9.janvārī

(09.01.2003.)

Ceturtdien, 9.janvārī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Tunisijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ali Bousnina.

Tikšanās laikā galvenā uzmanība veltīta jautājumiem, kas skar Latvijas un Tunisijas divpusējās sadarbības intensificēšanas iespējas.

Tunisijas vēstnieks A.Bousnina un Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības un atzina, ka kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas 1992.gadā Latvijas un Tunisijas attiecības ir veidojušās draudzīgas un stabilas. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka nākotnē pastāv plašas iespējas veidot veiksmīgu divpusējo dialogu politiskajā, ekonomiskajā, izglītības un kultūras jomās, apmainoties ar oficiālu amatpersonu vizītēm, paplašinot līgumtiesisko bāzi, kā arī apmainoties viedokļiem par abām valstīm aktuāliem jautājumiem.

Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja akcentēja parlamentārās sadarbības nozīmi un cerīgi raudzījās uz abu valstu divpusējo attiecību padziļināšanos nākotnē.

                    

Ceturtdien, 9.janvārī, pie Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres atvadu vizītē bija ieradusies Īrijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Telma M.Dorana.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Īrijas divpusējās sadarbības iespējas, kā arī abu valstu pieredzi attiecībās ar Eiropas Savienību.

            Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre atzina, ka Latvijas un Īrijas divpusējās attiecības ir ļoti labas, izveidojies savstarpēji ieinteresēts politiskais dialogs. Sarunas dalībnieces pārrunāja jautājumus par sadarbību starp abu valstu parlamentu komisijām, par nepieciešamību un lietderību dalīties pieredzē, kas Īrijā gūta, rīkojot referendumus. 

Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre un Īrijas vēstniece T.M.Dorana bija vienisprātis, ka laika posmā līdz referendumam liela vērība jāveltī sabiedrības informēšanai par Eiropas Savienību. I.Ūdre uzsvēra reģionālās sadarbības nozīmi paplašinātās Eiropas kontekstā, kad lēmumu ietekmēšanai ļoti būtiska būs mazo valstu vienota nostāja.

I.Ūdre un T.M.Dorana arī apsprieda Latvijas un Īrijas divpusējās sadarbības iespējas un bija vienisprātis, ka tā aktivizējama parlamentu līmenī.

            Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre Īrijas vēstniecei Telmai M.Doranai pasniedza piemiņas medaļu.

            

               Preses dienests

           

Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem