Piecpadsmitais Saeimas un NVO forums

Piektdien, 19.maijā, parlamentā norisinājās Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums. Šogad tas bija veltīts drošības aspektiem un noritēja ar devīzi “Droši savā Latvijā!”. 

Pasākuma atklāšanā dalībniekus neklātienē uzrunāja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, uzrunu teica arī Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis. Par Saeimas un nevalstisko organizāciju sadarbības vēsturi foruma dalībniekus uzrunāja Saeimas Analītiskā dienesta Bibliotēkas vadītājs Edgars Engīzers. 

Forumā dalībnieki piedalījas trīs paralēlās diskusijās. Diskusijā “Uzticēšanās demokrātijai” dalībnieki runāja par parlamentārās demokrātijas un pilsoniskās apziņas stiprināšanu. To vadīja Saeimas sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa un biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” vadītāja Inese Tauriņa. 

Otrās paralēlās diskusijas tēma bija “Atbalsts Ukrainai”, un dalībnieki runāja par to, kā varam palīdzēt, lai Ukraina uzvarētu. Diskusiju vadīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava un domnīcas “Providus” vadošā pētniece Agnese Lāce. 

Trešajā paralēlajā diskusijā “Labklājība mūsu izaugsmei” dalībnieki sprieda par atstumtības un nevienlīdzības mazināšanas iespējām. Šo diskusiju vadīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas priekšsēdētāja Zane Skujiņa-Rubene un biedrības “Latvijas Lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka. 

Pēc darba paralēlajās diskusijās sekoja foruma tematisko diskusiju kopsavilkums. 

Foruma noslēgumā dalībniekus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga. 

Saeimas un NVO foruma norisei varēja sekot līdzi tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un parlamenta Facebook kontā - foruma atklāšanai un noslēgumam, kā arī pirmajai paralēlajai diskusijai par parlamentārās demokrātijas un pilsoniskās apziņas stiprināšanu. 

Kopš Saeima 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par parlamenta tradīciju. Šis bija piecpadsmitais Saeimas un NVO forums, un to organizēja parlaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

Saeimas un NVO forumā uzsver savstarpējo dialogu dažādu sabiedrības grupu interešu pārstāvībā un aizsardzībā

Foruma materiāli: 

Programma

Foruma atklāšanas un diskusijas "Uzticēšanās demokrātijai" audioierakstsvideoieraksts un kopsavilkums

Diskusijas "Atbalsts Ukrainai" audioieraksts un kopsavilkums

Diskusijas "Labklājība mūsu izaugsmei" audioieraksts un kopsavilkums

Tematisko diskusiju kopsavilkuma un foruma noslēguma videoieraksts

Fotogrāfijas

Videosižets

Ceturtdien, 30.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 30.maija kārtējā sēde
17:00  2024.gada 30.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem