Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze Gruzijā atklāj izstādi par mūsu parlamentu (foto)

(04.03.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, uzturoties darba vizītē Tbilisi, ceturtdien, 4.martā, Gruzijas parlamentā atklāja izstādi, kas veltīta mūsu parlamentam un Latvijas neatkarības atjaunošanas 20.gadadienai. 

„Ar lielu prieku šodien atklājam foto izstādi Gruzijas parlamentā, kurā redzami nozīmīgi mūsu valsts un parlamenta vēstures mirkļi. Latvija pēdējo 20 gadu laikā ir nogājusi garu pārmaiņu ceļu savā attīstībā, lai kļūtu par pilntiesīgu ES un NATO dalībvalsti. Lai to paveiktu, liela nozīme ir bijusi gan mūsu cilvēkiem, kuri 1991.gadā veidoja barikādes, lai sargātu parlamenta ēku, gan arī diplomātiskajām attiecībām ar citam valstīm. Šodien mēs labprāt dalāmies savā pieredzē un šodienas parlamenta tradīcijās ar sadarbības partneriem un draugiem - Gruzijas parlamentāriešiem,” savā uzrunā norādīja Gundars Daudze.

Fotogrāfijas izstādē „Latvijas atjaunotā parlamenta 20 gadi” stāsta par mūsu valstij un parlamentam nozīmīgiem un vēsturiskiem notikumiem - par to, kā cilvēki 1991.gadā veidoja barikādes, lai sargātu parlamenta ēku, par to, kā atjaunotās Latvijas pirmais prezidents dod zvērestu Saeimai. Izstāde stāsta arī par diplomātiskajām attiecībām un parlamentārajiem kontaktiem, kas Latvijai ir bijuši nozīmīgi, veidojot mūsu valsts un parlamenta vēsturi.  

Fotogrāfijās atspoguļotas arī laika gaitā iedibinātās parlamenta tradīcijas - ikgadējā pavasara talka „Dāvana Latvijai!”, Atvērto durvju diena un citi pasākumi.

Īpaša uzmanība izstādē veltīta Saeimas sadarbībai ar Gruzijas parlamentu. Gruzijas parlamenta priekšsēdētāja Davida Bakradzes uzstāšanās Saeimas sēdē un Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes vizīte Gruzijā 2008.gadā, Gruzijas parlamenta izstāde Saeimā pagājušajā gadā - šie ir tikai daži notikumi, kas liecina par abu valstu parlamentu pēdējo gadu ciešo un daudzpusīgo sadarbību. 

Izstādē vērojami arī dokumentālie kadri no 1990.gada 4.maija, kad Saeimas namā notika vēsturiskais balsojums par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un viņa vadītā delegācija no 3. līdz 6.martam uzturas darba vizītē Gruzijā. G.Daudzem Tbilisi plānotas tikšanās ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Davidu Bakradzi (David Bakradze), valsts prezidentu Mihailu Saakašvili (Mikheil Saakashvili) un vicepremjeru, Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas valsts ministru Giorgi Baramidzi (Giorgi Baramidze). Vizītes ietvaros Latvijas parlamentārieši tiksies arī ar Gruzijas reintegrācijas valsts ministru Temuru Jakobašvili (Temur Yakobashvili), parlamenta opozīcijas pārstāvjiem, kā arī citām Gruzijas amatpersonām.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pieejamas: www.flickr.com/saeima
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde