Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas septiņpadsmitā (ārkārtas) sēde
2020. gada 21. maijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Audio balsojumi (frakcijās)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sākam 2020. gada 21. maija otro ārkārtas sēdi.

Deputāti Feldmans, Butāns, Cielēns, Zālīte-Grosa, Žunna, Riekstiņš un citi lūdz saīsināt runas laiku, debatējot par sēdē izskatāmajiem jautājumiem: runājot pirmo reizi, noteikt laiku trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte; par likumprojektiem otrajā lasījumā: pirmo reizi – divas minūtes, otro reizi – viena minūte. Vai deputātiem ir iebildumi? (Dep. A. Gobzems: “Es vēlos – “pret”!”)

“Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Es, protams, esmu pret demokrātijas ierobežošanu, un es aicinātu arī Mūrnieces kundzi nodrošināt vismaz nākamajā sēdē... jo tehniski nav nekādu likuma šķēršļu liegt deputātiem uzstāties no Saeimas tribīnes – tā, kā tam jāpieklājas būt. Pietiks zagt demokrātiju! Pietiks ierobežot deputātu tiesības! Tas ir tikai tehnisks jautājums, jo, pirmkārt, distancēšanās darbavietā nav obligāta. Otrkārt, tai ir bijis tikai rekomendējošs raksturs. Un pie šiem apstākļiem es lūdzu ne tikai noteikt normālu debašu ilgumu, kas saistīts ar ārkārtas stāvokli, bet, kā jau minēju, es aicinu nodrošināt nākamajā sēdē iespēju runāt no Saeimas tribīnes, pretējā gadījumā visi Saeimā pieņemtie lēmumi tiks apstrīdēti Satversmes tiesā tieši saistībā ar demokrātijas ierobežošanu, un tas ir ļoti nopietns jautājums.

Un šeit, zālē, vienam deputātam ir slikti. Tas ir Sandis Riekstiņš, kurš tur kunkst no savas vietas. Es aicinātu izsaukt ātro palīdzību, lai sniegtu medicīnisko palīdzību Sandim Riekstiņam, kurš acīmredzami jūtas ļoti slikti un kaut ko kunkst no savas vietas.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Par debašu laiku gan būtu vēlams runāt, kolēģi.

L. Liepiņa (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Es vēlos runāt par procedūru, Mūrnieces kundze! Par procedūru es vēlos runāt, lūdzu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Liepiņai, kura vēlas runāt par procedūru.

L. Liepiņa. Cienījamā Mūrnieces kundze! Man tāds lūgums – ja sēde ir izsludināta pulksten 15.20, tad pēc iespējas sēdi sākt pulksten 15.20, nevis tanī mirklī, kad ir savākti JKP nepieciešamie deputātu paraksti par debašu laika ierobežošanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdes sākums var aizkavēties. Arī deputāti var aizkavēties, nākot uz Sēžu zāli.

L. Liepiņa. Mēs Sēžu zālē ļoti labi visu redzējām, ka jūs sēdi sākāt tanī brīdī, kad JKP bija savākusi parakstus.

Sēdes vadītāja. Tas ir redzams, un tas ir saprotams.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai 2020. gada 21. maija otrajā ārkārtas sēdē tiktu noteikts debašu laiks izskatāmajiem jautājumiem: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte; par likumprojektu otrajā lasījumā: runājot pirmo reizi – divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par debašu laika saīsināšanu ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte; par likumprojektu otrajā lasījumā: runājot pirmo reizi – divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte: par – 57, pret – 28, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to lēmums pieņemts.

Tātad debašu laiks par 2020. gada 21. maija otrajā ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, otro reizi – viena minūte; par likumprojektu otrajā lasījumā: pirmo reizi – divas minūtes, otro reizi – viena minūte.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 694/Lp13), pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Sēdes klausītāji un skatītāji! Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā esam izskatījuši grozījumus speciālajā krīzes likumā Nr. 694/Lp13.

Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas laikā ir noteikti vairāki kultūras, mākslas, izglītības, sporta, vides vai veselības aizsardzības un sociālās palīdzības pasākumu ierobežojumi, kā arī vairāki izpildes termiņi ir pagarināti vai pārlikti. Saskaņā ar Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 10., 11., 12. pantu ir noteikta kārtība publisko personu kontrolēto kapitālsabiedrību dāvinājumiem (ziedojumiem) kultūras, mākslas, zinātnes, izglītības, sporta, vides vai veselības aizsardzības, kā arī sociālās palīdzības veicināšanai. Šos jautājumus regulē Ministru kabineta 2013. gada 13. augusta noteikumi Nr. 535.

Un, ņemot vērā pasākumu ierobežojumus un iespējamo ziedojumu novirzīšanu papildu pasākumiem, kas nodrošina vai veicina sākotnējā ziedojuma mērķa sasniegšanu, tiek grozīts termiņš, kādā tiek sniegta atskaite par līdzekļu izlietojumu, – tas tiek pagarināts līdz 2020. gada 31. decembrim.

Tāpat komisijā lēmām, ka apvienosim abus speciālos krīzes likumprojektus vienā likumprojektā, kas ir šis – Nr. 694/Lp13. Tas nozīmē, ka likumprojekta Nr. 701/Lp13 saturu iekļausim otrajā lasījumā šajā likumprojektā. Šāda rīcība atbilst Saeimas kārtības rullim un ir saskaņota ar Saeimas Juridisko biroju.

Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 694/Lp13) atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” atzīšanu par steidzamu: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēm nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 694/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” pirmajā lasījumā: par – 88, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15 minūtes. Un izskatīšana tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 15 minūtes, tas nozīmē – līdz pulksten 16.05. Izskatīšana – nākamajā Saeimas sēdē.

Paldies.

Darba kārtībā – lēmumu projektu izskatīšana.

Lēmuma projekts “Par Ministru kabineta 2020. gada 12. maija rīkojumu Nr. 257 un 2020. gada 14. maija rīkojumu Nr. 258, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Labdien vēlreiz, kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija 2020. gada 20. maija sēdē izskatīja kārtējos Ministru kabineta sagatavotos grozījumus rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Rīkojums satur galvenokārt iepriekš noteikto ierobežojumu atvieglojumus un kompetenču precizējumu. Nosaukšu dažus šī rīkojuma punktus, kas, manuprāt, ir būtiskākie.

Pirmais – ir papildināts, ka par mācību norisi Ieslodzījuma vietu pārvaldes sistēmā lemj tieslietu ministrs. Precizēts, ka kultūras, izklaides, sporta un citas atpūtas vietas darbojas no pulksten 6.30 līdz pulksten 24.00. Ir aizliegta bērnu izklaides pasākumu norise iekštelpās, tajā skaitā tirdzniecības centros, sakarā ar dezinfekcijas pasākumu veikšanas neiespējamību. Un tāpat ir precizēta uzraudzības kārtība, datu apmaiņa un kompetences, un tiesības iestādēm, kurām ir uzlikts pienākums kontrolēt no ārvalstīm ieradušās personas, kontaktpersonas un ar Covid-19 saslimušās personas. Tāpat ar šā gada 15. maiju atļauti visu veidu pasažieru pārvadājumi starp Baltijas valstīm.

Uzklausot iestāžu ziņojumus, komisija attiecīgos grozījumus rīkojumā par ārkārtējo situāciju atzina par pamatotiem, situācijai atbilstošiem un nepieciešamiem.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt iesniegto Saeimas lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Uzsākam debates.

Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Es, kolēģi, redzu, ka Ministru kabinets ir tikko lēmis vēl nedaudz atvieglot šos noteikumus, un saprotu, ka interešu izglītības jautājumos arī mums ir sagaidāms kaut kāds atvieglojums.

Bet par bērnu ballītēm – tiešām es aicinu valdību aizdomāties par to, ka ne tikai tie bumbu baseini, par kuriem jums ir lielas bažas, bet... bērnu izklaides pasākumi ir dažādi. Dzimšanas dienas svinības nenoris tikai bumbu baseinos un tuneļos. Ir dažādas citas izklaides vietas bērniem, kur nav tik liels infekcijas pārnešanas risks kā, piemēram, tajās konkrētajās tirdzniecības centru izklaides vietās, par kurām... kuras paturēja prātā lēmēji.

Es aicinu vēlreiz pārskatīt šo bērnu izklaides vietu klasifikāciju un tiešām tik plaši nenoteikt šos ierobežojumus, bet aizdomāties arī par to, ka nu... nu jā, ļoti daudzi bērni šajā gadījumā varbūt arī gaida to, lai viņiem būtu iespēja nosvinēt savu dzimšanas dienu epidemioloģiski drošā vidē, bet lai tiešām tas tā notiktu. Lai varētu nevis bumbu baseinā vārtīties, bet vienkārši nosvinēt dzimšanas dienu speciālajā, tam paredzētajā vietā. Rīgā un arī citur Latvijā ir ļoti daudz bērnu kafejnīcu, telpu, kurās var ievērot visas prasības un kuras diemžēl šobrīd ir jāver ciet, tāpēc ka... jātur ciet, tāpēc ka ir šis aizliegums. Es tiešām aicinu aizdomāties.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Latvijā nav nekādas ārkārtas situācijas pēc būtības, ir tikai formāli jūsu interešu vajadzībām, lai “apgūtu” (pēdiņās) jeb “nozagtu” (tautas valodā) četrus miljardus un lai nozagtu arī demokrātiju.

Latvijā cilvēkiem nav pamata uzskatīt, ka šeit būtu kaut kāda bīstamība. Ierobežot tiesības, kas saistītas ar jebkāda veida nodarbībām vai izklaidēm attiecībā uz bērniem, ir pilnīgs absurds brīdī, kad ir pilns “DEPO” veikals. Ir pilnīgi absurdi tie ierobežojumi, kas tiek saglabāti. Ārkārtas stāvoklis ir jāatceļ! Nav neviena parametra, kas liecinātu, ka vajadzētu būt ārkārtas stāvoklim!

Igaunija, kas esot sliktākā pozīcijā, ārkārtas stāvokli, starp citu, ir atcēlusi. Kāpēc Latvijā turpinās ārkārtas stāvoklis? Kas ir tie faktiskie tehniskie parametri, kas pierāda, ka ir vajadzīgs ārkārtas stāvoklis? Neviens... nekas par to neliecina.

Un tāpēc es aicinu Latvijas parlamentu un Ministru kabinetu lemt par ārkārtas stāvokļa kā tāda izbeigšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Lindai Liepiņai.

L. Liepiņa (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Kolēģi! Es arī neatbalstīšu šo, jo... nu, iespējams, ka te ir arī labas lietas visā šajā paketē, par ko jūs taisāties balsot... Ir pilnīgi skaidrs, ka lielākā daļa koalīcijas deputātu nemaz nav izlasījuši, par ko jūs balsosiet, par kaut kādiem... par kuriem konkrētiem valdības lēmumiem. Tas arī ir saprotams, ka jūs to nedarāt, bet šeit, piemēram, arī tāda lieta no jau pieminētajām... vēl papildus viena, ko es negribētu atbalstīt, – Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram mēs tātad atļaujam veikt individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādi atbalsta sniegšanai Itālijas Republikai, Spānijas Karalistei un tā tālāk, tā tālāk... tātad 100 tūkstošu eiro apmērā... nu, nepārsniedzot 100 tūkstošus eiro. Tātad skaidrs, ka šis iepirkums būs tuvu šiem 100 tūkstošiem eiro. Un es domāju, ka tas īsti pareizi apstākļos, kad mūsu pašu cilvēkiem ir problemātiski šobrīd piekļūt valsts atbalstam... Sākumā mums vajadzētu parūpēties par saviem cilvēkiem un tad – tikai tad! – pēc tam, kad mēs zinām, ka ar mūsu cilvēkiem un ar atbalstu viņiem viss ir kārtībā, domāt par palīdzību citiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J. Rancāns. Jā, komisijas vārdā ir piebilstams tas, ka komisija uzklausa ekspertu viedokļus un necenšas būt gudrāka par epidemiologiem un infektologiem, un attiecīgās jomas speciālistiem un šie valdības lēmumi, mūsuprāt, ir gana izsvērti. (Starpsauciens.) Un tieši tāpēc Latvija ir labākā situācijā nekā Igaunija un (Starpsauciens: “Komisijas vārdā!” Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) daudzas citas valstis... Tieši komisijas vārdā es to arī saku!

Sēdes vadītāja. Ziņotājs acīmredzot ziņo komisijas vārdā. Rancāna kungs, turpiniet! (Zālē troksnis.)

J. Rancāns. Komisijas vārdā... Vēlreiz atkārtoju (komisijas vārdā!) – tieši pateicoties (Starpsauciens.)... pateicoties šai izsvērtajai politikai, Latvija ir labākā situācijā nekā Igaunija un ļoti daudzas citas valstis.

Aicinu atbalstīt komisijas sagatavoto Saeimas lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kolēģi, ziņotājs var ziņot par debatēm, kas ir notikušas komisijā, komisijas vārdā (Starpsaucieni.)... komisijas vārdā, kādu lēmumu komisija ir pieņēmusi. (Zālē troksnis.)

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2020. gada 12. maija (Starpsauciens. Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) rīkojumu Nr. 257 un 2020. gada (Starpsauciens.) 14. maija rīkojumu Nr. 258, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2020. gada 12. maija rīkojumu Nr. 257 un 2020. gada 14. maija rīkojumu Nr. 258, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””: par – 84, pret – 4, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā – Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Znotiņa, Budriķa, Iesalnieka, Eglīša, Nemiro, Pavļuta, Šteina, Dombravas, Ašeradena un Žunnas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Reinis Znotiņš.

R. Znotiņš (JK).

Jā, sveiki, kolēģi! Šis likumprojekts ir ļoti būtisks un ilgu laiku tapis kopā ar industriju. Man ir patiess prieks, ka tas ir nonācis līdz Saeimai.

Šis likumprojekts principā paredz iespēju kapitāldaļu pirkuma tiesības iegūt arī SIA režīmā strādājošajiem uzņēmumiem. Ko tas praksē nozīmē uzņēmējiem un ko – darba ņēmējiem?

Tātad uzņēmējiem pirmām kārtām tas dod iespēju piesaistīt agrīnā uzņēmuma vecumā labus darbiniekus. Un šie darbinieki, nostrādājot noteiktu laiku kompānijā, ir tiesīgi saņemt kompānijas kapitāldaļas.

Darbiniekiem savukārt šis dod iespēju būt ne tikai algas saņēmējiem, bet arī būt līdzīpašniekiem šajā uzņēmumā, ja viņi dod savu ieguldījumu, un tādējādi nopelnīt kopā ar kompānijas izaugsmi.

Svarīgi piebilst, ka šādi likuma... šādi grozījumi principā ir spēkā, šāds regulējums ir spēkā arī dažādās citās valstīs. Mēs skatījāmies gan uz ASV piemēru, gan uz Apvienotās Karalistes piemēru, gan uz Igaunijas piemēru, un arī, teiksim, “Bolt”... kompānijas “Bolt” viens no līdzdibinātājiem bija izteicies, ka šāda komerclikuma redakcija ļāva vienlaicīgi paturēt šo uzņēmumu “Bolt” Igaunijā, piesaistot tam vairākus simtus miljonu investīcijās... un arī, nodarbinot darbiniekus vairāk nekā 50 valstīs, paturēt šīs kompānijas galveno mītni Igaunijā.

Tā ka man prieks, ka arī mums būs šāds te... šāda redakcija spēkā, un gribu pateikt paldies arī Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijas locekļiem, kas vairākas reizes skatīja šo likumprojektu un arī ir parakstījušies par tā tālāku virzību.

Tā ka cerēsim, ka nebūs nekādu aizķeršanos. Šo likumprojektu ir arī... šos grozījumus ir saskaņojusi gan Tieslietu ministrija, gan Ekonomikas ministrija. Un, jā, ceru, ka veiksmīgi arī un raiti ies šis process uz priekšu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Znotiņa, Budriķa, Iesalnieka, Eglīša, Nemiro, Pavļuta, Šteina, Dombravas, Ašeradena un Žunnas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Reinis Znotiņš.

R. Znotiņš (JK).

Tātad, kolēģi, šis ir saistīts likumprojekts – saistīts ar grozījumiem Komerclikumā –, un šie grozījumi savukārt paredz, ka nav jāmaksā, ja ir kapitāla daļu... ja pienākas šīs kapitāla daļas, tad nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis un visi algas nodokļi, bet ir jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, līdzīgi kā tas ir akciju sabiedrību gadījumā. Saistīts ar iepriekšējo likumprojektu, un arī aicinu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā virzīt uz priekšu un šo kā kopēju paketi arī pieņemt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pietiecies runāt deputāts Reinis Znotiņš.

R. Znotiņš (JK).

Jā, kolēģi! Šis arī ir varbūt ilgi gaidīts, gan šis, gan nākamais likumprojekts tātad ir... ir varbūt ilgi gaidīts. Man jāsaka, šāda veida grozījumi nav nekas jauns. Izglītības un zinātnes ministrija kopš 2006. gada ir mēģinājusi panākt uzlabojumus augstskolu pārvaldībā.

Ja mēs paskatāmies kaut vai 2009. gada citātus gan no tā laika izglītības un zinātnes ministres, gan no, teiksim, Latvijas Universitātes rektora (tajā laikā – Mārča Auziņa), tad mēs redzam, ka principā līdzīgus grozījumus virzīja arī tad. Un es citēšu Auziņa kungu, sakot, ka... tajā brīdī viņš teica tā: “Šis ir pēdējais brīdis, kad mums ir jāveic grozījumi augstskolu pārvaldībā, ja mēs negribam, lai Latvijas augstākā izglītība atpaliek kvalitātes ziņā no pārējās pasaules.”

Nu 11 gadi ir pagājuši, kolēģi. Diemžēl šie grozījumi nav pieņemti un šīs izmaiņas nav izdarītas. Ir pienācis laiks beidzot pietiekami drosmīgi un gudri virzīties ar šiem uz priekšu. Mēs dzirdam, cik liela pretestība pret šiem grozījumiem ir sabiedrībā, tas ir acīmredzami dažādu ieinteresēto pušu dēļ.

Bet tiešām, ja jūs paskatīsieties vēsturē, tad ir diezgan liela pārliecība (un arī šī likumprojekta oponenti nenoliedz), ka šie grozījumi ir tiešām vajadzīgi, lai stiprinātu augstākās izglītības kvalitāti, lai mums nebūtu lielākais augstskolu skaits uz iedzīvotāju skaitu, lai mēs varētu efektīvi novirzīt savus resursus tiešām augstas kvalitātes augstākajai izglītībai un tiešām – tiešām! – lepoties ar savu augstāko izglītību. Un, cerams, arī vairāk Latvijas studentu paliks studēt šeit, nevis brauks labāku izglītību meklēt ārzemēs.

Paldies. Kolēģi, aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Vai... Vai kāds vēlas runāt “pret”? (Dep. L. Liepiņa: “Jā!”)

“Pret” pieteikusies runāt deputāte Linda Liepiņa.

L. Liepiņa (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Šis... ļoti interesants gan šis, gan tas nākamais, saistītais, likumprojekts. Un man... es ar patiesu interesi vērošu KPV LV frakcijas vadītāja Ata Zakatistova balsojumu, jo atceros, kā pirmsvēlēšanu laikā viņš ļoti iestājās pret tik daudzajām dažādajām padomēm un solījās šīs padomes likvidēt, nevis veidot jaunas.

Ja nu vienīgi šī nav tā lielā augstskolu reorganizācija un apvienošana, par ko Zakatistova kungs arī runāja pirmsvēlēšanu laikā. Bet nu pēc tā galīgi neizskatās. Izskatās, ka te iet pilnīgi šķērsām ar to, kas tika solīts pirms vēlēšanām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Augstskolu likumā” nodošanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījumi Augstskolu likumā” nodošanu komisijai: par – 65, pret – 22, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, kā arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? (Dep. V. Agešins: “Ir iebildumi!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” nodošanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, kā arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” nodošanu komisijām: par – 60, pret – 26, atturas – 1.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Darba kārtībā – sadaļa “Par iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem”.

Godātie kolēģi! Deputāti Kaspars Ģirģens, Ieva Krapāne, Ēriks Pucens, Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems, Didzis Šmits, Ļubova Švecova, Ivans Ribakovs, Jānis Urbanovičs, Artūrs Rubiks, Valērijs Agešins, Jānis Krišāns un Andrejs Klementjevs ir iesnieguši patstāvīgo priekšlikumu – lēmuma projektu “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu (Starpsauciens: “Ir iebildumi!”) šodienas (Starpsauciens:“Jā!”) priekšlikuma iekļaušanu (Starpsauciens: “Ir iebildumi!”) šodienas (Starpsauciens: “Jā!”) sēdes darba kārtībā? (Starpsaucieni: “Jā, ir iebildumi!”; “Ir iebildumi!”) Tātad ir iebildumi.

Līdz ar to mums ir jālemj par šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā. (Starpsauciens.)

Deputāti nav pieteikušies runāt.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu” iekļaušanu Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu” iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā: par – 32, pret – 55, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to lēmuma projekts nākamās sēdes darba kārtībā netiek iekļauts.

Vai ir priekšlikumi par lēmuma projekta nodošanu kādai no komisijām? (Dep. J. Stepaņenko: “Es aicinu...”)

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Es aicinu nodot lēmuma projektu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai. (Starpsaucieni.) Labi, tad es aicinu nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. (Starpsauciens.) Varbūt, ka tu pasaki...!

Sēdes vadītāja. Kolēģi, nav nekādu iemeslu, kāpēc mēs nevarētu nodot šo lēmuma projektu šai komisijai.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu” nodošanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijai! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu” nodošanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijai: par – 27, pret – 60, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to lēmuma projekts komisijai nav nodots un patstāvīgais priekšlikums ir noraidīts.

Darba kārtībā – likumprojektu nodošana komisijām un izskatīšana pirmajā lasījumā.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 697/Lp13) nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Darba kārtībā – likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā... Komisijas priekšsēdētāj, kurš būs referents?

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu komisijas priekšsēdētājam. Tātad parādījās referents.

Komisijas vārdā – deputāte Marija Golubeva.

M. Golubeva (AP!).

Godātie kolēģi! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija iesniedza izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”. 2019. gada jūnijā ir stājies spēkā Satversmes tiesas spriedums par Augstskolu likuma 27. panta piektās daļas un 30. panta ceturtās daļas atbilstību Satversmes 106. panta pirmajam teikumam. Tiesa konstatēja, ka attiecībā uz darba līgumiem, kas slēgti ar asociētajiem profesoriem un profesoriem, likumdevējs nav ieviesis ES padomes direktīvas noteiktos pasākumus, proti, nepieciešams radīt kārtību, lai novērstu ļaunprātīgu izmantošanu, piemērojot uz noteiktu laiku slēgtu darba līgumu. Komisijas iesniegtie grozījumi ir domāti šo trūkumu novēršanai. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 697/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 697/Lp13) pirmajā lasījumā: par – 85, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

M. Golubeva. Desmit dienas no izskatīšanas Saeimas sēdē jeb 4. jūnijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Un darba kārtībā – likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Tātad strādājam, kolēģi, ar likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 700/Lp13).

Grozījumu būtība ir šāda – ar minētajiem grozījumiem noteiktā apmērā, tas ir, 5 procentu apmērā, paredzēts ierobežot hipotekārā kreditora ķīlas tiesības saistībā ar parādu piedziņas jautājumiem, lai faktiski varētu šos izdevumus novirzīt attiecīgi komunālo maksājumu segšanai. Un, proti, likumprojekts paredz papildināt Civilprocesa likuma 628. panta pirmo daļu ar 2.1 punktu, nosakot, ka no naudas, kas saņemta, pārdodot ar ķīlu apgrūtinātu nekustamo īpašumu, pēc sprieduma izpildes izdevumu segšanas, kas saistīti ar nekustamā īpašuma pārdošanu, noteiktajā prioritārajā secībā apmierināmi arī prasījumi par maksājumiem par šo nekustamo īpašumu, kas saistīti ar obligāti veicamo un citu pārvaldīšanas darbību veikšanu dzīvojamajā mājā, maksājumiem uzkrājumu fondā, maksājumiem par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem, bet ne vairāk kā 5 procentu apmērā no naudas, kas saņemta par šo nekustamo īpašumu.

Lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas Juridiskajā komisijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? Iebildumu nav.

Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” pirmajā lasījumā: par – 88, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

A. Gobzems. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – šī gada 15. septembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 15. septembris.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību””, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Daniels Pavļuts.

D. Pavļuts (AP!).

Labdien vēlreiz! Cienījamās kolēģes, godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” (Nr. 598/Lp13).

Likumprojekta izskatīšanas gaitā tika saņemti divi priekšlikumi otrajam lasījumam. Tie abi ir Juridiskā biroja priekšlikumi un skatāmi faktiski kopā.

1. priekšlikums ir pēc būtības redakcionāls un paredz pārstrukturēt 32. panta otro daļu. Un tas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Pavļuts. 2. arī ir Juridiskā biroja priekšlikums. Tas pēc būtības ir redakcionāls, jo faktiski iepriekšējo likumprojekta saturu pārstrukturē jaunā 32. panta trešajā, ceturtajā un piektajā daļā, pēc būtības nemainot likumprojekta saturu. Komisijā šis Juridiskā biroja priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D. Pavļuts. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” otrajā lasījumā: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

D. Pavļuts. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – šī gada 26. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 26. maijs.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Janīna Jalinska.

J. Jalinska (ZZS).

Labdien, cienījamās kolēģes un godājamie kolēģi! Likumu “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos” ir nepieciešams papildināt ar normām, kas izriet no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.13 un 155.19 panta, kuros noteikti sodi par pārkāpumiem koku un apaļo kokmateriālu uzskaites darījumos, kā arī kokmateriālu un koka izstrādājumu izcelsmes likumības pārbaužu un tirdzniecības prasību jomā. Vienlaikus nepieciešams precizēt arī šī likuma 12. pantu atbilstoši Administratīvās atbildības likumā ietvertajam regulējumam.

Likums stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi minēto likumprojektu, to atbalstījusi un lūdz izskatīt kā steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”” atzīšanu par steidzamu: par – 69, pret – 15, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

J. Jalinska. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēt nevēlas.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”” pirmajā lasījumā: par – 85, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

J. Jalinska. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šī gada 26. maijs, un izskatīšana otrajā lasījumā – šī gada 28. maijā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšana līdz šā gada 26. maijam, izskatīšana Saeimas sēdē – šā gada 28. maijā.

Godātie kolēģi! Sēdes darba kārtību esam izskatījuši, bet ir saņemti arī deputātu jautājumi.

Deputāti Ločmele-Luņova, Klementjevs, Cilevičs, Agešins, Kabanovs, Rubiks un Ribakovs iesnieguši deputātu jautājumu “Par ārvalstnieku ieceļošanu Latvijā”, ko nododam Ministru prezidentam atbildes sniegšanai.

Un deputāti Švecova, Papule, Dombrovskis, Stepaņenko, Pimenovs, Gobzems, Liepiņa un Kucins iesnieguši deputātu jautājumu “Par piemaksām pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un darbiniekiem”. Šo jautājumu nododam Ministru prezidentam atbildes sniegšanai.

Laiks paziņojumam.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Mārtiņam Bondaram.

M. Bondars (AP!).

Cienītie Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi un... Godātie locekļi un cienītās locekles! Pirmdien pulksten 14.00 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde būs. Lūgums plānot!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Godātās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātes un godātie deputāti! Tātad komisijas sēde notiek pirmdien.

Šodien Prezidijs neplāno sasaukt trešo ārkārtas sēdi.

Paldies šodien visiem par darbu.

Sēdi slēdzu.



Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 17. (ārkārtas) sēdes
2020. gada 21. maijā

Par procedūru - dep. A. Gobzems (pret)
  - dep. L. Liepiņa
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 694/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2517, 2544 ,
[2DebLaiks, 2544Steidz, 2544Bals])
   
- Ziņo - dep. M. Šteins
   
Lēmuma projekts “Par Ministru kabineta 2020. gada 12. maija rīkojumu Nr. 257 un 2020. gada 14. maija rīkojumu Nr. 258, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” (Nr. 405/Lm13)
(Dok. Nr. 2537 ,
[2537Balsojums])
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
   
- Debates - dep. J. Stepaņenko
  - dep. A. Gobzems
  - dep. L. Liepiņa
   
Par likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā” (Nr. 698/Lp13)
(Dok. Nr. 2525, 2525A)
   
Priekšlikums - dep. R. Znotiņš (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 699/Lp13)
(Dok. Nr. 2526, 2526A)
   
Priekšlikums - dep. R. Znotiņš (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 702/Lp13)
(Dok. Nr. 2530, 2530A,
[2530Bals])
   
Priekšlikumi - dep. R. Znotiņš (par)
  - dep. L. Liepiņa (pret)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (Nr. 703/Lp13)
(Dok. Nr. 2531, 2531A,
[2531Bals])
   
Par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103, ar kuru ir dota atļauja nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, atcelšanu” (Nr. 406/Lm13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 2543,
[2543Bals, 2543Balsojums])
   
Priekšlikums - dep. J. Stepaņenko (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 697/Lp13)
(Dok. Nr. 2522, 2522A,
[2522Balsojums])
   
Likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 697/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 2522)
   
- Ziņo - dep. M. Golubeva
   
Par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 700/Lp13)
(Dok. Nr. 2527, 2527A)
   
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 700/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 2527,
[2527Balsojums])
   
- Ziņo - dep. A. Gobzems
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par radiācijas drošību un kodoldrošību”” (Nr. 598/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2507,
[2507Balsojums])
   
- Ziņo - dep. D. Pavļuts
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”” (Nr. 679/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2430, 2533,
[2533Steidz, 2533Balsojums, 2533Reg])
   
- Ziņo - dep. J. Jalinska
   
Informācija par deputātu R. Ločmeles-Luņovas, I. Klementjeva, B. Cileviča, V. Agešina, N. Kabanova, A. Rubika un I. Ribakova jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par ārvalstnieku ieceļošanu Latvijā” (Nr. 127/J13)
   
Informācija par deputātu Ļ. Švecovas, E. Papules, V. Dombrovska, J. Stepaņenko, I. Pimenova, A. Gobzema, L. Liepiņas un E. Kucina jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par piemaksām pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un darbiniekiem” (Nr. 128/J13)
   
Paziņojums
  - dep. M. Bondars



Sēdes videotranslācija

21a2.05.2020 15.30




Audio balsojumi (frakcijās)
Frakcijas SASKAŅA balsojumi
Frakcijas KPV LV balsojumi
Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces, JK frakcijas, dažu pie frakcijām nepiederošo deputātu balsojumi
Frakcijas AP! balsojumi
NA frakcijas un pie frakcijām nepiederošās deputātes I. Rībenas balsojumi
ZZS frakcijas balsojumi
Frakcijas JV un pie frakcijām nepiederošās deputātes A. Čakšas balsojumi



Sestdien, 20.aprīlī