Solvita Āboltiņa tiekas ar Vācijas parlamenta deputātiem

(16.06.2011.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 16.jūnijā, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Reģionālās ekonomikas politikas apakškomitejas delegāciju Ernsta Hinskena (Ernst Hinsken) vadībā.

Sveicot viesus Saeimā, S.Āboltiņa apliecināja, ka Vācija mūsu valstij ir stratēģiski nozīmīgs partneris un Latvijai ir svarīgi stiprināt savstarpēju sadarbību kā politikā un ekonomikā, tā arī izglītībā un kultūrā. Sadarbība starp abu parlamentu komisijām ir veiksmīgs formāts, lai identificētu Latvijai un Vācijai svarīgos jautājumus un abu valstu kopīgās intereses aizstāvētu Eiropas Savienībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Abu valstu amatpersonas bija vienisprātis, ka nozīmīgs solis attiecību stiprināšanā bija Saeimas priekšsēdētājas nesenā vizīte Bundestāgā, bet šī Vācijas parlamentāriešu vizīte ir vēl viens apliecinājums abu valstu intensīvajai parlamentārajai sadarbībai.

Atgādinot, ka šogad aprit 20 gadi kopš Latvijas faktiskās neatkarības atjaunošanas, S.Āboltiņa pateicās Vācijai par sniegto atbalstu valsts demokratizācijas procesā un ekonomikas attīstībā. „Bez labu draugu atbalsta Latvijai nebūtu izdevies tik ātri atgriezties Eiropas valstu saimē, kā arī kļūt par pilntiesīgu NATO dalībvalsti. Vācija kopš neatkarības atjaunošanas pirmsākumiem ir bijusi Latvijas advokāts. Turklāt laikā, kad Latvijai bija jāpāriet no padomju likumdošanas uz demokrātiskas valsts iekārtu, tieši Vācijas piemērs un padoms mums bija ļoti noderīgs,” atzina Saeimas priekšsēdētāja. 

Pārrunājot ekonomisko situāciju, E.Hinskens atzinīgi vērtēja Latvijas paveikto krīzes pārvarēšanā, uzsverot, ka mūsu valsts apbrīnojami veiksmīgi ir veikusi sāpīgas, taču ļoti nepieciešamas reformas, ar kuru īstenošanu citās Eiropas Savienības valstīs padodas ļoti grūti. Vācijas parlamentārietis atzina, ka Baltijas valstis atrodas uz pareizā ceļa un Eiropas Savienības mazās valstis var rēķināties ar partneru atbalstu.

 S.Āboltiņa atzina, ka Latvijai patlaban ir būtiski strādāt pie Māstrihtas kritēriju izpildes, lai varētu ieviest eiro un baudīt Eiropas vienotās valūtās sniegtās priekšrocības. Taču ekonomikas stabilizēšanai ir svarīgi, ka Latvija spēj izpildīt stingros finansiālos kritērijus, jo automātiska eiro ieviešana nebūtu pareizais risinājums, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Tikšanās laikā pārrunāta arī politiskā situācija Latvijā, kā arī citas aktualitātes.

Vācijas parlamentu vizītē Latvijā pārstāv arī deputāti Dīters Jaspers (Dieter Jasper), Dorisa Barneta (Doris Barnett), Klaudija Bēgele (Claudia Bögel), Andrea Vikleina (Andrea Wicklein) Ulla Letcere (Ulla Lötzer).
 
Video no tikšanās pieejams:
https://www.flickr.com/photos/saeima/5839017386/in/set-72157626850130975
Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.youtube.com/user/SaeimaSAB?feature=mhee
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 16.aprīlī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
09:40  Saeimas Prezidija sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
12:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas kopsēde
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde