Četrpadsmitais Saeimas un NVO forums


5.martā tiešsaistē notika ikgadējais Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums. Tajā diskutēja par valsts un sabiedrības izturētspēju Covid-19 pandēmijas laikā.

Forumu atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tā dalībniekus uzrunāja arī Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja Agnija Jansone un Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva. Savukārt ievadrunu teica biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore Inese Vaivare.

Foruma laikā dalībnieki piedalījās divās paralēlās tematiskajās diskusijās. Vienā no tām Saeimas deputāti un NVO pārstāvji sprieda par sabiedrības drošības un demokrātijas jautājumiem pandēmijas apstākļos. Savukārt otrā diskutēja par Covid-19 nestajiem izaicinājumiem sociālajā jomā.

Tematiskās diskusijas vadīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre Anda Čakša, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, Eiropas politikas analīzes centra asociētais pētnieks Mārtiņš Hiršs un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.  Diskusiju kopsavilkumā atgriezenisko saiti no izpildvaras pārstāvjiem sniedza Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Saeimas un NVO foruma norisei varēja sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv un parlamenta Facebook kontā.

Kopš Saeima 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šis bija četrpadsmitais Saeimas un NVO forums, un to organizēja parlaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

 

I.Mūrniece: pandēmijas laikā parlamentam un NVO kopīgiem spēkiem jāmeklē risinājumi un jāveido sabiedrības izpratne

 

Foruma materiāli:

Programma

Biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktores Ineses Vaivares prezentācija

Foruma atklāšanas un diskusijas "Sabiedrības drošība un demokrātija pandēmijas apstākļos" videoieraksts un kopsavilkums

Diskusijas "Sociālā slodze un izturētspēja krīzes laikā: ko varam darīt labāk" videoieraksts un kopsavilkums

Diskusiju kopsavilkuma un foruma noslēguma videoieraksts

Fotogrāfijas

Ceturtdien, 30.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 30.maija kārtējā sēde
17:00  2024.gada 30.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem