Četros mēnešos pie administratīvās atbildības saukti seši deputāti

(02.02.2017.)

No 2016.gada 2.septembra līdz šī gada 8.janvārim pie administratīvās atbildības saukti seši Saeimas deputāti. Par to Saeimai ceturtdien, 2.februārī, ziņojumu sniedza Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra sniegto informāciju par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu deputātiem Romualdam Ražukam, Jurim Viļumam un Ivaram Zariņam piemērots naudas sods, savukārt deputātam Artim Rasmanim – brīdinājums.

Tāpat IeM informē, ka naudas sods piemērots deputātam Ivanam Klementjevam par grāmatvedības, pārskatu iesniegšanas un statistikās informācijas noteikumu neievērošanu.

Pie administratīvās atbildības, piemērojot naudas sodu, saukts arī deputāts Imants Parādnieks par Rīgas domes saistošo noteikumu neievērošanu.

Ziņojums Saeimai sniegts saskaņā ar 2016.gada maijā pieņemtajiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē un Saeimas kārtības rullī, kas paredz, ka Saeimas deputātam Saeimas deputāta administratīvai sodīšanai vairs nav nepieciešama parlamenta piekrišana. Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē paziņo par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.martā