No 5. līdz 12.aprīlim Santjago, Čīlē, notiks Starpparlamentu Savienības 108.konference, kurā mūsu valsti pārstāvēs Latvijas nacionālās grupas Starpparlamentu Savienībā vadītāja Ingrīda Ūdre (ZZS) un delegācijas locekļi Inese Vaidere (TB/LNNK) un Oļegs Deņ

(03.04.2003.)


Starpparlamentu Savienības 108.konferencē parlamentārieši apspriedīs jautājumus, kas skar parlamentu lomu demokrātisko institūciju stiprināšanā un sabiedrības attīstības veicināšanā mūsdienu sašķeltajā pasaulē, kā arī starptautisko sadarbību pārrobežu dabas katastrofu novēršanā un to seku likvidēšanā skartajos reģionos.
Parlamentārieši konferences darba kārtībā var iekļaut arī papildjautājumu, ko var iebalsot ar 2/3 balsu vairākumu. Papildjautājumus var iesniegt izskatīšanai mēnesi pirms konferences; parasti tiek iesniegti apmēram desmit papildjautājumi par tā brīža aktuālām tēmām.
 Konferences ietvaros notiks vispārējas debates par politisko, ekonomisko un sociālo situāciju pasaulē, kā arī speciālas sēdes par Starpparlamentu Savienības reformu.
 Savukārt ģeopolitiskajā grupā "Twelve +", ko veido Eiropas valstis, Kanāda un Jaunzēlande, tiks precizēta pozīcija par Starpparlamentu Savienības reformu, personālijām un balsojumu papildjautājumā, kā arī spriests par citiem aktuāliem jautājumiem.

 Papildu info:
 Starpparlamentu Savienība ir plašākais parlamentāriešu forums, kurā pārstāvētas dažādas politiskās sistēmas, kas dod iespēju sekot līdzi, izvērtēt un vajadzības gadījumā ietekmēt pasaules politikas virzību.
 8.Saeimas deputātu darbam starptautisko organizāciju parlamentārajās asamblejās ir izveidotas septiņas delegācijas. To sastāvi un vadītāji tika apstiprināti 2002.gada 5.decembra Saeimas sēdē. Par Latvijas nacionālās grupas Starpparlamentu Savienībā vadītāju tika apstiprināta Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre (ZZS), bet delegācijas sastāvā iekļauti Jānis Reirs (JL), Oļegs Deņisovs (PCTVL), Vineta Muižniece (TP), Ēriks Jēkabsons (LPP) un Inese Vaidere (TB/LNNK).

 

Preses dienests

Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem