Tautsaimniecības komisija: e-identifikāciju iedzīvotāji varēs izmantot arī privāto pakalpojumu saņemšanai

(01.06.2021.)

Lai iedzīvotājiem būtu iespēja pilnvērtīgi apliecināt savu identitāti digitālajā vidē un plašāk saņemt arī privātos pakalpojumus, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 1.jūnijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā.

Paredzēts, ka izmaiņas attieksies uz privāto pakalpojumu saņemšanu, jo patlaban likums regulē galvenokārt e-identifikāciju valsts pakalpojumu saņemšanai.

Grozījumi paredz likumā noteikt nacionālā elektroniskās identifikācijas līdzekļa jēdzienu un tā izmantošanu gan publiskā, gan privātā sektora sniegtajos elektroniskajos pakalpojumos.

Likumprojekts paredz nodrošināt fiziskai personai iespēju jebkurā e-pakalpojuma pieprasīšanas un saņemšanas posmā e-identifikācijai izmantot valsts nodrošinātu elektroniskās identifikācijas līdzekli, kas iekļauts personas apliecībā jeb eID kartē vai eID kartes mobilajā risinājumā.

Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl trīs lasījumos jāpieņem Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 18.decembrī
09:00  Saeimas 2025. gada 18. decembra kārtējā sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:35  Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par problēmām nacionālā un Eiropas Savienības līmeņa imigrācijas regulējumā un izpildinstitūciju darbā, kas izraisa trešo valstu pilsoņu masveida ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā sēde
12:30  Ziemassvētku radošā darbnīca un labdarības izsole
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
14:00  Luksemburgas Lielhercogistes ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Peggy Frantzen iepazīšanās vizīte pie Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga
16:30  Saeimas 2025. gada 18. decembra ārkārtas sēde
17:00  2025.gada 18. decembra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem