Saeima nosoda Nadijas Savčenko nepamatotu notiesāšanu

(31.03.2016.)

Saeima ceturtdien, 31.martā, pieņēma paziņojumu par Ukrainas parlamenta deputāti un Gaisa spēku piloti Nadiju Savčenko, nosodot viņas notiesāšanu, kas balstīta uz safabricētām un politiski motivētām apsūdzībām.

Paziņojumā uzsvērts, ka Krievijas Federācija, veicot N.Savčenko nolaupīšanu un nelikumīgo pārvietošanu pār Ukrainas starptautiski atzītajām robežām, kā arī īstenojot ilgstošo prettiesisko aizturēšanu, ir pārkāpusi starptautiskās saistības.

Paziņojumā paustas bažas par N.Savčenko kritisko veselības stāvokli un Krievijas Federācija aicināta saskaņā ar tās starptautiskajām saistībām un Minskas vienošanos, kas paredz visu politisko ķīlnieku un nelegāli apcietināto personu atbrīvošanu, kā arī, balstoties uz humāniem apsvērumiem, nekavējoties atbrīvot N.Savčenko.

Tāpat paziņojumā aicināts atbrīvot arī citus Krievijas Federācijā prettiesiski aizturētos Ukrainas pilsoņus. Krievijas Federācija kā ANO Drošības padomes pastāvīgā locekle rosināta rūpēties par ANO Statūtos nostiprināto principu un cilvēktiesību ievērošanu savā valstī.

Paziņojumā starptautiskā sabiedrība mudināta nosodīt N.Savčenko notiesāšanu un Krievijas Federācija aicināta ievērot tās starptautiskās saistības, nekavējoties atbrīvojot N.Savčenko un citus prettiesiski aizturētos Ukrainas pilsoņus.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 19.aprīlī
09:00  Saeimas 2024.gada 19.aprīļa ārkārtas sēde