Saeimas ziņas

Vita Anda Tērauda: stratēģiskas nozīmes preces un izejvielas būtiski ražot Eiropas Savienībā
“Tagad, kad karadarbības Ukrainā dēļ tiek traucētas vai izjauktas ierastās piegāžu ķēdes, ir būtiski attīstīt spēju stratēģiskas nozīmes preces, piemēram, mikroshēmas, un svarīgās izejvielas ražot tepat, Eiropas Savienībā,” piektdien, 20.maijā, pēc sēdes pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeima atbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu Latvijas–Baltkrievijas pierobežā
Saeima ceturtdien, 19.maijā, atbalstīja valdības lēmumu pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas–Baltkrievijas pierobežā. 
Saeima atjauno deputātes mandātu Marijai Golubevai
 Saeima ceturtdien, 19.maijā, atjaunoja 13.Saeimas deputātes mandātu Marijai Golubevai. 
I.Mūrniece Krimas tatāru genocīda upuru piemiņas gadadienā: domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem
“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara un tās teritoriālās suverenitātes atjaunošana, un Krimai jāatgriežas Ukrainas sastāvā. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā. Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.maijā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē. Šodien aprit 78 gadi kopš padomju režīma īstenotajām Krimas tatāru deportācijām.
Integrēt iespējams tikai tos, kuri paši vēlas iekļauties Latvijas sabiedrībā, un komunikācija ir galvenais pamats integrācijas izaicinājumu risināšanā, trešdien, 18.maijā, pauda Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti.
Saeima otrajā lasījumā lems par grozījumiem, kas paredz, ka par vardarbīgiem nodarījumiem sodīta persona nevarēs kļūt par aizbildni, kamēr sodāmība būs spēkā
Saeima ceturtdien, 19.maijā, otrajā lasījumā lems par grozījumiem Civillikumā, kas paredz noteikt, ka par vardarbīgiem nodarījumiem sodīta persona nevarēs kļūt par aizbildni, kamēr sodāmība būs spēkā.
No 6.janvāra līdz 18.aprīlim pie administratīvās atbildības saukti četri 13.Saeimas deputāti, teikts ziņojumā, ko Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai sniedzis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. 
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 18.maijā, lēma deputātam Aldim Gobzemam izteikt rakstisku brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu. 
Rītdien pie Saeimas nama - asinsdonoru diena
Ceturtdien, 19.maijā, pie Saeimas nama norisināsies asinsdonoru diena, un ikviens interesents ir aicināts ziedot asinis līdzcilvēku dzīvības un veselības glābšanai. Donoru dienā piedalīsies arī Saeimas deputāti un darbinieki. 
Sestdien, 21.maijā