Latvijas Republikas 14. Saeimas
ziemas sesijas septiņpadsmitā sēde
2023. gada 16. martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 14. Saeimas priekšsēdētājs
Edvards Smiltēns.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītājs. Cienījamie kolēģi, lūdzu, sēdieties savās darba vietās! Es te neredzu pat veselas frakcijas pārstāvjus, opozīcija nav ieradusies. Es par pulksten 14.30, kolēģi, jautāju, un visi piekrita.

Sākam Latvijas Republikas Saeimas 2023. gada 16. marta kārtējo sēdi.

Grozījumi sēdes darba kārtībā nav iesniegti, līdz ar to sākam skatīt apstiprināto darba kārtību.

Prezidija ziņojumi par atvaļinājumu piešķiršanu.

Pirmais jautājums darba kārtībā - “Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Aivai Vīksnai 2023. gada 13. un 14. martā”. Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un par to informē Saeimu.

Otrais jautājums - “Par piešķirto neapmaksātu atvaļinājumu deputātei Antoņinai Ņenaševai 2023. gada 15. un 16. martā”. Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un par to informē Saeimu.

Sākam izskatīt sadaļu “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Zemgales apgabaltiesas tiesneses Ingunas Preisas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Atis Deksnis.

A. Deksnis (AS).

Augsti godātais Saeimas priekšsēdētāja kungs! Cienījamie kolēģi! Šodien izskatīšanai Saeimas sēdē ir sagatavots lēmuma projekts “Par Zemgales apgabaltiesas tiesneses Ingunas Preisas atbrīvošanu no tiesneša amata” (pēc pašas vēlēšanās sakarā ar došanos izdienas pensijā).

Šī gada 7. martā Juridiskās komisijas sēdē komisijas locekļi uzklausīja Tiesu administrācijas ziņojumu par tiesneses Ingunas Preisas profesionālo darbu un vienbalsīgi atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Ņemot vērā tiesneses iesniegumu, kā arī likuma “Par tiesu varu” 81. panta pirmo daļu un 82. panta pirmās daļas 1. punktu, Juridiskās komisijas vārdā aicinu Saeimu balsot un atbrīvot tiesnesi Ingunu Preisu no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās sakarā ar došanos pensijā ar 2023. gada 1. jūniju.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Zemgales apgabaltiesas tiesneses Ingunas Preisas atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 1, atturas - nav. Lēmums ir pieņemts.

Sākam izskatīt sadaļu “Likumprojektu izskatīšana”.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts ir steidzams.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Edvīns Šnore.

E. Šnore (NA).

Labdien, cienījamie kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” otrajā lasījumā.

Komisijā esam saņēmuši astoņus priekšlikumus.

1. - deputāta Šuvajeva priekšlikums. Komisija nav atbalstīts. Un es īsumā arī pateikšu, kāpēc. Tāpēc, ka priekšlikums paredz visā likumprojektā aizstāt termiņu... nomainīt datumu - 30. jūniju ar 31. decembri.

Komisijā bija ieradies atbildīgās institūcijas - Iekšlietu ministrijas - pārstāvis, kas informēja, ka likums jau strādā zināmu laiku un ir konstatēts, ka ne visi atbalsta pasākumi notiek vienādi un arī efektivitāte nav vienāda, un arī pagarināšana visiem nebūs vajadzīga pēc viena termiņa. Līdz ar to komisija nosūtīja vēstuli Ministru kabinetam, lūdzot šo situāciju izskaidrot sīkāk, un pēc tam mēs būsim gatavi šo lēmumu pieņemt. Tā ka tagad tas nav atbalstīts.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Sākam debates.

Debatēs pieteicies deputāts Andris Šuvajevs.

A. Šuvajevs (PRO).

Priekšsēdētāja kungs! Deputāti! Paldies Šnores kungam par izteikto komentāru attiecībā uz to, kas tika diskutēts komisijā.

Es tomēr vēlos pateikt, ka mani tas mazliet izbrīna, jo es uzskatu, ka šāda veida lēmums ir vilcināšanās ar atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Es saprotu komisijas vēlmi uzklausīt izvērtējumu attiecībā uz atbalstu, bet tas, kas man nav saprotams, - kāpēc tas nav ticis izdarīts. Par problēmu mēs jau zinājām decembrī.

Varbūt atceraties, arī decembrī es šeit stāvēju un aicināju atbalstu pagarināt uz visu šo gadu. Tas tika izdarīts uz pusgadu. Es brīdināju, ka mēs būsim šajā situācijā martā, kad atkal būs izveidojusies šī juridiski neskaidrā situācija cilvēkiem no Ukrainas, kas ierodas šodien. A tgādināšu, ka pie esošā normatīvā regulējuma 1. jūlijā viņi faktiski būs neaizsargāti.

Es saprotu koalīcijas solījumu , ka atbalsts jau būs, bet es atgādinu, ka gan pašvaldībām, gan nevalstiskajām organizācijām, kas ikdienā strādā ar šiem cilvēkiem, šāda neskaidrība raisa papildu uztraukumu, papildu trauksmi, tā novirza viņu enerģiju uz to, lai viņi tagad mums, deputātiem, rakstītu vēstules . Tas ir tas, ko viņi dara. Viņi ievāc informāciju un mēģina pārliecināt mūs par to, ka šāda veida atbalsts tomēr ir jāpagarina. Es domāju, ka mums šie galvenie atbalsta rādītāji ir pieejami, kā arī norādīts vēstulē, ko mums atsūtīja “Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Kā jau minēju, es pavisam noteikti varu saprast šo domu, ka mums ir nepieciešams veikt izvērtējumu, tajā pašā laikā es uzskatu, ka pareizā taktika būtu tāda, ka mēs varētu pagarināt šo atbalstu (ko mēs pagarināsim jebkurā gadījumā), paralēli veikt izvērtējumu un pilnveidot to.

Man tomēr šāda veida pieeja raisa nelielu uztraukumu , ka mums brīdī, kad ūdens jau smeļas mutē, ir jāpieņem lēmums. Tajā brīdī mēs pasakām, ka veiksim izvērtējumu. Ja es domāju, kā mēs spriedīsim un lemsim par energoatbalsta pasākumiem septembrī, tad mani māc bažas, ka mēs būsim ļoti līdzīgā situācijā, kad pēkšņi uzstāsim uz to, ka ir nepieciešams izvērtējums, pirms pieņemam lēmumus.

Tāpēc, manuprāt, politiski atbildīgs lēmums būtu šobrīd atbalstīt termiņa pagarināšanu, paralēli veikt atbalsta izvērtējumu un to pilnveidot, ja tas ir nepieciešams, savukārt politiski bezatbildīgi , manuprāt, ir domāt, ka lēmuma atlikšana vēl par mēnesi ir kaut kas... ka šādā veidā neviens necietīs. Es domāju, ka cietīs.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Uģim Rotbergam.

U. Rotbergs (JV).

Augsti godātais priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Šis nu galīgi nav bezatbildīgs lēmums, ko mēs komisijā pieņēmām. Jau iepriekšējās komisijās mēs runājām, ka lūgsim Iekšlietu ministriju izvērtēt, lai mūsu sniegtais atbalsts būtu precīzi tēmēts, lai paskatītos arī citās ministrijās - lūgtu Veselības ministrijā, piemēram, zāļu kompensēšanu un tamlīdzīgi. Latvijas valsts skaidri un gaiši ir paudusi atbalstu Ukrainai, ka palīdzēs tik ilgi, kamēr tas būs vajadzīgs.

Un tas, ko šobrīd noklusē, ir, ka mēs visu laiku... Šī nav pirmā reize, kad skatām šī likuma grozījumus. Mēs visu laiku adaptējamies un gribam valsts atbalstu ukraiņiem daudz, daudz tēmētāku, jo situācija mainās. Cilvēki ienāk darba tirgū, daļai no viņiem varbūt nav vajadzīgs šis atbalsts, daļa varbūt izvairās no, nu, kā saka, kaut kādiem pienākumiem un tamlīdzīgi. Tas, gluži otrādi, ir Ukrainas iedzīvotāju interesēs. Tas, ka grib garantijas uz ilgu laiku, nozīmē, ka mēs paši neesam ieinteresēti savus līdzekļus iztērēt pēc iespējas labākā, tēmētākā atbalstā ukraiņiem.

Aicinu noraidīt. Mēs arī komisijā noraidījām šo priekšlikumu, un mēs pie šī jautājuma atgriezīsimies. Iekšlietu ministrijai kopā ar pārējām institūcijām paredzētajā laikā ir jāsagatavo ziņojums, lai mēs varētu būt daudz, daudz profesionālāki un daudz labāki atbalstītāji Ukrainas bēgļiem.

Paldies.

(Daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Šuvajeva kunga priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 45, atturas - nav. Šuvajeva kunga priekšlikums nav atbalstīts.

E. Šnore. 2. - veselības ministres Meņģelsones priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

E. Šnore. 3. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

E. Šnore. 4. - veselības ministres Meņģelsones priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 5. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

E. Šnore. 5. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

E. Šnore. 6. - deputāta Šuvajeva priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsojam!”)

Sēdes vadītājs, Deputāti pieprasa balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. - deputāta Andra Šuvajeva iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 44, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

E. Šnore. 7. - veselības ministres Meņģelsones priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 8. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

E. Šnore. Un 8. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

E. Šnore. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums”, trešais, galīgais, lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Kaspars Briškens.

K. Briškens (PRO).

Augsti godājamais Saeimas priekšsēdētāja kungs! Cienījamās kolēģes, kolēģi! Klātesošie! Skatām likumprojektu “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums” trešajā, galīgajā, lasījumā. Atgādināšu, ka šī likuma mērķis ir veicināt preču un pakalpojumu piekļūstamību personām ar invaliditāti, visām personām, kurām ir ilgstoši fiziski, garīgi, intelektuāli un maņu traucējumi. Šis likums arī pārņem attiecīgo Eiropas Savienības direktīvu un sekmē ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām izpildi visā Eiropas Savienībā. Latvijā ir aptuveni 200 tūkstoši cilvēku ar invaliditāti.

Tātad esam saņēmuši 11 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

K. Briškens. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums.  Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 4. - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Uršuļska kunga priekšlikums. Nepieciešams, lai nodrošinātu attiecīgās direktīvas piekļūstamības prasību pārņemšanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 6. - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Uršuļska kunga priekšlikums. Precizē terminu saistībā ar direktīvas pārņemšanu. Komisijā atbalstīts. 

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 8. - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Uršuļska kunga priekšlikums. Labklājības ministrija lūdz minēto normu iekļaut likuma pamattekstā, nevis pārnest uz attiecīgajiem Ministru kabineta noteikumiem, kā tas bija paredzēts otrā lasījuma redakcijā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. Visbeidzot 11. - arī Juridiskā biroja priekšlikums. Tehnisks precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

K. Briškens. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā”, trešais, galīgais, lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Kaspars Briškens.

K. Briškens (PRO).

Esam saņēmuši divus priekšlikumus. Šis un nākamais darba kārtības punkts ir vienotā likumprojektu paketē ar Preču un pakalpojumu piekļūstamības likumu, ko tikko pieņēmām.

Šim likumprojektam ir saņemti divi priekšlikumi.

1. - Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres Plokas kundzes priekšlikums. Tehnisks precizējums vienai no atsaucēm tekstā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. Un 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Juridiskās tehnikas precizējums, formulējot pārejas noteikumus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

K. Briškens. Līdz ar to esam izskatījuši abus priekšlikumus.

Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā”, trešais, galīgais, lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - Kaspars Briškens.

K. Briškens (PRO).

Skatām likumprojektu, kas ir skatāms kopējā paketē ar Preču un pakalpojumu piekļūstamības likumu. Esam saņēmuši divus priekšlikumus.

1. - Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres Plokas kundzes priekšlikums. Tehnisks precizējums atsaucē tekstā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. Un 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Juridiskās tehnikas precizējums, formulējot pārejas noteikumus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

K. Briškens. Esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Par nekustamā īpašuma nodošanu Cēsu novada pašvaldībai”, trešais, galīgais, lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - Harijs Rokpelnis.

H. Rokpelnis (ZZS).

Labdien, kolēģi! Tātad likumprojekta būtība - Lielstraupes pils un tai piegulošo nekustamo īpašumu nodošana Cēsu novada pašvaldībai no valsts.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija uz trešo lasījumu ir saņēmusi 26 priekšlikumus un visus (pamatā - tehniskas dabas) ir izskatījusi.

Aicinu balsot un atbalstīt komisijas viedokli.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 4. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

 H. Rokpelnis. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

 

H. Rokpelnis. 6. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

H. Rokpelnis. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

H. Rokpelnis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 14. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

H. Rokpelnis. 15. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 17. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 18. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 19. - Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 20. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 21. - Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

H. Rokpelnis. 22. - Finanšu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti tātad piekrīt.

H. Rokpelnis. 23. - Finanšu ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

H. Rokpelnis. 24. - Kultūras ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 25. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

H. Rokpelnis. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Kā ziņotājs lūdza, tā arī darīsim.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par nekustamā īpašuma nodošanu Cēsu novada pašvaldībai” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.

L. Matisone (AS).

Labdien, godātais priekšsēdētāja kungs! Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija strādāja ar likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”.

Uz trešo lasījumu ir iesniegti 49 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 3. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Sprindžuka kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 5. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 4. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta

L. Matisone. 7. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 9. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti pieprasa balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - frakcijas PROGRESĪVIE iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 44, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

L. Matisone. 10. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 14. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 16. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 17. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 19. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 20. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 21. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 22. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta priekšlikumu.

L. Matisone. 25. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti pieprasa balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 25. - frakcijas PROGRESĪVIE iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 54, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

L. Matisone. 26. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 26. - frakcijas PROGRESĪVIE iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 51, atturas - nav. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

L. Matisone. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 28. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 28. - frakcijas PROGRESĪVIE iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 63, atturas - 1. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

L. Matisone. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 30. - frakcijas PROGRESĪVIE priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 30. - frakcijas PROGRESĪVIE iesniegto priekšlikumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 53, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

L. Matisone. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 32. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 33. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

L. Matisone. 33. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 34. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 35. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 37. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 40. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 43. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 42. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 43. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 43. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

L. Matisone. 44. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 46. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

L. Matisone. 47. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 48. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

L. Matisone. 48. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

L. Matisone. 49. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 44. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas izteiktajam viedoklim.

L. Matisone. Līdz ar to esam izskatījuši visus 49 priekšlikumus.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Agnese Krasta.

A. Krasta (JV).

Kolēģi, ziņošu par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” otrajā lasījumā.

Komisija uz otro lasījumu saņēma sešus priekšlikumus.

1. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Saistīts ar jau iepriekš pieņemtajiem grozījumiem šajā likumā. Nepieciešams veikt tehniskus labojumus 4.15 pantā un attiecīgi precizēt pārejas noteikumus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A. Krasta. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls precizējums.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A. Krasta. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskās tehnikas precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A. Krasta. 4. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Saistīts ar 1. priekšlikumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

A. Krasta. 5. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Arī saistīts ar 1. priekšlikumu.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A. Krasta. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Izslēdz norādi par spēkā stāšanos, jo tajā norādītais datums jau ir pagājis. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

A. Krasta. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A. Krasta. Juridiskā komisija lūdz noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam - šī gada 28. marts.

Sēdes vadītājs. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumi nav. Šī gada 28. martā priekšlikumi tiek gaidīti Juridiskajā komisijā.

Paldies, Krastas kundze.

Pēdējais jautājums šodienas darba kārtībā - likumprojekts “Par grozījumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas 1979. gada 13. novembra Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos 1998. gada 24. jūnija Protokolā par smagajiem metāliem”.

Ārlietu komisijas vārdā - referente Irma Kalniņa.

Irma Kalniņa (JV).

Likumprojekts sagatavots pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciatīvas. “Likumprojekta mērķis ir sekmēt Apvienoto Nāciju Organizācijas 1979. gada 13. novembra Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos Izpildinstitūcijas 31. sanāksmē, kas norisinājās 2012. gada 11.-13. decembrī (Sēdes vadītājs noklaudzina ar āmuru.)...

Sēdes vadītājs. Kolēģi, lūdzu uzmanību referentam.

Irma Kalniņa. ... ar lēmumu Nr. 2012/5 pieņemto grozījumu 1998. gada 24. jūnija Protokolā par smagajiem metāliem grozījumu [..] spēkā stāšanos attiecībā uz Protokola grozījumus neratificējušajām valstīm un reģionālām organizācijām.”

Ārlietu komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu... pirmajā lasījumā un aicina arī Saeimas deputātus to atbalstīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Tātad lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par grozījumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas 1979. gada 13. novembra Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos 1998. gada 24. jūnija Protokolā par smagajiem metāliem” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Kalniņas kundze, lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Irma Kalniņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 26. marts.

Sēdes vadītājs. 26. marts. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Līdz ar to Ārlietu komisija priekšlikumus gaidīs līdz 26. martam.

Irma Kalniņa. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies, Kalniņas kundze, par ziņojumu.

Mēs esam izskatījuši visus šodienas darba kārtības jautājumus.

Lūdzu zvanu! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātus!

Kamēr tiek gatavoti rezultāti, es jūs, kolēģi, informēšu.

Šodien jautājumu un atbilžu sēde nenotiks.

Tātad deputātu Krauzes, Jakovina, Rokpeļņa, Valaiņa, Meļņa un Kozlovskas jautājums ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei “Par Latvijas dalību “Nord Pool” elektroenerģijas biržā”. Uz šo jautājumu saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos papildjautājumus uzdot nevēlas.

Kolēģi, sēde vēl nav beigusies! Rosļikova kungs, sēde vēl nav beigusies!

Deputātu Valaiņa, Vucāna, Kūtra, Brigmaņa, Mieriņas, Meļņa, Auguļa, Kozlovska, Jakovina, Brakovskas, Vilka, Bērziņa un Daudzes - steidzams! - jautājums Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Valsts līdzekļu izmantošanas lietderība, algojot Ministru prezidenta fotogrāfu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos papildjautājumus uzdot nevēlas.

Deputātu Simanovskas, Šuvajeva, Briškena, Rasimas un Ņenaševas jautājums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par Eiropas Savienības noteikto sankciju ievērošanu”. Jautājums pāradresēts iekšlietu ministram Mārim Kučinskim. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos papildjautājumus uzdot nevēlas.

Un deputātu Petravičas, Zivtiņa, Krištopana, Jencīša un Liepiņas jautājums veselības ministrei Līgai Meņģelsonei “Par līdz šim veikto un šogad plānoto Covid-19 vakcīnu iepirkumu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus apmierina.

Vēl ir iesniegti jauni jautājumi, par kuriem man ir jūs jāinformē.

Deputāti Gunārs Kūtris, Viktors Valainis, Uldis Augulis, Anita Brakovska un Harijs Rokpelnis ir iesnieguši jautājumu iekšlietu ministram Mārim Kučinskim “Par valsts drošību uzraugošo institūciju rīcību saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta iespējami prettiesiski veiktajām darbībām”. Jautājums tiek nodots iekšlietu ministram Mārim Kučinskim atbildes sniegšanai.

Deputāti Gunārs Kūtris, Viktors Valainis, Uldis Augulis, Anita Brakovska un Harijs Rokpelnis ir iesnieguši jautājumu finanšu ministram Arvilam Ašeradenam “Par Valsts ieņēmumu dienesta iespējami prettiesiski veiktajām darbībām”.  Jautājums tiek nodots finanšu ministram atbildes sniegšanai.

Deputāti Ramona Petraviča, Oļegs Burovs, Mārcis Jencītis, Ričards Šlesers un Edmunds Zivtiņš ir iesnieguši jautājumu finanšu ministram Arvilam Ašeradenam un veselības ministrei Līgai Meņģelsonei “Par iespējamu sociālās apdrošināšanas iemaksu palielināšanu”. Jautājums tiek nodots finanšu ministram un veselības ministrei atbildes sniegšanai.

Deputāti Ramona Petraviča, Ričards Šlesers, Mārcis Jencītis, Edmunds Zivtiņš un Oļegs Burovs ir iesnieguši jautājumu veselības ministrei Līgai Meņģelsonei “Precizējoši jautājumi par līdz šim veikto un šogad plānoto Covid?19 vakcīnu iepirkumu”. Jautājums tiek nodots veselības ministrei Meņģelsones kundzei atbildes sniegšanai.

Deputāti Andris Šuvajevs, Atis Švinka, Kaspars Briškens, Leila Rasima un Antoņina Ņenaševa ir iesnieguši jautājumu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai “Par finansējuma avotiem un aprēķiniem pedagogu algu paaugstināšanai”. Jautājums tiek nodots izglītības un zinātnes ministrei atbildes sniegšanai.

Vēlreiz atgādinu - jautājumu un atbilžu sēde šodien pulksten 17.00 nenotiks.

Vārds Saeimas sekretāram Armandam Krauzem reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

A. Krauze (14. Saeimas sekretārs).

Kolēģi! Nu jau nav reģistrējušies 17 deputāti: Hosams Abu Meri, Skaidrīte Ābrama, Andris Bērziņš, Artūrs Butāns, Gundars Daudze, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Andrejs Judins, Irma Kalniņa...

Sēdes vadītājs. Irma Kalniņa ir zālē. Ļoti skaidri.

A. Krauze. ... Gunārs Kūtris, Lauris Lizbovskis, Antoņina Ņenaševa, Jānis Reirs, Jana Simanovska, Andris Sprūds, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vucāns.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Sēdi slēdzu.

Vēlu jums jauku dienu!

SATURA RĀDĪTĀJS
14. Saeimas ziemas sesijas 17. sēde
2023. gada 16. martā

Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Aivai Vīksnai 2023. gada 13. un 14. martā
(Dok. Nr. 593., 611.1.8/3-7-14/23)
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātei Antoņinai Ņenaševai 2023. gada 15. un 16. martā
(Dok. Nr. 594., 611.1.8/6-4-14/23)
Lēmuma projekts “Par Zemgales apgabaltiesas tiesneses Ingunas Preisas atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 160/Lm14)
(Dok. Nr. 578)
- Ziņo - dep. A. Deksnis
Likumprojekts “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” (Nr. 169/Lp14) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 493B)
- Ziņo - dep. E. Šnore
- Debates - dep. A. Šuvajevs
  - dep. U. Rotbergs
Likumprojekts “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums” (Nr. 62/Lp14) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 580)
- Ziņo - dep. K. Briškens
Likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 63/Lp14) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 581)
- Ziņo - dep. K. Briškens
Likumprojekts “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 64/Lp14) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 582)
- Ziņo - dep. K. Briškens
Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma nodošanu Cēsu novada pašvaldībai” (Nr. 79/Lp14) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 586)
- Ziņo - dep. H. Rokpelnis
Likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” (Nr. 31/Lp14) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 592)
- Ziņo - dep. L. Matisone
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (Nr. 144/Lp14) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 579)
- Ziņo - dep. A. Krasta
Likumprojekts “Par grozījumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas 1979. gada 13. novembra Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos 1998. gada 24. jūnija Protokolā par smagajiem metāliem” (Nr. 149/Lp14) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 430, 587)
- Ziņo - dep. Irma Kalniņa
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
Informācija par deputātu G. Kūtra, V. Valaiņa, U. Auguļa, A. Brakovskas un H. Rokpelņa jautājumu iekšlietu ministram Mārim Kučinskim “Par valsts drošību uzraugošo institūciju rīcību saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta iespējami prettiesiski veiktajām darbībām” (Nr. 36/J14)
Informācija par deputātu G. Kūtra, V. Valaiņa, U. Auguļa, A. Brakovskas un H. Rokpelņa jautājumu finanšu ministram Arvilam Ašeradenam “Par Valsts ieņēmumu dienesta iespējami prettiesiski veiktajām darbībām” (Nr. 37/J14)
Informācija par deputātu R. Petravičas, O. Burova, M. Jencīša, R. Šlesera un E. Zivtiņa jautājumu finanšu ministram Arvilam Ašeradenam un veselības ministrei Līgai Meņģelsonei “Par iespējamu sociālās apdrošināšanas iemaksu palielināšanu” (Nr. 40/J14)
Informācija par deputātu R. Petravičas, R. Šlesera, M. Jencīša, E. Zivtiņa un O. Burova jautājumu veselības ministrei Līgai Meņģelsonei “Precizējoši jautājumi par līdz šim veikto un šogad plānoto Covid-19 vakcīnu iepirkumu” (Nr. 38/J14)
Informācija par deputātu A. Šuvajeva, A. Švinkas, K. Briškena, L. Rasimas un A. Ņenaševas jautājumu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai “Par finansējuma avotiem un aprēķiniem pedagogu algu paaugstināšanai” (Nr. 39/J14)
Reģistrācijas rezultāti
- Nolasa - Saeimas sekretārs A. Krauze

Balsojumi

Datums: 16.03.2023 14:37:14 bal001
Par - 74, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Zemgales apgabaltiesas tiesneses Ingunas Preisas atbrīvošanu no tiesneša amata (160/Lm14)

Datums: 16.03.2023 14:43:43 bal002
Par - 35, pret - 45, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā (169/Lp14), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.03.2023 14:44:40 bal003
Par - 35, pret - 44, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.6. Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā (169/Lp14), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.03.2023 14:45:23 bal004
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā (169/Lp14), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.03.2023 14:48:16 bal005
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums (62/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:49:35 bal006
Par - 77, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publisko iepirkumu likumā (63/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:50:43 bal007
Par - 77, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā (64/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:54:18 bal008
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par nekustamā īpašuma nodošanu Cēsu novada pašvaldībai (79/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:55:45 bal009
Par - 26, pret - 44, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.9. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:57:10 bal010
Par - 25, pret - 54, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.25. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:57:31 bal011
Par - 23, pret - 51, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.26. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:57:58 bal012
Par - 17, pret - 63, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.28. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 14:58:25 bal013
Par - 27, pret - 53, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.30. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 15:00:38 bal014
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (31/Lp14), 3.lasījums

Datums: 16.03.2023 15:02:26 bal015
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” (144/Lp14), 2.lasījums

Datums: 16.03.2023 15:05:06 bal016
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par grozījumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas 1979. gada 13. novembra Konvencijas par robežšķērsojošo gaisa piesārņošanu lielos attālumos 1998. gada 24. jūnija Protokolā par smagajiem metāliem (149/Lp14), 1.lasījums

Datums: 16.03.2023 15:05:53 bal017
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

16.03.2023. 9.00 12.00 14.30Sestdien, 15.jūnijā