Jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos plāno pārcelt uz 1.oktobri

(10.04.2014.)

Plānots, ka jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī. To paredz ceturtdien, 10.aprīlī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Būvniecības likumā, piešķirot šim likumprojektam steidzamību. Iepriekš jaunajā regulējumā tika noteikts, ka tas stājas spēkā šī gada 1.maijā.

Likumprojekta autori norāda – lai sabiedrība un būvniecības nozare laikus varētu iepazīties ar jauno regulējumu, likuma spēkā stāšanās jāpagarina par pusgadu. Tāpat nav pieļaujamas regulējuma izmaiņas būvniecības sezonas laikā.

Saeima jauno būvniecības regulējumu pieņēma pagājušā gada jūlijā, bet valdība līdz šim nav pieņēmusi visus ar to saistītos noteikumus, lai nodrošinātu pilnvērtīgu likuma darbību. Līdz šī gada maijam ir iespējams pieņemt 17 noteikumus no 21 regulējumā paredzētā, par likumprojekta virzību atbildīgajā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijā iepriekš norādīja Ekonomikas ministrijas pārstāvji. Kopumā jaunajam Būvniecības likumam nepieciešams izstrādāt 21 Ministru kabineta noteikumu un 29 būvnormatīvus.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes