10.Saeimas stenogramma - 4.08.2011

Latvijas Republikas 10.Saeimas
ārkārtas sesijas desmitā sēde
2011.gada 4.augustā

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas!

Cienījamie kolēģi, lūdzu, ieņemiet vietas!

Sākam Saeimas sēdi.

Darba kārtības pirmais jautājums – lēmuma projekts „Par Ditas Roles 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi 10.Saeimas deputāta Gundara Daudzes iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu sakarā ar viņa iecelšanu Valsts prezidenta kancelejas vadītāja amatā.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no partiju apvienības „Zaļo un Zemnieku savienība” Kurzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Alfons Spēks. Ir saņemts Alfona Spēka iesniegums, kurā viņš atsakās iestāties 10.Saeimas sastāvā.

Nākamais deputāta amata kandidāts no tā paša vēlēšanu apgabala saraksta ir Tālivaldis Bergmanis. Komisija ir saņēmusi Tālivalža Bergmaņa iesniegumu, kurā viņš atsakās uzņemties 10.Saeimas deputāta pilnvaras.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts Kurzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ir Dita Role. Komisija ir saņēmusi Ditas Roles iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties 10.Saeimas deputāta pilnvaras.

Komisija lūdz atbalstīt Saeimas lēmuma projektu „Par Ditas Roles 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ditu Roli dot deputāta svinīgo solījumu.

Vai var palūgt kolēģiem klusumu svinīgā solījuma došanas laikā?

D.Role.

Es, Dita Role, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ditas Roles 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Ditu Roli ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Turpināsim Saeimas 4.augusta sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemti divi iesniegumi par iespējamām izmaiņām tajā.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputāti lūdz veikt izmaiņas Saeimas ārkārtas sesijas 4.augusta sēdes darba kārtībā, pārceļot 15.punktu - likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” aiz 11.punkta - likumprojekta „Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Savukārt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdz izslēgt no Saeimas ārkārtas sesijas 2011.gada 4.augusta sēdes darba kārtības ceturtās sadaļas 11.punkta - likumprojekta „Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likums” - izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad šodien mēs lemsim tikai par likumprojekta nodošanu komisijām.

Izskatīsim apstiprināto grozīto sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Augu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Zinātniskās darbības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par nekustamo īpašumu atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām - valsts autoceļa E22 posma autoceļš P32-Viskāļi-Koknese 40,600.-63,600. km rekonstrukcijai” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par nekustamā īpašuma atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām - valsts autoceļa E22 posma Rīga (Tīnūži)-Koknese rekonstrukcijas projekta īstenošanai” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Par likuma otrreizēju caurlūkošanu”.

Valsts prezidents ir nodevis otrreizējai caurlūkošanai likumu „Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš varētu būt 12.augusts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 12.augusts. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likums” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Labrīt, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze un godātie deputāti! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr.11/Lp10).

Juridiskā komisija ir saņēmusi 66 priekšlikumus.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 2. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas paredz, ka... kas precizē kārtību attiecībā uz piekritību rajona tiesai, nosakot, ka rajona (pilsētas) tiesas zemesgrāmatu nodaļas izskata pieteikumus par saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanu un saistību piespiedu izpildīšanu brīdinājuma kārtībā. Šis priekšlikums ir saistīts ar zemesgrāmatu tiesnešu funkciju paplašināšanu. Juridiskā komisija ir atbalstījusi minēto priekšlikumu, redakcionāli to precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 4. un 5.priekšlikums ir savstarpēji saistīti priekšlikumi. Šie priekšlikumi paredzēja precizēt kārtību, kādā ir izsniedzamas pavēstes vai citi tiesas dokumenti.

4. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 5. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir saistīts ar 4.priekšlikumu un arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 6. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Ļoti būtisks priekšlikums, kas nosaka, ka gadījumos, ja persona nevar ierasties uz tiesas sēdi, tad šai personai ir pienākums savlaicīgi rakstveidā paziņot par iemesliem, kuru dēļ viņa nevar ierasties uz tiesas sēdi, iesniedzot par to pierādījumus. Komisija ir atbalstījusi minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Nākamais - 7. - ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 9. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas precizē prasības nodrošināšanas pamatu. Minētais priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 10. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas arī ir saistīts ar prasības nodrošināšanas kārtības precizēšanu un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 11. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas nosaka, ka, izlemjot jautājumu par prasības nodrošināšanu tiesai, tiesa vai tiesnesis ņem vērā prasības pirmšķietamo formālo juridisko pamatojumu. Komisija uzskatīja, ka šis priekšlikums ir būtisks, un to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 12. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir saistīts ar iepriekšējo priekšlikumu. Ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 13. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir saistīts ar iepriekšējiem priekšlikumiem un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 14. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir attiecināms uz prasības sadalīšanas aizliegumu un pagaidu lēmumu atsevišķos strīdos, ievērojot bērnu tiesības, - tātad paredzot noskaidrot bērna viedokli, ja bērns ir spējīgs to formulēt. Komisija ir atbalstījusi minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 15. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 16. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas komisijā ir atbalstīts, un šā priekšlikuma būtība ir saistīta ar pagaidu aizsardzības līdzekļa noteikšanu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 17. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga redakcionāla rakstura priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 18. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir saistīts ar lēmumu par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanas izpildi. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 19. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 20. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas arī ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 21. un 22. ir savstarpēji saistīti deputāta Gaida Bērziņa priekšlikumi, kas paredz tiesības atteikties tiesai vērtēt maksātnespējas procesa pazīmi lietas ierosināšanas stadijā. Tātad 21.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 22.priekšlikums ir saistīts ar 21.priekšlikumu un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 23. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - ir saistīts ar zemesgrāmatu tiesnešu funkciju paplašināšanu. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 24. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Arī tas ir saistīts ar zemesgrāmatu nodaļu funkciju paplašināšanu un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 25. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas precizē blakussūdzību izskatīšanas kārtību. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 26.priekšlikumā, kas ir Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Tātad 26. ir Juridiskās komisijas priekšlikums, kas saistīts ar iepriekšējo.

27. ir tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas arī ir saistāms ar lēmuma izskatīšanas kārtību par blakussūdzībām. Tas ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 28. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 29. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 30. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 31. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 32. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 33. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 34. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 35. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 36. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir saistīts ar precizēšanu tiem gadījumiem, kas ir saistīti ar izpildlietvedības izbeigšanu. Ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 37. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 38. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 39. - Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikums, kas precizē sprieduma izpildes izdevumus. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 40. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāla rakstura un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Nākamie priekšlikumi ir saistīti ar kārtības precizēšanu gadījumos, kad ir nepieciešama bērna nogādāšana atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta. Tātad runa ir par procesuālo regulējumu.

41. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 42. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 43.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 43. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 44. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 45.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 45. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 46. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 27.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Es atvainojos, ir iekļauts 47.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas lēmumam par 46.priekšlikumu.

G.Bērziņš. Nākamais ir 47. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 48. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 49.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 49. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 50. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 51.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 51. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 52. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 53.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 53. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 54. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 55. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums, kas precizē kārtību, kādā tiek izskatīti pieteikumi attiecībā uz blakussūdzību izskatīšanas kārtību. Juridiskais birojs ir iesniedzis šo priekšlikumu, un komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 56. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 57. - redakcionāla rakstura priekšlikums, ko ir iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi minēto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 58. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 59. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kas precizē kārtību attiecībā uz lēmumu spēkā stāšanos un pārsūdzēšanu gadījumā, kad tiek iesniegtas un izskatītas blakussūdzības. Tātad tas ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 60. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kurš neguva komisijā atbalstu. Priekšlikuma būtība ir saistīta ar mantojuma lietu izskatīšanas kārtību, pagarinot termiņus, kas ir noteikti šobrīd likumā. Komisija neatbalstīja minēto priekšlikumu un aicina arī deputātus neatbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 61. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kas arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 62. - Juridiskās komisijas izstrādāts priekšlikums, kas precizē pārejas noteikumu 13.punktu tieši saistībā ar mantojuma lietu izskatīšanu. Faktiski Juridiskā komisija ir devusi alternatīvu priekšlikumu tieslietu ministra Štokenberga 60. - neatbalstītajam priekšlikumam. Komisijas vārdā lūgums atbalstīt 62.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 63. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums attiecībā uz zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu kompetenci. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 64.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 64. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 65. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Tas ir atbalstīts un iekļauts 66.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Un 66. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas nosaka to, ka šis likums stājas spēkā 2011.gada 1.oktobrī. Komisija ir atbalstījusi minēto priekšlikumu. Aicinu atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Līdz ar to esam izskatījuši visus saņemtos priekšlikumus. Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Civilprocesa likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā”, trešais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Dace Reinika.

D.Reinika (ZZS frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā” (dokuments Nr.1291). Izskatām trešajā lasījumā.

Iesniegti ir septiņi priekšlikumi.

Likumprojekts nosaka kārtību bērnu šķiršanai no ģimenes, lai izpildītu nolēmumu par bērna nogādāšanu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta.

Tātad sākam.

1. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D.Reinika. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reinika. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reinika. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reinika. 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

D.Reinika. 6. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D.Reinika. Un 7.priekšlikums, kas par likuma spēkā stāšanās datumu nosaka 2011.gada 1.oktobri, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reinika. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

D.Reinika. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andris Bērziņš, ievēlēts no Rīgas.

A.Bērziņš (PLL frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.320/Lp10 - „Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā” izskatīšanai trešajā lasījumā.

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus uz trešo lasījumu. Trīs no tiem ir tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikumi, un visi trīs ir redakcionāla rakstura.

1.priekšlikums tātad ir tīri redakcionāla rakstura, precizējošs, - papildināt likumu ar iestarpinājumu „šī likuma izpratnē”. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. 2. - Štokenberga kunga priekšlikums papildināt 23.pantu ar 1.1 daļu ar precizējoša rakstura tekstu. Arī to Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. Arī 3.priekšlikums ir juridiska rakstura precizējošs priekšlikums, un komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. Godājamie kolēģi! Ir saņemts vēl arī 4.priekšlikums, ko ir izteikusi pati Juridiskā komisija un kas pēc būtības sakārto likuma pārejas noteikumus. Arī šo priekšlikumu pati Juridiskā komisija ir iesniegusi un atbalstījusi un aicina jūs to atbalstīt un nobalsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 4.priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D.Reizniece-Ozola (ZZS frakcija).

Labrīt, godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” (Nr.10/Lp10).

Ir saņemti 16 priekšlikumi - pārsvarā tehniski un jēdzienus redakcionāli precizējoši priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja redakcionāls priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. Arī 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 3. - arī Juridiskā biroja tehnisks priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. Arī 4. - Juridiskā biroja sagatavots priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 5. - Juridiskās komisijas tehnisks priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 6. - Juridiskā biroja sagatavots priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 7. - arīdzan Juridiskā biroja tehnisks priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. Arī 9. - komisijā atbalstīts Juridiskā biroja sagatavots priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 10. - Juridiskā biroja tehnisks priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 12. - Juridiskās komisijas sagatavots saturisks priekšlikums, kurš paredz, ka, ja bērns ir prettiesiski izvests no valsts vai aizturēts un tur ir pavadījis ilgāk nekā vienu gadu, tad pēc tās personas lūguma, kura bērnu ir aizturējusi vai no valsts izvedusi, ir nepieciešams sniegt psihologa atzinumu, respektīvi, sagatavot psihologa atzinumu par bērna viedokli viņa nogādāšanai atpakaļ valstī. Komisija ir šo priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. Paldies.

Juridiskais birojs ir sagatavojis 13.priekšlikumu. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 14. - Juridiskās komisijas tehnisks priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola. 15. - tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums par likuma spēkā stāšanās datumu. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā - Juridiskās komisijas sagatavotajā priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

D.Reizniece-Ozola. Un beidzamais ir Juridiskās komisijas priekšlikums par spēkā stāšanās datumu - šī gada 1.oktobri -, kas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Reizniece-Ozola.

Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Paldies.

Nākamais, kas ir arī pēdējais šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums, - likumprojekts „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Labrīt!

Izskatāmā likumprojekta otrajam lasījumam kopā bija saņemti desmit priekšlikumi, kas izskatīti Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas 20.jūlija sēdē.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 2. - Ministru prezidenta Valda Dombrovska priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 1., 4. un 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Latkovskis. 3. - Saeimas deputāta Latkovska priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Latkovskis. 4. - Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 5. - Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 6. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 7. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Latkovskis. 8. - Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 9. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 10. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Latkovskis. Paldies par vienbalsīgo atbalstu!

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 10.augusts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.augusts.

Paldies.

Līdz ar to visi šīsdienas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Pirms mēs reģistrējamies, uzklausīsim paziņojumus.

Vārds deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija „Vienotība”).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti! Lūdzu uz sēdi pulksten 10.30.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sanāk komisijas sēžu zālē pulksten 10.00.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāram Kārlim Šadurskim reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

K.Šadurskis (10.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies vienpadsmit deputāti: Aija Barča, Andis Caunītis, Einārs Cilinskis, Valentīns Grigorjevs, Dzintra Hirša, Māris Kučinskis, Janīna Kursīte-Pakule, Atis Lejiņš, Igors Pimenovs, Dzintars Rasnačs un Rita Strode, kuru es redzu zālē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 4.augusta ārkārtas sēdi pasludinu par slēgtu. Par laiku, kad Valsts prezidents sasauks nākamo sēdi, jūs tiksiet informēti.

Paldies.


SATURA RĀDĪTĀJS
10. Saeimas ārkārtas sesijas 10. sēde
2011. gada 4. augustā

 

 

 

Lēmuma projekts „Par Ditas Roles 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 214/Lm10)
(Dok. Nr. 1308)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Svinīgais solījums - Dita Role
   
Par darba kārtību
   
Par likumprojektu „Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” (Nr. 468/Lp10)
(Dok. Nr. 1294, 1294A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Augu aizsardzības likumā” (Nr. 469/Lp10)
(Dok. Nr. 1295, 1295A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”” (Nr. 470/Lp10)
(Dok. Nr. 1296, 1296A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Zinātniskās darbības likumā” (Nr. 471/Lp10)
(Dok. Nr. 1297, 1297A)
   
Par likumprojektu „Par nekustamo īpašumu atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām - valsts autoceļa E22 posma autoceļš P32-Viskāļi-Koknese 40,600.-63,600.km rekonstrukcijai” (Nr. 472/Lp10)
(Dok. Nr. 1303, 1303A)
   
Par likumprojektu „Par nekustamā īpašuma atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām - valsts autoceļa E22 posma Rīga (Tīnūži)-Koknese rekonstrukcijas projekta īstenošanai” (Nr. 473/Lp10)
(Dok. Nr. 1304, 1304A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā” (Nr. 474/Lp10)
(Dok. Nr. 1305, 1305A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Aizsargjoslu likumā” (Nr. 475/Lp10)
(Dok. Nr. 1306, 1306A)
   
Par likuma „Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 15/Lp10) otrreizēju caurlūkošanu
(Dok. Nr. 1302)
   
Par likumprojektu „Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likums” (Nr. 476/Lp10)
(Dok. Nr. 1307, 1307A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 11/Lp10) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 1299)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts „Grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā” (Nr. 33/Lp10) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 1291)
   
Ziņo - dep. D.Reinika
   
Likumprojekts „Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā” (Nr. 320/Lp10) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 1293)
   
Ziņo - dep. A.Bērziņš (PLL)
   
Likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” (Nr. 10/Lp10) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 1298)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (Nr. 408/Lp10) (2. lasījums)
(Dok. Nr. 1289)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Paziņojumi
  - dep. I.Druviete
  - dep. A.Latkovskis
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretārs K.Šadurskis

 

 

Balsojumi

Datums: 04.08.2011 09:03:41 bal001
Par - 74, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 78)
Balsošanas motīvs: Par Ditas Roles 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu (214/Lm10)

Datums: 04.08.2011 09:23:12 bal002
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (11/Lp10), 3.lasījums

Datums: 04.08.2011 09:25:01 bal003
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā (33/Lp10), 3.lasījums

Datums: 04.08.2011 09:27:06 bal004
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā (320/Lp10), 3.lasījums

Datums: 04.08.2011 09:29:56 bal005
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Bāriņtiesu likumā (10/Lp10), 3.lasījums

Datums: 04.08.2011 09:31:56 bal006
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (408/Lp10), 2.lasījums

Ceturtdien, 30.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 30.maija kārtējā sēde
17:00  2024.gada 30.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta