20.maijā

(20.05.2003.)

Otrdien, 20.maijā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Kanādas parlamenta apakšpalātas priekšsēdētāju Pīteru Millikenu (Peter Milliken), kurš oficiālā vizītē šodien ieradies Latvijā.
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Kanādas divpusējās attiecības, kā arī politisko un ekonomisko situāciju mūsu valstī.
Puses bija vienisprātis, ka abu valstu savstarpējās attiecības vērtējamas kā veiksmīgas, tomēr nākotnē tās iespējams paplašināt, veidojot vēl ciešāku sadarbību, it īpaši pēc tam, kad Latvija uzaicināta kļūt par NATO dalībvalsti. Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre uzsvēra, ka NATO nav tikai militāra savienība, jo aizvien lielāku lomu pasaules politikā ieņem cīņa pret terorismu, un šeit būtiska vieta ir arī NATO un tās realizētajiem uzdevumiem.
Latvijas un Kanādas parlamentu priekšsēdētāji uzsvēra parlamentu sadarbības nozīmi, deputātu pieredzes apmaiņu dažādos ar parlamenta darbu saistītos jautājumos. Labs formāts ir starpparlamentu sadarbības grupas. Kanādas parlamenta apakšpalātas priekšsēdētājs izteica uzaicinājumu Saeimas priekšsēdētājai un Latvijas parlamenta deputātu delegācijai vizītē apmeklēt Kanādas parlamentu.
I.Ūdre augstu novērtēja Kanādas palīdzību Latvijai Kanādas Starptautiskās attīstības aģentūras projektu ietvaros. Latvijai vērtīga bijusi viesu pieredze ekonomikas jautājumos, gatavībā iestāties NATO un Eiropas Savienībā. Tagad Latvija savu pieredzi jau var nodot citām valstīm. Kā veiksmīgu piemēru I.Ūdre minēja Latvijas sadarbību ar Gruzijas parlamentu likumdošanas, demokrātisko institūciju veidošanas, kā arī citos ar parlamenta darbu saistītos jautājumus.
Puses pārrunāja arī pašreizējo situāciju Latvijas ekonomikā un sociālajā sfērā. Saeimas priekšsēdētāja pastāstīja, ka viens no darbības virzieniem ir atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kā arī Latvijas reģioniem. Šajā jomā tiek izmantots arī Eiropas Savienības piedāvātais finansējums. I.Ūdre norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēki saprastu - viņu maksātie nodokļi tieši ietekmē budžetu, bet tas savukārt atsaucas uz iedzīvotāju algu lielumu - jo lielāki budžeta ieņēmumi, jo vairāk iespēju palielināt algas mediķiem, skolotājiem, citiem strādājošajiem.
Sarunā piedalījās arī Kanādas parlamenta deputāti, kas pārstāv parlamentā ievēlētās partijas.

Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre šodien tikās arī ar Hamburgas parlamenta viceprezidentu, apvienības 90/Zaļie Eiropas lietu un mediju politikas spīkeru Faridu Milleru (Farid Muller).
Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas skar Latvijas un Hamburgas sadarbības padziļināšanas iespējas.
Hamburgas parlamenta viceprezidents informēja, ka viņa pārstāvētā politiskā spēka darbības prioritāte ir cilvēku veselības saglabāšana un ar to cieši saistītie jautājumi. Puses bija vienisprātis, ka iedzīvotāji aizvien lielāku uzmanību pievērš veselībai, tāpēc viņiem ir svarīga arī apkārtējās vides - gaisa, zemes, ūdeņu - un pārtikas tīrība. Tika uzsvērts, ka būtiski ir mainīt sabiedrības domāšanu, jo par lētu naudu nav iespējams iegādāties kvalitatīvu un veselīgu pārtiku; tās audzēšana prasa lielus ieguldījumus. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre informēja, ka arī Latvijā lauksaimniecības sektorā nodarbinātie maina savu saimniekošanas veidu un aizvien vairāk pievēršas tādām jomām kā, piemēram, lauku tūrisma attīstība.
Ņemot vērā faktu, ka Latvija un Hamburga ir ostu pilsētas, arī šo jautājumu risināšanā ir daudz kopīga - sadarbības veicināšana ar citām ostām, naftas termināli un to darbība un citi.


Preses dienests

 

 

 

Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde