Ināra Mūrniece Kopenhāgenā: hibrīduzbrukums apdraud visu Eiropas Savienību

(29.11.2021.)
Galerija

Notikumi uz Baltkrievijas robežas nav migrācijas krīze, bet gan autoritāra režīma plānota un organizēta hibrīdoperācija. Latvija, Lietuva un Polija ir kā durvju sargi, kas aiztur uzbrukumu visai Eiropas Savienībai. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 29.novembrī, Kopenhāgenā piedaloties Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē.

Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka patlaban Rietumvalstīm nepieciešama vienota izpratne par notikumiem uz Baltkrievijas robežas. Šie cilvēki nav bēgļi, tie ir migranti, kuru mērķis ir konkrētas labklājības valstis Rietumeiropā. Eiropas Savienībai ir jāpastiprina spiediens uz Aleksandra Lukašenko režīmu un jāievieš vēl stingrākas sankcijas. Tāpat Eiropas Savienībai ir jāiegulda līdzekļi tās austrumu robežas izbūvē un aprīkošanā.

Vienlaikus starptautiskajai sabiedrībai uzmanīgi jāseko Krievijas armijas darbībām Ukrainas pierobežā, ņemot vērā tur novēroto militārpersonu un militārās tehnikas koncentrāciju, pauda I.Mūrniece.  

Baltijas un Ziemeļvalstu spīkeri šodien Kopenhāgenā pārrunāja arī parlamentārās uzraudzības praksi reģiona parlamentos, kā arī diskutēja par aktīvāku sabiedrības iesaisti parlamentu darbā.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju. NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157720198651552
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 11.augustā
09:00  Saeimas 2022.gada 11.augusta ārkārtas sesijas sēde
10:55  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas 2022.gada 11.augusta otrā ārkārtas sesijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
15:40  Saeimas Prezidija sēde
15:50  Saeimas 2022.gada 11.augusta trešā ārkārtas sesijas sēde