I.Mūrniece Krimas tatāru genocīda upuru piemiņas gadadienā: domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem

(18.05.2022.)

“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara un tās teritoriālās suverenitātes atjaunošana, un Krimai jāatgriežas Ukrainas sastāvā. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā. Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.maijā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē. Šodien aprit 78 gadi kopš padomju režīma īstenotajām Krimas tatāru deportācijām.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka 2019.gadā Saeima lēma pret Krimas tatāriem īstenotās deportācijas un izvērsto teroru atzīt par padomju režīma īstenotu genocīdu un atkārtoti nosodīja 2014.gadā Krievijas īstenoto Krimas aneksiju. Tāpat deputāti uzsvēra nepieciešamību turpināt stingru Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, sacīja I.Mūrniece, paužot, ka Latvija neļaus šim jautājumam pazust no starptautiskās dienaskārtības.

Ukrainas pilsoņi, Krimas tatārus ieskaitot, jau gandrīz trīs mēnešus varonīgi cīnās un pārsteidz pasauli, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Ukraina ir nodemonstrējusi, ka patriotisms un vienotība cīņā pat ar brutālu varu ir nesalaužams spēks. Ukrainas izturību un bruņoto spēku profesionālismu ir novērtējuši pasaules demokrātiju līderi, pauda I.Mūrniece, uzsverot, ka demokrātiskā pasaule atbalsta Ukrainu cīņā pret agresoru.

“Mēs nezinām, cik ilgi vēl Krievija turpinās uzbrukt, bet mēs zinām, ka karš beigsies. Esam solidāri ar jums, dārgie draugi,” sacīja I.Mūrniece.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720299052476
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 24.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde