Cilvēktiesību komisija: sabiedrisko mediju saturu jāļauj nodot komercmedijiem

(08.06.2022.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 8.jūnijā, lēma virzīt izskatīšanai parlamentā grozījumus, ar kuriem paredzēts atļaut nodot komercmedijiem sabiedrisko mediju veidoto saturu.

“Šobrīd, norisinoties Krievijas karam Ukrainā, noris arī cīņa par cilvēku prātiem. Mums ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu informatīvu un kvalitatīvu saturu pēc iespējas plašākai auditorijai. Jo īpaši būtiski šādu saturu piedāvāt reģionālajām televīzijām, tostarp Latgalē, kur joprojām ir liela Krievijas informatīvās telpas ietekme,” pauž Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Lai nodrošinātu uzticamu informāciju un veicinātu valsts valodas apguvi, plānots noteikt, ka sabiedriskajiem medijiem valsts valodā veidotos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus vai to daļas pēc iespējas būs jāieskaņo vai jāsubtitrē mazākumtautību valodās.

Komisija lūgs grozījumiem noteikt steidzamību un jau rīt izskatīt tos Saeimas sēdē pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, informēja A.Kaimiņš.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 19.decembrī
09:00  Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par problēmām nacionālā un Eiropas Savienības līmeņa imigrācijas regulējumā un izpildinstitūciju darbā, kas izraisa trešo valstu pilsoņu masveida ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā sēde
11:40  Mongolijas Valsts ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Oyundari Navaan-Yunden iepazīšanās vizīte pie Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas
12:20  Indonēzijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijas Republikā V.E. Yayan Ganda Hayat Mulyana iepazīšanās vizīte pie Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Lietuvas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Audronė Markevičienė