10.Saeimas stenogramma - 1.07.2011

Latvijas Republikas 10.Saeimas
ārkārtas sesijas otrā sēde
2011.gada 1.jūlijā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Tā kā saskaņā ar Saeimas Prezidija lēmumu tūlīt ir jāsasauc arī nākamā sēde, sākam otro 1.jūlija ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā ir sadaļa „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Pirmais jautājums ir lēmuma projekts „Par Madara Lasmaņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšana uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Klāva Olšteina iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu.

Nākamais deputāta amata kandidāts no partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Jānis Reirs. Jānim Reiram ir apstiprinātas 10.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra pienākumus. Saeimas Prezidijs ir uzaicinājis Jāni Reiru iestāties 10.Saeimas sastāvā saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 6.panta trešo daļu, un deputāts šim uzaicinājumam ir piekritis. Līdz ar to Saeimai ir jālemj par deputāta pilnvaru apstiprināšanu nākamajam deputāta amata kandidātam no partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta uz laiku, kamēr no šā saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra pienākumus. Nākamais deputāta amata kandidāts no tā paša apgabala kandidātu saraksta ir Madars Lasmanis.

Komisija saņēmusi Madara Lasmaņa iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties 10.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra pienākumus.

Komisija lūdz atbalstīt Saeimas lēmuma projektu „Par Madara Lasmaņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Madaru Lasmani dot svinīgo solījumu.

M.Lasmanis.

Es, Madars Lasmanis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Madara Lasmaņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Madaru Lasmani ieņemt deputāta vietu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Ineses Aizstrautas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāta Andra Bērziņa (ievēlēta no Vidzemes) iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu.

Nākamais deputāta amata kandidāts no partiju apvienības „Zaļo un Zemnieku savienība” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Laimis Šāvējs.

Saeimas Prezidijs ir uzaicinājis Laimi Šāvēju iestāties 10.Saeimas sastāvā saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 6.panta trešo daļu. Deputāts šim uzaicinājumam nav piekritis.

Laimis Šāvējs turpinās pildīt 10.Saeimas deputāta pienākumus uz laiku, kamēr no apvienības „Zaļo un Zemnieku savienība” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētais deputāts pilda ministra pienākumus.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts Vidzemes vēlēšanu apgabalā ir Indulis Jansons. Ir saņemts Induļa Jansona iesniegums, kurā viņš atsakās iestāties 10.Saeimas sastāvā.

Nākamais deputāta amata kandidāts no tā paša apgabala saraksta ir Inese Aizstrauta. Komisija ir saņēmusi Ineses Aizstrautas iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties 10.Saeimas deputāta pilnvaras.

Komisija lūdz atbalstīt Saeimas lēmuma projektu „Par Ineses Aizstrautas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Inesi Aizstrautu dot svinīgo solījumu.

Kolēģi, varbūt tomēr izrādīsim kaut kādu cieņu pret cilvēku, kas dod svinīgo solījumu.

I.Aizstrauta.

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Prezidij! Cienījamie deputāti!

Es, Inese Aizstrauta, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ineses Aizstrautas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Es aicinu Inesi Aizstrautu ieņemt deputāta vietu Saeimas zālē.

Līdz ar to visi šīsdienas otrās ārkārtas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Bet, pirms mēs vēlreiz reģistrējamies, uzklausīsim paziņojumus.

Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (ZZS frakcija).

Labdien! Es lūdzu Centrālās zemes komisijas locekļus uz sēdi pēc 10 minūtēm komisijas telpās.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Zemgales.

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Zemgales v/a).

Kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks pulksten 14.10 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Arvilam Ašeradenam.

A.Ašeradens (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde tiek sasaukta pulksten 13.55 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (frakcija „Vienotība”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde pulksten 13.50 106.kabinetā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies. (No zāles Dz.Rasnačs: „Neejiet projām!”)

Lūdzu, neatstājiet zāli, kamēr nav nolasīti deputātu klātbūtnes reģistrācijas rezultāti! Pretējā gadījumā būs jāraksta paskaidrojums par to, ka jūs neesat bijuši reģistrējušies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies 12 deputāti: Aija Barča, Ingrīda Circene, Ina Druviete... Ir uz vietas. Guntars Galvanovskis, Ojārs Ēriks Kalniņš, Jānis Klaužs, Visvaldis Lācis... Ir uz vietas. Ingmārs Līdaka, Dana Reizniece-Ozola, Kārlis Seržants, Guntis Ulmanis un Oskars Zīds.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 1.jūlija otro ārkārtas sēdi pasludinu par slēgtu.

Informēju jūs, ka tūlīt sanāks Prezidijs, lai 8.jūlijā pulksten 9.00 tiktu sasaukta sēde ar darba kārtību, kurā paredzēts jaunievēlētā Valsts prezidenta zvērests Latvijas Republikas parlamentam.

Paldies.


 

SATURA RĀDĪTĀJS
10. Saeimas ārkārtas sesijas 2. sēde
2011. gada 1. jūlijā

 

 

Lēmuma projekts „Par Madara Lasmaņa 10. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 197/Lm10)
(Dok. Nr. 1183)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Svinīgais solījums - M.Lasmanis
   
Lēmuma projekts „Par Ineses Aizstrautas 10. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu” (Nr. 198/Lm10)
(Dok. Nr. 1190)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Svinīgais solījums - I.Aizstrauta
   
Paziņojumi
  - dep. S.Šķesters
  - dep. A.Bērziņš (Zemgales v/a)
  - dep. A.Ašeradens
  - dep. J.Reirs
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs

 

Balsojumi

Datums: 01.07.2011 13:41:51 bal001
Par - 84, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 87)
Balsošanas motīvs: Par Madara Lasmaņa 10. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (197/Lm10)

Datums: 01.07.2011 13:44:54 bal002
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par Ineses Aizstrautas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu (198/Lm10)

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta