Izglītības, kultūras un zinātnes komisija vērtēs lielo kultūras infrastruktūras objektu attīstības ieceres

(12.03.2014.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 12.martā, uz sēdi aicinājusi atbildīgās institūcijas, lai vērtētu ieceres lielo kultūras infrastruktūras objektu attīstīšanai. Pašlaik aktīvi noris Eiropas Savienības fondu nākamās septiņgades plānošanas laiks, kad jāizšķiras, vai izmantosim pieejamo finansējumu valstij svarīgu kultūras objektu būvniecībai - jautājuma aktualitāti un nozīmi skaidro komisijas priekšsēdētāja Dana Reizniece-Ozola.

„Valsts labklājību veido ne tikai makroekonomisko rādītāju pieaugums. Tā ir arī garīgo vērtību stabilitāte un kvalitatīvas kultūras pieejamība. Ieguldījumi nozīmīgu kultūras objektu infrastruktūrā ir investīcijas, kas ne tikai rada jaunas darbavietas un rada vilkmi radošo industriju attīstībai, bet arī veido milzu ieguldījumu mūsdienīga Latvijas tēla veidošanā un kalpo kā nacionālās identitātes simbols,” uzskata D.Reizniece-Ozola. Ne mazāk svarīgi - jauni, sabiedrībai nozīmīgi kultūras objekti būtu simboliska dāvana mums visiem, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē aicināti Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas pašvaldības, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, VAS "Valsts nekustamie īpašumi", Laikmetīgās mākslas centra, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Komisijas sēde notiks trešdien, 12.martā, plkst. 10.00, Jēkaba ielā 16, 407.telpā.

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde