Saeimā atklās fotoizstādi “Pieejamība”

(31.05.2017.)

Saeimas namā ceturtdien, 1.jūnijā, atklās ceļojošo fotoizstādi “Pieejamība jeb tiesības uz cieņpilnu dzīvi/AcessAbility”. Tās darbi stāsta par cilvēkiem ar invaliditāti un viņu dzīvi - iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem un cerībām, bēdām un prieku, darbu, viņu ģimenēm un mīļajiem. 

Izstādi atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunas teiks arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Zviedrijas Karalistes vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms (Henrik Landerholm). 

“Tas ir visas sabiedrības uzdevums - nodrošināt maksimālu pieejamību cilvēkiem, kuriem tā kādu apstākļu rezultātā ir apgrūtināta. Šī izstāde būs vēl viens atgādinājums tam, ka mums jābūt pretimnākošākiem, atvērtākiem un vairāk jārūpējas par saviem līdzcilvēkiem,” tā par parlamenta atsaucību rīkot šo fotoizstādi saka I.Mūrniece. 

“Fotoizstāde portretos un personīgajos stāstos ir kā vēstījums par latviešu un zviedru cilvēkiem ar invaliditāti. Tā veidota, lai stāstītu, ka sabiedrība nav vienveidīga un ka starp mums dzīvo cilvēki, kuriem ir īpaši jāpielāgojas, domājot par to, kā iekļauties redzīgo, dzirdīgo un staigājošo sabiedrībā, kā izmantot infrastruktūru, kas nav īpaši pielāgota šo cilvēku vajadzībām,” pauž Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja A.Barča. 

A.Barča arī atzīmē, ka cieņpilnas dzīves nodrošināšana ir viena no cilvēka pamattiesībām. ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti tiek atzīts, ka invaliditātes jēdziens pastāvīgi attīstās un ka invaliditāte rodas, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem saskaroties ar attieksmes un apkārtējās vides šķēršļiem, kas ierobežo vienlīdzīgu iespēju pilnvērtīgi un efektīvi līdzdarboties sabiedrības dzīvē un pietiekamā apjomā baudīt sociālos labumus. 

Izstāde ceturtdien, 1.jūnijā, tiks atklāta Saeimas nama Sarkanajā zālē pulksten 10.35, un parlamentā tā būs apskatāma līdz 9.jūnijam.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde