Piektdien, 16.maijā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Igaunijas Republikas Ministru prezidentu Juhanu Partu.

(16.05.2003.)


Ziņa presei

Piektdien, 16.maijā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Igaunijas Republikas Ministru prezidentu Juhanu Partu.
 Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Igaunijas divpusējās sadarbības iespējas, Eiropas Savienības paplašināšanas procesa norisi un gatavošanos referendumam par iestāšanos ES, kā arī Baltijas valstu darbību Baltijas Asamblejā.
 Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre norādīja, ka pašlaik svarīgākā aktualitāte ir gatavošanās referendumam par Latvijas dalību ES, tāpēc liels darbs tiek veikts, lai pārliecinātu iedzīvotājus piedalīties referendumā. Priekšsēdētāja norādīja, ka daļai cilvēku liekas, ka sarunas pabeigtas un Latvija jau ir ES dalībvalsts, tāpēc ir tik būtiski, lai referenduma dienā sabiedrības aktivitāte būtu pietiekami augsta. “Tā kā Igaunijā referendums būs pirms nobalsošanas Latvijā, tā pozitīvs rezultāts varētu labvēlīgi ietekmēt arī mūsu iedzīvotāju izvēli,” teica I.Ūdre. Viņa arī atgādināja, ka Latvija aizstāv rotējošās prezidentūras principa saglabāšanu ES pārvaldē.
 I.Ūdre atgādināja arī par triju Baltijas valstu parlamentu vadītāju tikšanos, kas pavisam nesen notika Rīgā, un pozitīvi novērtēja tās ietekmi uz Baltijas valstu savstarpējās sadarbības intensificēšanas iespējām. Te būtiska loma ir arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas darbam Baltijas Asamblejas ietvaros, kas nākotnē transformētos arī sadarbības veicināšanā ES.
 Arī Saeimas sekretārs Jānis Reirs informēja par darbu Baltijas Asamblejā, uzsverot, ka pašlaik tiek veiktas nozīmīgas reformas, lai veiksmīgāk koordinētu sadarbību gan Baltijas valstu starpā, gan arī kontaktus ar Ziemeļu Padomi un Beniluksa Starpparlamentu konsultatīvo padomi.
 Sarunas noslēgumā puses pārrunāja ar parlamentāro darbību saistītus jautājumus. Atbildot uz Igaunijas premjerministra J.Parta jautājumu par parlamenta kontroles iespējām pār valdību, I.Ūdre informēja gan par budžeta izskatīšanas procedūru Saeimā, gan arī par parlamenta deputātu jautājumiem un pieprasījumiem valdības locekļiem. Viņa norādīja, ka svarīgi ir spēt saskatīt problēmas un piedāvāt to risinājumus ilgtermiņa perspektīvā, nevis tikai konkrētajā situācijā.

 

 

Pirmdien, 20.maijā