazināt šos kredītprocentus saistībā ar Euribor. Mēs jau esam lūdzēji.

Ja deputāti... ja šodien Nacionālās drošības komisija pārbaudītu visu deputātu deklarācijas un apskatītos, cik cilvēkiem ir konti šajās bankās un kredīti, mēs konstatētu, ka, izrādās, liela daļa deputātu diemžēl ir interešu konfliktā, jo viņiem būtu jābalso pret kredīta devējiem.

Tā ka, godājamie kolēģi, rīkojamies, kā teica prezidents. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Kolēģi, pirms balsošanas... Vai jūs neiebilstat... Vai deputāti neiebilst, ka mēs balsojam par visiem padomes locekļiem vienkopus? Neiebilst.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Latvijas Bankas padomes locekļu atbrīvošanu no amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 54, atturas – 19. Lēmums nav pieņemts.

___

Nākamais lēmuma projekts – “Par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Aiva Vīksna.

A. Vīksna (AS).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, godājamie deputāti! Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 19. septembra sēdē tika skatīts jautājums par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas, un komisija nolēma atcelt Saeimas pārstāvi Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā Ilzi Indriksoni.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret – 9, atturas – 11. Lēmums pieņemts.

___

Nākamais lēmuma projekts – “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Aiva Vīksna.

A. Vīksna (AS).

Godājamie deputāti! Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 19. septembra sēdē tika skatīts jautājums par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā, un komisija nolēma atbalstīt deputāta Jāņa Reira apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret – 9, atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Edmunds Jurēvics, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Irma Kalniņa, Ingrīda Circene, Zanda SkujiņaRubene, Mārtiņš Felss un Uģis Rotbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Irma Kalniņa, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Felss, Atis Labucis, Jānis Skrastiņš un Edmunds Jurēvics iesnieguši lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Irma Kalniņa, Edmunds Jurēvics, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Anna Rancāne, Zane SkujiņaRubene, Uģis Rotbergs un Mārtiņš Felss iesnieguši lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Irmas Kalniņas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Grasbergs, es atvainojos... deputāti Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Irma Kalniņa, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Daģis, Andrejs Ceļapīters, Mārtiņš Felss un Edmunds Jurēvics iesnieguši lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 94, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 93, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Kolēģi, ir pienācis laiks pārtraukumam.

Lūdzu zvanu! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātus!

Vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Grasbergam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J. Grasbergs (Saeimas sekretāra biedrs).

Kolēģi, reģistrējušies 95 deputāti, nav reģistrējušies 5: Raimonds Bergmanis, Aleksandrs Kiršteins, Dmitrijs Kovaļenko, Edgars Zelderis un Edmunds Zivtiņš.

Paldies.

___

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kolēģi! Pulksten 11.00 atsākam darbu.

Paldies.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 14. Saeimas priekšsēdētāja
Daiga Mieriņa.

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Lūdzu, ieņemiet savas vietas. Turpinām sēdi.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts darba kārtībā iekļauts.

___

Turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtības jautājumus.

Deputāti Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsojam par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ilze Indriksone, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsojam par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ilze Indriksone, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Jānis Vitenbergs, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore un Edmunds Teirumnieks iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone... es atvainojos, deputāti Jānis Vitenbergs, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore un Edmunds Teirumnieks iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Deputāti Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Ilze Indriksone, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Nauris Puntulis, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs iesnieguši lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Deputātu pieprasījumu izskatīšana”.

Godātie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Aināra Šlesera, Lindas Liepiņas, Ramonas Petravičas, Mārča Jencīša, Ričarda Šlesera, Viļa Krištopana, Kristapa Krištopana, Viktorijas Pleškānes, Iļjas Ivanova un Jekaterinas Dorošķevičas pieprasījumu veselības ministram Hosamam Abu Meri “Par BKUS piedāvāto terapiju pusaudžu dzimumidentitātes traucējumu ārstēšanai”. Atbilstoši Saeimas kārtības rullī noteiktajam šis pieprasījums nododams Pieprasījumu komisijai.

___

Nākamā sadaļa – “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.

J. Reirs (JV).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatām otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”.

Komisija ir saņēmusi vienu – finanšu ministra Ašeradena – priekšlikumu un to ir atbalstījusi.

Lūdzu arī Saeimu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Reirs. Lūgums likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

___

Nākamais likumprojekts – “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Vilis Krištopans.

V. Krištopans (LPV).

Godājamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Tas ir dziļi simbolisks likums. No vienas puses, tas mums palīdz implementēt kārtējo Eiropas Savienības direktīvu, no otras puses, mēs ņemam ārā no likuma to, par ko šodien runāja Šlesera kungs, tas ir, reputācijas riskus pamatkontam. Tā ir tā pirmā mazā bezdelīga, kas ir atlidojusi, pateicoties mūsu izmeklēšanas komisijas darbam.

Diemžēl šis priekšlikums nāk nevis no Latvijas Bankas, bet no Finanšu ministrijas (par ko mēs tai esam pateicīgi) – lai atvieglotu dzīvi klientiem un izņemtu ārā no likuma reputāciju risku izvērtējumu.

Vienīgais jautājums man Reira kungam – jūs teicāt, ka mums to tā kā nevajag steidzami, bet šeit ir rakstīts “atzīt par steidzamu”. Ko mēs darām? (Dep. J. Reirs: “Atzīstam par steidzamu!”) Tad lūgums atzīt likumprojektu par steidzamu.

Nu kā tad! Rekur, ir rakstīts: “Lūdzam likumprojektu atzīt par steidzamu.” (Starpsauciens: “Balsojam!”) Nu tad parastā kārtībā, lūdzu, izlemiet.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, pavadvēstulē Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz iekļaut Saeimas sēdes darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Komisija minēto likumprojektu izskatīja 12. septembrī un steidzamību nav noteikusi.

V. Krištopans. Tad parastajā kārtībā.

Sēdes vadītāja. Labi, kolēģi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Likumprojekts atbalstīts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam...

V. Krištopans. 28. septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav? Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 28. septembris. Paldies.

___

Nākamais likumprojekts – “Grozījumi Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta projektu uzraudzības likumā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā referēs deputāts Andris Šuvajevs.

A. Šuvajevs (PRO).

Priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Šajā pašā 12. septembrī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmajā lasījumā skatīja likumprojektu “Grozījumi Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta projektu uzraudzības likumā”.

Likumprojekts izstrādāts ar mērķi nodrošināt noteiktas direktīvas prasību pārņemšanu, kā arī nodrošināt Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta finansiālā atbalsta nosacījumus.

Komisija atbalstīja likumprojektu.

Aicinu arī Saeimas deputātus to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta projektu uzraudzības likumā” pirmajā

lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Likumprojekts atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A. Šuvajevs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 28. septembris.

Sēdes vadītāja. 28. septembris. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Priekšlikumu nav. Tātad atbalstām 28. septembri. Paldies.

A. Šuvajevs. Paldies.

___

Sēdes vadītāja. Nākamais – likumprojekts “Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā”.

Juridiskās komisijas vārdā referēs deputāte Inese Kalniņa.

Inese Kalniņa (JV).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Juridiskā komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā”, nolēma to atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā.

Šie grozījumi ir nepieciešami, jo ir paredzēts likvidēt Juridiskās palīdzības administrāciju kā atsevišķu institūciju, sākot ar 2024. gada 1. janvāri, tādēļ tās īstenotās funkcijas un uzdevumus ir nepieciešams nodot Tiesu administrācijai, lai sekmētu kompaktu valsts pārvaldes institucionālo sistēmu un līdzīgo kompetenču centralizāciju, kā arī pieejamo resursu racionālu izmantošanu.

Likumprojekts aizstāj Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā atsauces uz Juridiskās palīdzības administrāciju ar atsaucēm uz Tiesu administrāciju, nemainot regulējumu pēc būtības.

Bez tam likumprojekta pārejas noteikumos ietverti nosacījumi par to, ka Tiesu administrācija ir Juridiskās palīdzības administrācijas līdzšinējo saistību pārņēmēja.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Likumprojekts atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Inese Kalniņa. 26. septembris.

Sēdes vadītāja. 26. septembris. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Nav. Paliek 26. septembris. Paldies.

___

Inese Kalniņa. Es ziņošu arī par nākamo, jo Zeldera kungs...

Sēdes vadītāja. Nākamais likumprojekts – “Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem””.

Juridiskās komisijas vārdā referēs deputāts Edgars Zelderis... Tātad jūs, ja? (Dep. Inese Kalniņa: “Es, jā.”)

Inese Kalniņa (JV).

Šis likumprojekts ir saistīts ar iepriekšējo. Nepieciešami grozījumi tieši tāpat – tādēļ ka Juridiskās palīdzības administrācija tiek likvidēta un šajā likumā noteiktās funkcijas ir jānodod Tiesu administrācijai.

Līdz ar to aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Likumprojekts atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet termiņu otrajam lasījumam.

Inese Kalniņa. Priekšlikumu iesniegšanai.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Inese Kalniņa. 26. septembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 26. septembris. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Nav. Atbalstīts 26. septembris. Paldies.

___

Likumprojekts “Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā referēs deputāte Aiva Vīksna.

A. Vīksna (AS).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 12. septembra sēdē tika skatīts un otrajam lasījumam atbalstīts Ministru kabineta iesniegtais likumprojekts “Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”.

Atgādinu, ka likumprojektā tiek salāgots regulējums ar Aizsargjoslu likumu, paredzot gadījumus, kad veicams ietekmes uz vidi sākotnējais izvērtējums.

Komisijā tika saņemti trīs priekšlikumi.

1. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Tas tika daļēji atbalstīts un iekļauts 2. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Vīksna. 2. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Papildina 24.2 pantu ar teikumu šādā redakcijā: “Piešķirto valsts līdzfinansējumu pašvaldības izlieto līdz 2023. gada 31. decembrim.”

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Vīksna. Un 3. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārās sekretāres Agneses Geduševas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Vīksna. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Likumprojekts pieņemts.

Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumu iesniegšanai trešajam lasījumam.

A. Vīksna. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šī gada 26. septembris.

Sēdes vadītāja. Vai kolēģiem ir citi priekšlikumi? Nav. Tātad atbalstīts. Paldies.

___

Nākamais likumprojekts – “Par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās denonsēšanu”.

Ārlietu komisijas vārdā referēs deputāts Juris Viļums.

J. Viļums (AS).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Dāmas un kungi! Skatām likumprojektu, ko iesniedza Nacionālās apvienības deputāti, – “Par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās denonsēšanu”. Deputāti piedāvā denonsēt šo 1993. gada 3. februārī parakstīto līgumu, kā arī atzīt par spēku zaudējušu Latvijas Republikas Augstākās padomes tajā pašā – 1993. – gadā 1. jūnijā pieņemto lēmumu par šī līguma ratificēšanu.

Komisijā par šo jautājumu gari diskutējām, faktiski tā jau bija otrā sēde saistībā ar šo priekšlikumu. Ārlietu komisijas sēdē bija pārstāvji no Ārlietu komisijas, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, kā arī advokātu, notāru un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Nospiedošā vairākumā visi atzina, ka šobrīd situācija sadarbībā ar Krievijas Federāciju ir apgrūtināta, bet neatkarīgi no tā, ir šis līgums vai nav, visām atbildīgajām institūcijām, protams, būs jāmēģina (lai gan minimizējot pašreizējo sadarbību ar Krievijas Federāciju) tomēr attiecīgās lietās – gan civillietās, gan ģimenes lietās, gan krimināllietās – sadarboties, un atzina, ka lēmums par šī likumprojekta atbalstīšanu pēc būtības ir politisks... izņemot mūsu pēdējā Ārlietu komisijas sēdē 13. septembrī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde norādīja uz riskiem, jo iepriekšējā gadā šajā pārvaldē saņemti 564 iesniegumi, šogad – 264 iesniegumi par dažādām lietām, kas saistās ar repatriantiem. Kad repatrianti iesniedz dokumentus, komisijai ne vienmēr ir pārliecība, vai šie dokumenti (it sevišķi, ja tie ir izdoti Krievijas Federācijā vai Baltkrievijā,) patiešām ir autentiski un vai tie, teiksim tā, nav “uzzīmēti”, un tad šī līguma ietvaros PMLP noskaidro Krievijas Federācijā attiecīgā dokumenta autentiskumu. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde norādīja – ja šāda līguma nebūs, tad viņu darbība varētu būt ļoti nopietni apgrūtināta.

Līdz ar to komisija, lai gan ar balsu vairākumu konceptuāli atbalstīja šī likumprojekta virzību un atbalstīšanu pirmajā lasījumā, tomēr uzreiz arī vienojās, ka ir nosakāms ļoti garš priekšlikumu iesniegšanas termiņš – lai manis minēto problēmu varētu atrisināt droši vien sadarbībā arī ar Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju, jo acīmredzot arī šajā komisijā migrācijas un pilsonības jautājumi ir aktuāli.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Uzsākam debates.

Pirmais pieteicies deputāts Rihards Kols.

R. Kols (NA).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamie un augsti godātie deputāti! Vakar vakarā es uz jūsu Saeimas e-pastiem nosūtīju svaigāko izdevumu “Jurista Vārds”, kur praktiski lielākā daļa publikāciju ir veltītas tieši šim jautājumam – par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumu par tiesisko palīdzību –, kurā gan tiesību praktiķi, gan amatpersonas ir paudušas nostāju. Protams, varbūt tas ir tāds īss laiks izlasīt un iepazīties, bet vērsīšu uzmanību uz tādiem juridiski tiesiskiem aspektiem, morāliem aspektiem un vērtību orientāciju, kas ir absolūti būtiski pašreizējos apstākļos.

Tātad likumprojekts, kas aicina līgumu denonsēt, jāskata visupirms Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā kontekstā. Šis karš ir izgaismojis Krievijas politiskā režīma brutalitāti un cilvēktiesību pārkāpumus gan pašā Krievijā, gan ārpus tās robežām. Tā rezultātā nosacījumu pārskatīšana sadarbībai ar Krieviju ir kļuvusi par politiski un morāli aktuālu jautājumu ne vien Latvijā, bet arī citās valstīs un starptautiski.

2022. gada pavasarī Saeimā aizsākām svarīgu diskusiju un sekojošu procesu ar mērķi samazināt līgumtiesisko sadarbību ar Krieviju – ar valsti, kura zaudējusi jebkādu uzticību un kuru par uzticamu partneri var uzskatīt tikai visnaivākie.

Tika caurskatīta virkne Latvijas–Krievijas savstarpējo līgumu, un par vairākiem tika pieņemts lēmums tos apturēt vai izbeigt. Pagājušā gada pavasarī pirmo reizi arī diskutējām par Latvijas–Krievijas tiesiskās palīdzības līgumu. Kā zināms, līgums parakstīts 1993. gada 3. februārī un stājies spēkā 1995. gada 28. martā. Tas regulē ļoti plašu jautājumu loku Latvijas tiesiskajā sadarbībā ar Krieviju: procesuālo darbību izpildi, personu nopratināšanu un izdošanu, pierādījumu nodošanu, piemērojamā likuma un jurisdikcijas noteikšanu, sprieduma atzīšanu un izpildi un citus sadarbības aspektus civiltiesību, ģimenes tiesību un krimināltiesību jomās.

Tā kā jautājums tiek cilāts ne pirmo reizi, pieejamo vērtējumu no dažādiem aspektiem gan par pašu līgumu, gan tā iespējamo denonsēšanu ir patiešām daudz, tie ir kompetenti un argumentēti. Piemēram, nesen “Jurista Vārda” organizētajā diskusijā par šo jautājumu izskanēja argumenti, kas iepriekš līguma denonsēšanas kontekstā nebija skatīti. Viens no tiem: līgums par tiesisko palīdzību ar Krieviju, kas veidots uz savulaik PSRS slēgto līgumu ar sociālistiski noskaņotajām satelītu valstīm parauga, – tas šodien ir morāli un juridiski novecojis un ir pat pretrunā ar Eiropas Savienības tiesībām, piemēram, līgumā nav paredzēta Eiropas Savienības tiesībās būtiskā vājāko pušu procesuālā aizsardzība.

Jau 2009. gadā Eiropas Komisijas deklarācijā tika pausts, ka dalībvalstīm būtu no jauna jārisina sarunas par šādiem nolīgumiem, lai novērstu neatbilstības ar Eiropas Savienības tiesībām. Cik zināms, Latvija šādas sarunas ar Krieviju netika uzsākusi un tādas noteikti neveiks arī tagad.

Jāsaka, praksē šobrīd mūsu tiesiskās palīdzības lūgumus Krievija izpilda pēc saviem ieskatiem, piemēram, kā jau minēju, “Jurista Vārda” diskusiju ietvarā tiesību praktiķi stāsta: kādā lietā Krievijas tiesa nolēma aizliegt Latvijas juridiskajai personai turpināt tiesvedību Latvijas tiesā par naudas līdzekļu piedziņu no Krievijas pilsoņa, atsaucoties uz Latvijas aizliegumu izsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem, kas tādējādi aizskarot Krievijas pilsoņu reputāciju un neļaujot nodrošināt viņiem taisnīgu tiesu Latvijā.

Vispārzināms ir fakts, ka Krievijas valsts vara, tai skaitā izmeklēšanas iestādes un tiesu vara, ir ārkārtīgi korumpēta. Ir ticis pausts, ka tieši pēc 2022. gada 24. februāra Latvijas iestāžu pusē darbojas ļoti uzmanīgs filtrs, pārbaudot Krievijas puses izsniegtos tiesiskās palīdzības lūgumus, pirms lemj par to izpildi. Arī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras ziņojumā par 2022. gadā paveikto teikts, ka, izvērtējot no ārvalstīm saņemtos personu izdošanas lūgumus, ir bijuši gadījumi, kad personu izdošana tikusi atteikta... Krievijai vairāku personu izdošana atteikta, jo lūgumos saskatīta politiska motivācija. Un kā nu ne, ja jau Latvija tiesu varas neatkarības indeksā ir 24. vietā pasaulē, bet Krievija – 107. vietā.

Paļauties uz šīs valsts tiesu varas instanču godaprātu un būt pārliecinātiem par to, ka Krievijas tiesas procesā ir tikušas nodrošinātas tiesības uz taisnīgu tiesu, lai varētu šo spriedumu atzīt un izpildīt Latvijā, ir neiespējami. Vienlaikus juridisko praktiķu paustais par šī sieta darbību praksē parāda, ka pat ar šo filtru mūsu sietam iziet cauri tiesiskās palīdzības pieprasījumi, kuros nav savlaicīgi identificēti Krievijas sprieduma būtiski trūkumi, tie tikuši atzīti un izpildīti Latvijā.

Atkal atsaukšos uz praktiķu pieredzes stāstiem par šī līguma iedzīvināšanu Latvijā. Ir bijušas situācijas, kad Latvijas tiesas ir saņēmušas Krievijas tiesu nolēmumus, kuru izpilde būtu ne vien prettiesiska, bet arī apdraudētu Latvijas finanšu drošību, saņemtas nepamatotas finanšu prasības pret Latvijas uzņēmumiem vai finanšu institūcijām.

Ja šāda veida Krievijas tiesu prettiesiski nolēmumi līguma ietvaros tiktu izsniegti mērķtiecīgi un vairumā – tūkstošos –, bet Latvijas atbildīgās iestādes un tiesas nespētu identificēt problēmas un atļautu šāda sprieduma izpildi, būtu apdraudēta valsts finanšu sistēma un līdz ar to arī nacionālā drošība.

Protams, līguma denonsēšanai ir arī oponenti, kas uzskata, ka šāda rīcība apgrūtinās izmeklēšanas, tiesu, dzimtsarakstu un citu iestāžu darbu. Bet, līgumam zaudējot spēku, tiesiskā sadarbība ar Krieviju krimināllietās un civillietās turpināsies atbilstoši to starptautisko konvenciju noteikumiem, kuru dalībvalstis ir gan Latvija, gan Krievija.

Sadarbība krimināllietās būs īstenojama Eiropas Padomes 1959. gada konvencijas par savstarpējo palīdzību krimināllietās un 1957. gada konvencijas par izdošanu ietvaros, savukārt sadarbība civillietās notiks saskaņā ar Hāgas konvencijām, kas regulē tiesisko sadarbību civillietās, jautājumos par dokumentu izsniegšanu, pierādījumu iegūšanā, bērnu aizsardzības jautājumos un citās jomās.

Pārejot uz citu sadarbības formātu, Latvijas iestādēm saņemtie tiesiskās palīdzības lūgumi būs jāvērtē kā līdz šim, šajā gadījumā pamatojoties uz daudzpusējo līgumu, tas ir, konvenciju noteikumiem. Jā, šis process, visticamāk, būs ilgstošāks un reizēm arī apgrūtinošs, bet jau šobrīd ne viena, ne otra puse pilnībā nepilda līguma nosacījumus. Esam absurdā situācijā, kad spēkā ir starptautisks līgums, kas paģēr tieši līguma preambulā, ka līguma mērķis ir veicināt tiesisko sadarbību, tātad sadarbības attīstību, un kas prevalē pāri nacionālajām normām. Starptautiskie līgumi hierarhijā ir augstāk par nacionālajām normām.

Valstij ir pienākums – un Latvija kā tiesiska valsts tomēr tiecas – savas līgumsaistības pildīt, un šādu pienākumu nevar atcelt ar valsts pārvaldes iestādes vēstuli vai atstāt, tā teikt, uz katra indivīda sirdsapziņas un spriestspējas... pleciem. Līgums ir spēkā, un katra puse to it kā ievēro, tomēr ne pilnībā.

Kolēģi, īsti normāli jau tas nav. Šobrīd atbildība par saprātīgu, Latvijas interesēm un tiesiskas valsts standartiem atbilstošu līguma īstenošanu ir atstāta indivīdu – prokuroru, Tieslietu ministrijas darbinieku, policistu, tiesnešu – ziņā. Prakse ir pierādījusi, ka šai ziņā ir problēmas vai nu tiesību piemērotāju nezināšanas, vai neuzmanības, bet varbūt arī iekšējas pārliecības dēļ.

Noslēgumā. Kolēģi, pār visu šo, ko es izklāstīju, prevalē vēl viens – morāles – aspekts. Krievija ir agresorvalsts. Sadarboties ar agresorvalsti ir amorāli. Principialitātei ir jāprevalē pār ērtībām. Ja tā nav, mēs nevaram vispār runāt par to, ka mums ir jelkādi principi vai vērtības. Ērtības vai vērtības – tā ir tā izvēle šajā gadījumā.

Cienījamie, godātie kolēģi, es aicinu atbalstīt Ārlietu komisijas virzīto likumprojektu par tiesiskās palīdzības līguma starp Latviju un Krievijas Federāciju denonsēšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies Kola kungam par izsmeļošo skaidrojumu, gluži kā ziņotājam.

Bet nākamajam debatēs vārds deputātam Gunāram Kūtrim.

Kūtra kungs, lūdzu!

G. Kūtris (ZZS).

Paldies. Sēdes vadītāja! Cienījamie deputāti! Jautājums, protams, ir diezgan interesants, un, jā, es piekrītu Kola kunga teiktajam. Es arī biju tajā pašā diskusijā, ko organizēja “Jurista Vārds”, esmu arī lasījis publikācijas par šo tēmu un arī studentiem mācu tieši starptautisko tiesisko sadarbību – pārrobežu... krimināllietās gan. Un jāsaka, attiecībā uz sadarbību ar Krieviju krimināltiesiskajā jomā problēmu nebūs – tiktāl, ciktāl katrā pusē var būt cilvēki, kas savādāk attieksies pret otru valsti vai apzināti vai neapzināti bremzēs... Mums ir Eiropas Padomes 1957. gada, 1959. gada konvencijas, kuras ļaus to izdarīt.

Vienīgi, te nu gan jāsaka, no ētiskā viedokļa vai morāles viedokļa, ko tad mēs teiksim: ar divpusējo līgumu nesadarbosimies, bet uz konvencijas pamata sadarbosimies? Nu tad pasakām, ka nesadarbosimies. Tad to vajag... Sadarbība tātad notiks, tikai mazlietiņ sarežģītākā procesā. Bet politiski, es saprotu, žests Krievijai ir jāparāda.

Mani vairāk uztrauc – es arī diskusijā minēju – tas, ko Tieslietu ministrijas pārstāvis teica, un es ļoti lūgtu komisiju, skatot šo projektu uz otro lasījumu, vēlreiz uzklausīt Tieslietu ministriju un sniegt Latvijas iedzīvotājiem atbildi, kā Latvijas valsts palīdzēs jeb aizsargās tos Latvijas pilsoņus, kuriem vajadzēs panākt kaitējuma atlīdzināšanu vai alimentu piedziņu no Krievijas. Šobrīd tas var notikt uz šī līguma pamata. Starptautiskā konvencija, kas attiecas uz civillietām, šos jautājumus neregulē. Tā ka varbūt vajag noskaidrot, kā tas notiks.

Mēs varam pieņemt... es arī aicinu politiski atbalstīt šo likumprojektu par līguma denonsēšanu, bet es lūdzu noskaidrot, kā mēs varam palīdzēt Latvijas pilsoņiem tajos jautājumos, ko nerisina starptautiskās konvencijas, bet šis līgums atļāva atrisināt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Aināram Šleseram.

A. Šlesers (LPV).

Godājamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Latvijai nav politiskas sadarbības ar Krieviju kopš pagājušā gada 24. februāra, kad Krievija uzsāka karadarbību Ukrainā, praktiski politiskā līmenī šī sadarbība ir beigusies, bet realitāte ir tāda, ka Krievija ir... paliek un vienmēr paliks Latvijas kaimiņvalsts. Mēs nevaram ar politisku lēmumu, vienalga, kura partija to virza, pārcelt Latviju uz, piemēram, Ziemeļameriku un kļūt par daļu no Ziemeļamerikas teritorijas, un teikt, ka tagad mums ir forši kaimiņi un viņi paliks vienmēr.

Kā es saprotu, tad šis jautājums tā kā politiski tiek pacelts no Latvijas puses, bet es īsti nesaprotu, vai šāds lēmums tiek pieņemts arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā – citās kaimiņvalstīs –, jo te runa nav par kaut kādu ekonomisko sadarbību, politisko sadarbību, runa ir par tiesisko palīdzību, tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās. Nu, krimināltiesiskajās, es domāju, būtu sarežģīti, jo, protams, nekāda īpašā sadarbība un dialogs ar Krieviju nenotiks.

Tas, ko es vēlos pateikt, un tas, ko es labprāt gribētu, – lai tie juristi, kas ir šeit, zālē, varbūt paskaidro. Mēs zinām, ka Krievijā joprojām uzturas daudzi Latvijas pilsoņi, lielākoties tas ir saistīts ar ģimenes apstākļiem. Nu tā ir – ir bijušas ģimenes, ir precējušies, es pat nerunāju par tiem, kas ir izsūtīti, tā ir sena pagātne, bet tur uzturas, un tie nav desmiti, simti, tie ir tūkstoši cilvēku.

Dzīve ir tāda, ka uz šīs zemes mēs esam zināmu laiku, mēs neesam šeit mūžīgi, pieņemsim, kāds nomirst, un tad šis mirušais cilvēks ir jātransportē uz Krieviju vai no Krievijas uz Latviju. Kā tas viss notiks? Kurš īsti var palīdzēt, ja gadījumā kāds saslimst vai vēl kaut kas notiek? Jā, nu viņi atrodas... es labi saprotu, bet ģimene – tie ir kopīgi bērni. Nu viņiem ir... Piemēram, Latvijas pilsonis jeb pilsone ir apprecējusies ar Krievijas pilsoni, viņi dzīvo tur, un mums ir zināmi tādi cilvēki. Kaut kas, nedod dievs, notiek, un vēl jātransportē ārstēt.

Es vienkārši gribētu saprast, vai tad mēs aiztaisām to robežu ciet? Nu, vajag... Vēstnieku nav, politiskā dialoga pašreiz mums nav. Mēs atsaucām mūsu vēstnieku... vai viņu izraidīja, un tad mēs izraidījām Krievijas vēstnieku. Tas ir fakts, kas ir noticis.

Mana vecāmāte, kas bija dzimusi 1903. gadā (viņa jau sen mirusi), piedzima cariskās Krievijas laikā Latgalē, tur, kur pašreiz ir Krievijas un Baltkrievijas robeža. Tur vēl bija tāds “Draudzības kurgāns”, kur ļoti bieži pulcējās cilvēki saistībā ar bojāgājušajiem Otrajā pasaules karā. Bet tad, kad sabruka Padomju Savienība... tur ir robeža, bet, cik es zinu (te ir Latgales pārstāvis – es gribētu, lai jūs arī izsakāties par šo jautājumu), tur bija arī jautājumi, kā šķērsot šo robežu, lai apmeklētu kapus, uzkopt tos kapus un tā tālāk. Un mēs esam vienmēr runājuši par šo pierobežu jautājumu.

Šajā gadījumā, pieņemot šo lēmumu, izklausās politiski labi, Nacionālajai apvienībai kā opozīcijas partijai tagad arī vajag krāt punktus. Bet runa vienkārši tīri cilvēciska. Es personīgi šodien nerunāju par sadarbību ar Krieviju, jo tās nav, tā fiziski nenotiek. Bet es domāju, ka šādu jautājumu vajadzētu tomēr pieņemt kopīgi ar pārējām kaimiņvalstīm vai Eiropas Savienību, jo, ja mēs apskatāmies uz, piemēram, transportlīdzekļiem...

Es pirms kāda laika... vasarā biju Latgales pusē, tur ļoti daudz mašīnu ar Polijas numuriem, ar citu Eiropas Savienības valstu numuriem joprojām brauc Baltkrievijas, Krievijas virzienā, jo Latvijas ārējā robeža ir Eiropas Savienības ārējā robeža. Eiropa nav aizvērusi šo robežu, un mēs vieni paši nevaram aizvērt nacionālā līmenī... Nu labi, kādu robežpunktu mēs varam... bet kopumā Eiropa šādu lēmumu nav pieņēmusi.

Līdz ar to man būtu lūgums varbūt juristiem paskaidrot... Kamēr es neesmu saņēmis atbildi, man ir grūti atbalstīt šo konkrēto lēmumu... tikai tāpēc, ka man negribētos, lai kādi mūsu pilsoņi nonāktu situācijā, ka viņi nevar atgriezties un ka viņiem nekāda palīdzība vairs pat teorētiski nav iespējama.

Es zinu – pat ja vēstnieku nav, pat ja nenotiek ministriju līmenī nekāda sadarbība, tāpat kaut kādas institūcijas par šādiem jautājumiem vienmēr neformālā līmenī ir komunicējušas. Tas noticis, cik es zinu, arī kara laikos, kādreiz arī iepriekš. Vienkārši te ir cilvēciskais faktors. Te nav biznesa, te nav ekonomikas, te – tīri cilvēciski. Kādā veidā mirušu cilvēku aizvest uz Krieviju vai no Krievijas? Kur griezties? Vai tas nozīmē to, ka mēs pasakām... ja kāds pasaka, ka radinieks nomira, viņu apglabās tur. Nu labi, braukt viņš nevar.

Man ļoti daudz jautājumu. Līdz ar to es šodien nevaru... es nebalsošu “pret”, bet es nebalsošu vispār, jo man nav atbildes uz šiem jautājumiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamā runātāja – Viktorija Pleškāne. Lūdzu!

V. Pleškāne (ST!).

Labdien, cienījamā priekšsēdētājas kundze un cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts paredz denonsēt Latvijas un Krievijas līgumu par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās – kā minēja Kola kungs –, ģimenes lietās un krimināllietās. Lūdzu iegaumēt! Vēlreiz – attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās.

Ja krimināllietās – tur nu plus mīnus saprotams, bet civillietās, ģimenes lietās – mēs aizskaram parastos cilvēkus, parastos cilvēkus! Es arī esmu parasts cilvēks. Ja man būs kaut kādas grūtības... Ļoti smuki sanāca. Tas regulē ļoti plašu jautājumu loku Latvijā tiesiskajā sadarbībā ar Krieviju – procesuālo darbību izpildi, personu nopratināšanu un izdošanu, pierādījumu nodošanu, piemērojamā likuma un jurisdikcijas noteikšanu, spriedumu atzīšanu un izpildi un citus sadarbības aspektus civiltiesību, ģimenes tiesību un krimināltiesību jomā.

Kolēģi, es aicinu vēlreiz padomāt par parastajiem cilvēkiem. Šī līguma laušana apgrūtinās izmeklēšanas, tiesu, dzimtsarakstu... un citu iestāžu darbību. Šobrīd līgums ne tikai paātrina un atvieglo civiltiesisko un krimināltiesisko jautājumu kārtošanu, bet arī sekmē pārrobežu mantojuma lietu kārtošanu, tas palīdz personām ar dokumentu saņemšanu, dzimšanas apliecības dublikāta izsniegšanu. Līgums ir būtisks arī gadījumos, kad nepieciešams atzīt tiesas spriedumu krimināllietas daļā par zaudējumu piedziņu.

Tagad mums ir tāda situācija: labi, uzņēmumi ir, tie, kuri strādā ar Krieviju, un viņi šeit slēpjas, tur viņi kaut ko izdara... mūsu latvieši, un tagad ar šo līgumu palīdzību... denonsēšanu viņi parādīs, ka mēs jums neko nemaksāsim. Ir arī tādas lietas. Ko jūs gribat aizsargāt – uzņēmumus vai parastos cilvēkus?

Tāpat, izmantojot līguma iespējas, Tieslietu ministrija sniedz palīdzību Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, izprasot no Krievijas dokumentus, kas nepieciešami pilsoņa vai nepilsoņa statusa piešķiršanai. Ja tas tiks apgrūtināts, cietīs atkal parastais cilvēks.

Jūs katrs pārstāvat cilvēkus. Tad šajā gadījumā mēs... es lūgšu katru, kurš cietīs no tā līguma denonsēšanas, griezties pie Nacionālās apvienības, pie katra no jums, kas tagad spiedīs pogu “pret”.

Jāatzīmē arī Ģenerālprokuratūras viedoklis, ka noziedzība nekur nav pazudusi un Latvijas un Krievijas kriminālās pasaules ir saistītas – un cieši saistītas. Šobrīd tiek sūtīti tiesiskās palīdzības lūgumi, lietas, kur noziedzīgie nodarījumi ir sešus un četrus gadus veci, kad Latvijas pilsoņi un nepilsoņi netraucēti brauca uz Krieviju, bet Krievijas pilsoņi brīvi ieradās Latvijā un abās valstīs tika izdarīti noziedzīgi nodarījumi.

Kolēģi, ir nepieciešams nevis denonsēt šo līgumu... lai netraucētu parastiem cilvēkiem tālāk pieprasīt savas... apstiprināt savas tiesības tur un normas, bet gan nacionālās drošības nolūkos būtu nepieciešama tiesību piemērotāju papildu apmācība par līguma piemērošanu.

Jā, Kola kungs un arī mūsu kolēģi, mēs bijām... Mūsu bibliotēkā ir šis izdevums – “Jurista Vārds” par mūsu to kongresu vai kā viņu... diskusiju par līguma denonsēšanu. Un šeit ir ļoti skaidri aprakstīts gan “pret”, gan “par”, un Tieslietu ministrija... vairākas ministrijas pauž savu viedokli, ka darbība būs apgrūtināta. Bet mūsu pienākums ir aizsargāt arī parastos cilvēkus, un šeit arī ir parādīts, ka mēs, kā teicām, varam izmantot diplomātiskos kanālus.

Kurš no jums... kurš parasts cilvēks skries... uz kurieni? Uz Krievijas Federācijas pilsonību vai kā viņu tur... vēstniecību? Ko viņam pēc tam mūsu drošības dienesti pierādīs, ka viņš... kur bija un ko darīja? To nedrīkst darīt, jo mums jāaizsargā mūsu cilvēki, un lūdzu katru no jums palasīt... un jūs paši varēsiet nolemt, ko darīt. Bet šeit ir parādīts arī, ka cilvēks jāaizsargā, un mūsu pienākums ir aizsargāt parastos cilvēkus.

Lūdzu neatbalstīt.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kā nākamais debatētājs pieteicies Rihards Kols – otro reizi. (Dep. R. Kols: “Pagaidiet, kāpēc laiks man jau iet?”)

R. Kols (NA).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze, cienījamie, godātie kolēģi! Pāris replikas uz dzirdēto Šlesera kungam.

Par mirušajiem. Mums konsulārais dienests strādā, tie jautājumi tiek risināti. Arī šajos sarežģītajos apstākļos Imigrācijas likums ir izņēmuma kārtā... Humānu apsvērumu dēļ var šķērsot robežu. Vai tās ir bēres vai citi jautājumi – tas viss tiek risināts un darbojas. Šeit... Minēsim...

Kūtra kungs, jā, paldies, ka norādījāt. Tad ir tas, ko Viļuma kungs minēja, ka bija diskusija arī Ārlietu komisijā, ko PMLP... Kas ir interesanti – PMLP pusotru gadu ne reizi necēla šo jautājumu darba kārtībā, tikai pēdējā sēdē parādījās šis sarežģījums.

Un es domāju, ka līguma denonsēšanas gadījumā mēs to nedarām, pārkāpjot starptautiskās tiesības, kaut ko vienpusēji, mēs to darām atbilstoši līgumam, līgumā noteiktajam. Tad, kad Saeima lems trešajā lasījumā... Šis nav likumprojekts divos lasījumos, un es pieļauju... vismaz pēc tā grafika, ja mēs tiešām ejam ar to uz priekšu un denonsējam, tas varētu būt janvāris, februāris, kad mēs trešajā lasījumā... denonsējam. Vēl ir seši mēneši, pēc kuriem tad līgums izbeidz darbību. Un, es domāju, deviņi mēneši arī repatriantiem, kuri ir apsvēruši iespēju sakārtot tos jautājumus vai pārcelties, ir pietiekams periods to darīt, it īpaši esošajos apstākļos.

Minēt, ka... Pleškānes kundze, es šeit tiešām ļoti juridiski sausi... Cilvēks, protams, ir svarīgs. Tie visi jautājumi... kurš arī to apšaubīs? Bet bez šī līguma – es no šīs tribīnes minēju – ir virkne konvenciju, kas risina civiltiesiskos jautājumus, krimināllietu jautājumus... konvenciju ietvaros.

Kolēģi, Eiropā ir virkne valstu, kurām nav šāda līguma ar Krievijas Federāciju, nu, kā tad viņi risina mantojuma jautājumus? Un, ziniet, paskatīsimies to realitāti. Eiropā, Eiropas Savienībā, kopumā pašlaik ir aptuveni 3,5 miljoni Krievijas pilsoņu. Krievijas pilsoņi mums ir... cik tad tagad mums bija? 50 tūkstoši laikam ir Krievijas pilsoņu. Dažā labā valstī, man tā liekas, Krievijas pilsoņu ir pat vairāk nekā Latvijā. Un kā tad viņi risina šos jautājumus bez divpusējā tiesiskās palīdzības līguma? Ar konvencijām, ar tām konvencijām, kas ir spēkā.

Un, Kūtra kungs, es nepiekritīšu tam – kādu signālu mēs raidām... ka mēs negribam sadarboties, bet mēs sadarbojamies. Ļoti skaidrs ir divpusējā līguma preambulas virsmērķis – veicināt tiesisko sadarbību, turpretim konvencijā ietverts – tas ir daudzpusējās sadarbības formāts, kur ir ne tikai Latvija un Krievija, bet visas konvenciju ratificējušās valstis.

Un par šo jautājumu, ko jūs minējāt. Tādēļ komisija arī lēma, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš, ko Viļuma kungs nosauks, ir ļoti, ļoti, ļoti garš, teiksim tā, vismaz no Saeimas prakses, kura periodā Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija kopā ar PMLP var tad šķetināt to, kā risināt šos jautājumus.

Kolēģi, noslēgumā. Pleškānes kundze minēja, ka apgrūtinās... Jā, būs grūtāk, būs vairāk jādara. Bet šajā brīdī mēs liekam svaru kausos ērtības un vērtības. Kur Latvijai svaru kausi nosveras – ērtības vai vērtības? Kā jau minēju, šos jautājumus varēs risināt. Cilvēkiem tiesības netiek atņemtas. (Starpsauciens.) Spekulācijas!

Un, kolēģi, es minēšu pāris piemērus, kas, man tā liekas, izraisa absolūtu absurdu. Krievijas tiesu sistēma ir uzsākusi krimināllietas un kriminālprocesus pret Latvijas Ģenerālprokuratūras darbiniekiem – mēs turpinām sadarboties tiesiskās palīdzības sniegšanai. Un kāds absurds tas ir! Krievijas tiesu sistēma ir uzsākusi kriminālprocesus pret virkni Latvijas esošo un bijušo likumdevēju par padomju pieminekļu demontāžu. Mēs turpinām sadarboties! Tas nekas! Kur paliek mūsu vērtības un pašcieņa savā ziņā?

Es domāju, tas ir ļoti svarīgs jautājums. Un jautājumus – civiltiesiskos, krimināltiesiskos – risinās caur konvencijām, kā to dara virkne citu Eiropas valstu.

Aicinu atbalstīt likumprojektu.

Paldies.

___

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Viktorijai Pleškānei otro reizi.

V. Pleškāne (ST!).

Labdien vēlreiz, kolēģi! No šīs diskusijas dažas frāzes – “līgums paātrina un atvieglo šo civiltiesisko un krimināltiesisko jautājumu kārtošanu”. Varat izlasīt. Līgums paātrina. Tālāk. “Krievijas Federācija ir izstājusies no Eiropas Cilvēktiesību konvencijas, un nav skaidrs, kādas pamattiesību garantijas šajā valstī vēl ir palikušas.” Bet šis līgums mums palīdz – bez konvencijām, bez starptautiskām organizācijām dabūt pierādījumus, aizsargāt mūsu cilvēkus.

Un vēl, Kola kungs, ko jūs teicāt tajā diskusijā... jūs gribat aizstāvēt sevi pret jūsu krimināllietu, kas ir iesākta tur, Krievijā, lai jūs neizdod Krievijai? Nu, saprotu, tas būs viss normāli, neviens jūs neizdos. Vai kas tur ir? Jūs gribat sevi aizsargāt vai vienkāršus cilvēkus aizsargāt, vai tos... nezinu, 144 cilvēki pa visām Baltijas valstīm ir sankcionēti Krievijā? Es nezinu, kur tas ir... bet jūs gribat sevi un viņus pasargāt? (Starpsauciens.) Es nedrīkstu sarunāties ar zāli.

Jūs, cik es saprotu... mēs gribam pasargāt tikai tos cilvēkus, kuri ir sankcionēti? Bet parastos cilvēkus mēs negribam aizsargāt? Neviens jūs neizdos nekur. Mūsu dienesti filtrē, kādu informāciju viņi nodod, kādu informāciju viņi izdod, tāpēc mēs esam aizsargāti, bet parastie cilvēki ir jāaizsargā. (Starpsauciens.)

Lūdzu neatbalstīt. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāts Gunārs Kūtris – otro reizi.

G. Kūtris (ZZS).

Cienījamie kolēģi, atvainojos, ka aizkavēšu jūsu laiku, bet precizitātes labad. Šis līgums runā par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām, un preambulā tiešām runāts par sadarbību. Tieši tie paši vārdi tiks rakstīti lūgumos Krievijai, balstoties uz Eiropas konvenciju, jo tur tieši tāpat tas ir rakstīts. Tā ka šeit – par vārdiem runāsim – ir tas pats.

Otra lieta precizēšanai. Var, protams, būt Latvijā un Eiropas valstīs daudz Krievijas pilsoņu. Šie līgumi nepalīdz Krievijas pilsoņiem, šie līgumi Krievijas pilsoņiem saka, ka viņi tāpat ar Krieviju var darboties. Šie līgumi palīdz tiem cilvēkiem, kas nav Krievijas pilsoņi, jo šajā līgumā ir rakstīts, ka Latvijas pilsoņiem, Krievijas teritorijā griežoties tiesās, ir tādas pašas tiesības kā Krievijas pilsoņiem, tai skaitā arī uz tiesu nodevu atlaidēm un visu pārējo.

Un trešais momentiņš – attiecībā uz šīm politiskajām lietām. Tīri informācijai. Gan Eiropas konvencija, gan šis divpusējais līgums – starptautiski visos līgumos ir ierakstīts, ka valsts var nesadarboties ar otru valsti, ja jautājums šķiet... ir politisks.

Tā ka šeit ir atrunāts jau no 1957. gada – ja konkrētā valsts, saņemot lūgumu, redz, ka tur iekšā ir politiskais jautājums, valsts atsakās sadarboties. Tāpēc, es saprotu, par ierosinātajām lietām pret prokuroriem, pret politiķiem... bet tas ir jau konkrētā lūguma, atsevišķā lūguma ietvaros, un valsts vienmēr to kontrolēs. Bet es piekrītu, ka mūsu prokuratūra ir apsolījusi šajā jautājumā ļoti korekti skatīties katru lūgumu un filtrēt, kur ir tiešām jautājumi, kas skar tīri juridiskos. Noziedznieki ir jāizdod, bet tie, kas ir politiskie... Loģiski, ka tie ir savējiem jāaizsargā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās denonsēšanu” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret – 10, atturas – 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J. Viļums. 8. decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies. Vai kādam ir citi...? Iebildumu nav. 8. decembris.

___

Nākamais – likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā”.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā referēs deputāte Zane SkujiņaRubene.

Z. SkujiņaRubene (JV).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie Saeimas Prezidija locekļi! Kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijā izskatījām Zemkopības ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Farmācijas likumā”, lai pilnveidotu veterināro zāļu izplatīšanas nosacījumus un ieviestu regulas 2019/6 prasības.

Iepazīstoties ar likumprojekta saturu un izvērtējot iepriekš minētās regulas ietverto prasību nekavējošu ieviešanu, Sociālo un darba lietu komisijas vārdā aicinu balsot “par” likumprojekta steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Farmācijas likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Z. SkujiņaRubene. Sociālo un darba lietu komisijas vārdā aicinu balsot arī par likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Farmācijas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Z. SkujiņaRubene. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27. septembris.

Sēdes vadītāja. 27. septembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu nav. Paliek 27. septembris.

Z. SkujiņaRubene. Un izskatīšana otrajā lasījumā – 5. oktobrī.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Nav. Tad izskatīšana otrajā lasījumā – 5. oktobrī.

Z. SkujiņaRubene. Paldies.

___

Sēdes vadītāja. Nākamais ir likumprojekts “Grozījumi Ārstniecības likumā”, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā referēs deputāts Andris Bērziņš.

A. Bērziņš (ZZS).

Ļoti cienījamais Prezidij, augsti godātie kolēģi! Mēs strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” otrajā lasījumā.

1. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tika atbalstīts.

Lūgums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 2. – Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 3. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 5. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. Bērziņš. Un 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Aicinu, kolēģi, atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Ārstniecības likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta trešajam lasījumam.

A. Bērziņš. 29. septembris.

Sēdes vadītāja. Kad?

A. Bērziņš. 29. septembris.

Sēdes vadītāja. 29. septembris. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Nav. Tātad – 29. septembris. Paldies.

___

Nākamais likumprojekts – “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””, pirmais lasījums. Steidzams.

Juridiskās komisijas vārdā referēs deputāte Agnese Krasta.

A. Krasta (JV).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Uzņēmumu reģistru””.

Šo likumprojektu ir izstrādājusi Tieslietu ministrija, lai pilnveidotu Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā paredzēto starptautisko, Latvijas Republikas nacionālo un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstu sankciju piemērošanu.

Likumprojekta mērķis ir nodrošināt informācijas pieejamību par Uzņēmumu reģistrā reģistrēto tiesību subjektu tiešu un netiešu sasaisti ar sankciju subjektiem, uz kuriem attiecas starptautiskās, nacionālās vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstu sankcijas.

Ikviena persona, kurai nepieciešams aplūkot komercreģistra ierakstus, varēs pārliecināties par Uzņēmumu reģistrā reģistrēto tiesību subjektu tiešu un netiešu sasaisti ar starptautiskajām un nacionālajām sankcijām.

Likumprojekts nosaka uzdevumu Uzņēmumu reģistram – veikt tiesību aktu, lēmumu un citu dokumentu analīzi par piemērotajām sankcijām, lai secinātu to attiecināšanu uz tiesību subjektiem un nodrošinātu šo ziņu publisku pieejamību. Tāpat likumprojekts nosaka šo ziņu apjomu, kā arī informācijas publisko pieejamību.

Ievērojot likumprojekta mērķi, komisija atbalstīja steidzamības noteikšanu šim likumprojektam.

Lūdzu Saeimu atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret – 9, atturas – nav. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

A. Krasta. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Likums pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A. Krasta. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2. oktobris, un izskatīšana Saeimas sēdē – 5. oktobrī.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Akceptēts.

___

Nākamais likumprojekts – “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā referēs deputāts Andris Kulbergs.

A. Kulbergs (AS).

Saeimas priekšsēdētāja! Deputāti! Mēs 20. septembrī komisijā izskatījām likumprojektu “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums”, kura mērķis un uzdevums ir ieviest mērķētu atbalstu mājsaimniecībām – elektrībai, siltumapgādei, dabasgāzei... caur IT risinājumu. Tas būtu terminētam valsts atbalstam, kas mazina strauji pieaugošo... energoresursu cenu izraisīto negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju labklājību. Īsāk sakot, tas nozīmētu pāriet no izšķērdīgā “helikoptera naudas” atbalsta uz mērķtiecīgu atbalstu, tādā veidā ietaupot būtisku budžeta naudu, un neatbalstīt tos, kam šis atbalsts nebūtu nepieciešams.

Šis rīks būtu izstrādāts, apkopojot daudzu iestāžu informāciju vienkopus, un būtu balstīts tieši uz iedzīvotāju ieņēmumu līmeni, tātad – mājsaimniecību ieņēmumu līmeni. Un būtu noteikts – pēc OECD definīcijas –, kad mājsaimniecību izmaksas, ikmēneša izmaksas par mājsaimniecību, mājokli, pārsniegtu 30 procentus.

Šo būtu svarīgi virzīt uz priekšu mērķtiecīgi, tāpēc ka mums ir priekšā ziema, – lai paspētu līdz gada beigām izstrādāt... un apkopot informāciju šinī rīkā un lai varētu to pielietot jau šīs ziemas laikā.

Likumprojekts nodots pirmajam lasījumam. Komisijā ir pieņemts.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Ā, es atvainojos...

Uzsākam debates.

Debatēs pieteicies deputāts Andris Šuvajevs.

A. Šuvajevs (PRO).

Labdien vēlreiz, kolēģi! Es vēlētos tikai iespējami īsi izteikties un pasvītrot pāris aspektu šajā likumprojektā. Manuprāt, tas ir viens no svarīgākajiem likumprojektiem, kas šajā sesijā nonākuši Saeimā, un tas, manuprāt, ir pietiekami ilgi tapis.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijā trīs reizes jautājām... un skatījām šī projekta attīstību, un man kļuva skaidrs, ka ir zināmi izaicinājumi, jautājumi, kas, manuprāt, attīstot šo likumprojektu Saeimā, ir jāņem vērā, un es vēlētos vērst visu jūsu uzmanību uz to, it īpaši to deputātu uzmanību, kuri ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Bet skaidrs, ka arī visām frakcijām... Es domāju, ka šis ir tāds likumprojekts, par kuru ir nepieciešama diskusija, lai to izstrādātu pietiekami kvalitatīvi, jo ir skaidrs – un tas jau kovidpandēmijas sākumā kļuva skaidrs –, ka valsts spēja apzināt iedzīvotājus, lai varētu sniegt efektīvu, mērķtiecīgu palīdzību, ir diezgan ierobežota. Un ir skaidrs, ka šādā kontekstā šāds likums būs ļoti liels solis uz priekšu.

Un man, protams, ir prieks, ka Klimata un enerģētikas ministrija uzņēmās šo lomu, lai izstrādātu šāda veida sistēmu, kas, neapšaubāmi, ir ārkārtīgi izaicinošs projekts, jo ir nepieciešams saslēgt ļoti daudzas dažādas sistēmas un datus kopā, lai varētu tos sniegt.

Bet, kā jau es teicu, manuprāt, ir pieci aspekti, uz kuriem es vēlētos vērst uzmanību, lai diskusijas par šo likumprojektu būtu tiešām kvalitatīvas un lai pats likumprojekts būtu kvalitatīvs.

Viens no tiem ir jautājums par šiem 30 procentiem, kas ir noteikti. Respektīvi, tā ideja par to, ka, ja mājsaimniecības ienākumi pārsniedz 30 procentus par mājokli un komunālajiem pakalpojumiem, tad viņi kvalificējas atbalstam.

Jautājums ir par šiem 30 procentiem, jo, manuprāt, ir tā, ka šis konceptuālais izaicinājums ir domāt, ka... respektīvi, likumprojekts ir par energoapgādes izmaksu atbalstu, savukārt šie 30 procenti... arī pašā OECD klasifikācijā runa ir vairāk par mājokļa izmaksām. Un šajā brīdī... vismaz man ir tas jautājums – vai šeit šis drīzāk neizskatās pēc mājokļa pabalsta, nevis energoatbalsta? Ja es nemaldos, arī enerģētiskā nabadzība tiek rēķināta... attiecībā uz 15 procentiem. Un šeit parādās tie 30 procenti. Es domāju, ka šeit ir konceptuāla diskusija, kurai jābūt. Un iespējams, ka mēs patiešām varam palikt pie šiem 30 procentiem, bet, manuprāt, tad ir vienkārši jāpaskatās kopskatā un jābūt precīzākiem attiecībā uz to, kā mēs definējam šo konkrēto atbalstu, – vai tas tiešām ir tikai par energoatbalstu, vai tas arī ir par atbalstu par mājokli. Tad, iespējams, ir cita veida definīcija nepieciešama.

Ir skaidrs, ka šis, otrais, izaicinājums ir un Latvijas sabiedrībā tas ir izplatīts. Runa ir par faktiskajām deklarētajām adresēm. Ir skaidrs, ka šeit būs nepieciešamas informatīvas kampaņas vai kaut kādi citi projekti, lai pārliecinātos, ka cilvēki ir oficiāli norādījuši savas faktiskās adreses, ne tikai deklarētās; lai attiecīgā informācija būtu aktuāla un tātad arī atbalsts būtu kvalitatīvs. Kā jebkurā šāda veida sistēmā, mums ir nepieciešams pārliecināties, ka sabiedrība sadarbojas ar valsts iestādēm, ar valsti, lai tas atbalsts ir. Un šeit pirmām kārtām būtu ļoti nepieciešams skaidrot šo sistēmu, panākt to, ka sabiedrība to saprot un ir līdzestīga šī likuma, šī projekta ieviešanā.

Trešais interesantais izaicinājums ir attiecībā uz to cenu līmeni, kas tiek noteikts, – kurā brīdī sadārdzinājums ir kļuvis pārlieku liels. Komisijā skatot šo jautājumu, man līdz galam nekļuva skaidrs, kas būs šis standarts. Es saprotu, ka tiks skatīta tarifa mediāna 10 lielākajās pilsētās. Un šeit varbūt tas izaicinājums ir tas, ka ir skaidrs, ka vismaz siltumapgādes jomā šie tarifi Latvijā ģeogrāfiski ir ļoti atšķirīgi un mēs ejam uz zināmu standartizāciju šajā jautājumā.

Tajā pašā laikā mēs... var būt situācijas, kur... ir Latvijas pilsētas, kur tarifi ir ļoti augsti, bet tajā pašā laikā visas valsts līmenī šī atbalsta sistēma netiek ieslēgta. Es domāju, ka šis ir vēl viens papildu izaicinājums, kas ir jāatrisina, lai izvairītos no situācijām, kur cenas ir augstas, bet sistēma nesāk strādāt.

Ceturtais – un šeit atbilde arī ir skaidra. Ir, protams, jautājums par to, vai sistēma būs gatava. Visticamāk, 1. oktobrī tā nebūs gatava, ņemot vērā, ka... es skatos, ka arī piedāvātais priekšlikumu termiņš ir... būs 5. oktobris.

Es saprotu – iespējams, šī aktuālā situācija, kur mēs esam cenu līmenī... pie esošajiem cenu līmeņiem varbūt nav tik satraucoša, bet jebkurā gadījumā ir jautājums par to, kāpēc tik ilgi šī sistēma top, jo es saprotu, ka šis projekts... par šāda veida sistēmas izstrādi... jau ir aptuveni gadu vecs un te, iespējams, mums ir zināmi secinājumi jāizdara attiecībā uz valsts spēju tomēr laicīgi noreaģēt, es teiktu – arī attiecībā uz iespēju testēt sistēmu. Man ir diezgan liela pārliecība, ka šāda sistēma būs jātestē, ņemot vērā tās sarežģītības līmeni.

Pēdējais aspekts, kam es vēlētos mazliet pievērst uzmanību. Runa ir, protams, par šī atbalsta progresivitāti: iespējams, ka tā jau tur ir iestrādāta. Atklāti sakot, es centos iepazīties detalizētāk ar to, kāda ir konkrētā sistēma, kas paredzēta. Iespējams, ka ir... Bet ir jāpārliecinās, ka mēs novēršam situācijas, kurās... Ir mājsaimniecības ar ļoti augstiem ienākumiem, ar ļoti lielu dzīvojamo platību, ar ļoti augstām izmaksām, bet tās šādā veidā, pateicoties šī atbalsta struktūrai, tik un tā kvalificējas – respektīvi, mājsaimniecības, kuru ienākumi varētu būt 5000 eiro, izmaksas par mājokli un energoresursiem – virs 1500 eiro. Un šādā veidā mājsaimniecība kvalificējas. Tas, protams, nebūtu šī likumprojekta mērķis.

Šie ir tikai pieci jautājumi, kas uzreiz man ir svarīgi. Aicinu, kā jau es teicu, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā šos jautājumus paskatīt detalizētāk un arī frakcijās izrunāt tā, lai mēs varam tik tiešām izveidot kvalitatīvu atbalsta sistēmu, kas, es esmu pārliecināts, noderēs mums ne tikai šajā apkures sezonā, bet visās nākamajās arī.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamā runāt pieteikusies deputāte Ramona Petraviča.

Vai jums pietiks ar 11 minūtēm? Paldies.

R. Petraviča (LPV).

Cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Ļoti labi, ka ir plānots mērķēts atbalsts iedzīvotājiem. Bet, lai šodien pateiktu, kuri iedzīvotāji un kādā apmērā saņems atbalstu un kurā gadījumā šis atbalsta mehānisms tiks iedarbināts... nu, šādas atbildes arī deputāti nevar sniegt, kur nu vēl lai cilvēks pats varētu izvērtēt, vai viņam tāda palīdzība pienāksies.

Paredzētais atbalsts ir domāts uz vienu mājsaimniecības locekli, ja mājsaimniecības izdevumi pārsniedz 30 procentus no mājsaimniecības ienākumiem. Tātad cilvēkiem jādeklarējas attiecīgajā adresē, kurā viņi dzīvo, un tur vēl visādas pārdeklarēšanās noteikti notiks. Bet kā tad tiks rēķināti šie 30 procenti, kādi ir mājsaimniecības izdevumi? Šeit ir uzskaitīts viss, kas tiks ņemts vērā: ūdensapgāde, atkritumu savākšana, kanalizācijas pakalpojumi, kas it kā būtu skaidri un arī attiektos uz šo; mājokļa īres maksa, mājokļa uzturēšana un remonts un citi nekvalificēti, ar mājokli saistīti pakalpojumi, piemēram, apdrošināšana... par mājokli. Un tad nav īsti saprotams, kāds sakars ir mājokļa īrei ar energoapgādi. Un turklāt tiks ņemti vērā nevis tie izdevumi, kādi ir konkrēti katrai mājsaimniecībai, bet – balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem datiem. Tad vēl jo vairāk ir nesaprašana, kurš un vai vispār saņems šo atbalstu.

Nu iznāk tā: ja pensionārs dzīvo savā mājiņā un viņam pensija ir 350 eiro, bet izdevumi, piemēram, pieauguši no 50 eiro uz 100 eiro, tad viņš var arī palikt ārpus šī atbalsta, jo izdevumi nesasniedz 30 procentus no viņa ieņēmumiem. Savukārt, ja alga ir 2500 eiro un īre ar komunālajiem – 1000 eiro, tad iznāk, ka viņš pat iekļaujas šajā grozā, proti, nav pieskaitāms pie tiem, kuriem tiks sniegts atbalsts.

Tāpat nav saprotams, kāds būs tas ārkārtējais cenu pieaugums un tieši kas tiks ņemts par to pamata bāzi, no kuras rēķinās šo pieaugumu, un kurā brīdī tiks iedarbināta šī atbalsta sistēma.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijā tika skaidrots: kādu brīdi tiks novērots šis cenu kāpums. Arī tas nav īsti skaidrs, cik ilgi. Es saku: nu, ja, piemēram, decembrī, konstatē, ka ir straujš cenu kāpums, tad trīs mēnešus, visu ziemu varbūt to vērtēs, skatīsies, un tad jau pienāks pavasaris un cena nokritīsies, un vairs nekas nebūs jākompensē. Atbilde bija: nu, kādas nedēļas. Nav zināms, cik nedēļu paies, lai izvērtētu un analizētu un tad varētu iedarbināt sistēmu.

Tātad sistēma analizēs visus mājsaimniecības ienākumus. No Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tiks ievākti dati par pabalstiem, pensijām, no Valsts ieņēmumu dienesta – par citiem ienākumiem.

Un bija arī jautājums – par kādu periodu. Tātad – 12 mēnešus, atpakaļ rēķinot. Un jautājums: vai tiks ieskaitīti šajos ienākumos arī kādi vienreizējie ieņēmumi? Cilvēks, piemēram, pārdod savu veco automašīnu un iegādājas jaunu. Un iznāk... Jā, sistēma vēl nav tik pilnvērtīgi izstrādāta, un arī šāds darījums, ja cilvēks pārdos savu automašīnu, acīmredzot tiks ieskaitīts kā viņa ieņēmumi, un līdz ar to viņš arī acīmredzot izkritīs no šī pabalsta saņēmēju loka.

Šai programmai vēl ir noteikti nepieciešami daudzi pilnveidojumi, un visu noteikti nepaspēs izdarīt. Lūdzu arī komisiju pievērst tam uzmanību, lai tik tiešām likums būtu tāds, ka atbalstu saņem tie, kam tas pienākas un kam tas ir nepieciešams.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kā nākamais debatēs pieteicies Andris Kulbergs.

Kulberga kungs, vai jums pietiks ar atlikušo laiku? (Dep. A. Kulbergs: “Jā.”) Proti, septiņām...?

Jā, lūdzu!

A. Kulbergs (AS).

Vēlreiz atkārtoju: kolēģi, es tikai gribētu papildināt no savas puses.

Šis ir ļoti būtisks rīks. Beidzot, pēc daudziem gadiem, tas tiešām būs ieviests. Ir svarīgi to ieviest; pēc tam var vērtēt, skatīties, kā tas strādā, un uzlabot to. Bet, ja mēs to neieviesīsim, mēs nekad nevarēsim automatizēt atbalsta sistēmu. Un šis ir būtisks solis uz to, lai mēs mazinātu birokrātiju, lai mēs reāli automatizētu procesu, jo – atcerēsimies to, ka lielākā daļa, kas ir tā mērķētā atbalsta auditorija, ir mazāk nodrošinātie lietotāji, un visbiežāk tie ir vecāka gadagājuma cilvēki un pensionāri, un viņiem IT pratība ir mazāka. Un, ja šis rīks automātiski viņus jau... rēķinā ievietos šo atbalstu, viņiem nebūs jāiet... gan ar mobilitāti saistītu problēmu... nebūs jāveic šis birokrātiskais solis.

Mēs ļoti lielu birokrātiju un papīru darbus noņemsim no pleciem. Un vienīgais veids, kā automatizēt, ir sakopot visus šos datus no visām institūcijām vienkopus. Un to vienmēr varēs uzlabot, varēs kritizēt tad, kad ir ieviests, un uzlabot laika gaitā.

Tāpēc šobrīd mēs redzam, ka... Mēs tagad “Sadales tīkla” tarifu atbalstīsim par 60 procentiem, bet diemžēl tas būs atkal visiem, arī tiem, kam tas ir pa kabatai un apmaksājams, bet tas būs visiem. Un atkal mēs iztērēsim budžeta naudu daudz kur par daudz un lieki. Tāpēc šis rīks varētu skaidri atrisināt jau tagad šo.

Tā ka mans priekšlikums ir, ka šis beidzot ir pareizā virzienā vērsts risinājums, kas būtiski uzlabos atbalstu ne tikai šādos energojautājumos, bet arī daudzos citos, jo informācija būs vienkopus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 94, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījumam.

A. Kulbergs. Priekšlikums ir noteikt par termiņu 5. oktobri.

Sēdes vadītāja. Paldies. 5. oktobris. Citu priekšlikumu nav? Atbalstīts.

___

Kolēģi! Pirms mēs ejam pārtraukumā, gribu jūs informēt, ka lietvedībā ir reģistrēti apmēram 50 grozījumi darba kārtībā. Tas ir saistīts ar komisijām.

Tā ka šobrīd izsludinu pārtraukumu – stundu.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātus!

Kamēr notiek reģistrācija, vārds deputātam Rihardam Kolam – paziņojumu nolasīšanai.

R. Kols (NA).

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie, godātie kolēģi! Vēršu jūsu uzmanību (šis paziņojums tika jau izsūtīts frakcijām): rītdien norisināsies Latvijas un Lietuvas politiķu domnīca – ārpolitikas domnīca. Domnīcas diskusija – no pulksten 15.00 līdz 18.00 Sarkanajā zālē.

Protams, vietu skaits ir ierobežots, bet, kolēģi, man nākas ar sarūgtinājumu secināt, ka... Pie mums dodas septiņi Lietuvas parlamentārieši, mēs organizējam pasākumu, bet pretim esam divi parlamentārieši.

Man būtu aicinājums (it īpaši vēršos pie tiem deputātiem, kuri ir deputātu grupā sadarbības veicināšanai ar Lietuvas parlamentu, un tiem, kas ir Baltijas lietu apakškomisijā) – frakcijā, iekšēji vienojoties, rast laiku un piedalīties šajā diskusijā. Nevajag masveidīgi, bet vismaz pa vienam pārstāvim no frakcijas. Tas būtu cieņpilni, godpilni.

Rītdien. Jā, pulksten trijos.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, mazu uzmanību! Mazu uzmanību!

R. Kols. Jā, un papildus... papildus šim... drīkstu, priekšsēdētājas kundze? Es saņēmu ziņu no Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītāja, ka Igaunija arī ir uzsākusi procesu par tiesiskās palīdzības līguma denonsēšanu.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

___

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārdu dodu Saeimas sekretāra biedram Jānim Grasbergam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J. Grasbergs (Saeimas sekretāra biedrs).

Kolēģi! Ir reģistrējušies 94 deputāti, nav reģistrējušies seši: Raimonds Bergmanis, Aleksandrs Kiršteins, Dmitrijs Kovaļenko, Uģis Rotbergs... šķiet, ka redzēju... Edgars Zelderis un Edmunds Zivtiņš.

Sēdes vadītāja. Paldies.

___

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 14. Saeimas priekšsēdētāja
Daiga Mieriņa.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, ieņemiet, lūdzu, vietas! Atsākam sēdi.

Ir saņemtas izmaiņas sēdes darba kārtībā.

Kolēģi! Deputāti Mārtiņš Felss, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Ainars Latkovskis, Zane SkujiņaRubene, Atis Labucis, Uģis Rotbergs un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Agnese Krasta, Gatis Liepiņš, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Ainars Latkovskis, Irma Kalniņa, Zane SkujiņaRubene, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Felss, Edmunds Jurēvics un Ingrīda Circene lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Edmunds Jurēvics, Raimonds Čudars, Atis Labucis, Zane SkujiņaRubene, Mārtiņš Felss, Uģis Rotbergs, Agnese Krasta, Ainars Latkovskis, Gatis Liepiņš un Jānis Patmalnieks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ainars Latkovskis, Edmunds Jurēvics, Jānis Reirs, Raimonds Čudars, Atis Labucis, Zane SkujiņaRubene, Mārtiņš Felss, Uģis Rotbergs, Agnese Krasta un Gatis Liepiņš lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Jānis Reirs, Edmunds Jurēvics, Raimonds Čudars, Atis Labucis, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Mārtiņš Felss, Uģis Rotbergs, Agnese Krasta, Ainars Latkovskis un Gatis Liepiņš lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Ainars Latkovskis, Edmunds Jurēvics, Jānis Reirs, Raimonds Čudars, Atis Labucis, Mārtiņš Felss, Agnese Krasta, Zane SkujiņaRubene, Gatis Liepiņš un Andrejs Ceļapīters lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”. Deputāti neiebilst? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Viktorija Baire, Gatis Liepiņš, Agnese Krasta, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Ingrīda Circene, Irma Kalniņa, Uģis Rotbergs, Mārtiņš Felss un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Viktorija Baire, Gatis Liepiņš, Agnese Krasta, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Ainars Latkovskis, Ingrīda Circene, Atis Labucis, Uģis Rotbergs un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputāti neiebilst? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Edmunds Jurēvics, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Uģis Rotbergs, Ģirts Valdis Kristovskis, Ainars Latkovskis, Zane SkujiņaRubene, Agnese Krasta, Gatis Liepiņš un Alīna Gendele lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Raimonds Čudars, Zane SkujiņaRubene, Ingrīda Circene, Uģis Rotbergs, Ģirts Valdis Kristovskis, Ainars Latkovskis, Gatis Liepiņš, Agnese Krasta, Dāvis Mārtiņš Daugavietis un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Raimonds Čudars, Anna Rancāne, Ingrīda Circene, Uģis Rotbergs, Alīna Gendele, Jānis Reirs, Gatis Liepiņš, Agnese Krasta un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav? Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Agnese Krasta, Raimonds Čudars, Uģis Rotbergs, Alīna Gendele, Jānis Reirs, Gatis Liepiņš, Jānis Skrastiņš, Anna Rancāne un Edmunds Jurēvics lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Viktorija Pleškāne, Jekaterina Dorošķeviča, Viktors Pučka, Iļja Ivanovs, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Nataļja Marčenko-Jodko un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Iļjas Ivanova atsaukšanu no Ārlietu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Nataļja Marčenko-Jodko, Viktors Pučka, Jekaterina Dorošķeviča, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Viktorija Pleškāne, Iļja Ivanovs un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Iļjas Ivanova ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Viktors Pučka, Jekaterina Dorošķeviča, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Viktorija Pleškāne, Iļja Ivanovs, Nataļja Marčenko-Jodko un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Viktors Pučka, Jekaterina Dorošķeviča, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Viktorija Pleškāne, Iļja Ivanovs, Nataļja Marčenko-Jodko, Kristaps Krištopans un Dmitrijs Kovaļenko lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Ceļapīters, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Andra Šuvajeva atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ata Švinkas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Cepurīša atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Skaidrītes Ābramas atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Andra Šuvajeva ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ata Švinkas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Cepurīša ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Skaidrītes Ābramas ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Skaidrīte Ābrama, Ervins Labanovskis, Atis Švinka, Jana Simanovska, Leila Rasima, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa un Kristaps Krištopans lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Jānis Vucāns, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Gundars Daudze, Anita Brakovska, Andrejs Vilks, Līga Kļaviņa, Andris Bērziņš un Juris Jakovins lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vucāna atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Jānis Vucāns, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Gundars Daudze, Anita Brakovska, Andrejs Vilks, Līga Kļaviņa, Juris Jakovins un Ligita Gintere lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vucāna ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Augusts Brigmanis, Didzis Zemmers, Jānis Vucāns, Valdis Maslovskis, Ģirts Štekerhofs, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska un Andrejs Vilks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Harija Rokpeļņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Augusts Brigmanis, Didzis Zemmers, Jānis Vucāns, Valdis Maslovskis, Ģirts Štekerhofs, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska un Andrejs Vilks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Harija Rokpeļņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Gunārs Kūtris, Līga Kozlovska, Gundars Daudze, Anita Brakovska, Andrejs Vilks, Līga Kļaviņa, Ligita Gintere, Juris Jakovins un Ģirts Štekerhofs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Gunāra Kūtra atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Gunārs Kūtris, Līga Kozlovska, Anita Brakovska, Gundars Daudze, Andrejs Vilks, Līga Kļaviņa, Juris Jakovins, Ligita Gintere un Valdis Maslovskis lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Gunāra Kūtra ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Daiga Mieriņa, Augusts Brigmanis, Didzis Zemmers, Valdis Maslovskis, Ģirts Štekerhofs, Jānis Vucāns, Ligita Gintere, Juris Jakovins un Gunārs Kūtris lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Daigas Mieriņas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Daiga Mieriņa, Augusts Brigmanis, Didzis Zemmers, Ģirts Štekerhofs, Valdis Maslovskis, Jānis Vucāns, Ligita Gintere, Juris Jakovins un Līga Kozlovska lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Daigas Mieriņas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Ģirts Štekerhofs, Valdis Maslovskis, Jānis Vucāns, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Anita Brakovska, Andrejs Vilks un Gundars Daudze lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Ģirts Štekerhofs, Valdis Maslovskis, Jānis Vucāns, Juris Jakovins, Ligita Gintere, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Andrejs Vilks, Anita Brakovska un Gundars Daudze lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Jānis Vucāns, Ģirts Štekerhofs, Valdis Maslovskis, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris un Andrejs Vilks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Jānis Vucāns, Ģirts Štekerhofs, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris un Andrejs Vilks lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Valdis Maslovskis, Ģirts Štekerhofs, Jānis Vucāns, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Gundars Daudze, Anita Brakovska, Andrejs Vilks un Līga Kļaviņa lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Valdis Maslovskis, Ģirts Štekerhofs, Jānis Vucāns, Didzis Zemmers, Augusts Brigmanis, Gundars Daudze, Anita Brakovska, Andrejs Vilks un Līga Kļaviņa lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Andrejs Vilks, Anita Brakovska, Gundars Daudze, Līga Kļaviņa un Ģirts Štekerhofs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Harijs Rokpelnis, Ligita Gintere, Juris Jakovins, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Anita Brakovska, Gundars Daudze, Andrejs Vilks, Līga Kļaviņa un Ģirts Štekerhofs lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Linda Matisone, Ingmārs Līdaka, Māris Kučinskis, Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Igors Rajevs, Lauris Lizbovskis, Aiva Vīksna, Atis Deksnis, Edgars Tavars un Didzis Šmits lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Didzis Šmits, Lauris Lizbovskis, Igors Rajevs, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Linda Matisone, Aiva Vīksna un Edgars Tavars lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Didzis Šmits, Lauris Lizbovskis, Igors Rajevs, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Linda Matisone, Aiva Vīksna un Edgars Tavars lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Didzis Šmits, Lauris Lizbovskis, Igors Rajevs, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Linda Matisone, Aiva Vīksna un Edgars Tavars lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Māris Kučinskis, Ingmārs Līdaka, Māris Sprindžuks, Igors Rajevs, Lauris Lizbovskis, Juris Viļums, Aiva Vīksna, Linda Matisone, Atis Deksnis un Edgars Tavars lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Deputāti Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Didzis Šmits, Lauris Lizbovskis, Igors Rajevs, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Linda Matisone, Aiva Vīksna, Edgars Tavars un Māris Kučinskis lūdz grozīt Saeimas sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

___

Kolēģi, līdz ar to mēs varam pāriet pie likumprojektu izskatīšanas.

Sākam likumprojektu izskatīšanu.

Darba kārtībā – deputātu Edvarda Smiltēna, Edgara Tavara, Jura Viļuma, Aivas Vīksnas, Ievas Brantes, Edgara Putras, Raimonda Bergmaņa, Andra Kulberga, Ata Dekšņa un Česlava Batņas iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 334/Lp14).

Alternatīvu likumprojektu iesniegusi Juridiskā komisija.

Vēlos jūs informēt par abu likumprojektu izskatīšanas kārtību. Vispirms komisijas vārdā referents ziņos par abiem likumprojektiem, pēc tam uzsāksim debates par abiem likumprojektiem un tad balsosim vispirms par likumprojektu, kuru komisija lūdz noraidīt, pēc tam – par alternatīvā likumprojekta atzīšanu par steidzamu un tā atbalstīšanu pirmajā lasījumā.

Komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A. Judins (JV).

Labdien, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”, kas paredz grozīt Krimināllikuma pantus, kuri paredz atbildību par cilvēku pārvietošanu pāri valsts robežai, proti, 285., 285.1 un 285.2 pantu.

Gan Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijā, gan Juridiskajā komisijā mēs izskatījām likumprojektu, kuru sagatavoja deputāti. Paldies deputātiem par ierosinājumu, par iniciatīvu, un, atzinīgi vērtējot mērķi, kura dēļ likumprojekts ir sagatavots, sēžu laikā gan apakškomisijā, gan komisijā mēs konstatējām vairākas nepilnības un lūdzām Tieslietu ministrijas pastāvīgo krimināltiesību darba grupu pilnveidot sagatavoto projektu. Pastāvīgajā darba grupā tiek izvērtēts likumprojekts un sagatavots risinājums, kas var nodrošināt mērķu efektīvāku sasniegšanu.

Tātad kas ir piedāvāts likumprojektā, ko sagatavoja deputāti?

Ņemot vērā, ka mūsu praksē ir vairāki gadījumi, ka tiem cilvēkiem, kas sniedz atbalstu nelikumīgo migrantu pārvietošanā, ļoti bieži piemēro ļoti saudzīgus sodus, ir piedāvāts palielināt sankcijas. Gan apakškomisijā, gan komisijā mēs runājām, diskutējām un redzējām, ka, ja mēs palielinām sodu no trīs līdz pieciem gadiem, tas nekādā gadījumā praksē var arī neietekmēt... tādēļ ir vajadzīgi komplicētāki risinājumi.

Kas ir piedāvāts alternatīvajā likumprojektā?

Alternatīvajā likumprojektā, tāpat kā deputātu iesniegtajā, ir piedāvāts atteikties no tāda brīvības atņemšanai alternatīva soda kā sabiedriskais darbs, jo tiek uzskatīts, ka šis sods nav efektīvs gadījumos, ja kāds, piemēram, ar savu transportlīdzekli pārvieto migrantus vai nodrošina iespēju kaut kur uzturēties.

Ir paredzēts pārskatīt sankciju diapazonu. Nepietiek palielināt tikai maksimālo slieksni, svarīgi palielināt arī minimālo slieksni, un alternatīvajā projektā tas ir piedāvāts.

Ir grozījumi attiecībā uz tiesību ierobežošanu. Saskaņā ar likumu patlaban tas ir obligāts sods. Veidojas paradoksāla situācija, ka kādam ārzemniekam, kas nevar strādāt valsts institūcijās, mēs atņemam tiesības strādāt, teiksim, par valsts amatpersonu... viņš nevar kļūt par valsts amatpersonu, tādēļ ir piedāvāts šo sodu piemērot gadījumos, kad tas ir reāli izpildāms. Papildus tam ir noteikts, ka šo sodu varēs piemērot arī prokurori. Tas nepārprotami izriet no piedāvātās redakcijas.

Ir ļoti būtiski – to uzsvēra arī Tieslietu ministrija, un tam pievienojās arī komisijas deputāti – parādās jauna kvalificējoša pazīme. Ja darbība izdarīta laikā, kad izsludināts pastiprinātas robežapsardzības sistēmas darbības režīms, tad ir lielāks sods. Ir svarīgi ņemt vērā, ka patlaban šis režīms ir izsludināts, un tajos gadījumos, ja kāds palīdzēs cilvēku pārvietošanā pāri robežai, sods būs brīvības atņemšana no diviem gadiem (ne mazāk kā diviem gadiem) līdz astoņiem gadiem.

Un vēl viens būtisks priekšlikums – vēl viena kvalificējoša pazīme. Gadījumā, ja pārvieto vairāk nekā piecas personas, brīvības atņemšana ir no diviem gadiem līdz astoņiem gadiem.

Diskutējot par šiem jautājumiem, mēs saprotam, ka pamatproblēma ir ar piemērošanu, jo arī tagad var piemērot lielus sodus, bet mēs nedrīkstam diktēt prokuroriem un tiesnešiem, kāds sods ir jāpiemēro katrā konkrētajā gadījumā. Valoda, kurā likumdevējs runā ar tiesu varu, ir grozījumi likumā. Mēs sūtām nepārprotamu signālu, ka šeit nedrīkst būt tolerējoša, saudzīga attieksme, ka mēs uzskatām, ka šajos gadījumos, lai novērstu tādas darbības, atbildībai jābūt nopietnākai.

Komisijas vārdā es lūdzu noraidīt likumprojektu, ko iesniedza deputāti, un steidzamības kārtībā izskatīt likumprojektu, ko atbalstīja Juridiskā komisija.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Debatēs pieteicies Edvards Smiltēns.

E. Smiltēns (AS).

Sveicināti, cienījamie kolēģi! Es domāju, ka šis likumprojekts ir ar augstu prioritāti, un tas ir saistīts ar mūsu valsts nacionālo drošību, ar mūsu robežu drošību.

Un jāatzīst, ka šī ir tāda déjà vu sajūta. 2015. gadā es stāvēju šai pašā tribīnē un aizstāvēju līdzīgus, arī iesniegtus grozījumus, kuru viens no parakstītājiem biju arī es... un no gatavotājiem. Un tajā brīdī mēs runājām par tieši to pašu, par ko mēs runājam šobrīd. Tikai tad, iespējams, tās izcelsmes valstis šiem migrantiem bija mazliet citas. Bija taizemieši, bija vēl citi. Šobrīd caur Baltkrievijas teritoriju masveidā mums plūdina iekšā migrantus jau no tām valstīm... ko Baltkrievija sarūpējusi.

Un realitāte, protams, ir kāda. Ja mēs paskatāmies tā laika diskusijas un šodienu, nekas nav mainījies. Te ir nupat ziņa – pagājušajā nedēļā Latvijas Televīzija ziņoja, ka robežsargi Aglonā ar šaujamieroču palīdzību notvēruši 21 robežpārkāpēju. LTV ziņoja, ka 15. septembrī Aglonā robežsargi aizturējuši kārtējo robežpārkāpēju grupu – 21 iepriekš valsts robežu nelikumīgi šķērsojušu trešo valstu pilsoni. Tātad ir aizturēta automašīna, pakaļdzīšanās rezultātā bijusi šaušana, aizturēts šoferis, un saistībā ar organizēšanu, līdzdalību noziedzīga nodarījuma izdarīšanā aizturētas vēl četras personas.

Burvīgi. Mūsu robežsargi strādā lieliski, riskē ar savu dzīvību, aiztur personas. Nu jau šī būs kāda 56. grupa, ko aiztur. Tātad organizētas grupas palīdz. Tātad Baltkrievija zāģē caurumus mūsu robežā vai mēģina pārdabūt pāri, kur vēl robežas nav... Savukārt organizētas grupas palīdz viņiem ātri tikt no pierobežas joslas prom, viņus pabaro, padzirda, izmitina, pārvadā, nodrošina pilnu servisu.

Es pats biju uz robežas, ar robežsargiem runāju. Atklāti runājot, šis pakalpojums maksā no viena līdz 12 tūkstošiem eiro atkarībā, cik liels pakalpojumu apjoms tiek sniegts cilvēkiem. Un šādā veidā arī ne tikai tiek apdraudēta Latvijas valsts drošība, bet kādam Baltkrievijas pusē un kādiem darboņiem šai pusē tas ir tāds diezgan apjomīgs bizness.

Un no tā ir jautājums: kur atrodas vājākais posms Baltijas valstīs, ko Krievijai, kas veic hibrīdkaru pret Baltijas valstīm, un Baltkrievijai, kas dara to pašu (faktiski tas ir viens veselums šobrīd gandrīz vai – Baltkrievija un Krievija)... kur izvēlēties šo vājāko punktu, caur ko to visu laist cauri? Un acīmredzami tā diemžēl ir Latvija. Un kāpēc?

Paskatīsimies tiesas spriedumus. Tiesas spriedums krimināllietā Nr. 1824000223: “Par mantkārīgā nolūkā apzināti izdarītu mēģinājumu nodrošināt septiņas nelikumīgi valsts robežu šķērsojušas personas ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, braucot ar transportlīdzekli uz iepriekš norādītu vietu, kur bija jāuzņem šīs personas nolūkā tās tālāk aizvest uz noīrētu viesnīcu un sagādāt tām pārtiku.” Persona tika sodīta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 40 dienām, atņemot tiesības ieņemt amatus, kas saistīti ar valsts amatpersonas statusa iegūšanu uz diviem gadiem.

Lieki piebilst, ka no visām šīm krimināllietām... tieši neviena nav valsts amatpersona. Tātad uz 40 dienām nācās mazliet pasēdēt. Amatpersona tā nav. Tātad šis papildsods neattiecas absolūti uz šo personu. Super! Šie cilvēki ir rentabli, viņi no katra nopelna no viena līdz 12 tūkstošiem, pasēž 30 dienas. Lieliski!

Nākamais – krimināllieta. Apskatīsimies šo. Krimināllieta Nr. 18240004023: “Par mantkārīgā nolūkā apzinātu trīs nelikumīgu valsts robežu šķērsojušu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, uzņemot automašīnā, pārvietojot pāri robežai.” Tātad soda personu ar sabiedrisko darbu 200 stundu apmērā, piemērojot papildsodu – aizliegumu ieņemt amatus, kas saistīti ar valsts amatpersonas statusa iegūšanu. 200 stundas darba, un viss ir kārtībā. Tāda desmitā tiesa, varbūt pat ne desmitā, un viss ir lieliski.

Es tikai vēl divus piemērus minēšu. Par līdzīgām darbībām (tur jau tā metode atkārtojas) soda personu ar naudas sodu 6200 eiro. Ja tajā grupā... paņemsim kaut vai, ja vienu cilvēku pārvieto un ja šī summa svārstās no viena līdz 12 tūkstošiem eiro, pat pusi atdodot, viņš joprojām... tas cilvēks ir rentabls. Par kādu robežu drošību mēs varam runāt, ja mūsu tiesu sistēma tos cilvēkus, ko noķer mūsu robežsargi, riskējot ar savu dzīvību, palaiž vaļā? Faktiski veidojas nenormāla situācija, kur vieni ķer un otri atlaiž.

Un skaidrs, ka to redz mūsu kaimiņvalstis, skaidrs, ka to redz viņu specdienesti. Un, ja jāizanalizē, kur – Lietuva, Igaunija vai Latvija – ir vājākais punkts? Protams, šeit ir reāls caurums.

Tātad no 2015. gada, kad tika grozīts Krimināllikums, reāli ietvertas būtiski lielākas sankcijas, reāli cietumsodi, nekas nav mainījies, draugi! Un tas ir nopietns jautājums ģenerālprokuroram, Augstākās tiesas priekšsēdētājam un arī Tieslietu ministrijai par to, kā mēs attiecamies pret smagiem noziegumiem, jo pēc šī izskatās, ka atbalstīšana, organizēšana robežas šķērsošanai, Latvijas valsts un arī Eiropas Savienības robežu šķērsošanai – tas ir neliels pārkāpums, tikpat labi, kā nozaga gurķu burku kādam.

Tas ir smags noziegums, kas apdraud nacionālo drošību. Un, es domāju, pirmais, saprotot, kāda nozīme arī Saeimas tribīnei, un domājot par ratio legis jeb likuma garu, vēstījums, ko mēs gribam nodot caur šiem grozījumiem tiesu sistēmai un tiesnešiem, – tiesnešiem ir jāņem vērā valsts aktuālā situācija, tas, ka pret mums ir hibrīdkarš, un tas, ka ir sodi jāpiemēro ar jēgu, lai tie novērstu tālāku pārkāpuma izdarīšanu, nevis lai formāli vienkārši kādu sodītu tādā pašā līmenī kā par nozagtu gurķu burku.

Līdz ar to, kolēģi, es atbalstu šo grozījumu virzību uz priekšu, es atbalstu to steidzamību un ceru, ka mēs tos pieņemsim pēc iespējas ātrākā laikā, lai robežsargiem ir reāla motivācija vēl vairāk ķert visus tos, kas to organizē... un lai mēs aizslēgtu šo milzu caurumu uz mūsu robežas, jo šobrīd mēs esam vājākais posms.

Visbeidzot. Es paskatījos, ar ko atšķiras oriģināli iesniegtais APVIENOTĀ SARAKSTA likumprojekts, šie grozījumi, un jaunais. Būtībā nāk klāt jauns kvalificējošais apstāklis – nelikumīga pārvietošana, izdarīta pastiprinātā robežas apsardzības režīma laikā, ir nedaudz pagrozītas sankcijas, pielikts pārejas noteikumu punkts attiecībā uz probācijas uzraudzības piemērošanu.

Tad man ir jautājums, ja APVIENOTAIS SARAKSTS iesniedza grozījumus, kas jau bija skaņoti ar Iekšlietu ministriju, ar Valsts robežsardzi, šādas nelielas izmaiņas tiek ieviestas kā korekcijas... Es par politisko kultūru. Priekš kam ir vajadzīgs alternatīvais likumprojekts? Kāpēc mēs nevarējām palaist steidzamībā to, kas ir iesniegts, noteikt tam īsu priekšlikumu iesniegšanas termiņu uz otro, galīgo, lasījumu un iegūt iespēju šo pašu projektu, kas ir iesniegts, palaist tālāk?

Es saprotu, ka mēs šobrīd ar APVIENOTO SARAKSTU strādājam opozīcijā, bet es gribu atgādināt vienu lietu, principu – lieli politiķi nekad nav sīkumaini. Ar to es gribu teikt, ka, ja ir iesniegti grozījumi, kur ir zināma autorība un ieguldītais darbs, nav obligāti visām komisijām uzreiz jāražo alternatīvs likumprojekts, lai kaut kā šo vēsturi mēģinātu izskrāpēt ārā.

Un visbeidzot – par valdības deklarāciju un robežu drošību šī visa kontekstā. Es saprotu, ka tika pārbīdīti gadi – no 2023. uz 2024., tas ir skaidrs, bet tas ir par fizisko robežu. Arī uz vietas, esot tur un runājot robežsargiem, ir pilnīgi skaidrs – fiziskā robeža nedaudz dod robežsargiem laiku. Tas, kas tur patiešām vajadzīgs tūlīt, ir kameras, sensori, modernas tehnoloģijas, lai nav kā pirms 70 gadiem jāliek skujiņas noteiktā virzienā, lai redzētu, vai kāds nav pārgājis pāri... ar pēdām. Tas ir arhaisms. Mūsu robeža ir prioritāte, un nacionālā drošība ir prioritāte, lai cilvēki justos drošībā.

Es aicinu tādā gadījumā, ja šis alternatīvais likumprojekts tomēr ir piedzimis... mēs arī neesam sīkumaini... tāpēc varbūt nenoraidiet, atturieties par pirmo! Lai tak tas Juridiskās komisijas grozījums iet! Bet es aicinu to izdarīt pēc iespējas ātrāk.

Paldies. (Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai ziņotājam ir kas piebilstams?

A. Judins. Kolēģi, nu, es nedomāju, ka mums vispār būs debates, bet, ja debates ir, tad jāsniedz papildu informācija. Kāpēc es domāju, ka nebūs debašu? Tāpēc, ka visi atbalstīja – gan pozīcija, gan opozīcija.

Runājot par likumprojektiem, nu, daļa no trūkumiem bija nosaukti, jā, bet to trūkumu skaits ir lielāks, un tad to mēs mēģinājām labot. Un es lūdzu ņemt vērā, ka runa ir par projektu, kur bija piedāvāts tekstu “līdz trim gadiem” aizstāt ar vārdiem “līdz četriem gadiem”. Nu jā, un, ja tur ir problēmas, tad tur tiešām ir jālabo.

Es lūdzu ņemt vērā arī, ka Valsts robežsardze mums stāstīja, ka, gatavojot šo likumprojektu, viņi iepazīstināja ar to APVIENOTO SARAKSTU, bet diemžēl APVIENOTAIS SARAKSTS nepaņēma visu, ko viņi piedāvāja, tāpēc mums bija drusciņ jāpastrādā. Un tie priekšlikumi, kas ir iesniegti, ir ļoti būtiski, jo galvenais ir tieši, manuprāt, jautājums par tiem kvalificētajiem sastāviem, kad sods var būt lielāks, un tas ir ļoti būtiski, jo, kā es jau teicu iepriekš un par ko mēs komisijā runājām, palielinot vien maksimālo sodu, mēs nevaram nodrošināt labu rezultātu.

Es ļoti ceru, ka to, ko mēs darām, tieši sapratīs un sadzirdēs praktiķi, jo mēs tieši gribam, lai prakse mainītos. Kaut gan ir jāņem vērā, ka situācijas var būt dažādas. Kāpēc mēs tieši nolēmām, ka arī alternatīvām sankcijām ir jābūt? Ģenerālprokurors, piemēram, mūs arī informēja par konkrētiem piemēriem, un viens no tiem bija šāds: ka nepilngadīgs bērns pierunāja savu mammu aizvest cilvēkus no punkta A uz punktu B. Šajā gadījumā brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem varbūt tomēr ir liels sods gan mammai, gan dēlam. No otras puses, tā teikt, ņemot vērā to situāciju, sacīt, ka nevajadzētu sodīt, arī nebūtu pareizi.

Kolēģi, es lūdzu komisijas vārdā atbalstīt alternatīvo likumprojektu, izskatīt to steidzamības kārtībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” steidzamību... Vienu mirklīti!

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu iesniegtā likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 334/Lp14) atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Komisija šo likumprojektu aicina noraidīt. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – nav, pret – 42, atturas – 47. Likumprojekts noraidīts.

A. Judins. Lūdzu atbalstīt steidzamības kārtā alternatīvo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par komisijas izstrādātā alternatīvā likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 352/Lp14) noteikšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A. Judins. Kolēģi, lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par komisijas izstrādātā alternatīvā likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 352/Lp14) atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Likumprojekts atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

A. Judins. Priekšlikumu iesniegšanas laiks – 26. septembris, un izskatīšana otrajā lasījumā – 5. oktobrī.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Nav.

___

Likumprojekts “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.

J. Reirs (JV).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja, godātie kolēģi! Strādājam ar dokumentu Nr. 1138.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sagatavoja likumprojektu, kas paredz samazināt... fizisko personu elektroenerģijas sadales sistēmas pieslēgumiem ar spriegumu līdz 0,4 kilovatiem piemērot samazinājumu 60 procentu apmērā, un šis likumprojekts arī paredz, ka šis samazinājums tiks kompensēts no “Latvenergo” dividendēm.

Šis likumprojekts... līdzīgs likumprojekts tika izskatīts arī valdībā un apstiprināts un arī Saeimas komisijā. Likumprojekts paredz šo samazinājumu līdz šī gada beigām, un tas ir laiks, kad valdībai ir iespējas strādāt, lai pārskatītu “Sadales tīkla” tarifu un vienotos par jaunu tarifu un jaunu tarifu pārskatīšanas veidu.

Komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un lūdz atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

J. Reirs. Komisija lūdz atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J. Reirs. Kolēģi, ja nav iebildumu, komisija lūdz atbalstīt arī otrajā lasījumā, ņemot vērā, ka ir nepieciešami pārrēķini un... lai grozījumi stātos spēkā no 1. oktobra un cilvēki par oktobrī patērētās elektroenerģijas sadales pakalpojumiem saņemtu mazākus rēķinus.

Tātad lūgums atbalstīt arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu!

Es atvainojos... vai deputātiem nav iebildumu?

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par –86, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Kolēģi, paldies! Šis laikam ir pirmais labais darbs valdībai un mums.

___

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Ainara Latkovska, Harija Rokpeļņa, Aināra Šlesera, Andra Šuvajeva, Alekseja Rosļikova, Edgara Tavara un Raivja Dzintara iesniegumu turpināt Saeimas 2023. gada 21. septembra kārtējo sēdi bez pārtraukuma, līdz visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Tātad turpinām Saeimas sēdi bez pārtraukuma.

___

Nākamais – lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – referents Artūrs Butāns.

A. Butāns (NA).

Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 19. septembrī izskatīja lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei”, kas paredz to, ka Saeima piekrīt Ministru kabineta pieņemtajam lēmumam par valsts aizdevuma izsniegšanu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta Nr. 6.1.1.0/17/I/004 “Karostas kanāla un Ziemeļu vārtu hidrotehnisko būvju atjaunošana” sadārdzinājuma segšanai 544 876 eiro apmērā.

Kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā skaidroja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks, šis aizdevums ļaus Liepājas SEZ un Liepājas ostai uzlabot infrastruktūru, tostarp ļaujot ostā ienākt lielāka mēroga kuģiem, kā arī palielinot kuģu pārvietošanās drošību pie Karostas tilta. Jāuzsver tas, ka Liepājas SEZ pagājušajā gadā strādāja ar rekordlielu apgrozījumu un šādi projekti nepieciešami Liepājas ostas turpmākajai attīstībai.

Komisijā lēmuma projekts ir vienbalsīgi atbalstīts.

Aicinu arī Saeimu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Paldies.

___

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 78, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Iļjas Ivanova atsaukšanu no Ārlietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Iļjas Ivanova ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Andra Šuvajeva atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Ata Švinkas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Cepurīša atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Skaidrītes Ābramas atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par deputāta Andra Šuvajeva ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

___

Sēdi vada Latvijas Republikas 14. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, darba kārtībā – deputātu iesniegtais lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Ata Švinkas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputāta Edmunda Cepurīša ievēlēšanu Ārlietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputātes Skaidrītes Ābramas ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim desmit deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kā nākamo izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vucāna atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Tagad izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vucāna ievēlēšanu Ārlietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Harija Rokpeļņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Tagad, kolēģi, izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Harija Rokpeļņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kā nākamo izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Gunāra Kūtra atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Gunāra Kūtra ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kolēģi, izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Daigas Mieriņas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Tagad izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Daigas Mieriņas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Darba kārtībā nākamais ir lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kolēģi, izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kā nākamo izskatīsim lēmuma projektu “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par nosaukto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Nākamo izskatīsim lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Nākamais – lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par minēto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Kā nākamo izskatīsim lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

___

Un, godātie kolēģi, izskatīsim šodienas sēdes darba kārtības pēdējo punktu – lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu iesniegto lēmuma projektu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret – nav, atturas – 2. Lēmums ir pieņemts.

___

Godātie kolēģi, līdz ar to mēs esam izskatījuši visus šodienas sēdes darba kārtības jautājumus. Liels paldies par pacietību un raito darbu!

Ir laiks reģistrēties.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātus!

Un sēdes noslēgumā vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Grasbergam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J. Grasbergs (Saeimas sekretāra biedrs).

Lūdzu uzmanību! Reģistrējušies 88 deputāti, nav reģistrējušies 12: Raimonds Bergmanis, Aleksandrs Kiršteins, Dmitrijs Kovaļenko, Kristaps Krištopans, Daiga Mieriņa, Uģis Rotbergs, Ričards Šlesers, Edgars Tavars... rādās, ka nebija, Juris Viļums, Jānis Vucāns, Edgars Zelderis un Edmunds Zivtiņš.

___

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 21. septembra sēde tiek slēgta.

Paldies visiem.

Satura rādītājs
14. Saeimas rudens sesijas 5. sēde
2023. gada 21. septembrī

Par darba kārtību

Lēmuma projekts “Par Viktorijas Baires 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 244/Lm14) (Dok. Nr. 1116, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Ligitas Ginteres 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 245/Lm14) (Dok. Nr. 1117, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Didža Zemmera 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 246/Lm14) (Dok. Nr. 1118, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Ģirta Štekerhofa 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 247/Lm14) (Dok. Nr. 1119, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Valda Maslovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 248/Lm14) (Dok. Nr. 1120, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Mairitas Lūses 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 249/Lm14) (Dok. Nr. 1121, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Ervina Labanovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 250/Lm14) (Dok. Nr. 1122, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Alīnas Gendeles 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 251/Lm14) (Dok. Nr. 1123, 1104A)

Svinīgais solījums

Lēmuma projekts “Par Ģirta Valda Kristovska 14. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 252/Lm14) (Dok. Nr. 1124, 1104A)

Svinīgais solījums

Par likumprojektu “Nekustamā īpašuma nodošanas biedrībai “Šamir” Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbībai likums” (Nr. 344/Lp14) (Dok. Nr. 1067, 1067A)

Par likumprojektu “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” (Nr. 346/Lp14) (Dok. Nr. 1087, 1087A)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (Nr. 347/Lp14) (Dok. Nr. 1088, 1088A)

Par likumprojektu “Grozījums Fizisko personu reģistra likumā” (Nr. 348/Lp14) (Dok. Nr. 1091, 1091A)

- Priekšlikums - dep. J. Dombrava (par)

Par likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” (Nr. 349/Lp14) (Dok. Nr. 1092, 1092A)

Par likumprojektu “Grozījumi Ieguldītāju aizsardzības likumā” (Nr. 350/Lp14) (Dok. Nr. 1094, 1094A)

Par likumprojektu “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” (Nr. 351/Lp14) (Dok. Nr. 1138)

Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Aleksandram Kiršteinam 2023. gada 21. septembrī (Dok. Nr. 1100., 611.1.8/4-28-14/23)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas” (Nr. 221/Lm14) (Dok. Nr. 1081)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana atsaukšanu no Juridiskās komisijas” (Nr. 222/Lm14) (Dok. Nr. 1082)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana ievēlēšanu Juridiskajā komisijā” (Nr. 223/Lm14) (Dok. Nr. 1083)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 224/Lm14) (Dok. Nr. 1084)

Lēmuma projekts “Par Mārtiņa Kazāka atbrīvošanu no Latvijas Bankas prezidenta amata” (Nr. 225/Lm14) (Noraidīts) (Dok. Nr. 1085)

Lēmuma projekts “Par Latvijas Bankas padomes locekļu atbrīvošanu no amata” (Nr. 226/Lm14) (Noraidīts) (Dok. Nr. 1086)

Lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas” (Nr. 254/Lm14) (Dok. Nr. 1131)

Lēmuma projekts “Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā” (Nr. 255/Lm14) (Dok. Nr. 1132)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas” (Nr. 260/Lm14) (Dok. Nr. 1142)

Lēmuma projekts “Par deputātes Irmas Kalniņas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas” (Nr. 261/Lm14) (Dok. Nr. 1143)

Lēmuma projekts “Par deputātes Irmas Kalniņas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 262/Lm14) (Dok. Nr. 1144)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” (Nr. 263/Lm14) (Dok. Nr. 1145)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas” (Nr. 264/Lm14) (Dok. Nr. 1146)

Reģistrācijas rezultāti

- Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J. Grasbergs

Par darba kārtību

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā” (Nr. 265/Lm14) (Dok. Nr. 1147)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā” (Nr. 266/Lm14) (Dok. Nr. 1148)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 267/Lm14) (Dok. Nr. 1149)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā” (Nr. 268/Lm14) (Dok. Nr. 1150)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” (Nr. 269/Lm14) (Dok. Nr. 1151)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā” (Nr. 270/Lm14) (Dok. Nr. 1152)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 271/Lm14) (Dok. Nr. 1153)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā” (Nr. 272/Lm14) (Dok. Nr. 1154)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā” (Nr. 273/Lm14) (Dok. Nr. 1155)

Par pieprasījumu veselības ministram Hosamam Abu Meri “Par BKUS piedāvāto terapiju pusaudžu dzimumidentitātes traucējumu ārstēšanai” (Nr. 17/P14) (Dok. Nr. 1156)

Likumprojekts “Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” (Nr. 345/Lp14) (2. lasījums) (Steidzams) (Dok. Nr. 1071B)

Likumprojekts “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” (Nr. 312/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 1010, 1069)

Likumprojekts “Grozījumi Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta projektu uzraudzības likumā” (Nr. 323/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 1030, 1070)

Likumprojekts “Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā” (Nr. 313/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 1015, 1072)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem”” (Nr. 314/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 1016, 1073)

Likumprojekts “Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” (Nr. 178/Lp14) (2. lasījums) (Dok. Nr. 1074)

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās denonsēšanu” (Nr. 305/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 975, 1075)

Likumprojekts “Grozījumi Farmācijas likumā” (Nr. 307/Lp14) (1. lasījums) (steidzams) (Dok. Nr. 982, 1089)

Likumprojekts “Grozījumi Ārstniecības likumā” (Nr. 268/Lp14) (2. lasījums) (Dok. Nr. 1095)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (Nr. 306/Lp14) (1. lasījums) (Steidzams) (Dok. Nr. 981, 1097)

Likumprojekts “Energoapgādes izmaksu atbalsta likums” (Nr. 343/Lp14) (1. lasījums) (Dok. Nr. 1066, 1129)

Paziņojums

  - dep R. Kols

Reģistrācijas rezultāti

- Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J. Grasbergs

Par darba kārtību

Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 334/Lp14) (1. lasījums) (Noraidīts)(Dok. Nr. 1042, 1139) unAlternatīvais Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 352/Lp14) (1. lasījums) (Steidzams) (Dok. Nr. 1139)

Likumprojekts “Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā” (Nr. 351/Lp14) (1. lasījums) (Steidzams) (Dok. Nr. 1138)

Par procedūru

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei” (Nr. 253/Lm14) (Dok. Nr. 1130)

Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas” (Nr. 274/Lm14) (Dok. Nr. 1157)

Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” (Nr. 275/Lm14) (Dok. Nr. 1158)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas” (Nr. 276/Lm14) (Dok. Nr. 1159)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 277/Lm14) (Dok. Nr. 1160)

Lēmuma projekts “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 278/Lm14) (Dok. Nr. 1161)

Lēmuma projekts “Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā” (Nr. 279/Lm14) (Dok. Nr. 1162)

Lēmuma projekts “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 280/Lm14) (Dok. Nr. 1163)

Lēmuma projekts “Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 281/Lm14) (Dok. Nr. 1164)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 282/Lm14) (Dok. Nr. 1165)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 283/Lm14) (Dok. Nr. 1166)

Lēmuma projekts “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” (Nr. 284/Lm14) (Dok. Nr. 1167)

Lēmuma projekts “Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 285/Lm14) (Dok. Nr. 1168)

Lēmuma projekts “Par deputāta Iļjas Ivanova atsaukšanu no Ārlietu komisijas” (Nr. 286/Lm14) (Dok. Nr. 1169)

Lēmuma projekts “Par deputāta Iļjas Ivanova ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 287/Lm14) (Dok. Nr. 1170)

Lēmuma projekts “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas” (Nr. 288/Lm14) (Dok. Nr. 1171)

Lēmuma projekts “Par deputāta Dmitrija Kovaļenko ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā” (Nr. 289/Lm14) (Dok. Nr. 1172)

Lēmuma projekts “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas” (Nr. 290/Lm14) (Dok. Nr. 1173)

Lēmuma projekts “Par deputāta Andra Šuvajeva atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas” (Nr. 291/Lm14) (Dok. Nr. 1174)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ata Švinkas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas” (Nr. 292/Lm14) (Dok. Nr. 1175)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Cepurīša atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas” (Nr. 293/Lm14) (Dok. Nr. 1176)

Lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas” (Nr. 294/Lm14) (Dok. Nr. 1177)

Lēmuma projekts “Par deputātes Skaidrītes Ābramas atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas” (Nr. 295/Lm14) (Dok. Nr. 1178)

Lēmuma projekts “Par deputātes Antoņinas Ņenaševas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 296/Lm14) (Dok. Nr. 1179)

Lēmuma projekts “Par deputāta Andra Šuvajeva ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā” (Nr. 297/Lm14) (Dok. Nr. 1180)

Lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas” (Nr. 298/Lm14) (Dok. Nr. 1181)

Lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 299/Lm14) (Dok. Nr. 1182)

Lēmuma projekts “Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 300/Lm14) (Dok. Nr. 1183)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ata Švinkas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā” (Nr. 301/Lm14) (Dok. Nr. 1184)

Lēmuma projekts “Par deputāta Edmunda Cepurīša ievēlēšanu Ārlietu komisijā” (Nr. 302/Lm14) (Dok. Nr. 1185)

Lēmuma projekts “Par deputātes Skaidrītes Ābramas ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā” (Nr. 303/Lm14) (Dok. Nr. 1186)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 304/Lm14) (Dok. Nr. 1187)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” (Nr. 305/Lm14) (Dok. Nr. 1188)

Lēmuma projekts “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” (Nr. 306/Lm14) (Dok. Nr. 1189)

Lēmuma projekts “Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 307/Lm14) (Dok. Nr. 1190)

Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vucāna atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas” (Nr. 308/Lm14) (Dok. Nr. 1191)

Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vucāna ievēlēšanu Ārlietu komisijā” (Nr. 309/Lm14) (Dok. Nr. 1192)

Lēmuma projekts “Par deputāta Harija Rokpeļņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas” (Nr. 310/Lm14) (Dok. Nr. 1193)

Lēmuma projekts “Par deputāta Harija Rokpeļņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 311/Lm14) (Dok. Nr. 1194)

Lēmuma projekts “Par deputāta Gunāra Kūtra atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas” (Nr. 312/Lm14) (Dok. Nr. 1195)

Lēmuma projekts “Par deputāta Gunāra Kūtra ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā” (Nr. 313/Lm14) (Dok. Nr. 1196)

Lēmuma projekts “Par deputātes Daigas Mieriņas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas” (Nr. 314/Lm14) (Dok. Nr. 1197)

Lēmuma projekts “Par deputātes Daigas Mieriņas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā” (Nr. 315/Lm14) (Dok. Nr. 1198)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 316/Lm14) (Dok. Nr. 1199)

Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 317/Lm14) (Dok. Nr. 1200)

Lēmuma projekts “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 318/Lm14) (Dok. Nr. 1201)

Lēmuma projekts “Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” (Nr. 319/Lm14) (Dok. Nr. 1202)

Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā” (Nr. 320/Lm14) (Dok. Nr. 1203)

Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 321/Lm14) (Dok. Nr. 1204)

Lēmuma projekts “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā” (Nr. 322/Lm14) (Dok. Nr. 1205)

Lēmuma projekts “Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā” (Nr. 323/Lm14) (Dok. Nr. 1206)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 324/Lm14) (Dok. Nr. 1207)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā” (Nr. 325/Lm14) (Dok. Nr. 1208)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 326/Lm14) (Dok. Nr. 1209)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā” (Nr. 327/Lm14) (Dok. Nr. 1210)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā” (Nr. 328/Lm14) (Dok. Nr. 1211)

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 329/Lm14) (Dok. Nr. 1212)

Reģistrācijas rezultāti

- Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J. Grasbergs

Balsojumi

Datums: 21.09.23 09:25 Balsojums 1
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Viktorijas Baires 14.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (244/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:28 Balsojums 2
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Ligitas Ginteres 14.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (245/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:32 Balsojums 3
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Didža Zemmera 14.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (246/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:35 Balsojums 4
Par - 87, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Ģirta Štekerhofa 14.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (247/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:38 Balsojums 5
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Valda Maslovska 14.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (248/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:41 Balsojums 6
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Mairitas Lūses 14.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (249/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:44 Balsojums 7
Par - 87, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Ervina Labanovska 14.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “PROGRESĪVIE” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (250/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:47 Balsojums 8
Par - 89, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Alīnas Gendeles 14.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (251/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:51 Balsojums 9
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Ģirta Valda Kristovska 14.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (252/Lm14)

Datums: 21.09.23 09:59 Balsojums 10
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas (221/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:00 Balsojums 11
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana atsaukšanu no Juridiskās komisijas (222/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:01 Balsojums 12
Par - 85, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Viļa Krištopana ievēlēšanu Juridiskajā komisijā (223/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:01 Balsojums 13
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Kristapa Krištopana ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (224/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:16 Balsojums 14
Par - 20, pret - 55, atturas - 14.
Balsošanas motīvs: Par Mārtiņa Kazāka atbrīvošanu no Latvijas Bankas prezidenta amata (225/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:22 Balsojums 15
Par - 17, pret - 54, atturas - 19.
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Bankas padomes locekļu atbrīvošanu no amata (226/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:23 Balsojums 16
Par - 72, pret - 9, atturas - 11.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas pārstāvja atcelšanu no Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejas (254/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:25 Balsojums 17
Par - 82, pret - 9, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Ziemeļu Investīciju bankas Kontroles komitejā (255/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:26 Balsojums 18
Par - 92, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas (260/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:26 Balsojums 19
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Irmas Kalniņas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas (261/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:27 Balsojums 20
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Irmas Kalniņas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (262/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:28 Balsojums 21
Par - 94, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā (263/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:29 Balsojums 22
Par - 93, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (264/Lm14)

Datums: 21.09.23 10:29 Balsojums 23
Reģistrējušies - 95.
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Datums: 21.09.23 11:03 Balsojums 24
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Dombravas ievēlēšanu Ārlietu komisijā (265/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:04 Balsojums 25
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā (266/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:05 Balsojums 26
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Ilzes Indriksones ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (267/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:05 Balsojums 27
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā (268/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:06 Balsojums 28
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Naura Puntuļa ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā (269/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:07 Balsojums 29
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (270/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:08 Balsojums 30
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (271/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:09 Balsojums 31
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā (272/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:10 Balsojums 32
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Ināras Mūrnieces ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā (273/Lm14)

Datums: 21.09.23 11:12 Balsojums 33
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību (345/Lp14), 2.lasījums, steidzams

Datums: 21.09.23 11:15 Balsojums 34
Par - 87, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā (312/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 11:16 Balsojums 35
Par - 89, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta projektu uzraudzības likumā (323/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 11:19 Balsojums 36
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā (313/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 11:20 Balsojums 37
Par - 92, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem” (314/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 11:23 Balsojums 38
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (178/Lp14), 2.lasījums

Datums: 21.09.23 12:02 Balsojums 39
Par - 72, pret - 10, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās denonsēšanu (305/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:03 Balsojums 40
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Farmācijas likumā (307/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:04 Balsojums 41
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Farmācijas likumā (307/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:06 Balsojums 42
Par - 88, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ārstniecības likumā (268/Lp14), 2.lasījums

Datums: 21.09.23 12:09 Balsojums 43
Par - 80, pret - 9, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” (306/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:09 Balsojums 44
Par - 89, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” (306/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:26 Balsojums 45
Par - 94, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Energoapgādes izmaksu atbalsta likums (343/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 12:27 Balsojums 46
Reģistrējušies - 94.
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Datums: 21.09.23 14:23 Balsojums 47
Par - 0, pret - 42, atturas - 47.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (334/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 14:24 Balsojums 48
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Krimināllikumā (352/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 14:25 Balsojums 49
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (352/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 14:27 Balsojums 50
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā (351/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 14:28 Balsojums 51
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā (351/Lp14), 1.lasījums

Datums: 21.09.23 14:29 Balsojums 52
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā (351/Lp14), 2.lasījums, steidzams

Datums: 21.09.23 14:32 Balsojums 53
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma izsniegšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei (253/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:33 Balsojums 54
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ingrīdas Circenes atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas (274/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:33 Balsojums 55
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā (275/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:34 Balsojums 56
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Jurēvica atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas (276/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:34 Balsojums 57
Par - 77, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Jurēvica ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (277/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:35 Balsojums 58
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (278/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:35 Balsojums 59
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Raimonda Čudara ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā (279/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:36 Balsojums 60
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (280/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:36 Balsojums 61
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Viktorijas Baires ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (281/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:37 Balsojums 62
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (282/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:37 Balsojums 63
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ģirta Valda Kristovska ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (283/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:38 Balsojums 64
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā (284/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:38 Balsojums 65
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Alīnas Gendeles ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (285/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:39 Balsojums 66
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Iļjas Ivanova atsaukšanu no Ārlietu komisijas (286/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:39 Balsojums 67
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Iļjas Ivanova ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (287/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:40 Balsojums 68
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Dmitrija Kovaļenko atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas (288/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:40 Balsojums 69
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Dmitrija Kovaļenko ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā (289/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:41 Balsojums 70
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Antoņinas Ņenaševas atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas (290/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:41 Balsojums 71
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Andra Šuvajeva atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas (291/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:42 Balsojums 72
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ata Švinkas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas (292/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:42 Balsojums 73
Par - 85, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Cepurīša atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas (293/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:42 Balsojums 74
Par - 85, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas (294/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:43 Balsojums 75
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Skaidrītes Ābramas atsaukšanu no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas (295/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:43 Balsojums 76
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Antoņinas Ņenaševas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (296/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:44 Balsojums 77
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Andra Šuvajeva ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā (297/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:45 Balsojums 78
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Janas Simanovskas atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas (298/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:45 Balsojums 79
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (299/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:46 Balsojums 80
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Janas Simanovskas ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (300/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:46 Balsojums 81
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ata Švinkas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā (301/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:46 Balsojums 82
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Edmunda Cepurīša ievēlēšanu Ārlietu komisijā (302/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:47 Balsojums 83
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Skaidrītes Ābramas ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (303/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:47 Balsojums 84
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (304/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:48 Balsojums 85
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ervina Labanovska ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā (305/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:48 Balsojums 86
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā (306/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:49 Balsojums 87
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Mairitas Lūses ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (307/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:49 Balsojums 88
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Jāņa Vucāna atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas (308/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:49 Balsojums 89
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Jāņa Vucāna ievēlēšanu Ārlietu komisijā (309/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:50 Balsojums 90
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Harija Rokpeļņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas (310/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:50 Balsojums 91
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Harija Rokpeļņa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (311/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:51 Balsojums 92
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Gunāra Kūtra atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas (312/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:51 Balsojums 93
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Gunāra Kūtra ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā (313/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:52 Balsojums 94
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Daigas Mieriņas atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas (314/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:52 Balsojums 95
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Daigas Mieriņas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā (315/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:52 Balsojums 96
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (316/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:53 Balsojums 97
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ģirta Štekerhofa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (317/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:53 Balsojums 98
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (318/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:54 Balsojums 99
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Didža Zemmera ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā (319/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:54 Balsojums 100
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (320/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:54 Balsojums 101
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputāta Valda Maslovska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (321/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:55 Balsojums 102
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā (322/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:55 Balsojums 103
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ligitas Ginteres ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā (323/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:56 Balsojums 104
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (324/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:56 Balsojums 105
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Didža Šmita ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā (325/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:57 Balsojums 106
Par - 85, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (326/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:57 Balsojums 107
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Māra Sprindžuka ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā (327/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:58 Balsojums 108
Par - 85, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā (328/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:58 Balsojums 109
Par - 85, pret - 0, atturas - 2.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Māra Kučinska ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (329/Lm14)

Datums: 21.09.23 14:59 Balsojums 110
Reģistrējušies - 88.
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes video translācija

21.09.2023. 09.00 11.00 13.30Sestdien, 15.jūnijā