26.novembrī

(27.11.2002.)

Otrdien, 26.novembrī, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Jānis Straume tikās ar Austrālijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Stīvenu Kristoferu Breidiju, kurš bija ieradies atvadu vizītē.
 Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu savstarpējās attiecības un Latvijas virzību uz iestāšanos Ziemeļatlantijas aliansē un Eiropas Savienībā.
 Saeimas priekšsēdētājas biedrs J.Straume uzsvēra, ka vēstnieka darbības laiks Latvijā beidzas valstij nozīmīgā periodā. 8.Saeima ir apliecinājusi kontinuitāti iepriekšējās Saeimas izvirzīto ārpolitisko prioritāšu sasniegšanā, un Latvija Prāgas sammitā saņēmusi uzaicinājumu uzsākt sarunas par pilntiesīgu dalību NATO. Līdz ar to īpaša nozīme būs parlamentārās sadarbības kontaktiem, sekmējot NATO pievienošanās līguma ratifikācijas procesu.
 Austrālijas vēstnieks izteica savas valsts valdības apsveikumus saistībā ar Latvijas sasniegumiem virzībā uz iestāšanos Ziemeļatlantijas aliansē un pauda cerību, ka palielināsies drošība arī visā starptautiskajā sistēmā. Vēstnieks arī pauda cerību, ka nākotnē Austrālijā varētu tikt izveidota Latvijas vēstniecība, iespējams, kopīgi ar Lietuvu un Igauniju.
 Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar terorisma draudiem pasaulē. Vēstnieks uzsvēra, ka viena no Austrālijas ārpolitikas prioritātēm ir cīņa pret terorismu. J.Straume sīkāk pastāstīja par Latvijas ārpolitikas prioritātēm - virzību uz ES un NATO - un uzsvēra jau ieguldīto darbu, harmonizējot likumdošanas jomu atbilstoši ES prasībām un finansu jomas sabalansēšanu saistībā ar NATO izvirzītajiem kritērijiem, kā arī norādīja uz darāmo, informējot sabiedrību par Latvijas dalību minētajās organizācijās. J.Straume sacīja, ka turpmākais periods alianses paplašināšanas procesā prasīs konsekventu darbu no kandidātvalstīm un Latvija tam ir gatava. Savukārt Austrālijas vēstnieks augstu novērtēja mūsu valsts paveikto, tostarp arī aizsardzības mērķiem paredzētā finansējuma palielinājumu.
 Noslēgumā J.Straume izteica pateicību Austrālijas pusei par līdzšinējo politisko un praktisko atbalstu Latvijai tās ārpolitisko mērķu īstenošanā un pasniedza vēstniekam piemiņas medaļu.


Saeimas priekšsēdētājas biedrs Jānis Straume šodien tikās arī ar Bulgārijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Latčezaru Jordanovu Petkovu, kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
 Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu savstarpējās attiecības un Latvijas virzību uz iestāšanos Ziemeļatlantijas aliansē un Eiropas Savienībā.
 Saeimas priekšsēdētājas biedrs J.Straume uzsvēra, ka Latvijas un Bulgārijas izvirzīto ārpolitisku mērķu līdzība rada bāzi sadarbībai ekonomikas, kultūras un izglītības jomās, kās arī daudz aktīvākai starpparlamentārai sadarbībai.
 Bulgārijas vēstnieks atzīmēja šīs tikšanās svarīgo un simbolisko nozīmi - dalīto prieku par uzaicinājumu iestāties NATO. Vēstnieks novērtēja līdzšinējās Bulgārijas un Latvijas politiskās attiecības kā ļoti labas un atzina nepieciešamību aktivizēt ekonomisko sadarbību.
 Sarunas gaitā abas puses pārrunāja sabiedrības attieksmi Latvijā un Bulgārijā jautājumos par iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā, kā arī apliecināja gatavību sadarboties, iekļaujoties minētajās starpvaldību organizācijās.
 Noslēgumā J.Straume novēlēja Bulgārijas vēstniekam veiksmi turpmākajā darbā un apliecināja Latvijas parlamenta gatavību aktīvi sadarboties. 

Preses dienests

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde