Ceturtdien, 22.maijā, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ēriks Jēkabsons tikās ar Slovēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Darju Bavdažu Kuretu (Darja Bavdaž Kuret).

(22.05.2003.)
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Slovēnijas divpusējās attiecības, kā arī abu valstu virzību uz iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ē.Jēkabsons un Slovēnijas vēstniece Latvijā D.Kureta bija vienisprātis, ka attiecības abu valstu starpā vērtējamas kā ļoti labas, veiksmīgi kontakti nodibinājušies arī starp Latvijas un Slovēnijas parlamentiem un komisijām. Domājams, ka pēc tam, kad abas valstis kļūs par pilntiesīgām Eiropas Savienības un NATO dalībniecēm, sadarbība starp Latviju un Slovēniju būs vēl ciešāka.
Ē.Jēkabsons apsveica Slovēniju ar sekmīgo referendumu par iestāšanos ES, kas notika pirms diviem mēnešiem, un pauda cerību, ka arī Latvijas iedzīvotāju vairākums nobalsos par dalību ES. Viņš sacīja, ka ļoti būtiski, lai cilvēki izprastu, kādus ieguvumus dos Latvijas dalība šajā organizācijā katram iedzīvotājam. Tāpat svarīgs ir drošības aspekts, kā arī nacionālās identitātes saglabāšanas jautājumi.
Arī Slovēnija, tāpat kā Latvija, atbalsta rotējošās prezidentūras principa saglabāšanu un to, ka Eiropas Komisijas sastāvā no katras valsts jābūt vienam komisāram. Tas spēs nodrošināt vienlīdzību un balansu lielo un mazo dalībvalstu vidū.
Tikšanās noslēgumā sarunas dalībnieki vienojās, ka lietderīga būtu abu valstu parlamentāriešu vizīšu apmaiņa.
 

Preses dienests
Piektdien, 30.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde