20. un 21.maijā

(19.05.2003.)

No 20. līdz 21.maijam Latvijā oficiālā vizītē uzturēsies Kanādas parlamenta apakšpalātas priekšsēdētājs Pīters Millikens (Peter Milliken) un delegācija. 

Otrdien, 20.maijā,

11.00........Ierašanās Latvijā.

13.00........Tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri.
Baltajā un Brūnajā zālē, Jēkaba ielā 11.

15.30........Tikšanās ar Latvijas un Kanādas parlamentu sadarbības grupas pārstāvjiem.
Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

16.30........Tikšanās ar Eiropas integrācijas biroja vadītāju Edvardu Kušneru.
Basteja bulvārī 4.


Trešdien, 21.maijā,

9.15........Tikšanās ar Ārlietu komisijas pārstāvjiem.
Ārlietu komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12.

10.15........Tikšanās ar īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Nilu Muižnieku.
Elizabetes ielā 20.

11.00........Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējums un Vecrīgas apskate.

12.30........Tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.
Pils laukumā 3.

14.35........Izbraukšana uz Igauniju.

x  x  x  x  x

No 20. līdz 21.maijam Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre piedalīsies Viļņas desmitnieka valstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanās Lietuvā, Traķos.
       Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre pēc Lietuvas Seima priekšsēdētāja Artūra Paulauska ielūguma piedalīsies Viļņas desmitnieka valstu - Albānijas, Bulgārijas, Horvātijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Maķedonijas, Rumānijas, Slovākijas un Slovēnijas - parlamentu priekšsēdētāju tikšanās.
       NATO kandidātvalstu politiskā solidaritāte un kopīgā rīcība, kas tika demonstrēta pēc Viļņas desmitnieka izveidošanas 2000.gada 19.maijā, ir bijusi rezultatīva. Prāgas sammita laikā Bulgārija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Rumānija, Slovākija un Slovēnija saņēma ielūgumus kļūt par NATO dalībvalstīm. Tikšanās laikā Traķu pilī tiks pārrunātas tālākās sadarbības iespējas, īpaši akcentējot sadarbības parlamentāro dimensiju. Tiks pārrunāts NATO pievienošanās protokolu ratifikācijas process, kā arī NATO tālākās paplašināšanas perspektīvas.
       Tikšanos atklās Lietuvas prezidents Rolands Pakss un Lietuvas Seima priekšsēdētājs Artūrs Paulausks. Tikšanās laikā ir paredzētas diskusijas par tās galveno tēmu - "Eiropas drošība un transatlantiskās attiecības", kurā iesaistīsies Viļņas desmitnieka valstu parlamentu priekšsēdētāji. Tikšanās noslēgumā tiks pieņemta kopīga deklarācija.

Preses dienests

Pirmdien, 20.maijā