Arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varēs saņemt uzturlīdzekļus no valsts

(30.05.2024.)

Lai arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varētu saņemt uzturlīdzekļus no valsts, ja kāds no vecākiem tos nemaksā, Saeima ceturtdien, 30.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma izmaiņas Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.

Saeima pieņēma likuma izmaiņas, lai varētu piešķirt uzturlīdzekļus pilngadīgiem jauniešiem, kuru deklarētā dzīvesvieta joprojām ir Latvijā, bet izglītību iegūst ārvalstīs. Arī pilngadīgiem jauniešiem līdz 21 gada vecumam ir tiesības gan uz sociālo nodrošinājumu, gan arī uz to, lai tiktu veicināta viņu izglītības ieguve, norādījuši likumprojekta autori.

“Šobrīd, ja kāds no vecākiem nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, tad pilngadību sasniegušajiem jauniešiem valsts tos nodrošina tikai tad, ja viņi mācās Latvijas skolās. Uz šo nevienlīdzību norādīja tiesībsargs, un komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja, ka šī nevienlīdzība ir jānovērš,” iepriekš pauda par likumprojektu atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedriskās lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima.

Līdz šim, ja vecāks nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, valsts tos izmaksāja līdz 18 gadiem, kā arī pēc pilngadības, ja jaunieši turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību tikai Latvijā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam.

Izmaiņas stāsies spēkā šī gada 1.septembrī.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 12.jūnijā
08:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde