Trešdien, 17.septembrī, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar Tautas frontes muzeju rīko konferenci "No Atmodas līdz Eiropas Savienībai".

(15.09.2003.)


 Tā veltīta Latvijas valsts proklamēšanas 85.gadadienai, Latvijas Atmodas 15.gadadienai un 20.septembrī mūsu tautai vēsturiski nozīmīgajam notikumam - referendumam par Latvijas dalību Eiropas Savienībā.
 Konferencē ar atklāšanas uzrunu uzstāsies Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre. Tās darba kārtībā paredzēti šādi referāti:
- LZA prezidents Jānis Stradiņš "Latvijas reālā valstiskā neatkarība un Eiropa";
- LZA goda loceklis, habilitētais vēstures doktors Heinriks Strods "Pretošanās kustības galvenās formas un metodes 1940. - 1990.";
- LZA īstenais loceklis, tiesību un politoloģijas doktors Tālavs Jundzis "Latvijas valsts drošība pēc neatkarība atjaunošanas";
- LZA korespondētājloceklis, mākslas doktors Pēteris Laķis "Pilsoniskā sabiedrība un kultūra";
- ekonomikas doktors, profesors Uldis Osis "Latvijas valsts ekonomiskās attīstības aspekti";
- politoloģijas doktore, LU docente Daina Bāra "Demokrātijas attīstības perspektīvas"'
- LZA īstenā locekle, filoloģijas doktore Aina Blinkena "Latviešu valoda un tās nākotne Eiropā";
- LZA īstenā locekle, habilitētā filoloģijas doktore, LU profesore Janīna Kursīte "Eiropas Savienība: šaubās un cerībās".
 Konference notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē no plkst.10.00 līdz plkst.12.00. Tās norise tiks translēta tiešraidē Latvijas Radio 1.kanālā.


Preses dienests

 

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)