Saeima galīgajā lasījumā lems par zemessargu ieskaitīšanu aktīvajā dienestā mobilizācijas gadījumā

(05.10.2022.)

Saeima ceturtdien, 6.oktobrī, galīgajā lasījumā lems par grozījumiem likumos, kas mobilizācijas gadījumā paredz zemessargus ieskaitīt aktīvajā dienestā karavīra statusā. 

Tāpat trešajā – galīgajā – lasījumā rītdien plānots skatīt Kriminālprocesa likuma grozījumus, kas cita starpā paredz ieviest izmeklētāja palīga institūtu, un grozījumus likumā, kas nepieciešami, lai atvērto datu veidā varētu publicēt apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datus. 

Vēl Saeima trešajā lasījuma skatīs izmaiņas regulējumā saistībā ar būvniecības projektu īstenošanu teritorijās ap militārajiem lidlaukiem un militārās aviācijas poligoniem. 

Otrajā lasījumā deputāti skatīs likumu grozījumus, kas paredz par braukšanu dzērumā noteikt kriminālatbildību. 

Darba kārtībā ir arī “Rail Baltica” likuma projekts, un deputāti skatīs priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam. 

Vēl otrajā lasījumā darba kārtībā ir Izglītības likuma grozījumi, lai varētu īstenot plašāku pedagogu aizsardzību pret skolēnu emocionālu vai fizisku vardarbību. 

Savukārt pirmajā lasījumā deputāti konceptuāli lems par likumprojektu, kas paredz Lielstraupes pili bez atlīdzības nodot Cēsu novada pašvaldībai. 

Saeimā iesniegti arī jauni likumprojekti, un deputāti lems, vai izskatīšanai komisijās nodot ierosinājumus par pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšanu atsevišķiem pārtikas produktiem (piena produktiem, gaļai, zivīm, olām), kā arī medikamentiem.   

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi rītdienas sēdē pirmajā lasījumā skatīt likumprojektu, lai visiem no kara bēgošo ukraiņu bērniem sākumskolā varētu nodrošināt ēdināšanu no valsts budžeta līdzekļiem.   

Sēdes darba kārtībā iekļauti 26 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.  

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 6.decembrī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roşa
13:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Zviedrijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Karin Höglund
13:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Eerik Marmei