I.Mūrniece Indijas klasiskās mūzikas koncertā: paldies par iespēju šajā satrauktajā laikā ieklausīties miera mūzikā

(29.09.2015.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 29.septembrī, atklāja Indijas klasiskās mūzikas leģendas - sāroda virtuoza Ustada Amdžada Ali Hāna un Indijas mūziķu koncertu.

“Šajā satrauktajā laikā un pasaulē, kur ir arī kari, nemieri un neiecietība, varam ieklausīties senajās mūzikas skaņās, rodot sevī mieru un harmoniju, ko nest tālāk sevī un radīt citos,” sacīja I.Mūrniece.

I.Mūrniece, uzrunājot klātesošos, akcentēja, lai arī Latviju un Indiju šķir liels attālums, abas valstis vieno garīgās vērtības un neizdibināmi dziļas kultūras saites, uz kurām norādījuši arī senās folkloras pētnieki.

Raksturojot Latvijas un Indijas savstarpējās attiecības, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka tās gadu gaitā ir pilnveidojušās gan ekonomikas, izglītības un kultūras jomā, gan arī politiskā līmenī. Šajā kontekstā I.Mūrniece akcentēja, ka abām valstīm politiski nozīmīgs notikums bija Latvijas vēstniecības Indijā atvēršana šī gada februārī.

Noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvijas un Indijas savstarpējās saites kļūst stiprākas, un klātesošajiem novēlēja izbaudīt Ustada Amdžada Ali Hāna pirmo un vienīgo koncertu Baltijā.

 


Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157659268480475
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesības


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 7.augustā