17.janvārī

(17.01.2003.)

         Piektdien, 17.janvārī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Lielbritānijas parlamenta Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Brūsu Džordžu.
         Tikšanās laikā galvenā uzmanība tika veltīta jautājumiem, kas skar Latvijas un Lielbritānijas divpusējās attiecības un Apvienotās Karalistes politisko un praktisko atbalstu Latvijai Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas alianses paplašināšanās procesā.
           Pārstāvju palātas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs B.Džordžs un Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre raksturoja abu valstu attiecības kā vēsturiski labas un intensīvas. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka uzaicinājums Latvijai iestāties NATO un ES paver jaunas iespējas un priekšrocības divpusējās sadarbības un dialoga veidošanai ar Krieviju. I.Ūdre atzina, ka pašlaik Latvijas un Krievijas divpusējās attiecības raksturo konstruktīvisma pieaugums praktiskajā sadarbībā. Savukārt B.Džordžs uzsvēra nepieciešamību veicināt ilgtermiņa politisko dialogu ar NATO un ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm.
          I.Ūdre uzsvēra, ka savu iespēju robežās Latvija ir gatava dot konkrētu ieguldījumu demokrātisko procesu pieredzes nodošanā Gruzijai. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka Baltijas pieredze varētu kalpot kā Kaukāza reģiona stabilizējošs faktors.
          Saeimas priekšsēdētāja pastāstīja, ka 8.Saeimā turpina darboties Latvijas un Lielbritānijas parlamentu sadarbības grupa un izteica cerību, ka Lielbritānijas parlamentā tiks izveidota Latvijas atbalsta grupa. B.Džordžs uzsvēra, ka lietderīga būtu ne vien sadarbība parlamentu līmenī, bet arī parlamentu komisiju ietvaros.
          Tikšanās gaitā sarunas dalībnieki pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar Latvijas drošības un aizsardzības sistēmas pārveidi atbilstoši transatlantiskajām attiecībām.

  
           Arī Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas, Ārlietu komisijas un Nacionālās drošības komisijas pārstāvji tikās ar Lielbritānijas parlamenta Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Brūsu Džordžu.
          Pārstāvju palātas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Brūss Džordžs iepazīstināja Latvijas parlamentāriešus ar viņa vadītās komisijas darbu, kas galvenokārt saistīts ar politikas veidošanu militārajā jomā. B.Džordžs iepazīstināja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas, Ārlietu komisijas un Nacionālās drošības komisijas pārstāvjus ar savu pieredzi un gūtajām atziņām dažādu Lielbritānijas parlamentu komisiju sadarbības koordinēšanā, risinot valsts aizsardzības jautājumus. Viņš uzsvēra, ka komisiju sadarbība veicina problēmu atrisināšanu, tāpat kā būtiska parlamenta komisiju loma ir aktīvi izaicināt valdību, pieprasot skaidrojumus par pieņemtajiem lēmumiem un pozīciju dažādos jautājumos.
          B.Džordžu interesēja Aizsardzības un iekšlietu komisijas, Ārlietu komisijas un Nacionālās drošības komisijas paveiktais un uzdevumi, gatavojoties Latvijas integrācijai Ziemeļatlantijas aliansē, tostarp civilās kontroles pār militārajām struktūrām realizēšanu, aizsardzības budžetu un mūsu valsts iespējamo ieguldījumu NATO.
         Tikšanās gaitā tika pārrunāta Latvijas un Lielbritānijas parlamentu sadarbības grupas izveidošana 8.Saeimā un izteikta cerība, ka Lielbritānijas parlamentā tiks izveidota Latvijas atbalsta grupa. Mūsu parlamentārieši pateicās par Lielbritānijas atbalstu sadarbības projektu īstenošanā.


Preses dienests
 

 

Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem