15.novembrī

(15.11.2002.)

Piekdien, 15.novembrī, pie Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres atvadu vizītē bija ieradies Indonēzijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Čajono (Tjahjono).
 Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Indonēzijas divpusējās sadarbības iespējas, kā arī abu valstu pieredzi sadarbībā ar starptautiskajām organizācijām - Pasaules Banku un Apvienoto Nāciju Organizāciju.
 Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre atzina, ka Latvijas un Indonēzijas līdzīgie centieni turpināt uzsākto demokrātiskās attīstības ceļu rada labus priekšnosacījumus abu valstu divpusējās attiecības veidot aktīvas un konstruktīvas. I.Ūdre uzsvēra, ka divpusējo attiecību līgumtiesiskās bāzes veidošana būtu pamats intensificēt arī abu valstu ekonomisko sadarbību.
 Sarunas dalībnieki pārrunāja jautājumus par sadarbību kultūras jomā un tūrisma attīstību. Čajono pastāstīja, ka tiek izvērtētas iespējas tūristiem no Latvijas atvieglot vīzu saņemšanas procedūru. Tā ieceļošanas vīzas tūristi varētu saņemt, ierodoties Indonēzijā, tādējādi izvairoties no vīzas saņemšanas pa pastu, kas ir ilglaicīgs un apgrūtinošs process.
 I.Ūdre un Čajono sprieda arī par Latvijas un Indonēzijas iekšpolitikas aktualitātēm un ārpolitikas saniegumiem. Uzmanība tika veltīta abu valstu vēlēšanu sistēmām un pieredzei, veidojot ilglaicīgu un dzīvotspējīgu valdību Latvijā un Indonēzijā. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par Austrumtimoras uzņemšanu ANO un Latvijas sasniegumiem Eiropas Savienības un NATO paplašināšanās kontekstā.
 Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre Indonēzijas vēstniekam Čajono pasniedza piemiņas medaļu.

Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre šodien tikās arī ar Kuveitas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Faisalu R. Al-Gaisu (Faisal R. Al-Ghais).

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu savstarpējās attiecības un sadarbības intensificēšanas iespējas.

Kuveitas vēstnieks Latvijā apsveica I.Ūdri ar ievēlēšanu parlamenta vadītājas amatā un uzsvēra, ka Latvijas un Kuveitas divpusējās attiecības attīstījušās sekmīgi. Spilgti apliecinājumi tam ir abu parlamentu sadarbības grupu darbība, kā arī iepriekšējās Saeimas priekšsēdētāja J.Straumes vizīte Kuveitā šā gada oktobra beigās.

Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre pateicās vēstniekam par apsveikumu un pauda cerību, ka dinamika abu valstu attiecībās saglabāsies arī turpmāk. Viņa uzsvēra, ka būtisks priekšnoteikums tam būtu līgumtiesiskās bāzes sakārtošana un pilnveidošana. Starp Latviju un Kuveitu pašlaik parakstīti divi līgumi par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību un par sadarbību starp abu valstu Ārlietu ministrijām. I.Ūdre un Faisals R. Al-Gaiss bija vienisprātis, ka svarīgi būtu noslēgt arī līgumu par izvairīšanos no aplikšanas ar dubultnodokļiem, jo tas varētu veicināt tirdzniecisko un saimniecisko sakaru attīstību starp Latviju un Kuveitu. Labs potenciāls ir arī Kuveitas investīciju apjoma palielināšanai Latvijā gan privātajā, gan publiskajā sektorā.

Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī Latvijas paveikto ceļā uz integrāciju Eiropas Savienībā un NATO. Saeimas priekšsēdētāja pauda cerību, ka Prāgas sammita un Kopenhāgenas galotņu tikšanās būs sekmīga un Latvija saņems uzaicinājumu pievienoties Ziemeļatlantijas aliansei un ES.

Sarunas noslēgumā tika spriests arī par terorisma apkarošanas nepieciešamību. Kuveitas vēstnieks uzsvēra, ka neatkarīgi no tā, vai terorismu īsteno indivīds, organizēta grupa vai valsts, pret to jācīnās kopīgiem spēkiem.

15.11.2002. Preses dienests


 


 

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde