Šī gada 17.oktobrī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre uzturējās darba vizītē Stokholmā, Zviedrijā.

(20.10.2003.)
 
Pēc Zviedrijas parlamenta (Riksdāga) priekšsēdētāja Bjorna fon Sidova ielūguma Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre piedalījās diskusijā par starpparlamentu sadarbību paplašinātajā Eiropā. Diskusijā piedalījās esošo un topošo ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāji vai to pārstāvji.
Šī gada maijā Atēnās notikušās Eiropas Savienības esošo un topošo dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanās laikā pēc Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāja iniciatīvas tika izveidota darba grupa, lai izstrādātu priekšlikumus par nacionālo parlamentu sadarbības veicināšanu nākotnes Eiropas Savienībā. Tikšanās laikā Stokholmā šajā darba grupā iesaistījušos valstu parlamentu vadītāji pārrunāja nacionālo parlamentu sadarbības mērķus un jomas, kurās parlamentu sadarbībai ir vislielākā vērtība, parlamentu sadarbības metodes, sadarbības un koordinācijas ietvaru, kā arī informācijas un dokumentu aprites jautājumus. Tika pārrunāts arī nesen sākušās Starpvaldību konferences darbs. Tikšanās dalībnieki vienojās par īpaša ziņojuma sagatavošanu Eiropas Savienības dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencei, kas paredzēta 2004.gada jūlijā Hāgā.
Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre tikās ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Eni Ergmā un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Artūru Paulausku, pārrunājot Baltijas valstu parlamentu sadarbības aktualitātes.
Savukārt I.Ūdres tikšanās laikā ar Nīderlandes parlamenta priekšsēdētāju Fransu Veisglasu tika pārrunāta ES pievienošanās līguma ratifikācijas gaita Nīderlandē, kā arī abu valstu parlamentu divpusējo kontaktu veicināšanas iespējas.
Uzturēšanās laikā Stokholmā Saeimas priekšsēdētāja apmeklēja Latvijas vēstniecību Zviedrijā un tikās ar tās darbiniekiem, kā arī sniedza interviju Zviedrijas radio.
 
Preses dienests
Svētdien, 23.jūnijā