Elektronisko sakaru komersantiem būs jāizziņo VUGD informācija sabiedrībai

(17.09.2020.)

 Lai noteiktu pienākumu elektronisko sakaru komersantiem izziņot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informāciju sabiedrībai, Saeima ceturtdien, 17.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Elektronisko sakaru likumā. 

Likuma grozījumi noteic, ka elektronisko sakaru komersantam pēc VUGD paziņojuma saņemšanas par katastrofu, kas saistīta ar personas dzīvības, veselības vai īpašuma apdraudējumu vai katastrofas draudiem, pēc iespējas ātrāk jānosūta saviem sakaru lietotājiem un abonentiem VUGD sagatavotā informācija par rīcību šādā situācijā. 

Izmaiņas nepieciešamas, jo Latvijas epidemioloģijas eksperti un Pasaules Veselības organizācijas speciālisti prognozē, ka rudenī ir iespējams otrais vīrusa Covid-19 uzliesmojums. Līdz ar to ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk pilnveidot agrīnās brīdināšanas sistēmu, tādējādi nodrošinot gatavību un iespēju efektīvāk apziņot personas par nepieciešamo rīcību attiecīgo draudu situācijā, anotācijā norādījuši likumprojekta autori. 

Katastrofas vai to draudu gadījumā pastāv nepieciešamība izmantot mūsdienīgu un pēc iespējas efektīvāku sabiedrības informēšanas risinājumu. Ņemot vērā, ka 98 procenti sabiedrības izmanto mobilos telefonus, šī galaiekārta ir izmantojama kā ērts un sasniedzams risinājums, teikts likuma grozījumu anotācijā. 

Patlaban elektronisko sakaru komersantiem jau ir pienākums nosūtīt īsziņas ar Ārlietu ministrijas sagatavoto informāciju par iespējamo rīcību draudu situācijā attiecīgajā valstī.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde