Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas devītā sēde
2019. gada 28. februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie kolēģi! Aicinu ieņemt vietas Sēžu zālē. Sāksim Saeimas 2019. gada 28. februāra sēdi.

Vispirms - iesniegtās izmaiņas Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Juridiskā komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Nacionālās drošības komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu””. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Zariņš, Agešins, Kucins, Tutins, Orlovs un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Krišāns, Agešins, Kucins, Tutins, Orlovs un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Zariņš, Agešins, Kucins, Tutins, Orlovs, Krišāns un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Krišāns, Agešins, Kucins, Tutins, Orlovs un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt grozīto darba kārtību.

Saeimas Prezidija ziņojums par iesniegto likumprojektu.

Saeimas Prezidijs ierosina Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu”” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidija ziņojums par iesniegto patstāvīgo priekšlikumu.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir iesniegusi patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu “Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu šodienas sēdes darba kārtībā? Iebildumu nav. Līdz ar to lēmuma projekts sēdes darba kārtībā ir iekļauts.

Par atvaļinājumu piešķiršanu.

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Zakatistovam šā gada 12., 13. un 14. martā.

 

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Zakatistovam šā gada 12., 13. un 14. martā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kasparam Ģirģenam šā gada 27. martā.

 

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kasparam Ģirģenam šā gada 27. martā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārtiņam Staķim no šā gada 11. marta līdz 15. martam.

 

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārtiņam Staķim no šā gada 11. marta līdz 15. martam! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Rihardam Kozlovskim no šā gada 28. februāra līdz 1. martam.

 

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Rihardam Kozlovskim no šā gada 28. februāra līdz 1. martam! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par deputātes Jūlijas Stepaņenko atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Kolēģi, “par” pieteikusies... debatēt pieteikusies deputāte Jūlija Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Es lūdzu jūs atbalstīt šo lēmumu. Es lūdzu, lai jūs ļaujat man kā neatkarīgajai deputātei pārtraukt darbu Eiropas lietu komisijā un sākt darbu Pieprasījumu komisijā.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu... Lūdzu atbalstīt šo lēmuma projektu, tāpat arī nākamo lēmuma projektu.

Paldies jums.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Jūlijas Stepaņenko atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 51, atturas - nav. Līdz ar to lēmums nav pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputātes Jūlijas Stepaņenko ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”.

Kolēģi! Šis jautājums nav balsojams, jo mēs neatsaucām deputāti no Eiropas lietu komisijas. Līdz ar to atbilstoši Saeimas kārtības rullim balsojums par šo lēmuma projektu nav iespējams.

Vai debatēt mēs varam...? Debates, protams, ir iespējamas arī par jautājumiem, par kuriem mēs nebalsojam.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labrīt, tautas kalpi! 2019. gada 23. janvārī no šīs tribīnes bezmaz vai ar asarām acīs tika teiktas runas, ka jaunā bezkompromisu tiesiskuma koalīcija ievēros opozīcijas priekšlikumus un būs ļoti konstruktīva Saeimas jeb parlamenta darbā, būs tiesiska līdz asarām. Rezultātu mēs redzam šodien. Jūlija Stepaņenko, kura ir neatkarīgā deputāte, kura nav nevienā no parlamenta frakcijām, vēlas nomainīt darbu no vienas komisijas uz citu komisiju. Tā vietā, lai konstruktīvi atbalstītu efektīvu parlamenta darbu, lai 100 parlamenta deputāti varētu efektīvi strādāt, bezkompromisu tiesiskuma koalīcija neļauj Jūlijai Stepaņenko, vienīgajai neatkarīgajai deputātei visā parlamentā, mainīt komisiju tikai viena iemesla dēļ, proti, šādā gadījumā Pieprasījumu komisijā varētu rasties situācija, ka koalīcijas ministriem tiek uzdots pārāk daudz jautājumu. Es jums varētu pateikt priekšā, kā šo problēmu jūs, koalīcija, varat risināt. Nevis diskriminējot vienu Saeimas deputāti, kas, protams, nav ne tiesiski, ne korekti... ja jums ir tādas bailes par to Pieprasījumu komisiju, varbūt ielieciet vienu no saviem koalīcijas deputātiem šajā komisijā, bet nediskriminējiet citus kolēģus!

Tāpat kā jūs negribat, lai jūs diskriminētu un šodien arī netikāt diskriminēti... kad jūs prasāt bezalgas atvaļinājumus, kad jūs prasāt dažādus komandējumus, kad jums vajag, tad ir jābalso “par” (Dep. L. Ozolas starpsauciens.), bet tajā pašā laikā Jūliju Stepaņenko tikai tāpēc, ka viņa nav jūsu bezkompromisu tiesiskuma koalīcijā, jūs diskriminējat bez jebkādas argumentācijas. Normālā situācijā - un es ceru, ka Jūlija to izmantos, - tas būtu interesants tiesas process pret Latvijas valsti. Pašvaldību līmenī jau šādi tiesas procesi ir bijuši, un valsts ir zaudējusi. Es gribu jums atgādināt, ka Saeimas deputātu darbu jūs nevarat ierobežot, šeit nav komunisms. Šeit ir demokrātija. Šeit nav kartons, šeit ir demokrātija. Un šeit tiešām ir jāievieš bezkompromisu tiesiskums.

Tāpēc es lūdzu jūs pārdomāt un nevis diskriminēt Jūliju, bet... vienkārši esiet radošāki! Ielieciet savu cilvēku tajā komisijā un beidziet baidīties no tā, ka jūsu ministriem tiks uzdoti jautājumi!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Es atkal neticēju, ka jūs tiešām pieņemsiet šādu lēmumu, bet nu, ja reiz tā, tad... Tiem, kas varbūt pirmo sēriju neredzēja, paskaidrošu, kāpēc mums ir šādi četri lēmumu projekti - divi un divi.

Pagājušajā Saeimas sēdē pirmo reizi gan 12., gan 13. Saeimas laikā tika pieņemts šāds neparasts lēmums - neļaut deputātam mainīt komisiju. Cik es saprotu, vismaz 20... varbūt 22 vai 24 reizes šī Saeima jau ir lēmusi par dažādu deputātu atsaukšanu un ievēlēšanu dažādās komisijās dažādu apsvērumu dēļ. Un nevienā brīdī balsojums nav bijis tāds kā šodien un kā iepriekš. (Dep. S. Riekstiņš: “Un ko dara jūsu vīrs Rīgas domē?!”)

Tikai... vienīgais varbūt bija lēmums par Kaimiņa kunga atsaukšanu no Vidusjūras Savienības Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas... To virzīja Bondara kungs, un tas bija laikam vienīgais lēmums, kurā Saeimas vairākums vērsās pret neatkarīgo deputātu. Bet Kaimiņa kungs laikam to jau ir aizmirsis. (Dep. A. Kaimiņš: “Kaimiņa kungs visu atceras!”)

Godātie kolēģi! Jūs šobrīd mēģināt ierobežot neatkarīgā deputāta tiesības, šķietami aizbildinoties ar Saeimas 13. novembra lēmumu, kas attiecas uz frakciju deputātu proporcionālu sadali pa komisijām. Es nezinu, kāda bija jūsu matemātika un proporcijas, jo mani tas neskar. Es esmu neatkarīgā deputāte no 6. novembra. Ja jūs mani aizmuguriski esat pieskaitījuši kādai no proporcijām, tad labojiet to, jo līdz ar Saeimas pirmo sēdi es kļuvu par neatkarīgo deputāti. Tas notika ne manas vainas dēļ, ne manas gribas dēļ. Tā bija miermīlīga vienošanās par bezkonflikta risinājumu situācijai, kad Saeimas frakcijas vadība nevēlas iekļaut deputātu savā frakcijā.

Un esam nonākuši situācijā, kad Saeimas vairākums ir nostājies pret vienu deputātu, kuram nav iespējas lūgt kādas frakcijas atbalstu, jo gluži vienkārši es nepiederu nevienai frakcijai. (Dep. A. Kaimiņš: “Tā nav taisnība!”)

Šāda jūsu bezkompromisa demokrātija, kurā vairākums vēršas pret vienu deputātu, liecina par lielām bailēm. Jūs esat tik nedroši par saviem ministriem, ka esat gatavi šobrīd tik zemiski ierobežot viena deputāta tiesības! Jūs labprāt redzētu laikam šādus kartona jurašus šajā zonā. Tas jums ļautu strādāt ātrāk un mierīgāk. Taču es jums ieteiktu... Principā es jums ieteiktu vairāk strādāt pie tā, lai jūsu darbs koalīcijā būtu koleģiālāks, lai jums nebūtu jābaidās par sava ministra ādu, lai jūs varētu strādāt tā, lai opozīcijas deputātiem nebūtu nekādu bažu par to, kas notiek valstī. Es jums ieteiktu strādāt tā, lai jūsu, koalīcijas, starpā nebūtu strīdu, nebūtu nodevības. Jo mēs redzam - jūs taču cits citu tiešām esat gatavi apēst. Jūs esat gatavi iedurt otram kolēģim, koalīcijas kolēģim, dunci mugurā un vienkārši skatīties, kā viņš noasiņo. Jūs esat priecīgi par to, ka tie neesat jūs. Es jums tiešām ieteiktu strādāt tā, lai jums nebūtu jābaidās ne no kā. Bet jūs baidāties.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Sandim Riekstiņam.

S. Riekstiņš (JK).

Labdien, kolēģi! Stepaņenko kundze, es nebaidos. Paldies par šiem jaukajiem ieteikumiem, ko mums darīt vai nedarīt. Es tad atdarīšu jums ar šo pašu - arī sniegšu vienu ieteikumu. Pirms jūs nākat un mācāt, ko mums šeit darīt, vakarā mājās vīram pajautājiet, kā viņš rīkojas Rīgas domē. Tur ir vēl traģiskāka situācija ar visām šīm komisijām. Tur gan ir komitejas, ja? Jūs pat esat... Jūsu vīrs ir pat piedalījies nolikuma grozīšanā, lai tikai nepieļautu to, ka izjūk SASKAŅAS un GKR vairākums. Tāpēc man jums arī ir ieteikums - varbūt vispirms pakonsultējieties ar vīra kungu un pēc tam mēs varam apmainīties ar šādiem ieteikumiem.

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aldim Gobzemam otro reizi.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

2018. gada 1. oktobris. LETA ziņa: “Bijušā neretieša un Saeimas deputāta kandidāta Sanda Riekstiņa uzņēmumam Konkurences padome piemēro 15 702 eiro lielu naudas sodu par dalību kartelī.” (Starpsauciens: “Ooo!”) Sandis Riekstiņš, kurš kāpj tribīnē un māca citus, varētu izbeigt darboties karteļos caur “Limbažu Melio” vai kā tur to uzņēmumu sauc un tad mācīt demokrātiju parlamentam.

Otra lieta, ko es gribu pateikt. Es saprotu, ka atbilstoši Saeimas kārtības rullim ir jārunā par pieteikto tematu. Konkrētajā gadījumā, kā mēs redzam, ir vairāki bijušie Rīgas domes deputāti, kuri nav sapratuši, ka viņi atrodas parlamentā, nevis Rīgas domē. (Frakcijas SASKAŅA aplausi.) Ja jūs gribat risināt problēmas Rīgas domē, tad jums tur arī vajadzēja palikt un šīs problēmas atrisināt. Šodien mēs runājam vienīgi par jautājumu, kas attiecas uz diskrimināciju pret konkrētu Saeimas deputātu tikai tāpēc, ka deputāte Jūlija Stepaņenko norādīja - jums ir bail, ka jūsu ministriem uzdos kādu jautājumu. Tas ir tiesiskums? Tā ir demokrātija? Jūs taču esat tie godīgie, pareizie, labi un viss kas tik vēl ne! No kā jūs baidāties? Tieši no kā jūs baidāties? No sabiedrības jūs baidāties, ka jums sabiedrības priekšā vajadzēs atbildēt caur Pieprasījumu komisiju? Acīmredzot.

Un Sandim Riekstiņam es savukārt iesaku - pirms mācīt citus, izbeigt dalību karteļos.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko otro reizi.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Ar šodienu es rosinu ieviest jaunu terminu “parlamentārā dzimtbūšana”. Un es būšu pirmais cilvēks, pirmais deputāts, kas nav brīvs. Es domāju, ka man būs jāmeklē kāds no jūsu rindām, kurš ir galvenais noteicējs un kurš man varbūt ļaus atpirkties ar klusēšanu šajā komisijas sēdē, lai es varētu izpildīt to, ko esmu nodomājusi.

Bet Riekstiņa kungam es vēlos pastāstīt, ka starp maniem ģimenes locekļiem vēl ir četri bērni, kurus jūs laikam tāpat gribēsiet no šīs parlamenta tribīnes apspriest, kā arī māte un tēvs. Jūs droši varat nākt un šos argumentus ad hominem arī spriest. Es domāju, ka Saeimas tribīne, jūsu ieskatā, ir vieta, kur runāt pilnīgi visu, kas jums ienāk prātā. (Dep. S. Riekstiņa starpsauciens.) Taču vēlos vēlreiz jums atgādināt, ka, visticamāk, saviem vēlētājiem jūs, ejot uz Saeimu, solījāt risināt valstiskas problēmas, jo domē jūs risinājāt rīdzinieku problēmas. Taču šeit ir Saeima, kuru jūs esat izvēlējies, lai atrisinātu visu Latvijas iedzīvotāju jautājumus. (Starpsauciens.) Bet jūs joprojām mēģināt atcerēties to, kas ar jums ir noticis Rīgas domē, un tērējat dārgo laiku, lai kaut kādus savus pagātnes aizvainojumus risinātu no tribīnes. Es domāju, ka tas pilnīgi nav pieļaujami.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Sandim Riekstiņam otro reizi.

S. Riekstiņš (JK).

Vispār jau, kolēģi, es nerisinu nekādu pagātnes aizvainojumu. Es runāju par principiem.

Ja jūs šeit nākat un stāstāt, ka jūs gribētu, lai ievērotu... tad nu paskatieties, ko dara Rīgas dome, kur, starp citu, SASKAŅAS sastāvā jūs arī kandidējāt uz vēlēšanām. (Starpsauciens.) Ko jūs tagad stāstāt par neatkarību? (Starpsaucieni.) Izbļāvāties visi?

Gobzema kungs, jūs pats balsojāt “pret” mūsu kolēģes Anitas Muižnieces iekļaušanu kādā citā komisijā. Tāpēc ir liekulīgi teikt, ka mēs tagad kaut ko apspiežam un neļaujam. Jūs pats to esat darījis. Un par to, ko jūs te pieminat, - karteli... Tad jums vajadzētu zināt (Starpsauciens: “Laiks!”), ka šobrīd es neveicu nekādas darbības šinī uzņēmumā, pirmkārt. Otrkārt, 4. aprīlī būs tiesa, un te ir runa par tiesiskumu - paskatīsimies, ko tiesa lems, kurš tad tur ir vainīgs un kurš kur ir piedalījies. (Starpsauciens. Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ivaram Zariņam.

I. Zariņš (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Es aicinātu atgriezties pie lietas būtības un aicinātu sevišķi... īpaši kolēģus, kuri ir iestājušies par bezkompromisu tiesiskumu un kuri vispār pastāv uz to, ka tiesiskums ir ļoti svarīgs, sevišķi juristus... es redzu - Judina kungs šeit sēž mums vēl, ja? ...ieklausīties šīs lietas būtībā. Manuprāt, ir palaista garām viena ļoti svarīga nianse... Man ir grūti pieņemt to, ka jūs apzināti pašlaik vēlaties pieņemt acīmredzami nedemokrātisku un prettiesisku lēmumu.

Proti, mēs runājam par Jūliju Stepaņenko kundzi, kura ir tieši tāda pati deputāte kā mēs visi pārējie. Viņai ir tieši tādas pašas tiesības. Jūs tagad mēģināt viņu padarīt ar kaut ko nepilnvērtīgu... ar to, ka viņa nav pilnvērtīgs deputāts. Kādā sakarā? Tā argumentācija, kas šeit tika minēta... Un es ļoti aicinātu kādu pēc tam nākt šeit un to atspēkot... Tā argumentācija, kas tika minēta, ka, redziet, ir frakciju līgums, kurā mēs esam vienojušies par šīm proporcionalitātēm... Tik tiešām šāds līgums ir. Frakcijas to ievēro. Arī es šodien piedāvāju mainīt komisiju, lūgšu Saeimu par to balsot... Es šo līgumu ievēroju, jo es esmu šīs frakcijas sastāvdaļa. Es esmu parakstījies zem šīs frakcijas. Stepaņenko kundze nepieder pie šīm frakcijām. Viņa neko nav parakstījusi.

Tad jūs man pasakiet - kādā veidā jūs tagad... kā deputāti savā starpā var vienoties par to, ka kādam citam deputātam nebūs šādu tiesību, kas viņam ir dotas ar Satversmi? Atnāciet un to pasakiet man! Kādā veidā jūs tagad to mēģināt tiesiskā veidā īstenot? Tas ir maksimāls absurds. Es domāju, ka ar to Latvija tiešām ieies vēsturē. Mēs būsim slaveni pa visu Eiropu. Mēs jau esam slaveni ar savām tiesvedībām. Šeit būs vēl viena tāda pati! Atnāciet un pasakiet juridiskus argumentus - ar kādām tiesībām jūs to tagad darāt?! Pretējā gadījumā - maksimāls absurds! Jūs tagad apkaunojat visu Latvijas valsti!

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Šis lēmuma projekts nav balsojams. Un nav balsojams arī lēmuma projekts... arī darba kārtības punkts ar numuru 8 un 9...

Godātie kolēģi! Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 27. februāra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Komisijas locekļi minēto lēmuma projektu vienbalsīgi ir atbalstījuši.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu ar 2019. gada 2. septembri atbrīvot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi Sandru... Gravu no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās sakarā ar aiziešanu pensijā.

Sēdes vadītāja. Smaidu Gravu, ja?

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 27. februāra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi minēto lēmuma projektu vienbalsīgi ir atbalstījuši.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Janu Peinbergu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 27. februāra sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi minēto lēmuma projektu vienbalsīgi ir atbalstījuši.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Innu Lipšu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Edmunds Teirumnieks.

E. Teirumnieks (NA).

Labdien, kolēģi! Uz otro, galīgo, lasījumu likumprojektam “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” ir saņemti četri priekšlikumi.

1. - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Roberta Spruča priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E. Teirumnieks. 2. - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Roberta Spruča priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

E. Teirumnieks. 3. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E. Teirumnieks. Un 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E. Teirumnieks. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

E. Teirumnieks. Paldies.

Sēdes vadītāja. Darba kārtībā - likumprojekts “Komercnoslēpuma aizsardzības likums”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

I. Lībiņa-Egnere (JV).

Labdien, godātie kolēģi, cienītās kolēģes! Juridiskā komisija ir saņēmusi 20 priekšlikumus likumprojekta “Komercnoslēpuma aizsardzības likums” trešajam lasījumam, tos ir izskatījusi un virza arī izskatīšanai Saeimas sēdē.

1. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Tehniskas dabas. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 2. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas saistīts ar 3. un 7. priekšlikumu un paredz komercnoslēpuma turētāja definīciju savstarpēju saskaņošanu. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 3. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Tehniskas dabas. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 7. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arīdzan tas ir tehniskas dabas. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. Tāpat 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas attiecas uz tiesiskās aizsardzības līdzekļiem un konkretizē tiesu kā subjektu, kas tos izvērtē. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 11. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas paredz sākotnēji risināt atbildētāja un komercnoslēpuma turētāja attiecības ārpustiesas kārtībā. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 12. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums paredz, ka kaitējuma atlīdzināšanas mehānisms ir piemērojams, ja tiek pierādīta personas vainojamība kaitējuma radīšanā. Un komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tehniskas dabas. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arīdzan tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. Arī 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 16. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts daļēji, iekļauts 18. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

I. Lībiņa-Egnere. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts daļēji, iekļauts 18. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

I. Lībiņa-Egnere. 18. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas paredz nosacījumus, kādos atbildētājam ir tiesības minēto tiesiskās aizsardzības līdzekļu vietā piedzīt naudas kompensāciju komercnoslēpuma turētāja labā. Komisijā, protams, atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 20. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas paredz likuma spēkā stāšanos 2019. gada 1. aprīlī. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti un atbalstīti. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Komercnoslēpuma aizsardzības likums” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

I. Lībiņa-Egnere (JV).

Cienījamās kolēģes, godātie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” ir saistīts ar iepriekš izskatīto likumprojektu “Komercnoslēpuma aizsardzības likums”. Arī tas ir izskatīts Juridiskajā komisijā trešajam lasījumam.

1. ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas paredz, ka no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos atbrīvojama puse, kas atzīta par trauksmes cēlēju vai ir viņa radinieks Trauksmes celšanas likuma izpratnē. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 2. - Juridiskā biroja tehniskas dabas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz iespēju iesniegt ziņas, kurām ir komercnoslēpuma statuss, arī aizklātā veidā, tā veicinot pierādījumu vieglāku uztveramību. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 5. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 6. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 7. - Juridiskā biroja tehniskas dabas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 8. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums paredz, ka izpildu lietu, apmierinot kreditoru intereses vispārējā kārtībā, turpina gadījumos, kad likvidēta juridiskā persona, kas izpildu lietā atrodas parādnieka statusā un kurai ir manta. Piedzītās summas, kas palikušas pēc piedzinēja prasījuma segšanas, ieskaita valsts budžetā. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 9. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. 10. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Ir tehniska rakstura un atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. Un visbeidzot 11. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums par likuma spēkā stāšanos 2019. gada 1. aprīlī. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Lībiņa-Egnere. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti un atbalstīti, aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

I. Lībiņa-Egnere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir strādājusi ar grozījumiem Finanšu instrumentu tirgus likumā, izskatot trešajam lasījumam. Priekšlikumi nav saņemti. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūdzu jūs, kolēģi, atbalstīt šī likuma pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir strādājusi arī ar grozījumiem Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likumā. Ir saņemti deviņi priekšlikumi.

1. priekšlikums saņemts no Juridiskā biroja. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 2. priekšlikums saņemts no finanšu ministra Jāņa Reira. Komisijā arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 3. priekšlikums ir saņemts no finanšu ministra Jāņa Reira. Komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 4. priekšlikums arī ir no finanšu ministra Jāņa Reira. Komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 5. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 6. ir finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M. Bondars. 7. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 8. ir finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. Un noslēdzošais, 9., ir finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūdzu jūs, kolēģi, atbalstīt grozījumu pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir strādājusi arī ar likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”.

Trešajam lasījumam saņemti trīs priekšlikumi.

1. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. 2. - arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts, un attiecīgi tiek mainīta turpmākā pantu numerācija.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. Un 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M. Bondars. Esam izskatījuši visus priekšlikumus trešajam lasījumam.

Lūdzu jūs atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

M. Bondars. Paldies, kolēģi.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Ir iesniegtas izmaiņas darba kārtībā.

Deputāti Stepaņenko, Gobzems, Liepiņa, Šmits un Sprūde lūdz izdarīt izmaiņas un sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”.

Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? (Dep. L. Ozola: “Jā!”)

“Par” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ir īpašs padomnieks demogrāfijas jautājumos - Imants Parādnieks, Saeimā neiekļuvis deputāta amata kandidāts, kuram vajadzēja īpašu amatu demogrāfijas jautājumu risināšanai.

Šobrīd Latvijā daudzbērnu ģimenes nav īpaši atbalstītas. (Starpsauciens.) Es zinu, jā... Šobrīd attiecībā uz transportlīdzekļu ekspluatāciju daudzbērnu ģimenēm ir nepieciešami uzlabojumi.

Konkrētajā gadījumā... Minētie likuma grozījumi paredz faktiski situāciju, kas attiecas uz aptuveni - es no galvas jums nepateikšu, bet aptuveni - 150 gadījumiem Latvijā; tas būtu atbalsts cilvēkiem, kuru ģimenēs ir vairāki bērni. Šis atbalsts ir saistīts ar transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumiem. Uz valsts budžetu tam faktiski nav nekāda... varētu teikt, ir vairāk nekā niecīga ietekme. Bet daudzbērnu ģimenei minētais nodokļa atvieglojums ir būtisks līdzekļu pieaugums tās mājsaimniecībā.

Minētā grozījuma būtība ir saistīta arī ar mūsu valsts demogrāfijas problēmu. Kā mēs to zinām, Latvijā cilvēku skaits joprojām samazinās un cilvēkiem nav nekādas motivācijas veidot daudzbērnu ģimenes. Nu tad palīdzēsim to izdarīt, veikdami šo nelielo grozījumu, - atbalstīsim daudzbērnu ģimenes, atbalstīsim to, ka tām ir zināmas atlaides konkrēto grozījumu ietvarā!

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Raivis Dzintars.

R. Dzintars (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Iepriekšējais runātājs Gobzema kungs pieminēja Krišjāņa Kariņa kunga padomnieku demogrāfijas jautājumos Imantu Parādnieku. Man ir ļoti labi zināms, ka Gobzema kungs ar Parādnieka kungu ir aktīvi konsultējies, taču, ja kādam šķiet, ka viņš ir konsultējies ar demogrāfijas politiku saistītos jautājumos, kā uzlabot daudzbērnu ģimeņu stāvokli, tad tā nav taisnība. Viņš savulaik ir konsultējies tikai par vienu tēmu (Dep. A. Kaimiņš: “Par kādu?”), proti, kā gūt atbalstu sev kā premjera amata kandidātam.

Es domāju, ka mēs varētu arī nerunāt no tribīnes katru reizi, kad pēdējā mirklī Sēžu zālē ieraugām jaunus priekšlikumus. Tā jau kļūst par masveida parādību, un ir jāuzdod jautājums - kāpēc? Kāpēc priekšlikumi tiek iesniegti pēdējā brīdī? Jo, vismaz manā saprašanā, ja kāds politiķis vai partija kādam priekšlikumam cenšas gūt atbalstu un nopietni domā par priekšlikuma saturu, tad kā viņi rīkojas? Viņi pirmām kārtām interesējas, kas ir šīs jomas eksperti un kuras institūcijas ar šīs jomas izpēti pašlaik nodarbojas. Viņi iet pie frakcijām, frakciju līderiem, attiecīgās partijas šīs jomas pārstāvjiem, cenšas lobēt, pārliecināt, varbūt meklēt kaut kādu risinājumu, ko visi varētu atbalstīt.

Kas notiek šeit? Šeit deputātiem pēdējā mirklī tiek iedoti priekšlikumi, par kuriem acīmredzot iesniedzējiem - vismaz daļai no viņiem - ir visnotaļ miglains priekšstats, vai šis ir labākais veids, kā daudzbērnu ģimenēm palīdzēt. Protams, ja būtu iespējams gan šis, gan daudzi citi priekšlikumi, tad kāpēc gan no tā atteikties? Bet vai Gobzema kungs varētu pateikt - visticamāk, viņš diskutēs arī par nākamo iesniegto priekšlikumu līdzīgā jautājumā -, kādi ir būtiskākie lēmumi attiecībā uz daudzbērnu ģimenēm, kas ir pieņemti iepriekšējā Saeimas sasaukuma laikā? Jo ir pieņemti vairāki būtiski priekšlikumi. Kā tas korelē ar tiem priekšlikumiem, kurus jūs iesniedzat šobrīd? Vai tie ir apspriesti Demogrāfisko lietu centrā? Vai tie ir apspriesti ar vadošajiem demogrāfijas speciālistiem? Vai arī mērķis ir vienkārši testēt pozīcijas vājās vietas, spēlēt politiskās spēles? Ja mērķis ir uzlabot ģimeņu stāvokli, tad tiešām mēs varam būt sabiedrotie neatkarīgi no tā, kurš pārstāv pozīciju, kurš pārstāv opozīciju, un skatīties, kā atbilstoši budžeta iespējām varam radīt idejas, kā varam likt pamatus, lai šīs idejas, pat ja nevaram tās īstenot pašlaik, varētu īstenot vēlāk. Bet, ja mērķis ir gluži vienkārši politiskā izrādīšanās un politiskā spēle, tad, protams, šī diskusija ir lieka. Citās līdzīgās reizēs mēs neiesim un netērēsim laiku, katru šo politisko spēles instrumentu komentējot.

Es aicinu šobrīd neiekļaut darba kārtībā un noraidīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad viens deputāts runājis “par”, viens - “pret”. Mums ir jābalso par likumprojekta iekļaušanu sēdes darba kārtībā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 55, atturas - nav. Likumprojekts sēdes darba kārtībā netiek iekļauts.

Godātie deputāti! Šā likumprojekta iesniedzēji ir lūguši pēc balsojuma par minētā likumprojekta iekļaušanu sēdes darba kārtībā nolasīt katra deputāta balsojumu. (Starpsauciens: “Par šo - nē!” Zālē troksnis.)

Atvainojiet! Tātad iesniedzēji par likumprojektu to nav lūguši, bet lūguši attiecībā uz lēmumu... Labi. (Dep. A. Kaimiņš: “Sajuka! Da nekas!”)

Deputāti Gobzems, Sprūde, Šmits, Stepaņenko, Augulis, Kučinskis un citi lūdz Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenēs, kuru apgādībā ir vismaz četri bērni, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm apgādniekiem ģimenēs, kuru apgādībā ir trīs bērni”.

“Par” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Raivi Dzintar! Es tiešām neesmu konsultējies ar Imantu Parādnieku jautājumos, kas skar to, cik ir vajadzīgas sievas, mīļākās un viss pārējais, bet es esmu palasījis Centrālās statistikas pārvaldes datus. Un tā ir tieši jūsu, Nacionālā apvienība, atbildība, ka Centrālās statistikas pārvaldes datos... neskatoties uz to, ka Imants Parādnieks raujas... raujas, cik iespējams, lai mums demogrāfija uzlabotos...

Centrālās statistikas pārvaldes datos skaidri un gaiši pateikts, ka mums mājsaimniecību, kurās ir trīs un vairāk bērnu, ir tikai 1,8 procenti no visām mājsaimniecībām. Kopumā Centrālās statistikas pārvaldes dati skaidri un gaiši pasaka, ka mums mājsaimniecību, kurās vispār ir tikai viens bērns, ir 27,3 procenti no visām mājsaimniecībām. Tas ir mazāk nekā trešdaļa. Šie skaitļi parāda, kāda ir mūsu nākotne! Statistika rāda, ka Latvija ir visstraujāk izmirstošā valsts pasaulē! Par kādu demogrāfiju, par kādiem procesiem, kas vēl ir jāsaskaņo, ir jārunā? Ir jāpieņem šie risinājumi šodien un tagad! Ja mēs gribam atbalstīt ģimenes, tad mēs to varam darīt, nevis sargājot savas siltās vietas un sargājot valsts sektoru, par ko būs nākamais jautājums, bet palīdzot daudzbērnu ģimenēm.

Tādēļ mans priekšlikums ir pavisam vienkāršs un saprotams.

Pirmkārt. Ģimenēs, kurās ir četri bērni un vairāk, paredzēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pilnīgu atcelšanu vienam no apgādniekiem. Jo cilvēki, kas ir radījuši un uztur četrus bērnus, faktiski valstij jau ir radījuši tik daudz ienākumu, ka viens no šiem cilvēkiem ir tiesīgs saņemt šādu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidi. Turklāt tas motivētu šos cilvēkus strādāt un nopelnīt vēl vairāk gan savas ģimenes, gan valsts labā.

Otrkārt. Ar 2021. gada 1. janvāri ģimenēs, kurās ir vismaz trīs bērni, paredzēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaides palielinājumu par 20 procentiem no iepriekšējā pārskata perioda brīža.

Ko jūs vēl domājat analizēt?! Visi statistikas dati gadu gadiem parāda, ka mūsu iedzīvotāju skaits samazinās. Un, Nacionālā apvienība, nepietiks ar vieniem Imanta Parādnieka personīgajiem centieniem viņa personiskās dzīves ietvarā! Tie lēmumi ir drosmīgi jāpieņem šodien - tāpat kā Imants Parādnieks ir drosmīgi pieņēmis lēmumu savā privātajā dzīvē. Es saprotu, ka jums patīk process procesa pēc, bet mēs šeit esam, lai strādātu Latvijas sabiedrības un bērnu interesēs. Ja mūsu statistikas datos joprojām būs šie ļoti bēdīgie skaitļi, kas attiecas uz bērnu dzimstību Latvijā, un ja mēs šo problēmu nerisināsim visdrīzākajā laikā, tad mēs ne tikai būsim visstraujāk izmirstošā valsts pasaulē, bet vienkārši izmirsim.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta iekļaušanu sēdes darba kārtībā?

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenēs, kuru apgādībā ir vismaz četri bērni, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm apgādniekiem ģimenēs, kuru apgādībā ir trīs bērni” iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 52, atturas - 1. Lēmuma projekts Saeimas sēdes darba kārtībā netiek iekļauts.

Bet iesniedzēji gan ir lūguši nolasīt no Saeimas tribīnes katra deputāta balsojumu par šo lēmuma projektu. (Starpsaucieni.)

Vai deputātiem ir iebildumi pret šo priekšlikumu? Par šo priekšlikumu var runāt viens deputāts “par”, viens - “pret”. Neviens runāt nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu - nolasīt katra deputāta balsojumu par minētā lēmuma projekta iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Kolēģi, vēlreiz... Es aicinu nomierināties. Juridiskais birojs vēlreiz ir noskaidrojis procedūru. Viss notiek atbilstoši Saeimas kārtības rullim.

Vēlreiz lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai tiktu nolasīts katra deputāta balsojums par lēmuma projekta iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 5, atturas - 1. Līdz ar to ir pieņemts lēmums nolasīt balsojuma rezultātus.

Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Tātad “par” ir balsojuši: Valērijs Agešins, Uldis Augulis, Jānis Ādamsons, Iveta Benhena-Bēkena, Raimonds Bergmanis, Boriss Cilevičs, Gundars Daudze, Sergejs Dolgopolovs, Vjačeslavs Dombrovskis, Jānis Dūklavs, Aldis Gobzems, Inga Goldberga, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Jānis Krišāns, Edgars Kucins, Māris Kučinskis, Linda Liepiņa, Vladimirs Nikonovs, Vitālijs Orlovs, Evija Papule, Igors Pimenovs, Dana Reizniece-Ozola, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks, Karina Sprūde, Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits, Ļubova Švecova, Jānis Tutins, Jānis Urbanovičs, Viktors Valainis, Inese Voika, Jānis Vucāns un Ivars Zariņš.

“Pret”: Aldis Adamovičs, Arvils Ašeradens, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Dace Bluķe, Aldis Blumbergs, Mārtiņš Bondars, Uldis Budriķis, Jānis Butāns, Jānis Cielēns, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Gatis Eglītis, Krišjānis Feldmans, Aivars Geidāns, Marija Golubeva, Kaspars Ģirģens, Jānis Iesalnieks, Ilze Indriksone, Ritvars Jansons, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Andris Kazinovskis, Aleksandrs Kiršteins, Rihards Kols, Janīna Kursīte, Janīna Kursīte-Pakule, Ainars Latkovskis, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Anita Muižniece, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Linda Ozola, Daniels Pavļuts, Ramona Petraviča, Artūrs Toms Plešs, Ivars Puga, Juris Rancāns, Sandis Riekstiņš, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Andris Skride, Mārtiņš Staķis, Juta Strīķe, Edvīns Šnore, Mārtiņš Šteins, Edmunds Teirumnieks, Vita Anda Tērauda, Jānis Vitenbergs, Atis Zakatistovs, Evita Zālīte-Grosa, Reinis Znotiņš un Normunds Žunna.

Atturas: Inguna Rībena.

Nebalso: Janīna Jalinska, Artuss Kaimiņš, Regīna Ločmele-Luņova un Ēriks Pucens.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to balsojuma rezultāti no Saeimas tribīnes ir nolasīti.

Deputāti Gobzems, Sprūde, Šmits, Stepaņenko, Augulis un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par valsts sektorā strādājošo skaita samazināšanu par 30 procentiem”. (Starpsauciens no JK frakcijas: “Par visiem 100!”)

“Par” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

JKP, jums droši vien ir skaidri saprotams, kāpēc jūs tiekat dēvēti par jauno kartona partiju. Iemesls ir ļoti vienkāršs. Jūs paši sevi tā esat vēlējušies pozicionēt. Un jūs to esat darījuši ne tikai ar fiziskiem uzskates līdzekļiem, bet arī savos darbos un solījumos.

JKP, jūsu 4000 zīmju programmā pirms vēlēšanām ir melns uz balta rakstīts, ka jūs samazināsiet valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaitu par 30 procentiem. Iepriekšējā balsojumā jūs nobalsojāt pret atbalstu daudzbērnu ģimenēm, pret iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu daudzbērnu ģimenēm, kurās ir vairāk nekā četri bērni. Ir pilnīgi skaidrs, ka jūsu vienīgais mērķis ir būt amatos. Vienīgais mērķis - lai jums un visiem jūsu paziņām būtu šie amati. Jo citādi nav izskaidrojams tas, kāpēc jūs esat pret savu solījumu, kuru devāt vēlētājiem pirms vēlēšanām, - samazināt valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaitu par 30 procentiem.

Patiesībā, jaunā kartona partija, kā jūs sevi paši pozicionējat, ir pilnīgi skaidrs: ja jūs pirms vēlēšanām saviem vēlētājiem būtu teikuši, ka jūs nesamazināsiet valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaitu par 30 procentiem, neieviesīsiet “3×500” plānu un neizpildīsiet nevienu citu savas programmas punktu un par šiem jautājumiem pēc vēlēšanām balsosiet “pret”, ir pilnīgi skaidrs, ka neviens no jums šodien šeit, parlamentā, neatrastos.

Jūsu solījumi vēlētājiem bija no kartona. Tie pat nebija no finiera - kur nu vēl runāt par ciltskoku!

Tāda ir jūsu stāja un attieksme pret Latvijas tautu un Latvijas sabiedrību. Jūs vienkārši atklāti melojat.

Šis priekšlikums ir par minētā jautājuma izvērtēšanu uz 2021. gadu, tas ir, pēc vēl gandrīz diviem gadiem. Esiet tik drosmīgi - saņemieties un atbalstiet šo jūsu pašu programmā ierakstīto priekšlikumu, jo 2022. gadā, visticamāk, jūs Saeimā vairs neiekļūsiet. (Starpsauciens.)

Lūdzu atbalstīt priekšlikumu. Priekšlikuma būtība ļoti vienkārša - samazināt valsts sektorā strādājošo skaitu par 30 procentiem, sākot no 2021. gada, lai varētu sniegt atbalstu daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm ar bērniem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Artuss Kaimiņš.

A. Kaimiņš (KPV LV).

Cienījamie deputāti! Mums tā kā ir no 12. Saeimas uz 13. Saeimu liels... jauns deputātu pieplūdums...

Mazliet par veidu, kādā no šīs tribīnes tiek piedāvāti dažnedažādi jautājumi, kas patiesībā (Dep. A. Gobzems: “Vecīt, tu arī piedāvāji pirms vēlēšanām!”) sublimējas ar nosaukumu “lēmums”.

Ja būtu rakstīts kaut vai vienā no šiem šodien uzrakstītajiem priekšlikumiem... teiksim, likumprojekts, par kuru varētu diskutēt, par kuru varētu runāt komisijās pirmajā, otrajā un trešajā lasījumā... tad to varētu izdarīt. (Dep. A. Gobzems: “Bet tu uzraksti! Tu pats solīji!”) Bet šeit ir vienkārši rakstīts - “lēmuma projekts”... Un, ja mēs esam vienkārši runājuši šeit par lēmumu, mēs varam arī aiziet līdz absurdam un uzlikt lēmumu, ka, pieņemsim, nākamnedēļ visiem deputātiem, arī deputātēm, ir jāierodas ar ūsām. Kāpēc ne? (Starpsaucieni.) Diskriminācijas nolūkos, pieņemsim.

Bet, ja mēs runājam par to, ka ir jāsāk ar sevi, tad šie parakstītāji, kas ir, tiešām varētu sākt ar sevi. Jūs piedāvājat šajā savā priekšlikumā - lēmuma projektā - samazināt par 30 procentiem strādājošos valsts sektorā. Es gribētu zināt, Šmita kungs, kā jūs samazināsiet to vienu zivju inspektoru Ziemeļvidzemē par 30 procentiem? (Smiekli. Aplausi.) Es gribētu zināt, Gobzema kungs, kā jūs samazināsiet sava patēva darbu valsts pārvaldē... Strods - tāds uzvārds laikam, ja? Viņam tā kā vajadzētu sākt ar sevi. Vai, pieņemsim... Kas ir vēl? Jūlija Stepaņenko, jūsu vīrs strādā Rīgas domē... (Starpsauciens.) Varbūt sākam ar to, ka Rīgas domē nav 60 deputātu, bet ir 59... Lai rāda piemēru! (Dep. U. Augulis: “Kaimiņ, ko tad tu solīji pirms vēlēšanām?”) Vai, pieņemsim, Māris Kučinskis... Es nezinu, kas šobrīd... vai jūsu sieva joprojām ir dekrētā vai nav, bet viņa strādāja Valsts kancelejā par Komunikācijas departamenta direktora vietnieci. Es domāju, ka ir gan pirmās, gan otrās pakāpes radinieki šiem parakstītājiem... būs vismaz 500 cilvēki, kuri tiks atlaisti. Lūdzu, darām tā, lai viņi no sākuma uzraksta atlūgumu pēc paša gribas, ka vēlas atteikties no darba valsts pārvaldē... vienalga, kurš no viņiem. Tad mēs redzēsim, ka jūs sākat ar sevi, un mēs to atbalstīsim! (Starpsaucieni.) Tā ir viena lieta.

Otra lieta. (Starpsaucieni.) Par Saeimas deputātu ētikas kodeksa 19. punktu. Ētikas kodekss deputātam lūdz un arī prasa, lai deputāts atturas no pašmērķīgas izrādīšanās Saeimas tribīnē. Mūrnieces kundze, nākamreiz, kad šeit nāk pilnmēness virsū (Starpsauciens: “Un to teica Artuss Kaimiņš?!”), tad, lūdzu, esiet tik laipna!... (Starpsauciens: “Sāc ar sevi!”)

Es aicinu noraidīt šo lēmuma projektu (Starpsauciens: “Tev ir iespēja paskatīties tautai acīs!”), par kuru pat nav diskutēts, kur nu vēl likumprojekta veidā. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Labi, kolēģi. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Mums jābalso par lēmuma projekta iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par valsts sektorā strādājošo skaita samazināšanu par 30 procentiem” iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 55, atturas - nav. Lēmuma projekts sēdes darba kārtībā nav iekļauts.

Un arī saistībā ar šo lēmuma projektu iesniedzēji ir lūguši nolasīt no Saeimas tribīnes katra deputāta balsojumu. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Nav!”) Deputātiem nav iebildumu.

Lūdzu Saeimas sekretāra biedri Mariju Golubevu nolasīt balsojuma rezultātus.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

“Par” ir balsojuši: Valērijs Agešins, Uldis Augulis, Jānis Ādamsons, Raimonds Bergmanis, Boriss Cilevičs, Gundars Daudze, Sergejs Dolgopolovs, Vjačeslavs Dombrovskis, Aldis Gobzems, Inga Goldberga, Janīna Jalinska, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Jānis Krišāns, Edgars Kucins, Māris Kučinskis, Linda Liepiņa, Regīna Ločmele-Luņova, Vladimirs Nikonovs, Vitālijs Orlovs, Evija Papule, Igors Pimenovs, Dana Reizniece-Ozola, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks, Karina Sprūde, Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits, Ļubova Švecova, Jānis Tutins, Jānis Urbanovičs, Viktors Valainis, Jānis Vucāns un Ivars Zariņš.

“Pret”: Aldis Adamovičs, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Iveta Benhena-Bēkena, Dace Bluķe, Aldis Blumbergs, Mārtiņš Bondars, Uldis Budriķis, Jānis Butāns, Jānis Cielēns, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Gatis Eglītis, Krišjānis Feldmanis... es atvainojos, Feldmans, Aivars Geidāns, Marija Golubeva, Kaspars Ģirģens, Jānis Iesalnieks, Inese Ikstena, Ilze Indriksone, Ritvars Jansons, Andrejs Judins, Artuss Kaimiņš, Ojārs Ēriks Kalniņš, Andris Kazinovskis, Aleksandrs Kiršteins, Rihards Kols, Janīna Kursīte, Janīna Kursīte-Pakule, Ainars Latkovskis, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Anita Muižniece, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Linda Ozola, Daniels Pavļuts, Ramona Petraviča, Artūrs Toms Plešs, Ēriks Pucens, Ivars Puga, Juris Rancāns, Sandis Riekstiņš, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Andris Skride, Mārtiņš Staķis, Juta Strīķe, Edvīns Šnore, Mārtiņš Šteins, Edmunds Teirumnieks, Vita Anda Tērauda, Jānis Vitenbergs, Inese Voika, Atis Zakatistovs, Evita Zālīte-Grosa un Normunds Žunna.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Balsojuma rezultāti no Saeimas tribīnes ir nolasīti.

Deputāti Zakatistovs, Kaimiņš, Kursīte, Liepiņa, Petraviča un citi lūdz Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Pucena atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Kaimiņš, Petraviča, Kursīte, Liepiņa, Benhena-Bēkena un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Pucena ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Zakatistovs, Kaimiņš, Pucens, Kursīte, Liepiņa, Petraviča un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vitenberga atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Kaimiņš, Pucens, Kursīte, Liepiņa, Petraviča un citi lūdz Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Kaimiņš, Pucens, Kursīte, Liepiņa, Petraviča un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Alda Blumberga ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” (Nr. 212/Lp13), pirmais lasījums.

Likuma grozījumus sagatavoja Veselības ministrija un iesniedza parlamentam. Likumprojekta mērķis - nodrošināt attiecīgo Eiropas Savienības regulu narkotisko... prekursoru jomā... piemērošanu, pārņemt Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 15. novembra direktīvu Nr. 2017/2103. Vēl nepieciešams pārnest no likuma “Par prekursoriem” atsevišķas daļas, lai veiktu nacionālo regulējumu.

Komisija savā sēdē izskatīja pirmajā lasījumā šo likumprojektu un vienbalsīgi to atbalstīja. Lūdzu Saeimu darīt tāpat.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

V. Orlovs. Gaidām priekšlikumus līdz 15. martam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 15. marts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Par likuma “Par prekursoriem” atzīšanu par spēku zaudējušu”, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts saistīts ar iepriekš izskatīto.

Šobrīd spēkā esošie Eiropas Savienības sekundārie tiesību akti jau daudz detalizētāk regulē prekursoru apriti, daudzas likuma “Par prekursoriem” normas... dublē likumu, tādēļ prekursoru jomas nacionālo regulējumu nepieciešams iekļaut citā likumā, kuru mēs izskatījām pirms tam, un šis likums jāatzīst par spēku zaudējušu.

Komisija izskatīja un vienbalsīgi atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par likuma “Par prekursoriem” atzīšanu par spēku zaudējušu” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

V. Orlovs. Arī 15. marts.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 15. marts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sandis Riekstiņš.

S. Riekstiņš (JK).

Labdien vēlreiz, kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā tika izskatīts likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Šā likumprojekta mērķis ir nodrošināt Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu prasību pārņemšanu, kas attiecas uz iekšzemes dzelzceļa pasažieru pārvadājumu tirgus atvēršanu un dzelzceļa infrastruktūras pārvaldību.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pirmajam lasījumam ir atbalstījusi. Aicinu kolēģus arī atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

S. Riekstiņš. Šā gada 14. marts.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 14. marts.

Esam nonākuši darba kārtībā pie lēmuma projekta izskatīšanas.

Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likums” (Nr. 39/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 2. aprīlim”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likums” (Nr. 39/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 2. aprīlim”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - paziņojuma izskatīšana.

Par Saeimas deputātu administratīvo sodīšanu.

Paziņojums par administratīvi sodītiem deputātiem laika periodā no 2018. gada 6. novembra līdz 2019. gada 8. janvārim.

 

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 179. panta pirmās daļas 5. punktu, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sniedz informāciju par administratīvi sodītiem deputātiem atbilstoši Sodu reģistra datiem laika periodā no 2018. gada 6. novembra līdz 2019. gada 8. janvārim.

Ziņojumā minēti seši deputāti, četri no viņiem ir pārkāpuši Ceļu satiksmes noteikumus. To deputātu sarakstu, kuri neievēro Ceļu satiksmes noteikumus, atklāj Kaspars Ģirģens. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 panta “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana” septītās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 17. novembrī.

Edgars Kucins. Daugavpils tiesā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 panta “Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana”. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 4. decembrī.

Vitālijs Orlovs. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona 5. rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.28 panta “Aizlieguma ceļa zīmju prasību pārkāpšana” otrās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 21. novembrī.

Didzis Šmits. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.27 panta “Valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšana”. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 23. novembrī.

Jānis Urbanovičs. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona 3. rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 panta “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana” astotās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 12. novembrī.

Viktors Valainis. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā pieņemts lēmums pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 panta “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana” septītās daļas. Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā pagājušā gada 23. novembrī.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad paziņojumu esam uzklausījuši.

Godātie kolēģi! Deputāti Latkovskis, Strīķe, Dzintars, Zakatistovs un Pavļuts lūdz turpināt Saeimas sēdi līdz visu darba kārtības jautājumu izskatīšanai, tātad bez pārtraukuma. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Saeimas sēde tiks turpināta bez pārtraukuma, ja nepieciešams, kamēr tiks izskatīta visa Saeimas sēdes darba kārtība.

Darba kārtībā - patstāvīgā priekšlikuma izskatīšana.

Lēmuma projekts “Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāte Linda Liepiņa. (Starpsauciens). Tātad ir mainīts referents.

L. Ozola (JK).

Es varu runāt?

Godātie kolēģi!

Sēdes vadītāja. Tātad ir mainīts referents. Lindas Liepiņas vietā - deputāte Linda Ozola.

L. Ozola. Jau no paša sākuma bija Linda Ozola, bet tas nekas.

Tātad, godātie...

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Komisijas atsūtītajā pieteikumā bija rakstīts - “Linda Liepiņa”.

L. Ozola. Tā mēs jau, latvieši, dabai tuvu - visi kopā...

Godātie kolēģi! 2018. gada 14. janvārī Saeima saņēma 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu”.

Šā gada 6. februārī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija uzsāka iesnieguma sākotnējo izvērtēšanu un uzklausīja iesniedzēju pārstāvi, kurš aicināja samazināt valstī noteikto “normālo” darba stundu skaitu līdz 32 stundām, vienlaikus “nesamazinot iepriekš noteiktās brīvās darba dienas un samazināto darba laiku pirmssvētku dienās”.

Šā gada 20. februārī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija savā sēdē uzklausīja Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvju viedokli par šo iniciatīvu. Uz sēdi bija aicināta arī Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, taču no šīm organizācijām neviens pārstāvis neieradās. Uzklausījusi uzaicināto personu sniegtos argumentus, komisija secināja, ka ir nepieciešama plašāka starpnozaru diskusija. Tāpēc komisija vienbalsīgi nolēma nodot šo Latvijas pilsoņu iniciatīvu Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt komisijas sagatavoto Saeimas lēmuma projektu “Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Pucena atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Pucena atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Pucena ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Ērika Pucena ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vitenberga atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vitenberga atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par deputāta Alda Blumberga ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Alda Blumberga ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Patiešām ir iesniegtas izmaiņas Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā, taču tas ir noticis tik vēlu, ka Saeimas sēžu nodrošinājuma nodaļa nav paspējusi sagatavot dokumentus un izsniegt deputātiem. Līdz ar to šos dokumentus sēdes darba kārtībā šodien nevaram iekļaut un pārcelsim tos uz nākamās kārtējās sēdes darba kārtību. (Dep. I. Zariņš: “Vēl var paprasīt pārtraukumu!”)

Tātad sēdes darba kārtība šodien ir izskatīta.

Vēlos jūs informēt saistībā ar paredzēto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem šodien pulksten 17.00.

Par deputātu Zariņa, Ādamsona, Pimenova, Cileviča un Urbanoviča jautājumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro “Par ekonomikas ministra sniegtajām atbildēm saistībā ar deputātu jautājumiem par 2019. gada 29. janvāra Ministru kabineta sēdē izskatīto informatīvo ziņojumu “Par elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu regulējumu, uzraudzību un rīcību pēc Saeimas 2019. gada 10. janvāra lēmuma””. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Klementjeva, Orlova, Ribakova, Krišāna un Agešina jautājumu labklājības ministrei Ramonai Petravičai “Par likumdošanas iniciatīvām pensionāru dzīves līmeņa uzlabošanai”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministre informē, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Krauzes, Daudzes, Auguļa, Vucāna un Valaiņa jautājumu tieslietu ministram Jānim Bordānam “Par zvērināta advokāta pakalpojumu sniegšanu komercdarbības ietvaros”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Klementjeva, Krišāna, Kucina, Papules un Zariņa jautājumu labklājības ministrei Ramonai Petravičai “Par pensiju piemaksu atjaunošanu pensionāriem, kuri pensionējās pēc 2012. gada 1. janvāra”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministre informē, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Zariņa, Ločmeles-Luņovas, Krišāna, Agešina un Orlova jautājumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro “Saistībā ar ekonomikas ministra izvairīšanos sniegt atbildes pēc būtības “Par ekonomikas ministra sniegtajām atbildēm saistībā ar deputātu jautājumiem par 2019. gada 29. janvāra Ministru kabineta sēdē izskatīto informatīvo ziņojumu “Par elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu regulējumu, uzraudzību un rīcību pēc Saeimas 2019. gada 10. janvāra lēmuma”””. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Valaiņa, Auguļa, Daudzes, Kučinska un Jalinskas jautājumu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem “Par administratīvi teritoriālās reformas sagatavošanai nepieciešamo finansējumu - aptuveni EUR 800 000 apmērā”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos papildjautājumus iesniedzēji uzdot nevēlas.

Par deputātu Zariņa, Krišāna, Klementjeva, Kabanova un Orlova jautājumu tieslietu ministram Jānim Bordānam “Par Ekonomikas ministrijas īstenoto “neatkarīgo juridisko atzinumu” saistībā ar 2019. gada 29. janvāra Ministru kabineta sēdē izskatīto informatīvo ziņojumu “Par elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu regulējumu, uzraudzību un rīcību pēc Saeimas 2019. gada 10. janvāra lēmuma””. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Par deputātu Zariņa, Klementjeva, Krišāna, Rubika un Orlova jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Saistībā ar Saeimas 2019. gada 10. janvāra lēmumu par OIK atcelšanu”. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus apmierina.

Tātad šodien uz atbilžu sniegšanu var ierasties divi ministri - ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un labklājības ministre Ramona Petraviča.

Paldies.

Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem notiks šodien pulksten 17.00.

Ir iesniegti arī jauni deputātu jautājumi.

Deputāti Reizniece-Ozola, Dūklavs, Augulis, Kučinskis un Bergmanis iesnieguši jautājumu “Par valdības neiecietīgo attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem”, ko nododam Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam atbildes sniegšanai.

Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Laiks paziņojumiem.

Vārds deputātam Artusam Kaimiņam.

A. Kaimiņš (KPV LV).

Cienījamie Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti! Pēc 145 sekundēm gaidām jūs Sarkanajā zālē.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Andrejam Judinam.

A. Judins (JV).

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti aicināti uz Dzelteno zāli.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Ļubovai Švecovai.

Ļ. Švecova (SASKAŅA).

Kolēģi! Pēc septiņām minūtēm Dzeltenajā zālē deputātu grupas sadarbībai ar Kazahstānu dibināšana. Lūdzu piedalīties.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Atim Lejiņam.

A. Lejiņš (JV).

Labdien! Mēs atjaunosim Rumānijas draugu grupu Dzeltenajā zālē tūlīt pēc sēdes. Lūdzu, aicinu!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedrei. Reģistrācijas rezultāti.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Anda Čakša, Ilmārs Dūrītis, Nikolajs Kabanovs, Andrejs Klementjevs, Rihards Kozlovskis, Ieva Krapāne un Armands Krauze.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 9. sēde
2019. gada 28. februārī

 

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts noslēpumu”” (Nr. 243/Lp13)
(Dok. Nr. 583)
   
Par darba kārtību
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Zakatistovam šā gada 12., 13. un 14. martā
(Dok. Nr. 570)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kasparam Ģirģenam šā gada 27. martā
(Dok. Nr. 571)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārtiņam Staķim no šā gada 11. marta līdz 15. martam
(Dok. Nr. 572)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Rihardam Kozlovskim no šā gada 28. februāra līdz 1. martam
(Dok. Nr. 573)
   
Lēmuma projekts “Par deputātes Jūlijas Stepaņenko atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas” (Nr. 99/Lm13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 556)
   
Priekšlikums - dep. J. Stepaņenko (par)
   
Lēmuma projekts “Par deputātes Jūlijas Stepaņenko ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā” (Nr. 100/Lm13) (Nav izskatāms)
(Dok. Nr. 557)
   
Debates - dep. A. Gobzems
  - dep. J. Stepaņenko
  - dep. S. Riekstiņš
  - dep. A. Gobzems
  - dep. J. Stepaņenko
  - dep. S. Riekstiņš
  - dep. I. Zariņš
   
Lēmuma projekts “Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 107/Lm13)
(Dok. Nr. 579)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 109/Lm13)
(Dok. Nr. 581)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 108/Lm13)
(Dok. Nr. 580)
   
Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas” (Nr. 110/Lm13)
(Dok. Nr. 590)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas” (Nr. 111/Lm13)
(Dok. Nr. 591)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā” (Nr. 112/Lm13)
(Dok. Nr. 592)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 113/Lm13)
(Dok. Nr. 593)
   
Likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā” (Nr. 238/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 515B)
   
Ziņo - dep. E. Teirumnieks
   
Likumprojekts “Komercnoslēpuma aizsardzības likums” (Nr. 44/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 545)
   
Ziņo - dep. I. Lībiņa-Egnere
   
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 45/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 546)
   
Ziņo - dep. I. Lībiņa-Egnere
   
Likumprojekts “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 8/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 565)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likumā” (Nr. 9/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 566)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 79/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 567)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Par darba kārtību
   
Priekšlikumi (Par likumprojektu “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” (Nr. 245/Lp13)) - dep. A. Gobzems (par)
  - dep. R. Dzintars (pret)
   
Priekšlikums (Par lēmuma projektu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenē, kuru apgādībā ir vismaz četri bēri, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm...” (Nr. 114/Lm13)) - dep. A. Gobzems (par)
   
Par balsojuma rezultātu nolasīšanu
   
Balsojuma rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva
   
   
Priekšlikumi (Par lēmuma projektu “Par valsts sektorā strādājošo skaita samazināšanu par 30 procentiem” (Nr. 115/Lm13)) - dep. A. Gobzems (par)
  - dep. A. Kaimiņš (pret)
   
Balsojuma rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” (Nr. 212/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 367, 548)
   
Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Likumprojekts “Par likuma “Par prekursoriem” atzīšanu par spēku zaudējušu” (Nr. 213/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 368, 549)
   
Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (Nr. 210/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 365, 552)
   
Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likums” (Nr. 39/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019. gada 2. aprīlim” (Nr. 105/Lm13)
(Dok. Nr. 563)
   
Paziņojums par administratīvi sodītiem deputātiem laika periodā no 2018. gada 6. novembra līdz 2019. gada 8. janvārim
(Dok. Nr. 550)
   
Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Lēmuma projekts “Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību” (Nr. 98/Lm13)
(Dok. Nr. 551)
   
Ziņo - dep. L. Ozola
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Pucena atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas” (Nr. 116/Lm13)
(Dok. Nr. 598)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Ērika Pucena ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā” (Nr. 117/Lm13)
(Dok. Nr. 599)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vitenberga atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas” (Nr. 118/Lm13)
(Dok. Nr. 600)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā” (Nr. 119/Lm13)
(Dok. Nr. 601)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Alda Blumberga ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” (Nr. 120/Lm13)
(Dok. Nr. 602)
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Informācija par deputātu D. Reiznieces-Ozolas, J. Dūklava, U. Auguļa, M. Kučinska un R. Bergmaņa jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par valdības neiecietīgo attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem” (Nr. 21/J13)
   
   
Paziņojumi
  - dep. A. Kaimiņš
  - dep. A. Judins
  - dep. Ļ. Švecova
  - dep. A. Lejiņš
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 28.02.2019 09:06:33 bal001
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Atim Zakatistovam šā gada 12.,13. un 14.martā

Datums: 28.02.2019 09:07:00 bal002
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kasparam Ģirģenam šā gada 27.martā

Datums: 28.02.2019 09:07:30 bal003
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārtiņam Staķim no šā gada 11.marta līdz 15.martam

Datums: 28.02.2019 09:07:59 bal004
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Rihardam Kozlovskim no šā gada 28.februāra līdz 1.martam

Datums: 28.02.2019 09:09:28 bal005
Par - 35, pret - 51, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par deputātes Jūlijas Stepaņenko atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas (99/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:29:01 bal006
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesneses Smaidas Gravas atbrīvošanu no tiesneša amata (107/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:29:54 bal007
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Janas Peinbergas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (109/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:30:46 bal008
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Innas Lipšas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (108/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:31:15 bal009
Par - 86, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas (110/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:31:42 bal010
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas (111/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:32:08 bal011
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Ivara Zariņa ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā (112/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:32:37 bal012
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jāņa Krišāna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (113/Lm13)

Datums: 28.02.2019 09:34:11 bal013
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā (238/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 28.02.2019 09:37:22 bal014
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Komercnoslēpuma aizsardzības likums (44/Lp13), 3.lasījums

Datums: 28.02.2019 09:39:43 bal015
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (45/Lp13), 3.lasījums

Datums: 28.02.2019 09:40:47 bal016
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā (8/Lp13), 3.lasījums

Datums: 28.02.2019 09:43:08 bal017
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību darbības atjaunošanas un noregulējuma likumā (9/Lp13), 3.lasījums

Datums: 28.02.2019 09:44:28 bal018
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu likumā (79/Lp13), 3.lasījums

Datums: 28.02.2019 09:51:11 bal019
Par - 35, pret - 55, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā (245/Lp13), nodošana komisijām iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 28.02.2019 09:57:06 bal020
Par - 35, pret - 52, atturas - 1. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta "Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenē, kuru apgādībā ir vismaz četri bēri, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm ....." iekļaušanu 28.februāra sēdes darba kārtībā

Datums: 28.02.2019 09:58:46 bal021
Par - 80, pret - 5, atturas - 1. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par balsojuma rezultātu nolasīšanu

Datums: 28.02.2019 10:09:04 bal022
Par - 34, pret - 55, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta "Par valsts sektorā strādājošo skaita samazināšanu par 30 procentiem" iekļaušanu 28.februāra sēdes darba kārtībā

Datums: 28.02.2019 10:15:45 bal023
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” (212/Lp13), 1.lasījums

Datums: 28.02.2019 10:17:13 bal024
Par - 74, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likuma “Par prekursoriem” atzīšanu par spēku zaudējušu (213/Lp13), 1.lasījums

Datums: 28.02.2019 10:18:37 bal025
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Dzelzceļa likumā (210/Lp13), 1.lasījums

Datums: 28.02.2019 10:19:35 bal026
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likums” (Nr.39/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2019.gada 2.aprīlim (105/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:26:19 bal027
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par 10 947 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto "normālo" darba stundu skaitu” turpmāko virzību (98/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:26:55 bal028
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ērika Pucena atsaukšanu no Ilgtspējīgas attīstības komisijas (116/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:27:21 bal029
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ērika Pucena ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā (117/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:27:48 bal030
Par - 87, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Jāņa Vitenberga atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas (118/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:28:15 bal031
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Jāņa Vitenberga ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā (119/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:28:42 bal032
Par - 86, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Alda Blumberga ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā (120/Lm13)

Datums: 28.02.2019 10:34:29 bal033
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Piektdien, 29.martā