Juridiskā komisija atbalsta Mārtiņa Mita kandidatūru Satversmes tiesas tiesneša amatam

(31.01.2024.)

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 31.janvārī, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Mārtiņa Mita apstiprināšanu par Satversmes tiesas tiesnesi.

M.Mitam ir tiesību zinātņu doktora grāds ar specializāciju starptautiskajās publiskajās tiesībās. Tas iegūts Lundas Universitātē, Zviedrijā. M.Mits no 2008. līdz 2015.gadam bijis Rīgas Juridiskās augstskolas prorektors. Kopš 2015.gada viņš ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis.

Jauns tiesnesis ir jāapstiprina, jo Satversmes tiesas tiesnesim Gunāram Kusiņam amata pilnvaru termiņš beigsies 19.februārī. M.Mita kandidatūru amatam ir izvirzījuši desmit Saeimas deputāti.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Plānots, ka komisija aicinās parlamentu lēmuma projektu skatīt 15.februāra Saeimas sēdē.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 15.aprīlī