Saeimas svinīgā sēde 4.maijā notiks Nacionālajā teātrī

(22.04.2015.)

Saeimas svinīgā sēde, veltīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienai, 4.maijā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī. 

Plānots, ka Saeimas svinīgajā sēdē uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kā arī Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Loreta Graužiniene (Loreta Graužinienė), Igaunijas parlamenta prezidents Eiki Nestors (Eiki Nestor) un Islandes parlamenta priekšsēdētājs Einars K. Gudfinsons (Einar K. Guðfinnsson). 

Svinīgajai sēdei sekos svētku koncerts, un tajā muzicēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, kā arī maestro Raimonds Pauls un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, un tajā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi.   

4.maija Saeimas svinīgajā sēdē aicināti piedalīties Valsts prezidents Andris Bērziņš, visi atjaunotās Latvijas Valsts prezidenti, 12.Saeimas deputāti, Augstākās Padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, un visu Saeimas sasaukumu priekšsēdētāji, kā arī Ministru kabineta locekļi un citas Saeimas apstiprinātās amatpersonas. 

Tāpat uz svinīgo sēdi aicināts ārvalstu diplomātiskais korpuss, Latvijas neatkarības kustības aktīvisti, tradicionālo konfesiju un garīdzniecības pārstāvji, kā arī Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos iesaistītie glābēji, 5.Jauniešu Saeimas deputāti, kuri būs ieguvuši nākotnes politiķa titulu, un citi. 

4.maija Saeimas svinīgo sēdi un koncertu tiešraidē translēs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. 

Saeimas svinīgā sēde 4.maijā Latvijas Nacionālajā teātrī, Kronvalda bulvāri 2, sāksies pulksten 12.00.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 31.martā